NEWS/APELE
Strona:  1  2   3   4   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

26 Maj 2015
Szanowni Państwo!

Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie Gender w sztuce – rozmowę prof. Ann Snitow, Dyrektor MOCAK-u Marii Anny Potockiej i Igora Stokfiszewskiego, podczas której poruszone zostaną zagadnienia z zakresu gender studies.

29 maja 2015, piątek, godz. 18

Ann Snitow jest amerykańską feministką, profesorem literatury i ekspertem z dziedziny gender studies w New School for Social Research w Nowym Jorku, Igor Stokfiszewski – krytykiem literackim, dramaturgiem, członkiem zespołu „Krytyki Politycznej”.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski; wstęp wolny; nie obowiązują zapisy.

Więcej informacji o wystawie Gender w sztuce, można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://mocak.pl/gender-w-sztuce

Mam również uprzejmą prośbę o rozpropagowanie tej wiadomości w Państwa środowisku, np. poprzez Państwa stronę internetową, newsletter lub media społecznościowe takie facebook.

Z góry dziękuję za pomoc.

Z pozdrowieniami,
Anna Piotrowska
Specjalista ds. promocji

M O C A K
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
tel. (+48) 12 263 40 24 | www.mocak.pl
ul. Lipowa 4 | 30-702 Kraków | Poland

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


18 Luty 2015
Apel Trans-Fuzji. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy, którym się działanie fundacji podoba i nie podoba oraz ci, którzy chcą się czegoś dowiedzieć.

Cytat:
Nie wiesz, czym zajmuje się Fundacja Trans-Fuzja? Wydaje ci się, że są tematy, których fundacja nie podejmuje, a według ciebie powinna? Masz uwagi do działalności fundacji i jej struktur? To świetnie! Właśnie ciebie potrzebujemy!

Poszukujemy osób chętnych do wzięcia udziału w grupie fokusowej, której celem będzie przede wszystkim wysłuchanie potrzeb osób transpłciowych z całej Polski.

Podczas spotkania opowiemy o realizowanych przez nas przedsięwzięciach, kadrze oraz planowanych działaniach. Przede wszystkim jednak liczymy na otwartą i szczerą rozmowę dotyczącą naszej działalności.

Spotkanie grupy fokusowej odbędzie się 28 marca (sobota) w godz. 11.00–15.00 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66. Zapewniamy zwrot kosztów podróży w kwocie do 150 zł. Warunkiem zwrotu jest udział w całości spotkania.

Osoby chętne do wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o zgłoszenia poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się pod poniższym linkiem:
https://docs.(...)viewform

Liczba miejsc ograniczona.Strona źródłowa:
http://trans(...)osci.htm

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 4 | Autor: 

 

Załączniki


17 Luty 2013
Heteromatrix – warsztat wrażliwości genderowej, dotyczący różnorodnych tożsamości psychoseksualnych
Warsztaty w ramach forum Razem na rzecz sprawiedliwej przyszłości: dobre praktyki z zakresu dialogu społecznego o różnorodności, równości i demokracji.
1-2 marca 2013
1 marca (piątek) godziny 15.30 – 18.45, 2 marca (sobota) godziny 11.30 – 15.30 (prosimy o obecność podczas dwóch dni)
Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, ul Długi Targ 39/40, sala 108
Wstęp bezpłatny, po wcześniejszych zapisach
Opis warsztatu:
Osoby LGBTQ (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i queer – nielubiące się szufladkować) stanowią 4–10% każdego społeczeństwa. Być może nie znacie albo nie wiecie, że nie znacie, osób homo-, bi-, transpłciowych w Waszym otoczeniu. Być może, gdy myślicie o nich, ich życiu, zachowaniach, czujecie się nieswojo. Macie do tego prawo. Wszystkie osoby mają też jednak prawo czuć się dobrze i swobodnie.
W ramach 8 godzin warsztatu przyjrzymy się stereotypom dotyczącym kobiet i mężczyzn oraz osób nieheteronormatywnych (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer). Podczas warsztatu odpowiemy na pytanie, czym jest płeć społeczno-kulturowa, jak jest ona konstruowana w społeczeństwie i jak przekłada się to na życie codzienne. Skąd się bierze homofobia (nieuzasadniona niechęć wobec osób nieheteronormatywnych) i jak się ma do płci kulturowej.
W ramach 8 godzin warsztatów warsztatów poczujemy, jak to jest być osobą homoseksualną, pod pewnymi względami inną od większości otoczenia. Pod innymi – taką samą. Obalimy też kilka stereotypów i mitów dotyczących osób, których symbolem jest tęcza, oraz stereotypów płci. Poznamy wiedzę dotyczącą społeczności LGBTQ, słownik pojęć oraz język wrażliwy na potrzeby grup mniejszościowych. Stosowane formy: ćwiczenia warsztatowe, pokaz filmu, debata, „żywa książka”. Warsztat będzie prowadzony w języku polskim.

