Epilacje laserowe


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

12 Grudzień 2008
Anette:
Rozmawiałam niedawno z dr Dariuszem Dziwurą - chirurgiem plastycznym zajmującym się medycyną estetyczną. Kilka uwag:

 • Do usuwania owłosienia mają zastosowanie lasery Nd-Yag, diodowy, aleksandrytowy oraz kombinacje promieniowania laserowego i prądu wysokiej częstotliwości (RF).
 • Możliwe jest zastosowanie IPL (pulsujące źródło światła). Wg dr D. zwłaszcza w początkowej fazie usuwania włosia, gdy jest go dużo i jest gruby.
 • Kwalifikacja do zabiegu laseroterapii MUSI być wykonywana przez lekarza, który przeszedł odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie
 • Operator lasera musi posiadać certyfikat umiejętności pracy na urządzeniu, którym pracuje.
 • Stosowanie laserowej epilacji, nawet przez wykwalifikowanego operatora po kwalifikacji przez przeszkolonego lekarza, może powodować oparzenia i to nawet w sytuacji, gdy jest to kolejne usuwanie włosów laserem.
 • Zacytuję: "jak nie boli, to jest nieskuteczne" - miarą skuteczności wykonywanego zabiegu jest ból przy "strzałach"
 • Odradza się tzw. autofire - czyli tryb automatyczny pracy lasera. To jest dobre przy małej gęstości włosa w obszarach słabo unerwionych.
 • Włosy koloru bladego lub białe są całkowicie niepodatne na usuwanie laserem.
 • Przed zabiegiem laserowym nie należy:
  - wyrywać włosów przez około 2 tygodnie,
  - stosować elektrolizy (lub tzw. superblend) przez około 2 tygodnie.
  - stosować preparatów takich jak pochodne wit. A, samoopalacze...


 
 
7 Listopad 2016
F.H.U. "Wiki", pod tym szyldem nie ma gabinetu, świadczą usługi dla gabinetów oraz dla klientów którzy krępują się przyjść do gabinetu u nich w domu. Gabinety z którymi współpracują:

GDAŃSK ul. Słomińskiego 2/5
ELBLĄG Neo Lady Kosmetologia Estetyczna UL. ZACISZE 4A
MALBORK Markiza Salon podologiczno -kosmetologiczny ul.Jagiellońska 10
BRANIEWO Agaderm ul. Portowa 16

Istnieje możliwość umówienia się w innym mieście - w razie potrzeby znajdą gabinet.

Informacja od firmy:
Istniejemy na rynku od 2013 r. Zajmujemy się depilacją laserową oraz kriolipolizą, posiadamy najnowocześniejsze systemy z certyfikatami medycznymi, laser firmy Lumenis LightSeer DESIRE oraz LipoCryo. Gwarantujemy wysokiej jakości zabiegi wykonywane przez certyfikowaną specjalistkę z wieloletnim doświadczeniem, dyskrecję i komfort dla klienta oraz konkurencyjne ceny. Świadczymy usługi w takich miastach jak Gdańsk, Elbląg, Malbork. Możemy po uzgodnieniu szczegółów dojechać w każde miejsce w Polsce i np. wykonać zabiegi w domu klienta lub innym gabinecie.

Jeżeli już ktoś miał robiony zabieg powinien przyjść z informacją jakie parametry były dobrane do zabiegu oraz jakim urządzeniem.

Przed zabiegiem jest zawsze konsultacja oraz próba zabiegu.
Ceny:
- depilacja laserowa - ceny ustalane są indywidualnie, zależne są od wielkości powierzchni ciała np: wąsik od 50 zł, policzki 150 zł, łydki od 250 zł.
Jeżeli ktoś weźmie pakiet 4 zabiegów stosujemy promocję np. 4 zabiegi depilacji pach - 800 zł.-1000 zł.
W przypadku wykupienia zabiegu powyżej 200 zł.- wąsik gratis. Promocja nie dotyczy pakietów.

- kriolipoliza 200 zł za przyłożenie głowicy, powyżej 4 przyłożeń każde następne 100 zł (w Elblągu mamy aktualnie promocję 100 zł za przyłożenie)

Bez względu na miejscowość prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail:
- informacje o zabiegu/ przeciwwskazania: Wiktoria, tel 531-194-168
- terminy wizyt: Łukasz, tel. 531-760-602
e-mail: lukasz_(at)_wikimedekspert.pl

Nie mamy jeszcze informacji od użytkowniczek forum o współpracy z tą firmą. Prosimy o opinie do zamieszczenia na stronie.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


  Laser a terapia hormonalna.
Informacja o fotouczulaniu.
10 Grudzień 2010
Każda z nas przed zabiegiem depilacji laserowej, jak i zażywaniem kąpieli słonecznych powinna pamiętać o niebezpiecznej możliwości interakcji leków z promieniami ultrafioletowymi.

