Porady ogólne
Strona:  1  2   3   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

30 Czerwiec 2010
Potrzebujemy:
1: Gumka krawiecka (najszersza jaka jest dostępna w pasmanterii czy innym tego typu sklepie- ja dostałem 5cm szer)
2: nitka, igła, nożyczki
3: trochę czasu i chęci

Do roboty:

a: najpierw mierzymi sie w klacie (pod towarem). Ja mam przy pełnym wdechu 80cm, na luzie ok 75cm.
gumki kupilem ok. 3m co mnie wyniosło 10.50 zł

b:zanim gumke uciołem do odpowiedniej długości "oplotłem" się pod towarem, troche gumkę napinając, wyszło mi 64 cm, na takiej długośći uciąłem i zszyłem

Fot1:
Obrazek

c: doszywając kolejne kawałki otrzymujemy coś takiego:

Fot2:
Obrazek


Dlaczego nie zszywamy wszystkiego w jednym miejscu?
gumka jest dość gruba i po zszyciu wszystkich 4 kawałków wychodzi nam grugość jakies 5-7 mm, nie wyglada fascynująco.
Dlatego kolejne kawałki doszywamy tak:
Fot3:
Obrazek

Jeśli ktoś ma więcej towaru może doszyć więcej kawałków gumki, mi wystarczyły 4 :)

Efekt końcowy: chłodno, może nie do końca przewiewnie, ale nic sie nie zsuwa, nie wrzyna i malo kosztuje :P

Fotka w podkoszulku:
Przód:
Obrazek

Bok:
Obrazek

Całośc wyniosła mnie 10,50zł i jakies 30 min szycia.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


14 Październik 2009
Drumbaster:
Duży balast to problem wielu z nas. Niestety i w naszym przypadku Bozia nie poskromiła się w rozdawaniu swych "darów".
Pytanie, które nurtuje transa przed operacją to "Jak mogę go choć trochę zmniejszyć ?"

Jeśli jesteś przed braniem testosteronu:
- dobrze jest zrzucić trochę kilogramów (w tym wypadu najszybciej chudnie twarz i właśnie balast) - czemu? bo to nasze "brzemię" składa się głównie z tkanki tłuszczowej; im jesteśmy bardziej pulchni, tym bardziej pulchnieje nam balast.

- zdecyduj się na ćwiczenia klatki piersiowej, w miarę systematyczne siłowanie już po 3 tygodniach może dać Ci rezultat spadkowy (nie za wielki, ale poczujesz to na swoim bandażu czy pasie piersiowym).

Jeśli jesteś na testosteronie:
- jak powyżej, jeśli jesteś "przy kości" spróbuj zrzucić trochę kg

- zacznij ćwiczyć klatkę na siłowni (oczywiście nie katuj się - rób to z głową ale systematycznie). Testosteron w połączeniu z ćwiczeniami da już większy skutek spadkowy niechcianego balastu.

- samo przyjmowanie testosteronu, wpływa na naszą budowę fizyczną organizmu. Jednak pamiętaj, że balast nie spadnie Ci po 1-3 zastrzykach, a jego spadek nie będzie tak wielki z (B nie zrobi Ci się płaska klata).

Czemu jeszcze może służyć chęć zmniejszenia rozmiaru?
To jak podejdziesz do tego tematu jest Twoim indywidualnym podejściem. Nikt Cię nie może zmusić do stosowania tych "metod".
Jeśli jednak zdecydujesz się na w/w metody działania, może Ci to zaprocentować przy I operacji - mastektomii. Bo im balast mniejszy, tym i Twoje cięcia operacyjne mogą być mniejsze, a chyba większość z nas wolałaby mieć jak najmniejsze ślady po "tamtym" życiu.
Pamiętaj również o tym, że zmiany te są uwarunkowane zdolnością Twojego organizmu. Jeden więcej zrzuci, drugi mniej. Próbować warto...

