Inne formy depilacji


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

27 Listopad 2010
Jedną z metod usuwania zbędnych włosków jest depilacja woskiem. Jest to jedna z popularniejszych metod, ponieważ jest tania, prosta (można ją wykonać w domu) i nie trzeba jej robić zbyt często. Poniższe odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania dotyczące depilacji woskiem rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości na jej temat.

Jak działa depilacja woskiem?
Depilacja woskiem odbywa się poprzez nałożenie cienkiej warstwy wosku na skórę, przyłożenie paska i następnie oderwania go zdecydowanym ruchem.

Jaka jest różnica między depilacją ciepłym woskiem, a zimnym woskiem?
Dobry wosk aplikowany na gorąco topi się w temperaturze ciała. W ten sposób może być idealnie rozprowadzony na skórze.

Depilacja zimnym woskiem odbywa się poprzez przyklejenie plastra z nałożonym na niego woskiem. Plastry te są prostsze w użyciu, ponieważ wymagają tylko przyklejenia na skórę i szybkiego oderwania.
Jaki wpływ ma depilacja woskiem na skórę?
Depilacja woskiem oprócz zbędnych włosków usuwa także martwe komórki skóry, w wyniku czego po zabiegu skóra staje się gładsza. Niektóre osoby mogą doświadczyć zaczerwienienia i podrażnienia skóry, które ustępuje po kilku godzinach.

Czy są jakieś przeciwskazania zdrowotne co do używania tej metody depilacji?
Niektórzy lekarze odradzają depilacji woskiem osobom chorym na cukrzycę oraz tym, którzy mają słabą cyrkulację krwi oraz żylaki.

Nie należy u żywać wosku na żylaki, poparzenia, sutki, rany, pryszcze oraz na skórę, która jest w jakikolwiek sposób podrażniona. Przed zabiegiem należy wykonać test na małym kawałku skóry i zobaczyć czy nie ma reakcji alergicznej.

Na jakie części ciała można stosować depilację woskiem?
Depilacji woskiem stosuje się głownie do usuwania włosków z nóg. Depilacja brwi oraz depilacja intymna (tzw. depilacja bikini) również może być wykonana poprzez zabieg z użyciem wosku.

Po jakim czasie włoski odrastają?
W zależności od osoby włoski odrastają w okresie od 3 do 8 tygodni.

Jak można zredukować dyskomfort towarzyszący depilacji woskiem?
Po oderwaniu plastra szybko uciśnij depilowane miejsce. Dobrym sposobem jest również przyłożenie woreczka z lodem, ponieważ dzięki temu ból zniknie i zmniejszą się podrażnienia spowodowane depilacją.

O tej metodzie mogę powiedzieć, że jest skuteczna, ale trochę bolesna i dość czasochłonna.

Jeżeli kobieta uważa, że nie stać ją na profesjonalną depilację ciepłym woskiem u kosmetyczki może zafundować sobie gotowe, zimne plastry z woskiem. Można zakupić je w każdej drogerii kosmetycznej i w każdym małym sklepiku z kosmetykami. Przedział cenowy jest dość duży bo rozpoczyna się od 7zł (Joanna Naturia) a kończy nawet na 25zł (Veet). Dotarłam również do plastrów firmy Babyliss‘ których cena wynosi 79zł i należy je używać ze specjalnym depilatorem również tej samej firmy. Widocznie nie są to zwykłe plastry, może nawet nie posiadają wosku.

Zabieg rozpoczynamy od oczyszczenia skóry z preparatów typu kremy, balsamy do ciała. Depilację w domu poleca się wykonywać na skórze po kąpieli. Jeżeli skóra która ma zostać poddana depilacji jest już czysta i sucha to przystępujemy do rozgrzewania plastra w dłoniach. Jak wiadomo dłonie nie dają aż tak wysokiego ciepła dlatego można je zastąpić suszarką bądź na chwilę przyłożyć do grzejnika. Jeżeli do dyspozycji mamy tylko dłonie, szybsze efekty daje pocieranie dłoni o plaster niż samo trzymanie ich.