Szczególnie uważać powinny osoby przyjmujące:
· zioła takie jak dziurawiec czy rumianek,
· antybiotyki z doksycyklinami czy sulfonamidami,
· niesteroidowe leki przeciwzapalne (aspiryna, naproxen, ketoprofen, ibuprofen),
· leki antyarytmiczne (chinidyna, amidaron),
· leki obniżające cholesterol, które w składzie mają fibraty,
· leki hormonalne (w tym antykoncepcja hormonalna)
* Fenotiazyny (środki przeciwwymiotne)
* Niektóre środki przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, pochodne kwasu benzoesowego
* Pochodne retinoidów zawarte w maściach i lekach doustnych np. Roaccutane, Differin

Kosmetyki

* Dezodoranty i środki przeciwbakteryjne w mydłach
* Niektóre substancje zapachowe (piżmo, olejek lawendowy, cedrowy, waniliowy, sandałowy i bergamotowy)
* Retinoidy (kwas retinowy i jego pochodne, retinol, wyjątkiem jest retinaldehyd, który nie uwrażliwia skóry na światło słoneczne), kwasy hydroksylowe (AHA, BHA)
Środki promienioochronne
* Benzofenony, Pochodne kwasu cynamonowego, Oxybenzon, Kwas paraaminobenzoesowy (PABA), Estry PABA
* Fluorescencyjne rozjaśniacze do celulozy, nylonu i włókien wełnianych.

Nieuwaga prowadzić może do reakcji fototoksycznych i fotoalergicznych.
Reakcje fototoksyczne (na antybiotyki, porfiryny czy psoraliny)występują tylko w miejscach eksponowanych. Charakteryzują się częstszym występowaniem, dochodzi do nich zazwyczaj tuż po ekspozycji (kilka minut do kilku godzin). Wymagana dawka promieniowania laserowego lub UV jest wysoka, a zmiany skórne przypominają oparzenie słoneczne, rumień, pęcherze. Mogą zmieniać zabarwienie, często towarzyszy im pieczenie.
Reakcje fotoalergiczne (na perfumy, czynniki pochodzenia roślinnego czy antybiotyki) występują rzadziej, pojawiając się z tzw. okresem latencji, czyli opóźnieniem (po 24-72 godzinach). Wymagana dawka promieniowania laserowego lub UV jest niska, zmiany skórne przypominają wyprysk, pęcherzyki, grudki, z silnym świądem, szerzeniem się na okolice również nieeksponowane, nie powodując przebarwień.
Nie należy zatajać faktu przyjmowania powyższych leków przed zabiegiem depilacji laserowej!

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 7 | Autor: 

 

Załączniki


19 Luty 2009
Ars Medica
ul. Zana 29, lokal 11
20-601 Lublin

Tel.: 0 81 524 28 18 (w godz: 13.00 – 18.00)
Tel. kom.: 0 510 605 506
e-mail: info_(at)_depilacjalaserowa.lublin.pl
http://www.depil(...)tart.htm

Dojazd autobusami: 39 spod PKS i 28 spod PKP.


Po zapoznaniu się z różnymi metodami trwałego usunięcia owłosienia na początek zdecydowałam się na laser diodowym LightSheer, ponieważ miałam jeszcze dosyć grube ciemne włoski na brodzie, oraz nieco cieńsze na górnej wardze, szyi oraz pejsach :P
Z pośród bodajże 2 może więcej gabinetów w Lublinie zdecydowałam się na wyżej wymieniony tylko ze względu na wygodny dla mnie dojazd. Umówiłam się na popołudnie, kiedy przyjechałam byłam zaskoczona bo okazało się że klinika jest zamknięta?! dopiero po jakimś czasie zauważyłam mały dzwoneczek obok drzwi podpisany LASER, zadzwoniłam i po chwili drzwi otworzyła mi sympatyczna Pani. Siadałam sobie w małej poczekalni, klinika nie wydaje się duża i widocznie w godzinach popołudniowych czynny jest tylko laser i dlatego Pani musi wychodzić z gabinetu i otwierać sama drzwi co by się nikt nie krzątał :) później w poczekalni były jeszcze z dwie osoby ale atmosfera była naprawdę "swojska" chociaż nie wiem jak jest w godzinach wcześniejszych. Poczekałam troszkę i Pani zaprosiła mnie do gabinetu, przyznam się że miałam lekkiego stracha ale zawszę tak reaguje na nowe miejsca i doświadczenia, bałam się bólu. Pani zrobiła mi mały wykład standardowo, opowiedziała o laserze, ewentualnych powikłaniach, dała mi jakąś ankietę do wypełnienia oraz oświadczenie do podpisania że się zgadzam na zabieg. Zostałam również zapytana o leki jakie przyjmuje, powiedziałam że androcur i spironol, Pani sprawdziła w książce co to za leki i o nic nie wypytywała :)