Igor:
Kupujemy tzw. Pas piersiowy (męski!) szeroki o wymiarach 100mm x 135cm, cena: 60 PLN. Taki pas noszą ludzie po operacjach serca, w celu ogrzania tej okolicy. Jest to szeroki (10 cm) pas zapinany na rzep, regulowany (trochę) rozmiar. Od góry ma paski na ramiona (jak stanik :P).

W Warszawie można go kupić w sklepie rehabilitacyjnym na ul. Baśniowej 3 (róg Dorotowskiej), spoko obsługa, trzeba przymierzyć i kupić pas na swój rozmiar. Można też pytać o takie pasy w aptekach.
Sklep ORTMED na Baśniowej 3

Dojazd z Dworca Centralnego: tramwaje: 7, 9, 25.


Darek – uzupełnienie patentu :) FOTO powyżej

Dla większych facetów, jeśli bagaż zbiega sie pod pasem albo bandażami i nie daje sie porządnie spłaszczyć: przylepiec tkaninowy, szer. 5cm. Do kupienia w każdej aptece. Naklejam koniec przylepca za sutkiem, nakładam na tenże kawałek chusteczki higienicznej [odrywanie plastra z wrażliwszej skóry *nie* jest przyjemne] i przyciągam bagaż do boku. Przyklejam do żeber na tyle, żeby sie trzymało wszystko razem. Obcinam plaster. Powtarzam po drugiej stronie. Nakładam słynny pas Igora. Klatka wychodzi bardzo zajebista.

Uwaga: jak zostawicie przylepiec na zbyt długo i/lub będą na nim jakieś zagniecenia, skora sie wam zetrze i będzie sie lać limfa. Potem sie stworzą strupy i będzie bardzo nieprzyjemnie przy powtórnym plastrowaniu. Poza tym w miejscu przyklejenia robią sie sińce. Ale... na tyle dobrze działa, ze mogę zakładac podkoszulki w moim rozmiarze i nie widać żadnych wzgórków. ;)

Kacper:
Od razu mówię że ta metoda jest w trakcie udoskonalania. Otóż przy takim obrzydliwym biuście jak czwórka, trudno jest spłaszczyć się do zera. To niemożliwe.

Przyjmijmy więc że chcemy się wygładzić. Jeśli mamy przed sobą w perspektywie kilka godzin (więcej niż jedną godzinę) chodzenia ze spłaszczonym biustem musimy mieć jako tako luźne to obwiązanie, inaczej naprawdę można odlecieć.

Zakładamy na płuca szeroką opaskę (ok. 20-25 cm) z jakiegoś starego body. Body są zwykle robione z dość mocno ściągających materiałów. Takie body można pociąć i zwężyć własnoręcznie, jeśli akurat pod ręką mamy produkcyjnie za duże body. Nie trzeba być biegłą szwaczką żeby to zwęzić, wystarczy gęsta fastryga, zrobiona mocną nicią. Polecam uszycie opaski 45 cm i po założeniu jej, zwinięcie jej na pół. Wtedy płuca spowija podwójna warstwa ściągającego materiału. Można też od razu zeszyć opaskę tak, by powstała podwójna warstwa materiału o szerokości ok. 25 cm. To trochę zmniejsza płucka – o jakieś 50%. To już coś. Jeśli takie zmniejszenie już wystarczy (zależy od sylwetki, od zaplanowanych zajęć na które wybieramy się z tak obwiązaną klatą, od warstw ubrania które zakładamy na siebie) wystarczy założyć sobie podkoszulek i na to t-shirt. Ja nie mam podkoszulków ale zrobiłem sobie takowy ze starego t-shirta. Obciąłem w nim tylko rękawy. Na to ubrałem normalny t-shirt. I było cacy.

