FILMOTEKA
Strona:  1  2   3   4   5   6   7   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

28 Październik 2008
Na portalu podajemy tylko te filmy, w których motyw transseksualizmu jest mocno wyeksponowany. Znacznie szersza oferta znajduje się na stronie crossdressingu tutaj lub na cinema.web.iq.pl

 
 
1 Marzec 2015
Po wielu latach ojciec postanawia powiedzieć dorosłym dzieciom, że jest kobietą uwięzioną w ciele mężczyzny. Gdy ujawnia prawdę o sobie sekrety pozostałych członków rodziny również zaczynają wychodzić na światło dzienne. Decyzja ojca motywuje jego dzieci do wprowadzenia zmian we własnym życiu.

Nostalgiczna i ciepła opowieść o odnajdywaniu siebie.

Trailer:

https://www.youtu(...)Q2W0I2Xc

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załączniki11 Luty 2015
reżyseria: Ester Martin Bergsmark
scenariusz: Ester Martin Bergsmark, Eli Levén
gatunek: Dramat
produkcja: Szwecja

Historia trudnej miłości między androgynicznym Sebastianem i zbuntowanym Andreasem. Poznają się przypadkiem w męskiej toalecie, kiedy jeden broni drugiego przed pobiciem. Nie pasują do wyobrażeń o stereotypowych Szwedach – kradną piwo ze sklepu, tańczą tango na dachu – bo chcą doświadczać życia na własnych zasadach. Sebastian ukrywa w sobie drugą naturę, kobietę imieniem Ellie, która tak fascynuje i pociąga Andreasa. Obaj szukają swojej tożsamości, nie mieszcząc się w sztywnych ramach narzucanych przez społeczeństwo.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


11 Luty 2015
reżyseria, scenariusz: Shirly Berkovitz
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Izrael
premiera: 21 marca 2014 (świat)


Dokument opowiada niesamowitą historię 22-letniego Izraelczyka, który udokumentował swoją podróż do Tajlandii w celu zmiany płci. Mężczyzna oszczędzał i oszukiwał najbliższych przez połowę swojego życia. Posunął się do podrobienia dokumentów potwierdzających jego przyjęcie na studia na uniwersytecie w Oxfordzie i pożyczenia na te cel od rodziców 12 000 dolarów. Pomimo dręczących go wyrzutów sumienia całą sumę wydał na podróż i operację w Bangkoku.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


25 Wrzesień 2013
gatunek: Dokument
produkcja: Szwajcaria/Tajlandia
premiera: 2012
reżyseria: Laurence Périgaud

Chris, dobiegając sześćdziesiątki pewien stateczny profesor zarządzania, zdecydował się na wielką zmianę w swym życiu -zmianę płci. Długo nie czuł się ani mężczyzną, ani kobietą. Jak sam przyznaje, był zawieszony między płciami. Dopiero w dojrzałym wieku postanowił, że nie zamierza reszty życia spędzić jako facet. Dokument opowiada o jego wielkiej przemianie, transformacji ciała i ducha.

[ Komentarz dodany przez: Kuba: 25 Wrzesień 13, 18:55 ]
W całości można zobaczyć tutaj -> LINK

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Maj 2013
Reżyser: Britta Julia Dombrowe
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Indie
Premiera: 2008
Czas trwania: 52 min

Jedno na od 3000 do 5000 noworodków rodzi się ani kobietą ani mężczyzną. Oficjalnie hermafrodytyczne, androgyniczne czy interseksualne dzieci nie istnieją. Płeć musi być określona w akcie urodzenia, a do wyboru są tylko dwa pola: dziewczynka albo chłopiec.
Rodzice i lekarze często wybierają płeć pod presją opinii publicznej, dopiero później postanawiają przeprowadzić dziecku operację na genitaliach, by płeć fizyczna zgadzała się z metrykalną. W filmie twórcy skupiają się na przypadku 4-letniej, interseksualnej Inge. Pomimo tego, że lekarze nalegają, by płeć dziecka skorygować jak najszybciej, jej rodzice uważają, że córka decyzję powinna podjąć sama. Takiego wyboru nie miał Christiane Völling, 50-latek. Choć urodził się z rozszerzoną łechtaczką, został zakwalifikowany jako chłopiec. Macicę i jajniki usunięto i zaczęto wstrzykiwać mu męskie hormony. Dopiero 30 lat po operacji odkrył, że został okradziony z kobiecości. Niestety nic mu już jej nie zwróci.

Obejrzeć z polskim lektorem można np. tutaj [link do filmu]

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki
www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group