Nie muszę chyba przypominać jak poprzedniczki czego nie należy robić przed laserem, z resztą info jest w podanym przeze mnie linku.

Aha i jeszcze jedno, trzeba pójść z takim widocznym "zapuszczonym zarostem" aby Pani mogła się przyjrzeć i zaznaczyć gdzie należy depilować.
Miałam najpierw wykonaną próbę, dwa "strzały" po których musiałam odczekać z 10 minut aby sprawdzić reakcje skóry, powiem tak... strzały to chociaż jest to laser czyli światło odczuwa się jak kopnięcia prądem, im więcej włosów i im są grubsze tym mocniejszy kopniak :P Po samej próbie byłam mile zaskoczona, stwierdziłam że jeśli o to jest tyle krzyku to nie ma problemu.

Po 10 minutach kiedy okazało się że moja skóra nie pokazuję żadnych niezdrowych reakcji przystąpiliśmy do depilacji. Cóż mam powiedzieć, strzał jeden po drugim nie jest już przyjemny to zależy także od regionu który depilujemy, dla mnie nie przyjemne były pejsy bo prąd leciał mi po kości jakby i aż słyszałam strzykanie, na brzegu szczęki i mniej więcej na środku szyi gdzie leciała jakaś żyła albo nerw co wyraźnie czułam. Cały zabieg był oczywiście do wytrzymania jak najbardziej, ale te reklamy bezbolesnej depilacji to przesada :P

Drugi zabieg i jak na razie ostatni był nieco boleśniejszy ponieważ Pani zwiększyła chyba moc i laser głębiej docierał w skórze, i tak naprawdę nie tyle bolały mnie strzały co chwile później depilowane miejsca, twarz była po prostu obolała nieco poparzona, po każdym zabiegu miałam nakładany na twarz Panthenol w piance co łagodziło ból i praktycznie jakieś 40 minut po zabiegu nic nie bolało. Twarz była nieco opuchnięta ale nie czerwona spokojnie na drugi dzień poszłam do pracy i nikt nic nie zauważył, opuchlizna była naprawdę nieznaczna, jedyne co to przy niektórych mieszkach włosowych było takie przypalone.

Włosy zaczęły wyłazić jak z masła parę dni później aż miło było patrzeć :P

Nie byłam osobą mocno owłosioną dlatego wystarczyły mi dwa zabiegi laserowe, reszta włosów jest jasna więc niedługo wybiorę się na elektrolizę.

CENA: cóż mogę powiedzieć... wiem że jest to najważniejsze ale odpowiem tak, cena jest do negocjacji, po prostu pytajcie bo u każdego to wygląda inaczej.. Ja mimo dosyć dużej powierzchni miałam mało włosów dlatego za jeden zabieg płaciłam w granicach 500 zł

Aha i jeszcze jedno, u mnie zaraz po przyjęciu blokerów momentalnie włosy zaczęły jaśnieć i gdybym zdecydowała się na depilacje wcześniej to wybiłabym więcej włosów, hormony pomogły mi, od nich zanikł wszelki mieszek ale nie ma co zwlekać mając nadzieje że dzięki nim znikną wszystkie bo można zostać z jasnym drapiącym zarostem :)

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 2 | Autor: 

 

Załączniki


5 Marzec 2008
Obecnie jestem po 10 (dziesięciu) zabiegach laserowych wykonanych na twarzy. Z efektu tych zabiegów jestem bardzo zadowolona - do usunięcia zostało jeszcze kilka (około 20-30) włosków, które są głębiej zakorzenione i laser ma problem z dotarciem na taką głębokość - spróbuję jeszcze dwóch wizyt, jeżeli nie pomoże, pozostaje tylko usunąć je metodą elektrokoagulacji. Dodam, że przed epilacją miałam bardzo gęsty, gruby czarny zarost, zaś cerę lekko śniadą.