Jeśli pragniemy stłamsić niepożądane oznaki kobiecego ciała, w sposób bardziej zdecydowany, to na taką opaskę owijamy się bandażem elastycznym. Jeden szeroki bandaż wystarczy. I zasada podkoszulka ta sama. Na to po prostu ubieramy podkoszulek (czy też stary t-shirt z obciętymi rękawami ;) i normalny t-shirt. Uprzedzam, że duże płuca ciężko upchać. Mają tendencję do przesuwania się do przodu, ale na to niewiele da się zrobić (chyba żeby je czymś przykleić pod pachami hehehe - ale to byłoby dość niebezpieczne). Zauważam że cała ta konstrukcja jest lepsza niż obwiązanie się dwoma bandażami (znam z autopsji). A to dlatego że można w niej oddychać i praktycznie zapomina się o niej. A przy dwóch bandażach można oszaleć z uduszenia i do tego idzie się jak paralityk, bo dusi, bo ciasno, bo łapy nie można podnieść swobodnie do góry.

No i jeszcze jedno. Opaskę dobrze zrobić z nieśliskiego materiału - niektóre body są śliskie. Takie nie będą dobre. Musi być nieśliskie. Poza tym opaska lepiej trzyma się jeśli założymy ją na biustonosz (najpierw biustonosz a potem opaska, a potem ewentualnie bandaż) ..brrrr.. ale taka jest naga prawda hehehe. I to najlepiej biustonosz z również nieśliskiego materiału. Inaczej wszystko zjedzie, albo zacznie się zwijać i wtedy na klacie pod koszulką pojawi się średnio efektowny rulonik.

Zauważam też ciekawą prawidłowość. Im większy t-shirt ubiorę na siebie, nie ściągając się (czyli wyglądając tak jak mnie Panie Boże stworzyłeś) tym bardziej rzuca się w oczy biust. Natomiast im mniejszy t-shirt (ale nie za obcisły) tym mniej osób go dostrzega. Może to dlatego że widzą sylwetkę.

Cam: odnośnie emaila od kacpra o bandażowaniu piersi:
Ta technika jest i owszem w jakimś stopniu skuteczna. Jednak jeśli musimy się już bandażować (szczególnie jeśli mamy do czynienia z 3-ką lub 4-ką) to skuteczną metodą zasłonięcia wystających wypukłości już po zabandażowaniu jest przeprowadzenie 3 równolegle idących i ściśle do siebie przylegających pasków z tkaniny (dla osób niewiedzących co to jest to inaczej plaster sprzedawany na tych śmiesznych okrągłych szpulkach) na przylepcu o wymiarach 5m/25mm. Dzięki tej metodzie nie widać wystających zaokrągleń na wysokości dolnej partii naszych żeber (sam to sprawdziłem na sobie i nawet mając na sobie 1 T-shirt trzeba było się dobrze przyjrzeć. Jednak do tej metody radził bym dołączyć koszulkę na ramiączkach, gdyż zasłoni chwilami zsuwające się zwoje a dla osób które przypadkowo chciałby by nas poklepać po plecach będzie to prawie nie wyczuwalne;)

Cam: Co zrobić aby bandaże się tak szybko nie zsuwały?!
Sam osobiście polecam jak najszersze bandaże najlepiej o 5m długości (ponieważ zdarzają się i 4m ale one są za krótkie, ale tylko dla 3 i 4) aha nieraz można spotkać opaski na żebra – są one jednak rzadko spotykane (warto je nałożyć już po zabandażowaniu, ale wyłącznie tylko na 1 bandaż!!!! metoda skuteczna dla osób posiadających rozmiar między 2 a 3). Co do samej techniki aby bandaż się nie zsunął jest metoda krzyżowa; a więc robimy 2,5 obrotu na dolnej partii naszych piersi (tzw. mankiet) potem po skosie od dołu idąc ku górze drugiej piersi, przeciągamy bandaż z tyłu pleców i potem schodzimy ku dołowi; przypomina to tzw. zbieżną metodę bandażowania, a mówiąc prościej bandażujemy to tak jak uczono nas w szkołach średnich bandażować bark (hahaha my tu bandażujemy oba ;) jednak nie barki a piersi, dlatego nie robimy tzw. szelek na naszych ramionach. Zbliżając się ku końcowi bandaża oczywiście;) robimy znowu tzw. mankiet na górnej części całego pakunku. Z drugim bandażem robimy to samo. (Mnie osobiście ta metoda życie na szkoleniu uratowała, w końcu to były aż 3 dni w bandażach na okrągło – no może z 5 min. przerwą na mycie, choć miałem kumpla który wytrzymał prawie miesiąc, ale nie polecam tego ;). Jeśli nie chcemy aby górna część bandaża nie zmieniła nam się w widoczny rulonik, można górną część bandaża przylepić plastrem, nie polecam tego transom którzy rozpoczęli kurację hormonalną (plastry odrywane z włosami strasznie bolą;)).

