Czarna lista lekarzy
Strona: Nowsze   1   2


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

  [Gdańsk] dr n. med. Piotr Pankiewicz
psychiatra, seksuolog
10 Luty 2008
dr n. med. Piotr Pankiewicz - psychiatra seksuolog, specj. 1 i 2 stopnia – prywatna praktyka i AMG

SWISSMED Przychodnia, Gdańsk, ul. Szeroka 121/122, tel. (0 58) 300-07-80
SWISSMED Szpital, Gdańsk, ul. Wileńska 44
SWISSMED Przychodnia, Gdańsk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5, tel. (0 58) 344-05-16

Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne PSYCHOMEDICUS
ul.Chrzanowskiego 38A, telefon: (0 58) 344-68-80, kom. 0 691 115 066
Przyjmuje prywatnie.

e mail: pankiew_(at)_amg.gda.plRelacja pacjentki (m/k):
No wiec doktor P.P. to historia taka:
Przychodzisz do niego, on mówi że oki, podejmie się leczenia ma trochę doświadczenia w tej sprawie, także możesz mu zaufać. Na wstępie zapisał mi leki na depresje bo stwierdził że trochę mam depresje. Ja mu na to, ze absolutnie nie czuję się depresyjnie. Że jestem ogólnie hepi i w ogóle. On "widzę trochę w oczach, proszę wziąć na wszelki wypadek". Dobra, wzięłam. No i on wcale nie bierze sie ostro za badania tylko zaczyna mnie przekonywać do pozostania w dotychczasowej płci. Aha - ponieważ znalazła go mama, wiec nie chciałam szybko sie od niego wynosić - musisz to wiedzieć żeby zrozumieć co będzie potem. Bo wyglądało na to że jego diagnozę ona zaakceptuje bez zastrzeżeń.

Poszłam z jego polecenia do jednego z lepszych diagnostów na Pomorzu. Psychologa. No i wynik, ze jestem laska i koniec. Tylko trochę wysoka kliniczna skala histerii. Ale nie dał mi na piśmie, bo oni sie znają dobrze, to mi podrzuci albo doktorowi P.P. wprost. Później byłam na badaniu hormonalnym z którego wynikło ze poziom hormonów mam w sumie trochę za mało jak na faceta, a jeszcze nie do końca laska. Taki testosteron około tam 1-2, a norma żeńska jest do 1, męska - powyżej 3. Nieważne - nie chce mi sie szukać w papierach jaka to jednostka. Zrobiłam tez badanie płci genetycznej - i wyszła męska (czyli tak jak miałam z urodzenia). Parę innych badan tez, ale te 3 sprawy są najważniejsze do pointy która będzie za parę linijek.

Doktorek mnie zwodził długo i przekonywał - a ja byłam przekonana ze w sumie o to chodzi, żeby on miał pewność ze moja decyzja jest ugruntowana a nie pochopna i dlatego mnie tyle czasu podpuszcza, ze może jednak nie.

Przez to przeciąganie sprawy i parę innych osobistych zawirowań zrobiła mi sie faktycznie depresja i wylądowałam w szpitalu.

Skomentował badania genetyczne: No właśnie - płeć genetyczna męska - czyli ze trzeba zostać facetem. (Biedny nie doczytał co to aberracje chromosomalne i nie wiedział, ze jakby mi wyszła żeńska, to by nie było mowy o zmianie płci).

Przy okazji zapytałam go ile TS leczył. Kilkanaście - dwadzieściapare. O! Wszystkie prócz jednego odwiódł od leczenia i jest z tego dumny. TU MI SIE ZAPALIŁO CZERWONE ŚWIATEŁKO.