Jeżeli wosk jest wystarczająco rozgrzany możemy przystąpić do depilacji właściwej. Plaster kładziemy na nodze bądź innej części ciała którą chcemy depilować zawsze zgodnie z wzrostem włosa (nigdy pod włos!). Przyklepujemy go ręką, aby dobrze przyczepił się do włosków i energicznym ruchem zrywamy w kierunku pod włos. Najlepiej jest zaczynać zabieg w określonej kolejności aby nie pominąć jakiegoś miejsca. Czyli jeżeli depilujemy nogę to rozpoczynamy od okolicy kostki i przesuwamy się w prawo lub lewo. Jeżeli okolica kostki jest już dookoła pozbawiona niechcianych włosków przesuwamy plaster nieco wyżej. Jeden plaster może nadawać się nawet do cztero a czasami pięciokrotnego użytku.

Niektóre włoski mogą być zbyt krótkie na usuwanie ich woskiem dlatego też te których nie jesteśmy w stanie usunąć tym sposobem możemy wyrwać za pomocą pęsety. Jeżeli takich miejsc jest więcej bądź jeżeli skupiają zbyt dużą ilość włosków możemy kilkakrotnie powtarzać zabieg plastrem. Jednak jeżeli mamy skórę wrażliwą może dojść do nadmiernego zaczerwienienia i podrażnień.

Jednym z ważniejszych elementów o którym warto pamiętać jest naciąganie skóry. Jedną ręką powinniśmy „zdzierać” wosk, a drugą w tym samym czasie naciągać skórę w depilowanej okolicy. Dzięki tej prostej uwadze zaoszczędzimy sobie drobnych siniaczków i podrażnień skóry.

W każdym opakowaniu zawierającym plastry z gotowym woskiem znajdują się również chusteczki służące do usuwania pozostałości wosku. Często są one nasączane również dodatkowym płynem mającym na celu łagodzenie zaczerwienionej skóry bądź spowolnienie odrostu włosków. Oczywiście jeżeli w opakowaniu są zwykłe chusteczki z oliwką, po zabiegu można zaaplikować dodatkowy krem łagodzący lub spowalniający odrastanie a nawet ampułkę przeciwwrawstaniu włosków.

Po depilacji woskiem przez kilka godzin może utrzymywać się na skórze niewielkie zaczerwienie. Może również dojść do wrastania włosków bądź zapalenia okołomieszkowego. Aby uniknąć tego typu problemów przed depilacją powinniśmy peelingować skórę (nie bezpośrednio przed/po depilacji) i zachować ją w czystości.

Na rynku dostępne są plastry typowo do depilacji nóg ale i również mniejsze do wąsika czy brwi. Jeżeli masz mocny zarost na twarzy lepiej jest zakupić plastry typowo do depilacji nóg. One znacznie lepiej poradzą sobie z tym problemem. Pozostałe plastry są o wiele łagodniejsze i ich stosowanie może nie przynieść oczekiwanego efektu.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


27 Listopad 2010
Na pewno wielu z Was ma pewne pojęcie czym jest depilacja cukrowa. Jest to sposób, który wymaga użycia tylko pasty cukrowej. Nie wymaga podgrzewania, ani użycia pasków. Przy pomocy pasty może być wykonywana depilacja nóg, depilacja intymna, jak i depilacja u mężczyzn. Pastę cukrową można kupić lub zrobić szybko i łatwo w domu. Dzięki nam dowiesz się jak.

Aby wykonać pastę będą nam potrzebne:
* 2 szklanki cukru
* 1/4 szklanki soku z cytryny
* 1/4 szklanki wody

Połącz wszystkie składniki i podgrzej na średnim ogniu, często mieszając. Po kilku minutach zmniejsz ogień i mieszaj dalej, aż uzyskasz bogaty bursztynowy kolor.

Zdejmij rondelek z ognia i poczekaj aż bąbelki się uspokoją i będziesz mieć dobry widok na kolor. Kiedy pasta jest dobrze wykonana powinna mieć ładny cytrynowy zapach.

Przenieś pastę do pojemniczka i pozwól jej częściowo wystygnąć (około 15 minut)

Ważne jest, aby mikstura była podgrzewana wcześniej wystarczająco długo. Jeśli tak nie będzie, to mogą wystąpić problemy, ponieważ będzie się lepić i nie nadawać do użycia.