Efekty kolejnych zabiegów przedstawiają się następująco:

Po około miesiącu od pierwszego i drugiego zabiegu efekty nie są rewelacyjne, a nawet mogę stwierdzić, że nie widziałam efektów. Efekt w postaci przerzedzeń było widać po trzecim zabiegu. Przerzedzenia nie były jednak równomierne i było widać pasy gęstszego i słabszego zarostu. Po miesiącu od piątego zabiegu zaobserwowałam silne przerzedzenie - pozostało może z 20% początkowej ilości włosków. Po miesiącu od wykonania siódmego zabiegu na twarzy pozostały już tylko kępki silnie przerzedzonego zarostu. Po dziewiątym zabiegu pozostały już praktycznie pojedyncze włosy, z których większość była dosyć cienka, choć grube też były obecne. Obecnie mija miesiąc od dziesiątego zabiegu i pozostały na pojedyncze włoski oraz drobne kępki (lecz również przerzedzone) na trzech drobnych znamionach barwnikowych (tzw. pieprzykach), których nie można epilować (przynajmniej tą metodą) ze względu, aby nie uległy zrakowaceniu. Jednak laser musiał również działać w skórze pod pieprzykami, skoro włosy są rzadsze.

Przed zabiegiem dr dermatolog pyta, czy stosowało się zioła takie jak rumianek, czy dziurawiec, czy bierze się antybiotyki itp. Dostaje się też do wypełnienia ankietę, w której trzeba wymienić m.in. choroby (a właściwie - zaznaczyć krzyżykiem), na które się choruje. Ankietę trzeba podpisać. Następnie w przypadku braku przeciwwskazań lekarz pyta o okolicę, która się będzie depilować i wykonuje po wewnętrznej stronie nadgarstka test, jak reaguje skóra na laser (test tylko przed pierwszym zabiegiem). Następnie każe się położyć, po czym odtłuszcza twarz i nakłada specjalny żel, mający na celu polepszenie chłodzenia lasera. Zabieg wykonywany jest laserem marki LightSheer. Podczas oddawania "strzału" laserem na większej części twarzy (baczki, policzki, broda) czuć coś w rodzaju ukłucia igłą oraz swąd spalonych włosów. Nie jest to duży ból. Jednak podczas epilacji wąsa, szczególnie w okolicach bliskich nosa - można się popłakać (no cóż, ale warto), szczególnie podczas początkowych zabiegów, gdy włosków jest dużo.
Początkowa dawka energii jednego impulsu laserowego ustawiana jest na 30J/cm2 i jest stopniowo zwiększana, tak, że dziesiąty zabieg był wykonywany przy maksymalnej mocy lasera, która wynosi 40J/cm2. Podczas wykonywania zabiegu, jak również testu - lekarz oraz pacjent stosują okulary ochronne.

Po zabiegu twarz jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta, obecne są na niej strupki. Lekarz (zabieg wykonuje lekarz dermatolog, nie kosmetyczka) przepisuje specjalną maść "na recepturę", do wykonania w aptece (obecnie koszt około 5zł), którą trzeba używać do czasu zniknięcia opuchlizny i odpadnięcia strupków. Przed wyjściem na dwór obowiązuje stosowanie kremu z filtrem UV minimum 50 przez okres 3 tygodni po wykonaniu zabiegu oraz miesiąc przed. W praktyce oznacza to stosowanie tego kremu ciągle, ponieważ zabiegi są wykonywane w odstępie 5-7 tygodni.

Gabinet dermatologiczny, w którym wykonałam zabiegi mieści się na ulicy Żeromskiego 23 w Kielcach. Nad bramą, w której znajduje się wejście widnieje szyld VitaDerm - jest to miejsce, gdzie w soboty pani dr Aneta Bąkowska wykonuje zabiegi laserowe. Adres, pod którym należy się umawiać osobiście (od poniedziałku do piątku) - Klinika Dermex - Kielce, ul. Tatrzańska 1.

