Leczenie k/m
Strona:  1  2   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

14 Luty 2008
Operacje wytworzenia penisa można wykonać najwcześniej po kilku miesiącach od II. Nie jest ona, jak II, konieczna dla zdrowia – chyba, że psychicznego :-).
Penis wytworzony u osoby TS:
- często jest lepiej lub gorzej wykonaną imitacją naturalnego członka
- może, ale nie musi służyć do oddawania moczu
- lepiej lub gorzej sprawuje się podczas stosunku
- nie służy do płodzenia dzieci ;-), tego oczywiście nie da się uzyskać

Naturalny mężczyzna w penisie ma dwa ciała jamiste, które podczas erekcji wypełniają się krwią. W ten sposób penis sztywnieje. Ciało TS k/m nie ma narządów, które mogłyby owe ciała jamiste zastąpić. Na podobnej zasadzie działa łechtaczka i jest ona wykorzystywana w jednej z metod odtworzenia penisa. Pozostałe metody bazują na pomysłowości chirurgów. Prowadzone są badania nad wytworzeniem sztucznych ciał jamistych. Jak do tej pory w powijakach.

Jak wygląda penis?
Bardzo różnie w zależności od metody.
Przykład: http://www.osel.(...)nek=1048
Więcej informacji w dziale III operacja i na forum.

Metod wytwarzania penisa jest kilka. Najpopularniejsze trzy to:
- metoda "płata bocznego" lub brzusznego, zwana też czasami na stronie lub forum metodą Bielelckiego
- metoda mikrochirurgiczna
- metoda metoidioplastyczna

Nie są one jednolite, każda ma swoje małe "podmetody". Wszelkich dodatkowych danych szukaj w dziale III OPERACJA

Nie robi się przeszczepów od zmarłych z tego względu, że organizm odrzuca przeszczepi. Ludzie z przeszczepionymi innymi narządami muszą ciągle przyjmować silne leki opóźniające odrzucenie przeszczepu. Leki te mają silne działania uboczne, dlatego raczej nie wykonuje się przeszczepów narządów, które nie są niezbędne dla życia (np. serce, nerki). Mniejsze ryzyko odrzucenia przeszczepu jest przy autotransplantacjach, niemniej także zdarza się, że przyszyty (np. po wypadku) własny penis obumiera. W 2007 roku dokonano pierwszego udanego przeszczepu penisa. Nie u osoby TS, tylko u genetycznego mężczyzny, który swoje prącie w jakiś sposób utracił. Przeszczep się przyjął, jednak po jakimś czasie trzeba było go amputować. Do publicznej informacji podano, iż nowy organ nie został psychicznie zaakceptowany przez pacjenta i jego żonę. Prawdopodobnie jednak chodziło o odrzucenie przeszczepu przez organizm.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Luty 2008
Do tej operacji musisz zrobić USG i być zaszczepiony przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby (żółtaczka wszczepienna). Zwykle (nie zawsze) musisz też przynieść sądowe sprostowanie dokumentów i skierowanie na operację od lekarza prowadzącego.

Możesz mieć ale nie musisz badanie ginekologiczne (Zdarza się że jest wykonywane badanie, możesz jednak prosić o badanie przez odbyt). Najlepiej upierać się przy USG przez powłoki brzuszne - takie badanie na ogół jest w zupełności wystarczające.

W dniu poprzedzającym operację ścisły post. Operacja jest pod narkozą więc 12 godzin nie wolno jeść ani pić. Należy dokładnie wygolić okolice łonowe.
Do operacji niektórzy lekarze zakładają cewnik. Możesz poprosić o założenie go pod narkozą.

W szpitalu leży się 1-3 dni. Z dochodzeniem do zdrowia jest bardzo różnie. dla niektórych z nas była to najlżejsza z operacji, dla innych najcięższa. Niektórzy już drugiego dnia chodzą zupełnie normalnie. Często jednak trzeba jeszcze poleżeć w łóżku i przez kilka dni chodzi się zgiętym jak scyzoryk.