Jeden właśnie - nie dał się przekonać - i dziś ma dwubiegunowa afektywną po operacji - mówi. Poza tym ze (jak sprawdziłam) z medycznego punktu widzenia nie jest to możliwe to jest jeszcze jedna sprawa. Moja obecna doktorka zna tę osobę. Nie dwubiegunowa afektywną tylko zespół depresyjno-lękowy i z zupełnie innego powodu. Kojarzysz sie trochę na psychologii-psychiatrii to widzisz ze to spora różnica. Czyli - facet 2 razy skłamał. Ale o tym wszystkim dowiedziałam sie później.

Gdy wyszłam ze szpitala sie okazało że on mi przedawkował psychotropy. No bo jak ja nie chciałam jednak sie poddać i zostać facetem, to on kombinował przy dawkach i lekach. A ja brałam, bo mama mówiła "lepiej bierz, to dla ciebie dobrze, on ci pomoże". Miałam 2 próby. Jeszcze mam ślad na ręce. Odstawiłam leki. Po 2 tygodniach przyszłam do niego i mówię, że odstawiłam leki, to nie ma sensu, bo po nich czuje sie gorzej, nie mam depresji, nastrój mi sie po odstawionych lekach poprawił itd. I ze chce wreszcie hormony bo to już strata czasu.

On na to: proszę pójść do endokrynologa, dr. NN (nie ma po co go podawać)
Ja: Potrzebuje od pana papier
On: Proszę bardzo. - wypisał ale mi dał do ręki aż w drzwiach gabinetu.

Wyszłam, weszła następna osoba. Otwieram papier, a tam: "testy psychologiczne wykazały osobowość męska, hormony w normie męskiej, pacjent podjął decyzje o pozostaniu w dotychczasowej roli płciowej (tj. męskiej)".

Nie mogłam się cofnąć bo był w gabinecie kto inny.
Napisałam pożegnalnego mejla.
Napisałam że jak mogę - to ostrzegę innych.
To chcę właśnie zrobić.


Relacja pacjentki (m/k):
P.P. zrobił się strasznie arogancki w stosunku do pacjentów, nie tylko TS.
Przykład: "nie będę z panią rozmawiał o tym, pani jest za głupia, jak pani skończy 6 lat medycyny to może będzie pani w stanie coś z tego zrozumieć" - odpowiedz na prośbę o wyjaśnienie diagnozy zadaną przez koleżankę.
Ogólnie do doktora Pankiewicza NIE MA PO CO chodzić, nawet jak sie nie jest TS.
Ostrożnie również z innymi "specjalistami" na psychiatrii w klinice AMG.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:
0 2

10 Luty 2008
dr Zdzisław Mucha (Katowice-Ligota i Zabrze)
Dobry specjalista w endokrynologii ogólnej, publicysta, jednak o TS nie ma pojęcia. Straszy, że efekty leczenia hormonalnego pojawiają się po latach, że hormony niszczą wątrobę, że najpierw trzeba zmienić dokumenty, a potem iść na operację, że II operacji lekarze nie chcą wykonywać, zaś operacje są drogie.
Jest zwolennikiem odstawienia wszystkich hormonów po operacjach. Pragnie NA OKO zbadać długość łechtaczki i sprawdzić ogólną budowę ciała. Pyta też o szczegóły życia seksualnego. – (Broń Boże nie odstawiaj hormonów po operacjach. Poza tym się zgadza, ale mamy inne wyjście? :))


    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:
0 0

  [Gdynia] dr Grzegorz Skoczkowski
specjalista psychiatra
10 Luty 2008
dr Grzegorz Skoczkowski – specjalista psychiatra, seksuolog, neurolog

Przyjmuje w Gdyni

ul. Masztowa 8a
tel. (0 58) 664 36 61


Cytat:
NIE MA PO CO DO NIEGO CHODZIĆ, BO NIE ZNA SIE NA TRANSSEKSUALIZMIE.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


Opinie o lekarzu:
0 0

10 Luty 2008
Przyjmuje w Bydgoszczy.

ul. Gnieźnieńska 17a/3 (Gabinet Psychiatryczno-Seksuologiczny)
Tel. (0-52) 375 41 44
Kom. 0 606 643 355

Informacja ze strony:
Dr Andrzej Cholewiński – specjalista psychiatra, seksuolog. Leczenie zaburzeń seksualnych, poradnictwo rodzinne, nerwice, choroby psychiczne.

