Kariotyp
Strona: Nowsze   1   2


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

23 Wrzesień 2008
Akademia Medyczna W Gdańsku
Pracownia Śladów Biologicznych
Katery i Zakładu Medycyny Sądowej
Ul. Dębowa 23

tel. (58) 349-17-44, (58) 349-12-53, (58) 349-12-68

Prof. dr hab. n. med. Ryszard Pawłowski

pacjent:
Nie dostałem pełnego kariotypu, tylko zaświadczenie, że z moimi chromosomami jest wszystko ok, i że płeć genetycznie jest żeńska. Nie jestem pewien ceny, ale parę ładnych lat temu było to ok. 140 zł. Pełny kariotyp jest o wiele droższy. W każdym razie w moim przypadku okazał się zbędny. Na wynik czekałem ponad miesiąc, ale to normalne.

Aniagda:
Byłam na tym badaniu, ustalenie płci genetycznej jako badanie prywatne [bez skierowania] 137zl + 2 tyg oczekiwania na wynik. O badanie wystarczy zapytać w sekretariacie zakładu.

Eternity:
(01.2012) Akademia Medyczna nie robi Kariotypu wcale, tylko ustala płeć biologiczną, o co zresztą chodzi seksuologom. Obecnie takie badanie kosztuje równe 300 PLN, a na wynik czeka się około 2 tygodnie

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 2 | Autor: 

 

Załączniki


14 Luty 2008
Katedra Patofizjologii - Zakład Genetyki
Szpital przy ulicy Marcinkowskiego 1
50-368 Wrocław

Wejście zaraz za strażnicą w lewo do budynku. Wszystko mieści się na ostatnim piętrze gdzie znajduje się też sekretariat. Wcześniej należy zadzwonić i sie umówić. Czasami strasznie długo się czeka aż Pani łaskawie odbierze telefon- cierpliwość wymagana :)

tel. (0 71) 784-12-55,
oraz (0 71) 784-12-56
fax. (0 71) 784-00-63
e-mail: genetyka_(at)_gen.am.wroc.pl
www: http://www.gen.am.wroc.pl

Na wykonanie kariotypu w wersji bezpłatnej trzeba czekac około pół roku!
Wersja płatna kosztuje 509 zł + 80 zł za opis = 589 zł.
Po pobraniu próbki krwi czeka się około 3 tygodni na wynik (z czego 2 tygodnie jak tłumaczyła Pani to okres kiedy komórki dojrzewają :)
Uwaga:
wojtek: Wrocław juz nie robi kariotypu prywatnie.Ostatnio pani odmówiła mi i powiedziała ze mogę zrobić na ubezpieczenie, ale trzeba czekać pół roku.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 7 | Autor: 

 

Załączniki


10 Luty 2008
Kariotyp i ciałka barra (chromatyna płciowa)

Badania te można zrobić w Szczecinie w Szpitalu na Pomorzanach - w Poradni Genetycznej (pracownia cytogenetyczna)
1 piętro, pokój 118

tel. (0 91) 466 15 45
Trzeba dzwonić kilka razy żeby się w końcu umówić, od razu mówić że będzie płatne to inaczej traktują człowieka. Termin dają nawet szybko, za to później czeka sie na wynik około 3 tygodni, miesiąc a czasami i dłużej. Badanie wykonuje pani Kulczycka, a później sprawdza to docent Zajączek (kierownik).

Koszty:
Kariotyp 500 zł
Ciałka barra 80 zł
Jest chyba możliwość zrobienia tego badania bezpłatnie jednak czeka się około 8-9 miesięcy! Trzeba też mieć skierowanie, ale nie wiem od jakiego lekarza, wiem tylko że nie od prowadzącego.

Dojazd z dworca PKP... wsiadasz w tramwaj numer 3 - kierunek pomorzany i wysiadasz na 4 przystanku - na świętego Józefa. po drugiej stronie ulicy jest już szpital. Wejście jest od ulicy Połabskiej przy kościele.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 3 | Autor: 

 

Załączniki


10 Luty 2008
Badanie Kariotypu jak i poziomu chromatyny robimy w:

INSTYTUCIE NEUROLOGI
na ulicy Sobieskiego
tel. (0 22) 458 25 72

Do instytutu dojedziemy z centrum autobusem 519, z dworca Gdańskiego 116, z dworca centralnego 130. Przystanek jest pod samym Instytutem. Rejestrujemy sie na drugim piętrze, wyniki odbieramy na 7 piętrze.

Przed wybraniem się na badanie warto zadzwonić (0 22) 458 25 72 i zapytać czy nie zmieniły się godziny robienia badania. Z tego co pamiętam badanie można wykonywać od godziny 11.00

Badanie można wykonać wyłącznie wówczas, gdy mamy skierowanie. Jeśli chcemy prywatnie, wówczas kierują do Lecznicy Centrum.Laboratorium Badań Cytogenetycznych KARYOTEST - www.karyotest.pl

KARYOTEST jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej wpisanym do ewidencji laboratoriów prowadzonej przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych pod nr 2589.

Materiał do badań cytogenetycznych (próbka krwi) pobierany jest w Punkcie Pobrań SPZOZ Lecznica Centrum w Warszawie, ul. Śliska 5, II piętro, pokój 212; poniedziałek - piątek w godzinach 8.00 - 10.00.

Badanie nie wymaga od pacjenta przygotowania - nie trzeba być na czczo.

Nie jest konieczne skierowanie.

Czas oczekiwania na wynik - ok. 4 tygodnie.

Wynik badania cytogenetycznego może być odebrany osobiście lub wysłany na podany przez pacjenta adres z zachowaniem procedur ochrony danych osobowych. Cena jednego badania wynosi 280 zl.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group