Pasta do depilacji gotowa! Przelej ją do pojemnika z zamknięciem. Pasty należy używać kiedy już wystygnie do końca.
Aplikacja na skórę

Nakładanie pasty jest bardzo proste. Wygląda to podobnie jak w przypadku pasków z woskiem.

Wyjmij z pojemnika niewielki kawałek pasty (trzeba użyć trochę siły, aby to zrobić). Rozgnieć ją lekko w rękach, aby się podgrzała. Nie musisz tego robić jakoś specjalnie długo i starannie.

Uformuj z pasty owalny kształt, który będzie miał odpowiednią grubość. Następnie nałóż ją na miejsce, które ma być depilowane. Po chwili oderwij zdecydowanym ruchem. Gotowe!

Pamiętaj, że depilacja bikini i depilacja brwi również może być wykonywana przy pomocy tej pasty.
Osobiście tego nie próbowałam, więc trudno mi się odnieść do skuteczności tej metody.

Wersja pasty od Dalidy:
- 1 szklanka cukru
- sok z połowy cytryny (nie za dużej, nie za małej)
- łyżka miodu
nie dodawać wody bo będzie miało zbyt lejącą konsystencję.
Wszystko wymieszać w garnku i zagotować. Odczekać aż się spieni i będzie miało kolor bursztynowy. Nie gotować za długo bo będzie za szybko zastygało. Jak nie dodacie wody to gotujecie max 15 minut. Gdy będzie miało odpowiednią barwę zdejmujecie z gazu, przelewacie do słoiczka, i czekacie aż masa będzie twarda jak kamień. Po zdjęciu z gazu pasta jest bardzo gorąca więc nie można jej użyć, później jak zaczyna zastygać również jest bardzo gorąca dopiero jak zrobi się całkowicie twarda da się bezboleśnie dotknąć jednak takiej nie da rady rozsmarować na ciele więc cały słoik z twardą masą wkładamy do gorącej wody i czekamy aż zmięknie do tego stopnia że da się wyjąć ją palcami ze słoika. Część rozsmarowujemy na fragmencie skóry. Trzeba troszkę odczekać aż złapie włoski, możliwe że kosmetyczka robi od razu ale jako że jesteśmy amatorkami nie bądźmy takie hop do przodu. Więc czekamy z pół minuty, może trochę mniej (to trzeba wyczuć na oko) i zrywamy w kierunku przeciwnym do tego w którym rośnie włos. Nie trzeba przykładać pasków materiału. Skóra jest gładka i nie podrażniona jak po wosku. Efekt utrzymuje się do trzech tygodni. Ta metoda jest mniej bolesna niż przy wosku możliwe dlatego że pasta cukrowa nie przykleja się do skóry tylko do samych włosków.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


27 Listopad 2010
Jednym ze sposobów trwałego usuwania owłosienia jest elektrodepilacja, czyli pozbywanie się włosków za pomocą prądu. Elektrodepilacja to: elektroliza, termoliza oraz metoda blend.

Najogólniej mówić elektrodepilacja polega na wprowadzeniu do mieszków włosowych igły, przez którą przepływa prąd, co powoduje uszkodzenie cebulek. Jeżeli chcemy, by włoski zostały usunięte raz na zawsze, musimy zabieg elektrodepilacji powtórzyć kilkakrotnie. Bowiem po wykonaniu pierwszego zabiegu włoski odrastają, ale są znacznie słabsze. Kolejne zabiegi powodują, że owłosienie w końcu przestaje odrastać.

Trzeba być przygotowanym na to, że zabieg elektrodepilacji jest bardzo bolesny. Z tego też powodu nie jest popularny wśród kobiet, zwłaszcza do depilacji nóg. Musimy również wiedzieć, że elektrodepilacja przeprowadzana jest wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.
Nie będę się tu dokładnie rozpisywała, na czym polega elektroliza, bo jest to dokładnie opisane tam:
http://www.trans(...)p?t=1249
Dodam tylko tyle, że sama robiłam zabiegi elektrolizy swego czasu w gabinecie w Bydgoszczy i były na prawdę b bolesne. A ich skuteczność zależy w dużej mierze od doświadczenia i umiejętności wykonującej je osoby.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group