Na początku koszt jednego zabiegu epilacji całej twarzy wynosił 500 (pięćset) zł. Jednak od czwartego zabiegu można liczyć na upusty w postaci obniżenia ceny i w moim przypadku gratisowej epilacji szyi. Wadą jest fakt, że trzeba umawiać się od razu na konkretny dzień (dużo terminów jest zajętych) - osobiście lub telefonicznie - 605 064 163. Na kolejny zabieg najlepiej umawiać się od razu po zabiegu.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


7 Luty 2008
Depilacja
autorka: MRK

Trwałe usunięcie włosów z twarzy i szyi, jest dość ;] ważne. Szczególnie w przypadku ciemnych włosków – maskowanie ich, po zgoleniu, przy pomocy podkładu – jest raczej nieefektywne [i nieefektowne]. Jednocześnie chyba nic tak bardzo nie zdradza w twarzy jak właśnie zarost. Po kilku niezbyt mądrych własnych posunięciach, w tejże kwestii – doszłam do poniższych wniosków:

 • nie istnieją cudowne metody
 • nie należy się spieszyć
 • należy racjonalnie skalkulować własne możliwości finansowe
 • być systematyczna

Można założyć od początku postępowanie analogiczne do tego, które się stosuje w wypadku hirsutyzmu – nadmiernego owłosienia u kobiet, związanego z zaburzeniami hormonalnymi – głównie nadmiarem testosteronu i jego pochodnych. Podstawowym więc i pierwszym działaniem będzie obniżenie poziomu tegoż poprzez zastosowanie leków antyandrogennych – co i tak jest sprawą oczywistą w przypadku terapii lekowej m/k.

Najczęściej stosuje się terapię skojarzoną – Androcur 50mg i Diane 35 – zawierające cyproterone acetas lub flutamidium [np. Flutamid]. Z przebiegu własnej terapii i opini kilku innych osób zaryzykuję stwierdzenie, ze Flutamid ma podstawową taką zaletę, ze jest za darmo [na receptę P] i zabarwia mocz na zielono [jak ktoś nie lubi żółtego koloru] – poza tym podawany sam, bez androcuru ma działanie znikome.

Androcur – jest podstawowym lekiem w przypadku hirsutyzmu.

Po okresie np. 3 miesięcznym – gdzieś po takim czasie widać już zmiany w grubości włosa i głębokości osadzenia cebulki – idealnie byłoby usunąć całość zarostu laserem – cena całej twarzy za laser diodowy od 300 zł do 1500 w zależności od miejsca i ilości zarostu. Trwałość tak wykonanej depilacji będzie się utrzymywać od około 1 miesiąca do 3 miesięcy.

Oprócz laseru diodowego można spotkać jeszcze: laser rubinowy i aleksandrytowy – skuteczność ich jest raczej znikoma. Emitują one fale o długości odpowiednio: 694nm, 775 nm, które wnikają w skórę na głębokość 2-3 mm. Laser diodowy emituje fale o dł. 800 nm, wnikając do 5 mm w głąb skóry. Są to wartości teoretyczne.

Jak to działa:
Impuls energii świetlnej pochłaniany jest przez melaninę. Dochodzi wówczas do koagulacji i zniszczenia mieszków włosa. Gdy mieszki włosa znajdują się na większej głębokości to długość fali świetlnej jest za krótka aby skutecznie koagulować i niszczyć struktury zawierające barwnik.

Dla skutecznego i bezpiecznego usuwania włosów przez laser potrzebna jest penetracja rzędu 3-4 mm tylko ciemnych włosów. Działanie na większej głębokości zmniejsza skuteczność lasera oraz zwiększa ryzyko koagulacji tkanek otaczających. Z moich obserwacji wynika, że na mojej twarzy, głębokość osadzenia włosów waha się od 2 mm do 4 mm. Najsłabiej są osadzone włosy na górnej wardze, a najgłębiej w okolicach szyi i tzw „baczkow”.

Następną istotną sprawą są tzw. fazy wzrostu włosa. Ważne jest, aby każdy włos został usunięty w fazie wzrostu, ponieważ trzeba mieć pewność, że zniszczone zostały wszystkie komórki zarodkowe oraz brodawki – to gwarantuje, że włos nie odrośnie. Uwzględniając powyższe można załozyć, że jednorazowy zabieg jest w stanie [być może] usunąć trwale jakieś 10 procent włosów. Następnie trzeba uwzględnić to, że nigdy część włosów nie będzie usunięta całkowicie z powodu zbyt głębokiego osadzenia mieszka i cebulki.

Trzy fazy wzrostu włosa:

 1. Faza wzrostu (anagen) – faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem). Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
 2. Faza przejściowa (katagen) – włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.
 3. Faza spoczynku (telogen) – polega na tym, że włos najpierw jest odżywiany z mieszka, a potem powoli martwieje i wypada. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.


