STOWARZYSZENIA GRUPY SPOTKANIA AKCJE
Strona: Nowsze   1   2   3


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    Kalendarium


14 Październik 2009
Można ją uzyskać przez Fundację Trans-Fuzja , która współpracuje z Centrum Integracji Psychicznej TOP - ośrodkiem pomocy i doskonalenia osobistego, który proponuje osobom transpłciowym bezpłatne konsultacje psychologiczne na hasło: „transfuzja”.

W celu umówienia terminu wstępnej konsultacji, prosimy o telefoniczny kontakt z Rejestracją Centrum: (0-22) 498-07-40.

Po takich konsultacjach istnieje możliwość ewentualnego zakwalifikowania do bezpłatnej grupy terapeutycznej lub inne zajęcia, prowadzone przez psychologów z Centrum Integracji Psychicznej TOP

Adres Centrum:
Warszawa, ul. Nowiniarska 8 lok. 3 (róg Świętojerskiej)
Rejestracja: poniedziałek- piątek 8,00 - 12,00 i 16,00 - 20,00.
E-mail: pomoc_(at)_psychointegracja.pl

Szczegóły na FORUM w dziale APELE

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


14 Październik 2009
Grupy wsparcia organizowane i prowadzone przez STOWARZYSZENIE LAMBDA i Fundację Trans-Fuzja:

Grupa wsparcia dla osób transseksualnych (samopomoc)
Spotkania odbywają się w 2. i 4. piątek miesiąca w godzinach 18:30-20:00 w siedzibie stowarzyszenia Lambda Warszawa przy ul. Żurawiej 24a, lok.4, I piętro

Serdecznie zapraszamy osoby transseksualne oraz niepewne swojej tożsamości płciowej oraz ich bliskich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o sprawach związanych z transseksualizmem swojej żony, męża, partnera, partnerki, dziecka, rodzeństwa lub rodzica.

Z wdzięcznością przywitamy też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się z pozostałymi swoim doświadczeniem.

Poczuj, że nie jesteś sam.
Jeśli czujesz, że Twoja płeć to pomyłka, jeśli odczuwasz to jako swój problem, jeśli zastanawiasz się kim jesteś – kobietą czy mężczyzną, chłopakiem czy dziewczyną, jeśli potrzebujesz pomocy, kontaktu z innymi, którzy Cię wysłuchają, zrozumieją, zaakceptują mimo twojej inności, jeśli potrzebujesz informacji o transseksualizmie i jego leczeniu, jeśli masz wątpliwości czy transseksualizm dotyczy właśnie Ciebie, PRZYJDŹ na spotkanie osób transseksualnych.

Co robimy na spotkaniach...?
Czasem spokojnie słuchamy, co ma do powiedzenia osoba najbardziej potrzebująca wsparcia, często wspólnie zastanawiamy się, jak najlepiej postąpić w jakiejś sprawie, wymieniamy poglądy, czasem sprzeczamy się...
Ale zawsze traktujemy się z szacunkiem i życzliwością.

Zasadą naszych spotkań jest lojalność i dyskrecja. Nie musisz ujawniać żadnych informacji o sobie. Wystarczy nam imię, jakie podasz. Będziesz mieć okazje opowiedzieć nam o sobie i swoim problemie, albo słuchać i nie mówić nic.


Szczegóły na FORUM w dziale APELE

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 7 | Autor: 

 

Załączniki


 
9 Wrzesień 2009
- Stowarzyszenie Konsola organizuje spotkania samopomocowe dla osób transseksualnych (m/k, k/m - przed terapią, w trakcie i po), osób szukających własnej tożsamości płciowej i dla bliskich (rodzina, przyjaciele).

Spotkania odbywają się w 2 i 4 piątek miesiąca w godz. 20-21:30
(UWAGA! grupa dopiero zaczyna działalność, terminy spotkań mogą ulec zmianie. Wszystkie informacje dostępne są na FORUM w temacie Trans przyjazny Poznań)
Miejsce: Poznań, ul Fredry 7/5 (II piętro) - siedziba Stowarzyszenia Konsola

Spotkania prowadzi dr Dorota Hędzelek (psycholog).

Opinie osób, które uczestniczyły w spotkaniach:
- To jest neutralny grunt i można się poczuć swobodnie. Bylem, wiec wiem, co mowie.
To jest typowa grupa wsparcia, polecam zwłaszcza ludziom przed i w trakcie, ale my-weterani tez znajdziemy tam swoje miejsce. Spotkania są planowane co dwa tygodnie. Na pierwszym było kilka osób, grupa czeka na następne.

- Odniosłam wrażenie, że spotkania te przeznaczone są w szczególności dla osób odczuwających silną potrzebę rozmowy z ludźmi którzy okazaliby im zrozumienie i ewentualnie pomoc psychiczną polegającą na rozmowie, tj np. opowiedzeniu jak sami kiedyś poradzili sobie z podobnym problemem. Chwilowo grupa jest na etapie wzajemnego poznawania się i mało kto był w stanie mówić na otwarcie na jej forum co go boli, ale wydaje mi się, że wkrótce to się zmieni i członkowie staną się bardziej otwarci wobec siebie.

ROK DZIAŁALNOŚCI (sprawozdanie od Natalii)
Poznańska Grupa Wsparcia rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2009 roku. Przez okres niemalże jedenastu miesięcy odbyło się 19 spotkań. Spotkania te były organizowane co dwa tygodnie (w piątki, od godziny 20.00 do 22.00) w siedzibie Konsoli w Poznaniu przy ul. A. Fredry.

Adresatami spotkań są przede wszystkim osoby transseksualne (k/m i m/k) w różnych momentach swojej drogi: przed diagnozą (testami), na początku terapii hormonalnej, po sprostowaniu danych na drodze sądowej i po zabiegach operacyjnych. Możliwość spotkania i poznania się daje okazję do podzielenia się własnymi doświadczeniami, wiedzą oraz wzajemnym zrozumieniem i wsparciem.

W spotkaniach wzięło udział w sumie piętnaście osób, przy czym średnio na spotkaniu Grupy pojawia się od ośmiu do dziesięciu osób i „siły” są mniej więcej zrównoważone, czyli liczba kobiet i mężczyzn równoważy się.

Osobą prowadzącą Poznańską Grupę Wsparcia jest psycholożka dr Dorota Hędzelek, która także na co dzień zajmuje się osobami transseksualnymi, między innymi diagnozuje występowanie transseksualizmu, wystawia opinie dla sądu.

Przebieg spotkań w dużej mierze zależał (i zależy) od osób biorących w nich udział, od ich potrzeb i oczekiwań. Osoby, które są pierwszy, czy drugi raz nie muszą brać czynnego udziału w rozmowach – mogą się spokojnie przyglądać i „zaprzyjaźniać” z otoczeniem.


W spotkaniach mogą wziąć udział również osoby, które nie czuję się w żaden sposób osobami transseksualnymi, a są na przykład najbliższą rodziną (matką, ojcem, mężem, żoną, ...). Osoby te prosimy jednak o wcześniejszy kontakt z nami.

kontakt_(at)_transseksualni.pl

Tu jest strona konsoli: http://www.konsola.org.pl/

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 36 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group