Psycholodzy
Strona:  1  2   3   4   5   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

13 Luty 2008
Czeka Cię kilka wizyt u psychologa, na których przeprowadzi z Tobą rozmowę i zrobi testy psychologiczn. Na końcu wystawi opinię dla sądu i Twojego lekarza prowadzącego.

Wywiad podobny będzie do tego, jaki robił seksuolog: zapyta o między innymi o Twoją sytuację rodzinną (czy rodzice żyją, co sądzą o Twojej zmianie płci, czy wiedzą o tym problemie); czy masz partnera życiowego; czy się uczysz, czy pracujesz; czy bierzesz obecnie leki i jakie (mogą wpływać na samopoczucie); czy masz jakieś problemy - z transseksualizmem lub inne. Psycholog może też pytać o twój stosunek do własnego ciała i o doświadczenia seksualne. Niektóre z intymnych pytań są niezbędne do diagnozy (choć w zasadzie powinien je zadawać seksuolog). Spodziewaj się więc zainteresowania tym czy miałeś partnerów seksualnych, czy się onanizujesz, czy pociągają cię kobiety czy mężczyźni. Jeśli te pytania za bardzo cię krępują odpowiadaj krótko i zdawkowo, lub wcale - powiedz, że jest to dla ciebie zbyt krępujące i te kwestie przerobiłeś z lekarzem prowadzącym (a z nim być może będziesz musiał porozmawiać, ale dobry seksuolog powinien wiedzieć że takie tematy mogą być dla ciebie trudne i prowadzić wywiad z "wyczuciem").

Czasami psycholodzy nieobeznani z transseksualistami próbują zaspokoić własną ciekawość i mogą potraktować cię jako okazję do dowiedzenia się czegoś. Jeśli psycholog będzie zbytnio ingerował w Twoją prywatność i natrętnie wypytywał o sprawy intymne – daruj sobie stres i szukaj innego lekarza. Chyba, że masz problemy – oczywiście możesz wtedy o nich porozmawiać. Tylko nie szukaj ich w sobie na siłę. Niezręcznych sytuacji najlepiej uniknąć chodząc do sprawdzonych psychologów podanych na stronie.

Po wywiadzie dostaniesz testy psychologiczne do wypełnienia.

Testy psychologiczne:

Czeka Cię wypełnienie kilku testów psychologicznych – przynajmniej ok. 800 twierdzeń, na które odpowiada się TAK lub NIE (MMPI-2) i różne pytania otwarte (zdania do uzupełnienia, itp). Tylko w nielicznych pytaniach chodzi o płeć. Większość ma na celu stwierdzenie stanu twojego zdrowia psychicznego.

Jeśli nie boisz się panicznie myszy, burzy, ognia i wody, ani być w ciemnościach, ani nie słyszysz dziwnych głosów, których nie słyszą inni ludzie - powinno być OK. Tak, właśnie o takie rzeczy pytają. Testy te mogą ujawnić depresję, jakieś zaburzenia, schizofrenię, skłonności pedofilskie, fobie itp... Nie należy się bać tych testów choć mają "bardzo delikatne granice" i trzeba naprawdę uważać z odpowiedziami na te pytania, ale jednocześnie pisać prawdę. Są też przy okazji robione testy na inteligencję, więc spodziewaj się pytań z historii, zadań tekstowych z matematyki, które niestety musisz obliczyć w pamięci (nie wolno nic sobie zapisywać ani użyć kalkulatora, a w dodatku psycholog odmierza czas), układania jakiś historyjek i klocków. Testy dostajesz do wypełnienia przy lekarzu.

W postępowaniu diagnostycznym wykorzystuje się:
- wywiad (w tym anamnestyczny)
- rozmowę psychologiczną
- obserwację
- analizę życiorysu emocjonalnego
- badania testowe
- wielowymiarowy kwestionariusz osobowości MMPI-2
- inwentarz do oceny płci psychologicznej
- skala inteligencji D. Wechslera dla dorosłych
- test do badania percepcji wzrokowej L. Bender
- test do badania pamięci wzrokowej L. Bentona
- test pamięci figur geometrycznych G. Kendalla

Kilka przykładowych pytań z MMPI-2 (kiedyś były też pytania religijne, testy niedawno się zmieniły):
246. Miewam często czerwone plamy na szyi.
279. Piję codziennie bardzo dużo wody.
285. Zdarza mi się śmiać z nieprzyzwoitych dowcipów.
354. Boję się używać noża lub czegoś bardzo ostrego i spiczastego.

Niektóre pytania mają na celu wykrycie chorób (dwa pierwsze przykłady). 354 – fobie itp.

Pamiętaj by po pierwsze odpowiadać zgodnie z płcią psychiczną a nie fizyczną. Na pytanie:
430. Pociągają mnie osoby innej płci.
Odpowiadasz TAK jeśli czujesz się facetem i pociągają Cię kobiety (i jeśli czujesz się kobietą a pociągają cię mężczyźni)

Po drugie nie zgrywaj bohatera i nie próbuj się szczególnie "wybielać". Na pytania o zdrowie i uczciwość odpowiadaj zgodnie z prawdą.

103. Rzadko dokuczają mi skurcze lub drżenia w mięśniach.
Prawdziwe – jeśli istotnie dokuczają Ci rzadko (lub wcale). Fałszywe natomiast, jeśli coś takiego rzeczywiście Ci dolega.