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki

14 Październik 2009
Można kupić koszulkę spłaszczającą.
Na przykład na allegro.
(prawa autorskie do zdjęć - TSsklep)

TSsklep:
Oferujemy koszulki spłaszczające przygotowane specjalnie dla osób TS.
Koszulki są wykonane z rozciągliwego materiału z domieszką bawełny co daje efekt spłaszczenia klatki piersiowej przy jednoczesnym zachowaniu dużego komfortu noszenia. Zaletą koszulek jest to że są wygodne w noszeniu, nie zwijają się a przy tym po założeniu t-shirta czy koszuli pozostają nie widoczne.
Na zdjęciach jest widoczny efekt założenia koszulki w rozmiarze M przez koleżankę, która ma rozmiar biustu B.
Koszulki są dostępne na Allegro, jeśli nie ma aktualnie wystawionej aukcji prosimy o kontakt mail’owy tssklep_(at)_gmail.com.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki
1 Czerwiec 2009
Stradivarius:
Jako "złota rączka" z popędem do krawiectwa, sam sobie gorsecik uszyłem :) Otóż kupujemy w sklepie za 5zł białą podkoszulkę rozmiar S (po prostu żeby jak najbardziej opinała). Zakładamy ją a następnie fastrygujemy jak najbliżej ciała (bylebyśmy zdołali to co zszyjemy założyć później przez głowę ;-) ). Fastrygę zszywamy na maszynie, co by szew był trwały. Kolejnym etapem jest zrobienie dziurek (i obszycie ich, żeby sie nie pruło) tuż za szwem, po zewnętrznej stronie, na tej części materiału, co już nam do szczęścia potrzebna nie będzie. Guziki przyszywamy równolegle tak gdzieś w okolicach sutków (przynajmniej u mnie tak wychodzi). Po założeniu gorseciku i zapięciu: "płasko mi :-D ". Może być też stosowany, dla większych rozmiarów towaru jako 'podtrzymywać' bandaża. Jak trzeba się tak maksymalnie spłaszczyć, to wystarczy że obwiążę się 2 razy bandażem, założę swoje dzieło i na to już zakładam choćby prześwitujące bolerko (joke) :-P

Obrazek
(przepraszam że takie zmiętolone, ale nie chciało mi się prasować :-P )

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


14 Grudzień 2008
Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej garderobie, przynajmniej jeden porządny garnitur (ślub, pogrzeb) lub kilka, jeśli twoja praca wymaga „biznes stroju”.
Jeśli nie jesteś jeszcze na testosteronie, to porządnie dobrany garnitur, może sprawić, że twój wygląd będzie bardzo męski - nie do odróżnienia :-)
Dodatkowo, gdy jesteś przed mastektomią, dobrze dobrany krój i kolor, może dodać Ci „płaskości”.

Kupno dobrego garniaka, nie jest łatwą sprawą. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie, pod względem budowy ciała. Do tego dochodzi kolor, tkanina z której jest wykonany, styl.
Ważny jest również dobór „akcesoriów” do niego: koszula, krawat, pasek do spodni, buty.