Następne zabiegi lepiej wykonywać przy pomocy metody elektrokoagulacji – elektrolizy. Co to jest elektroliza lub elektrokoagulacja: działania prądu wysokich częstotliwości (HF – od 500 Hz do 13,56 MHz). Technika ta polega na zastosowaniu prądu wysokiej częstotliwości, który wytwarza intensywne ciepło w mieszku włosa. W wyniku zastosowania tej techniki zachodzi zjawisko elektrokoagulacji i niszczone są tkanki odpowiedzialne za wzrost włosa. Nie występuje tu uzależnienie od melaniny, rodzaju włosa ani od głębokości położenia mieszków włosowych. Gwarantuje to skuteczne niszczenie komórek odpowiedzalnych za wzrost włosa.

 • W metodzie elektrolizy wykorzystuje się prąd stały o niskim napięciu i natężeniu, który przepływając przez tkankę wywołuje reakcję chemiczną, w wyniku której dochodzi do wytworzenia wodorotlenków i uszkodzenia opuszki mieszka włosowego. Zabieg ten jest jednak bardzo czasochłonny, gdyż do usunięcia jednego włosa potrzeba ok. 1 minuty.
 • Technika elektrokoagulacji (diatermii) wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości i niskim napięciu. Prąd o takiej charakterystyce wywołuje znaczny miejscowy wzrost temperatury, niszcząc strukturę opuszki mieszka włosowego. Stąd właśnie zabieg ten określa się czasem mianem termolizy.

Obie metody są skuteczne, bolesne i dość tanie; godzina kosztuje od około 40 zł do 420. Dobrze wykonanych, w odpowiedniej fazie wzrostu włosa na ogół nie trzeba powtarzać, choć z pewnymi odrostami należy się liczyć. Mogą pozostać blizny i przebarwienia. W gabinetach najczęściej chcą wykonywać depilacje po „kawalku” tzn. depilując jedno miejsce ze wszystkich włosów. W ten sposób powstają duże strupy, skóra marszczy się... Jeżeli najpierw usuniecie włosy laserem to należy potem usuwać to co odrasta. Podobnie można najpierw usunąć pęsetą włosy i to co wyrośnie usuwać. Strupki wtedy są oddalone od siebie i łatwiej się goją.

Aparat depilacyjny (elektrokoagulacyjny) można nabyć w Katowicach na ul. Sikorskiego 36, tel. (32) 255-12-07 begin_of_the_skype_highlighting              (32) 255-12-07      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              (32) 255-12-07      end_of_the_skype_highlighting. Cena aparatu depilux – 540 brutto. Dodatkowo na miejscu mogą aparat przerobić na dwufunkcyjny – dołączyć pęsetę depilacyjną – koszt pęsety 70 zł, całość około 100 zł. Osoby ze Śląska trafią łatwo, bo to jest obok klatki dr Ciesielskiego, w tym samym bloku.


INNE METODY TRWALEJ DEPILACJI

 • MIKROLIZA to metoda, w której wykorzystuje się prąd o bardzo niskim natężeniu. Miejsce depilacji jest pokryte żelem, spełniającym rolę analogiczną do igły przy elektrolizie i elektrokoagulacji. Skuteczna metoda do usuwania tzw. meszku.
 • Blend – to każdy rodzaj mieszanej depilacji np. laser – elektroliza, laser – mikroliza, elektroliza – elektrokoagulacja.
 • Elektryczna pęseta – analogicznie do mikrolizy, zamiast igły, prąd przechodzi przez pęsetę – podejrzewam [nie wiem], że jest to kiepska metoda.
 • Enzymy – wprowadza się czasem po depilacji np. laserem za pomocą igły – opóźniają odrost.
 • Tabletki antyodrostowe – słyszałam, nie wiem co to jest, choć logicznym wydaje się do czego słuzą.


Przeciwskazania:

 • Przeprowadzenie zabiegu podczas kuracji substancjami fotouczulającymi tj. wit. A i jej pochodne,
 • Antybiotyki (tetracykliny, cytostatyki): może to doprowadzić do poważnych poparzeń,
 • Opalona skóra, która będzie podczas zabiegu pochłaniać zbyt dużą dawkę energii i może dojść do trwałych przebarwień, dlatego najlepiej depilację laserową wykonywać od późnej jesieni do wczesnej wiosny; 3-4 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania; dotyczy to również innych trwałych metod.
 • Ostre zapalenia skóry, zmiany alergiczne, otarcia, trądzik różowaty, bielactwo; (oczywiście jeśli występują w rejonie działania światła lasera).


    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki
www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group