Osoba prowadząca:
Anna Urbańczyk, animatorka kultury zajmująca się wyrównywaniem szans przez sztukę, koordynatorka projektów społecznych w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Aktywistka praw człowieka i trenerka równościowa. Absolwentka Queer Studies, Wielokulturowej Europy (Uniwersytet Adama Mickiewicza/British Council), Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w Krakowie (Stowarzyszenie Willa Decjusza/Idea Zmiany). Od 2011 r. słuchaczka Specjalistycznej Szkoła Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji – poziom zaawansowany, w Warszawie. Facylitatorka pracująca metodą Appreciative Inquiry (analizy sukcesów działań). Od 2003 roku członkini ogólnopolskiego stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii, przez cztery lata zasiadająca w zarządzie organizacji. Członkini ogólnopolskiego Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA).

Rejestracja:
Prosimy o wysłanie wypełnionej ankiety zgłoszeniowej do dnia 21 lutego 2013 na adres anna.urbanczyk_(at)_ikm.gda.pl
Prosimy także o rejestrację on-line na stronie Forum
www.justfuture.pl

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki17 Luty 2013
Fundacja Kobieca eFKa i pismo feministyczne ZADRA zapraszają na warsztat krytycznego pisania, prezentujący sposoby skutecznego reagowania na seksizm i dyskryminację w mediach i życiu publicznym. Zamiast narzekać na wszechobecny seksizm i dyskryminację, nauczmy się skutecznego reagowania na to, co irytuje nas w życiu publicznym, w reklamach, artykułach prasowych i medialnych wypowiedziach.

Prezentowane w czasie warsztatu formy reagowania to m. in. list do redakcji, list protestacyjny, petycja, polemika, formy organizowania dyskusji i protestów w Internecie i w „realu”. Nie zabraknie też swobodnej dyskusji i wymiany pomysłów.

Zapraszamy wszystkie i wszystkich zainteresowanych. Uczestnictwo potwierdzamy certyfikatem.

Gdzie: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk
K 23-24 lutego 2013 (sobota i niedziela), godz. 10-18 z przerwami na kawę i na obiad, które zostaną Wam zapewnione przez organizatorki.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: warsztatwgdansku_(at)_gmail.com. Wystarczy przesłać imię i nazwisko. Udział w warsztacie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbędą się dzięki wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej informacji na stronie www.pismozadra.pl

O idei warsztatu przeczytać można tutaj: http://pismo(...)arsztaty

Decyduje kolejność zgłoszeń, więc osoby zainteresowane zachęcamy do szybkiego zgłaszania się.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


17 Luty 2013
Nowe inicjatywy, o charakterze prawnoczłowieczym, międzykulturowym i/lub rozwojowym dla liderów, liderek lokalnej społeczności organizowanych przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku:
- bezpłatny kurs facylitacji w języku angielskim na Pomorzu związany z projektem Aktywna Społeczność
http://www.ikm.gda.pl/ActiveCitizens
Zgłoszenia do 15 lutego,
- konkurs hestoryczny dla pomorskich dzieci, młodzieży "Dziewczyńskie historie"
http://www.ikm.g(...),84.html
zgłoszenia do 7 i 14 kwietnia (w zależności od kategorii wiekowej),
- poszukiwanie osób, ze względów logistycznych, z Pomorza, chcących zaangażować się w wolontariat podczas Forum Razem na rzecz sprawiedliwej przyszłości: dobre praktyki z zakresu dialogu społecznego o różnorodności, równości i demokracji.
http://www.ikm.gda.pl/justfuture
http://justfuture.pl/pl/
Forum odbędzie się 1 i 2 marca w Gdańsku.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group