Gabinet czynny we wtorki i czwartki od godz. 16 do 18.
Rejestracja telefoniczna.niedoszły pacjent k/m:
Z góry nie polecam. Dowiedziałem się od niego ze leczenie transseksualistów jest na wymarciu, ze w USA całkowicie zaprzestano leczenia TS, dlatego że bardzo dużo ludzi po operacji było niezadowolonych i chciało wracać do poprzedniego ciała. Z tego tez powodu u nas w Polsce ma być podobnie.
Facet jeszcze wiele ciekawych rzeczy mi powiedział np. że transseksualiści nie grupują się, że nie mamy żadnych grup wsparcia. Trudno mu było uwierzyć, że byłem na takim spotkaniu na Hożej w Warszawie bo on doskonale zna Lambdę i nie słyszał, że są tam spotkania TS jak już to transwestytów. I był zaskoczony ze na tym spotkaniu poznałem 5 szczęśliwych TS po operacjach. No i jeszcze ze dostał list od Dulki ze wszystkie takie przypadki jak ja ma kierować do niego a i cała taka operacja kosztuje 60 000 zł + dojazdy do warszawy i łodzi i ze nie mam sie co łudzić. A i ze on już jest na tropie wynalezienia leków na transseksualizm, a przeszczepianie penisów będzie możliwe bo na zwierzętach się udaje. I jeszcze było trochę tych ciekawostek za które zapłaciłem 40zł (po targowaniu się z 80zł)


niedoszły pacjent k/m:
To już jest starszy człowiek (pod 70-tke) i w ogóle że to nic dziwnego że sie nie zna... Tak więc chyba nie jest tak że to jest transofobiczny gbur, ale po prostu facet... nie siedzi w ogóle w temacie TS. Szkoda tylko że opowiada bzdury o tym że nie prowadzi się leczenia... ale to już osobny temat.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:
0 1

25 Maj 2002

UWAGA: W ZWIĄZKU Z TYM LEKARZEM POJAWIŁY SIĘ OSTATNIO BARDZO NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA:

http://wiado(...)2,w.html
http://super(...)#ogladaj

Cytat:
Doktor Wiesław Cz., wiceprezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, przez 20 lat stosował na pacjentkach niekonwencjonalne i nieuznawane przez międzynarodowe towarzystwa seksuologiczne metody badań. Używał w tym celu wibratorów. W końcu trzy z pacjentek przełamały wstyd i upokorzenie, którego doznały w gabinecie lekarskim i złożyły skargę do Izby Lekarskiej. Opisały w niej sposób, w jaki lekarz bez ich zgody i bez jakiegokolwiek uprzedzenia wykorzystał wibrator, kiedy leżały na fotelu ginekologicznym. Po takim badaniu wszystkie z nich ze względu na swój stan psychiczny trafiły na terapię psychologiczną. Jak wyjaśniały w skargach, czuły się jak zgwałcone. (TR)Informujemy również, że przeciw lekarzowi toczy się postępowanie w sprawie nieprawidłowości w zakresie prowadzonej terapii. Jeśli zakończy się ono skazaniem i zakazem wykonywania zawodu, to wystawione przez niego opinie będą bezwartościowe.


Otrzymaliśmy również trzy doniesienia, że doktor Czernikiewicz nie pracuje on już w poradni na Dolnej, a prowadzone przez niego osoby została przepisane do psychiatry-seksuologa - dr Kwiatkowkiej oraz do dr Sławomira Jakima

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 189 | Autor: 

 

Załączniki

Opinie o lekarzu:
14 15


www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group