No i pytania o uczciwość... i bądź uczciwym odpowiadając na nie bo wyjdzie, że kłamiesz :).
45. Nie zawsze mówię prawdę.
Prawdziwe! Odpowiadasz TAK (No chyba, że jesteś Aniołem, ale ta przypadłość i tak wyjdzie ci w innej części testu :D).

 
 
3 Marzec 2019
Katarzyna Troć
Al. Niepodległości 606/610
81-855 Sopot
II piętro [drugi gabinet po lewej stronie]

tel: 669-218-666
(rejestracja telefoniczna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 20:00)

E-mail: kontakt_(at)_sensum-psycholog.pl

Ceny:
Porada psychologiczna (50 min.) - 100 zł
Psychoterapia indywidualna (50 min.) - 100 zł
Badanie osobowości - 250 zł

szczegóły: http://www.sensum-psycholog.pl/

Z wykształcenia psycholog i psychoterapeuta. Ma prywatny gabinet w Sopocie, gdzie zajmuje się m.in. diagnostyką osób transpłciowych chcących dokonać medycznej i/lub prawnej korekty płci. Prowadzi także psychoterapię wspierającą osoby będące w procesie tranzycji. W obu dziedzinach ma doświadczenie.
Współpracuje z trójmiejskim środowiskiem profesjonalistów pracujących z osobami LGBT.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:


8 Grudzień 2015
dr n.med. Monika Talarowska
specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog
Poradnia psychologiczno-psychiatryczna EGO
Limanowskiego 194/196
telefon: +42 251 51 51
http://www.porad(...)=lekarze

Filoek:

Zostałem skierowany tam do doktor Moniki Talarowskiej, niestety nie pamiętam ile dokładnie było wizyt, coś około 6-8. Badany byłem na NFZ, wszystkie wizyty zajęły mi około 2 i pół miesiąca. Bardzo miła, młoda pani, która sama poleciła mi psychiatrę do której mogę się udać bez problemu. Co do wizyt, chyba byłem pierwszym transem którego pani badała, jednak to świetny i otwarty lekarz.


UWAGA:Mamy tylko 1 opinię użytkownika forum na temat tej psycholog. Jeśli jesteś jej pacjentem napisz do nas lub skomentuj ten wątek na forum.


    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:
0 0

15 Listopad 2014
Gabinet przyjazny osobom LGBT.
ul. Lubicz 9, Kraków
Tel. 518-56-55-50
Więcej informacji na stronie: www.centrumintegra.pl (z tej strony pochodzi fotografia)
A także: www.tercognitiva.pl

Magister Joanna Siwińska zajmuje się psychoterapią w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pomaga szukać swojej drogi, radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego, wychodzić do ludzi, szukać akceptacji i być w zgodzie ze sobą. Zajmowała się i zajmuje osobami TS. Do tej pory nie wykonywała jeszcze testów, opiniowania, czy diagnostyki na potrzeby sądu, jednak nie wyklucza tego w przyszłości. W swojej pracy skupia się głównie na poprawie jakości życia, relacji i funkcjonowania (problemy w związku, kwestia coming out, poszukiwania partnera i związane z tym wątpliwości, poczucie własnej wartości itp.).


UWAGA: Nie mamy jeszcze żadnych opinii użytkowników forum na temat tej psycholog. Jeśli jesteś jej pacjentem napisz do nas lub skomentuj ten wątek na forum.


    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załączniki


Opinie o lekarzu:


14 Lipiec 2014
psycholog, specjalność kliniczna i neuropsychologia. Od kilku lat zajmuje się diagnozą transseksualizmu, wsparciem terapeutycznym, wydaje opinie do sądu.

Warszawa: przyjmuje w wybrane wtorki i soboty
Centrum Seksuologii Lew-Starowicz
ul. Nowogrodzka 62 c lok. 42
Zapisy pod nr tel.: 22 255 70 56

Lublin: przyjmuje od poniedziałku do soboty
https://www.jonaszwethacz.com/
Zapisy pod nr tel.: 791 540 749

Cena (dane 2017): W Warszawie dwugodzinne spotkanie kosztuje 220zł, a godzinne 150zł.

Absolwent Szkoły Terapii Seksualnej w Warszawie. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Psychologii UMCS w Lublinie. Dyrektor, kierownik zespołu diagnostycznego i terapeuta w Centrum Autyzmu i Zespołu Aspergera SYNTHESIS w Lublinie. Współpracuje z Centrum Terapii Lew – Starowicz w Warszawie oraz z NZOZ ,,Rodzina" w Chełmie. Prowadzi szkolenia z zakresu zaburzeń tożsamości płciowej oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Autor prelekcji na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych oraz autor artykułów naukowych i rozdziałów do monografii naukowych. Redaktor naukowy monografii ,,Współczesne spojrzenie na seksualność człowieka".

opinia pacjentki: Jest kompetentny i bardzo sympatyczny. Bardzo dobrze zna się na temacie transseksualizmu. Na prawdę stara się pomóc. Ma dobre podejście do młodych osób (...) Oprócz rozmów, które bardzo nam pomogły, prowadzi diagnostykę Jesteśmy bardzo zadowolone z wizyt.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 11 | Autor: 

 

Załączniki


Opinie o lekarzu:
0 0

  [Poznań] Marcin Adamski
Psycholog, seksuolog kliniczny
11 Maj 2014
Psycholog i seksuolog kliniczny. Prowadzi terapie i wystawia opinie.

Przyjmuje w Poznaniu na ul. Naramowickiej 144/3.
Tel. kontaktowy 509 130 923

gabriel
profesjonalny i sympatyczny w kontakcie

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:
0 0


www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group