Pliki i linki
Strona:  1  2   3   4   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

20 Kwiecień 2012
Możesz tu ściągnąć wzór pozwu wraz z instrukcją jak go wypełnić (wersja dla trans k/m). Nie ma sensu do tej czynności wynajmować adwokata. Jeśli masz jakieś pytania - możesz je zadać na forum w dziale PRAWO.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


20 Kwiecień 2012
Możesz tu ściągnąć wzór pozwu wraz z instrukcją jak go wypełnić (wersja dla trans m/k). Nie ma sensu do tej czynności wynajmować adwokata. Jeśli masz jakieś pytania - możesz je zadać na forum w dziale PRAWO.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


30 Grudzień 2011
Od jednej z naszych użytkowniczek otrzymaliśmy bardzo ważne pisma - jej skargę na naruszenie praw pacjenta i odpowiedź Rzecznika Praw Pacjenta. Polecam uważną lekturę - możecie wykorzystać wzór by składać własne skargi, a przede wszystkim znajdziecie w niej przepisy na jakie można się powołać w razie podobnych problemów.

JEŚLI POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI O PRAWACH PACJENTA - zaloguj się na forum.


(Zwróćcie uwagę, że plików do pobrania jest 5 - 3 graficzne i 2 tekstowe)

Użytkowniczka opisuje zaistniałą sytuację następująco:

W sierpniu wylądowałam w szpitalu - zawal serca. Lekarz pogotowia, który mnie zabierał odebrał mnie jak kobietę. Na wyjaśnienia pielęgniarki co do mojej osoby, stwierdził, że w twarzy, włosach, piersiach widzi kobietę i tylko spytał się mnie w jakiej formie ma się do mnie zwracać. Podobnie było na izbie przyjęć, podobnie na sali intensywnej terapii gdzie trafiłam. Znalazło się jednak dwóch lekarzy i chyba cztery pielęgniarki, dla których ważne było to co mam w dokumentach. Szczytem wszystkiego było nakazanie mi zdjęcia góry piżamy do EKG - przy dwóch pacjentach - mężczyznach.
Wystosowałam skargę do Rzeczniczki praw pacjenta i do Rzecznika praw obywatelskich. Rzeczniczka praw pacjenta potwierdziła moje prawa do stosowania wobec mnie rodzaju żeńskiego, do zachowania intymności i oczekuje na oficjalną skargę ode mnie na piśmie. Natomiast Rzecznik praw obywatelskich na mojego maila wszczął postępowanie wyjaśniające na terenie naszego szpitala.
Rozmawiałam ponadto z naszym, miejscowym Rzecznikiem praw pacjenta - potwierdził moje prawa i poinformował o tym ordynatora i personel pomocniczy.

ciąg dalszy sprawy:

Otrzymałam odpowiedź od Rzecznika Praw Obywatelskich opartą na odpowiedzi Dyrektora słupskiego szpitala. Główna teza tej odpowiedzi to :
"Przebywający w Oddziale Kardiologicznym w/w pacjent według dowodu tożsamości oraz badania przedmiotowego był mężczyzną i nie mógł być traktowany jako kobieta.
Prawo do poszanowania intymności i godności pacjenta jest w naszym Szpitalu przestrzegane, a w tym przypadku nie było podstaw, by traktować pacjenta jak osobę płci żeńskiej.".

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 7 | Autor: 

 

Załączniki

25 Listopad 2010
-dyżury prawnika i psychologa w Lambdzie w Warszawie
http://warsz(...)wna.html (Prawnik)
http://warsz(...)log.html (Psycholog)

-obowiązki kuratora sądowego (rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 7 czerwca 2002)
http://www.abc.c(...)0812.htm (LINK)

- te strony mogą pomóc wybrać imię :)
Tylko trzeba uważnie czytać i sprawdzać, czy dane imię jest odpowiednie dla danej płci i nie jest formą zdrobniałą (pet form/deminutive) od innego imienia, aby nie mieć problemu z rejestracją w USC lub nie zrobić sobie "krzywdy".
http://www.behindthename.com/ (LINK)
http://www.behin(...)e/polish (LINK)

PESEL – znaczenie cyfr; więcej informacji...
http://cheme(...)sel.html (LINK)
http://www.mswia(...)mp;id=32 (LINK)

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 2 | Autor: 

 

Załączniki


24 Listopad 2010
Wzór oświadczenia o stanie rodzinnym i majątkowym (i zarobkach). Musisz dołączyć do pozwu takie oświadczenie jeśli ubiegasz się o zwolnienie z kosztów sądowych. Najlepiej jeśli przejdziesz się do sekretariatu sądu i weźmiesz to oświadczenie od nich, bo różne miasta mają różne wzory. Ale jeśli nie masz takiej możliwości, to to powinno wystarczyć.

edit:
Dodałem nowszy wzór w trzech plikach JPG. Oba są poprawne, ale ten nowszy może być w sądach milej widziany.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group