Ślub z TS i adopcja dzieci
Strona: Nowsze   1   2


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

12 Listopad 2008
Ślub cywilny

Jeżeli chodzi o ślub cywilny – nie ma najmniejszego problemu, po zmianie dokumentów jesteś po prostu przedstawicielem/przedstawicielką drugiej płci i możesz zawierać związek małżeński.

Według polskiego prawa cywilnego, małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, powstały z ich woli jako równorzędnych stron w celu wspólnego pożycia i zaspokajania potrzeb założonej rodziny. Oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński narzeczeni mogą złożyć przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, jego zastępcą, a także przed wójtem, burmistrzem lub prezydentem miasta.

Więcej informacji na stronach:
http://www.gazet(...)_579.htm
http://www.netwe(...)ndex.php


Adopcja dzieci

UWAGA: Jeżeli jakaś osoba transseksualna adoptowała już dziecko – bardzo proszę o mail z opisem, jak to przeprowadziła i na co zwrócić uwagę podczas załatwiania formalności; a także czy dziecko zostało "wtajemniczone" w transseksualizm rodzica. Umieszczone zostaną te informacje na stronie, żeby kolejne osoby wiedziały, jak to załatwiać.

Dobrze opisano procedurę adopcyjną na poniższych stronach:
maluchy.pl http://www.maluc(...)3?show=6
nasz-bocian.pl http://www.nasz-(...)mp;pid=4
niepelnosprawni.info http://www.niepe(...)9064%3bj

Przygotowania do adopcji dziecka trwają około 9 miesięcy – tyle, ile "naturalnie" oczekuje się dziecka.
Niemile widziana jest chęć zatajenia przed dzieckiem faktu, że zostało adoptowane (jeśli adoptujemy malutkie dziecko).

W razie chęci adopcji dziecka będziesz chyba musiał(-a) się przeprowadzić z miejsca, gdzie sąsiedzi znają Cię "z poprzedniego wcielenia". Lepiej, żeby dziecko nie dowiedziało się od dzieci sąsiadów "to nie jest twój tata, to jest dziewczyna", czy też "to nie twoja mama, tylko taki pan co się przebrał". Jeśli zechcesz, sam(-a) w odpowiednim czasie "wtajemniczysz" dziecko, tłumacząc mu te sprawy sensownie.

A może... adoptować dziecko transseksualne? ... Zwykle uciekamy od tego tematu, nie chcąc mieć więcej takich problemów, ale... takie dziecko w domu dziecka musi przeżywać prawdziwe piekło. A my moglibyśmy mu przecież najlepiej pomóc.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group