Po operacji może przez kilka dni występować krwawienie z pochwy podobne do tego przy okresie. Możemy się pocieszać, że to już ostatnie w życiu ;-) Jeśli piecze cewka moczowa – o okład z Rivanolu.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Luty 2008
Usunięcie narządów rozrodczych to pozbawienie siebie naturalnych hormonów płciowych, których organizm potrzebuje do życia. Dlatego od tej chwili MUSISZ już je brać.
Zaprzestanie ich przyjmowania będzie miało taki sam skutek, jak u osób w podeszłym wieku, kiedy ich organizm sam przestaje produkować hormony. Wahania nastrojów, uderzenia gorąca, spadek formy fizycznej, depresja, starzenie się skóry i całego ciała.

Po tej operacji z czasem możesz zacząć przyjmować mniejsze ilości testosteronu. Zastrzyki z prolongatum wykonuje się rzadziej. Można też przejść z zastrzyków na Szwajcarski doustny preparat Undestor. Cena od 80 do 100zł (60 kaps. po 40 mg), bierze się 4 dziennie po kapsułce. Trzyma się go w lodówce!!!
Możesz też brać silniejsze zastrzyki Np. Omnadren 250 – 1ml co 4 tygodnie.

Pozostaje Ci jeszcze wybrać metodę operacji, masz dwie możliwości:
- klasyczną (przez powłoki brzuszne)
- laparoskopową
Więcej informacji na ten temat w dziale II OPERACJA, a także w dziale PORADY MEDYCZNE.
UWAGA!!! Standardowa II operacja nie obejmuje wycięcia całej pochwy (tylko nieznaczną część) i zamknięcia sromu. Te narządy pozostają bez zmian. O zabiegu zamknięcia sromu piszemy w dziale III operacja. Zamknięcie sromu podczas II jest możliwe, ale na razie nie mamy żadnych sprawdzonych danych na ten temat.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Luty 2008
Mając zmienione dokumenty, najwcześniej w kilka miesięcy po pierwszej operacji możesz poddać się kolejnemu etapowi leczenia-całkowitemu usunięciu wewnętrznych narządów rozrodczych. Często między operacjami upływa kilka lat. Tempo i odstęp czasu między kolejnymi etapami zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i od funduszy jakie posiadasz. Lekarz nie będzie Cię ponaglał i zmuszał do zabiegu.

Przed zmianą dokumentów żaden lekarz nie podejmie się przeprowadzenia tej operacji, gdyż groziło by to karą pozbawienia wolności za usunięcie osobie zdrowej narządów rodnych.

Musisz też odczekać jakiś czas i pozwolić swojemu organizmowi na regenerację po ostatnich zabiegach. Twoje serce i cały organizm potrzebuje czasu na dojście do siebie po narkozie i lekach. Dlatego nie śpiesz się z podejmowanie decyzji.

Watro jednak pamiętać też o tym, że zbyt długie zwlekanie z panhisterectomią ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nawet jeśli żeńskie hormony są przyblokowane, to organizm wciąż jest gotowy do ich produkcji. musimy przez to przyjmować większe dawki testosteronu co nie jest obojętne dla zdrowia. Po dłuższym czasie możemy w ten sposób wyhodować sobie raka narządów rodnych. Lepiej nie ryzykować.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Luty 2008
Po około 4-6 miesiącach brania hormonów możesz rozpocząć konsultacje z chirurgiem, zajmującym się mastektomią (usunięciem piersi). Dobrze jest udać się do lekarza, który operował już osoby TS i ma jakieś w tej dziedzinie doświadczenie (lepiej nie robić za królika doświadczalnego ). Często tacy lekarze posiadają zdjęcia z operacji osób TS - można wtedy zobaczyć, jakie są ich efekty.
Operacja ta nie jest refundowana, więc musisz się szykować na grubszą kasę - przyjemność posiadania płaskiej klaty waha się w przedziale 4500 - 8000zł.
Nie jest wymagane skierowanie na tą operację - zazwyczaj lekarze chcą widzieć zaświadczenie od lekarza prowadzącego, stwierdzające TS ( ale spytać o takowe można).

Więcej na ten temat przeczytasz w dziale I OPERACJA, a także w dziale PORADY MEDYCZNE.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group