Endokrynolodzy
Strona:  1  2   3   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

13 Lipiec 2010
Wielu seksuologów-lekarzy prowadzących samodzielnie wypisuje recepty na hormony swoim pacjentom (Nie każdy seksuolog ma takie uprawnienia). Jednak na każdym etapie leczenia dobrze jest być pod trwałą kontrolą endokrynologiczną.

Po otrzymaniu pozytywnego wyroku sądowego osoby transseksualne na ogół rezygnują z pomocy seksuologa - to naturalna kolej rzeczy. Jednak do końca życia muszą przyjmować hormony. Dlatego absolutnie niezbędnym jest znalezienie endokrynologa, który będzie je przepisywał i przeprowadzał badania okresowe. Rozregulowana gospodarka hormonalna prowadzi do wielu powikłań, dlatego dbaj o siebie i badaj się przynajmniej raz w roku.

Poniżej przedstawiamy endokrynologów zaznajomionych z problemami osób TS. Niestety ciągle brakuje lekarzy, którzy umieliby poprowadzić leczenie transseksualistów. Jeśli znasz jakiegoś endokrynologa, który mógłby to zrobić - koniecznie podziel się informacją!

 
 
1 Kwiecień 2013
Witam.

Czy ktoś miałby do polecenia któregoś z endokrynologów we Wrocławiu? Po zmianie danych wycieczki do dr Libera do Krakowa czy Warszawy są raczej bez sensu i lepiej, żeby hormony wypisywał lekarz rodzinny na podstawie świstka od endokrynologa. Stąd moje pytanie czy ktos poleca któregoś z wro? Najlepsze oceny ma Grzegorz Gawryś ale ciekawi mnie czy on już kogoś "prowadził"?

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 4 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:


20 Kwiecień 2011
Kierownik Zakładu Endokrynologii Klinicznej i Doświadczalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

tel: 604 895 009 - wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

przyjmuje: Gdańsk - ul. Biała 7A
Gdynia - Sea Towers ul.Hryniewickiego 6

Najlepiej się zarejestrować przez stronę: http://www.zumdoc.pl

Na stronie http://poradnia-endokrynologiczna.pl/ jest podany telefon do rejestracji telefonicznej, od 10 do 18: 0 796 429 082.

Miał pacjentów m/k i k/m. Zna zagadnienie TS.
Bardzo rzeczowy, doświadczony klinicysta. Sympatyczny i otwarty w kontakcie.
Wystawia recepty.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 5 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:
2 0

  [Szczecin] Dr n. med. Elżbieta Sowińska-Przepiera
ginekolog-położnik, endokrynolog
11 Czerwiec 2010
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny
ul. Unii Lubelskiej 1
Szczecin

Przyjmuje na NFZ.

www.sowinska-przepiera.pl

Kuba:
Żeby się do niej dostać trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego (do poradni endokrynologicznej). Terminy są dosyć długie więc trzeba się rejestrować dużo wcześniej, a potem od razu po każdej wizycie na kolejny termin. Jest przesympatyczna, cały czas uśmiechnięta. Pokazałem jej wypisy ze szpitali, wie też że mam zmienione dokumenty więc nie było żadnych problemów, wypisała mi recepty na omkę. Mówiła że miała też pacjentki m/k po srs, które przyszły do niej jako do ginekologa :) Ogólnie może nie wie zbyt dużo o tym jak przebiega leczenie ts, ale jej o tym opowiadamy wraz z kumplem Chudinim (to on mi ją polecił) i widać że jest tym bardzo zainteresowana. Jest naprawdę świetną specjalistką od hormonów. Wszystko dokładnie i spokojnie wyjaśnia, pomoże ustalić odpowiednie dawki. Polecam ją osobom po zmianie dokumentów oraz po 2 i 3 operacji. Przyjmuje w poniedziałki i piątki.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:
2 0

22 Grudzień 2008
Ośrodek Medyczny D.M.P.
Poradnia Endokrynologiczna
ul. Mełgiewska 7-9
Lublin

telefon: 81 710 56 56 oraz 81 710 56 57
e-mail: info_(at)_omdmp.lublin.pl
strona www: www.omdmp.lublin.pl

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:
0 0

8 Październik 2008
Wieliczko Wiesława
Tkacka 58 lok.1
Szczecin
tel. 0 601 756 265

Przyjmuje za darmo NFZ oraz prywatnie.

Sivy:
Jeżeli ktoś jest ze Szczecina albo z okolic i ma problem ze znalezieniem odpowiedniego doktora prowadzącego polecam panią dr Wiesławę Wieliczko - to konkretna kobieta która ma dużo znajomości i sporo wiedzy na temat transseksualizmu. Przyjmuje w gabinecie na kasę chorych oraz prywatnie.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 5 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:
0 0


www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group