Po SRS
Strona:  1  2   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

14 Październik 2008
Anette:
Po obudzeniu się leżałam przez 7 dni w szpitalu, z czego 5 to było dosłowne "leżenie", bez możliwości wychodzenia z łóżka. Przez pierwsze dni ból jest, ale nie dokucza tak straszliwie jak można by się spodziewać. Zresztą leki przeciwbólowe (włącznie z morfiną) są dostępne "na życzenie", choć akurat po morfinie czułam się nieco dziwnie.
Na 3-ci dzień przypada Luzowanie Opatrunku. Piszę z wielkich liter, gdyż znacznie zmniejsza to dyskomfort pooperacyjny, tj. ściśnięcie na dole.

Na zdjęcie opatrunku trzeba poczekać do 5-go dnia... z czego dzień 4 to koszmar !
Po zdjęciu opatrunku poczułam dalszą ulgę, choć niestety cewnik pozostał. Ale tego dnia po raz pierwszy w asyście pielęgniarki mogłam przejść kilka kroków. I nie uwierzycie, ale nie było to najłatwiejsze zadanie...
Kolejnego dnia mój zasięg zwiększył się na tyle, że byłam w stanie odwiedzić leżące obok pacjentki.
A ostatniego dnia ... przypada nauka siusiania. Bez cewnika. 30% pacjentek nie udaje się ta sztuka i nie ma się co przejmować, po prostu trzeba jeszcze parę dni z cewnikiem pochodzić :-) .
Tego też dnia po raz pierwszy zrobiłam użytek z torby, którą dostałam przed operacją.
Cóż ona zawiera:
- pieluchy (takie na łóżko),
- ceratkę,
- długi niebieski pas,
- 100 prezerwatyw,
- duuużo tubek nawilżacza,
- lusterko,
- zegarek,
- maść Dermazine,
- jodynę (zwaną tu Betadine),
- strzykawka "żaneta" 100ml i trochę dóbr pomniejszych. Stanowi to uzupełnienie kompletu "tajskich chłopaków"...
- a, i oczywiście słynna "The Pillow", U-kształtna poduszka, na której się dłuuugi czas ... siada.
Na tejże poduszce zostałam z pompą przewieziona (dumna i blada) do vana z Kliniki.

Podróż do hotelu nie była najłatwiejsza... dziury w niektórych jezdniach stanowią poważny problem :-) Tego samego dnia Bow, mimo mojego wykończenia, poproszona przeze mnie nauczyła mnie "ćwiczyć" na ceratce, z wykorzystaniem akcesoriów. Po każdym ćwiczeniu należy się starannie w tejże okolicy wymyć, z wykorzystaniem Betadine i żanety, oraz posmarować maścią Dermazine. Maść ta ma również niezłe właściwości smarne, co przydawało się później przy pieszych wyprawach :-P
Tak to płynął dzień za dniem. Ćwiczenia trzeba wykonywać na początku 3 razy dziennie, co stanowi dość duży % czasu - każdorazowo należy liczyć minimum 1 godzinę. To na początek :-) .
Każdego dnia zwiększał się mój zasięg dojścia. Na trzeci dzień byłam w stanie sama dojść do kliniki, po tygodniu byłam w stanie poruszać się po mieście tamtejszymi środkami komunikacji, zaś po jakichś 10-dniach byłam w stanie wyjeżdżać na własne wyprawy poza miasto. Oczywiście, na The Pillow :-) A wszystko to pod czujną kontrolą Dr S oraz jego personelu, który odwiedzał każdą z nas najpierw po 2, następnie raz dziennie.
Aha, po pogadance z Sophie, po jakimś czasie Dr S zmienia zalecenia dotyczące ćwiczeń :-) . Nakazuje wykonywać "dynamic dilation", są to 3 sesje po 15 minut. Jest różnica, prawda ?

Co było dalej... stopniowo, akcesoriów wykorzystuje się coraz mniej. Po powrocie do kraju warto kupić sobie irygator Tantum Rosa i saszetki do płukania i raz na parę dni zrobić z tego użytek (a wywalić strzykawę żanetę).
Po 1 miesiącu kończy się maść Dermazine.
Po 2 miesiącach kończy się płukanie jodyną. Wtedy mogłam już nie wykorzystywać The Pillow :-) oraz całkowicie odstawić wszystkie leki przeciwbólowe (które okazjonalnie jeszcze po wysiłku się przydawały).
Po 3 miesiącach praktycznie zapomniałam o całej sprawie i dolna część ciała stanowi integralną Moją Całość...

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


11 Czerwiec 2008
Ponizej (anonimowy) efekt NEOVAGINOPLASTYKI wykonanej w Klinice Gdańskiej przez doktora Krajkę. SRS został wykonany metodą inwersji. Zdjęcie wykonane 11 miesięcy po operacji. Na chwilę obecną pochwa jest długości około 11 cm i szerokosci 3,5 cm ( po ćwiczeniach). Orgazmu łechtaczkowego do dzisiaj nie udało się osiągnąc.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki  Szwy
18 Kwiecień 2008
Niektóre szwy same odpadną. Ale najlepiej pojechać na wizytę kontrolną, żeby lekarze ściągnęli i nie próbować robić tego samodzielnie.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


18 Kwiecień 2008
opinia pacjentki:
Łechtaczka jest w miarę wrażliwa. Reaguje na bodźce powiedzmy w średnim stopniu. Jak na razie nie miałam orgazmu przez stymulację (może po części to też wina niskiego temperamentu). Ale miałam orgazmy we śnie. To uczucie jak przy "nocnych ejakulacjach" przed operacją. W trakcie takiego orgazmu wydziela się płyn z prostaty.

Chirurdzy mogą ci zostawić za dużo tkanki erekcyjnej /erectal tissue/ poniżej ujścia cewki moczowej. W trakcie pobudzenia tkanka nabrzmiewa i twardnieje. To mało przyjemne uczucie. Ale da się to skorygować.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


18 Kwiecień 2008
Gweret
Na początku bardzo możliwe, że będziesz sikać we wszystkich kierunkach. Nawet sama na siebie :) Z czasem po około miesiącu, półtora powinno się unormować.

Iwka
Chciałam zwrócić uwagę na fakt, że po operacji SRS w Gdańsku często występuje powikłanie zwane jako przewężenie cewki moczowej i konieczna jest wtedy poprawka w klinice. Objawia się ona dużymi trudnościami w oddawaniu moczu. ( leci po kropelce, ciągłe parcie, trzeba wyciskać na siłę)
Poprawka zwykle usuwa tą dolegliwość i wtedy sika się bez problemów.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group