Tkanina – jeśli masz trochę więcej kasy na zakup, poleca się kupno garnituru w 100% wykonanego z wełny. Jest ona materiałem oddychającym, przez co noszenie takich ubrań jest wygodniejsze, mniej się pocisz. Wełna jest trwałym materiałem.
Jeśli nie stać cię na wełnę, poleca się tkaniny poliestrowe z mieszanką wełny – sam poliester jest materiałem nieoddychającym. Ważna uwaga, dla osób przed jedynką, które się w jakiś sposób „maskują”.

Za prawidłowo dobrany garnitur odpowiadają min wymiary: szyi, ramion, klatki piersiowej, talii – także jeśli nie chcesz być mierzony metrem w sklepie, zaopatrz się w karteczkę z dokładnymi wymiarami, bo możesz być mierzony ;-)

Jeśli się „maskujesz”, a sprzedawca widzi przy mierzeniu garniaka „że coś tam masz”, możesz powiedzieć mu że cierpisz na ginekomastię (rozrost tkanki piersiowej u mężczyzn) i że potrzebujesz garnituru, który zminimalizowałby wygląd twojej klatki.


Sylwetka szczupła / wysoka

Jeśli jesteś chudy, a do tego wysoki, unikaj cienkich materiałów – taki garniak będzie na tobie wisiał, a chyba nie chcesz wyglądać jak strach na wróble z szczerym polu ;-).
Poleca się tkaniny wełniane lub tweed – dodadzą kilka kg.
Zalecana kolorystyka – jasne kolory np. jednolity szary. Broń Boże nie myśl o podłużnych paskach – chyba że chcesz wyglądać jak wierzba na wietrze ;-)
Guziki na trzy rzędy.
Spodniej wybieraj z regularnym stanem – dłuższa odległość między talią a krokiem.

Krępa budowa

Jeśli twoja budowa ciała wynika z częstego jedzenia fast foodów, czy też z częstych wizyt na siłowni, powinieneś wybierać garnitur, który wyszczupli twoją sylwetkę (inaczej będziesz wyglądał jak pączek na ladzie w cukierni.
Zaleca się ciemne kolory – np. ciemny granat (stylowy i uniwersalny).
Możesz pozwolić sobie również na wzory i paski (tylko z umiarem).
Marynarka dwurzędowa ( standard dla klasy i elegancji ); jedno rozcięcie z tyłu (np. podwójne jeszcze bardziej Cię poszerzy).

Niski wzrost

Tutaj wybór tkaniny jest dowolny. Jedyne na co uważaj, to krzykliwe wzory – wybieraj stonowane.
Zaleca się tkaniny z prostopadłymi paskami – wydłużają całą sylwetkę i są bardziej stylowe.
Marynarki jedno i dwurzędowe wskazane.
Spodnie wybieraj z niższym stanem – wydłużą twój tułów.

Akcesoria

Koszula – najlepsza ze 100% bawełny (tkanina oddychająca). Kolor biały, odpowiada wszystkim okazjom.
Przy doborze koszuli (kołnierzyka) ważna jest budowa twarzy: czy wąska, czy okrągła.
Pas i buty powinny być tego samego koloru, najlepiej wykonane ze skóry (najlepszy kolor czarny). Skarpetki w kolorze spodni. Metalowa część paska, powinna mieć taki sam kolor jak zegarek – o ile go nosisz.
Krawat – dopasowany do koloru koszuli.
Uwaga: przyjęta jest zasada: trzy kolory, dwa wzory – jeśli masz wzorzysty garnitur lub koszulę, krawat powinien być gładki lub w delikatne prążki.
Bezpiecznie trzymać się zasady – dwa elementy gładkie, jeden w deseń.

Pamiętaj że... Jak Cię widzą, tak Cię piszą.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 4 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group