NEWS/APELE
Strona: Nowsze   1   2   3   4


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

25 Maj 2009
Oświadczenie użytkowników portalu:
Społeczność naszego portalu ma mieszane uczucia odnośnie ostatnich doniesień medialnych tytułowanych: "Transseksualiści żądają specjalnych dowodów"
Wprawdzie rozumiemy, że fundacja Trans-Fuzja, stara się działać w imieniu szerszego grona mniejszości seksualnych, jednak trudno jest połączyć nasze czasem sprzeczne interesy. O ile bowiem transwestyci i grupy im pokrewne odczuwają potrzebę manifestacji swoich przemian, o tyle zdecydowana większość transseksualistów dąży jedynie do życia zgodnie z własną, odczuwaną psychicznie płcią i nie jest zainteresowana rozgłosem medialnym, ani nie żąda specjalnych dokumentów.

Niektórzy z nas obawiają się, że tego typu działania legislacyjne, jakie proponuje fundacja, skończą się obowiązkowym noszeniem dowodów z podwójnym zdjęciem, co byłoby dla wielu co najmniej kłopotliwe. Uważają także, że w trakcie operacji związanych ze zmianą płci, funkcję dokumentu uzupełniającego niezgodny z wyglądem dowód osobisty pełni zaświadczenie od lekarza.

Wprawdzie część z nas nie widzi niczego złego w popieraniu pomysłu mogącego ułatwić życie transwestytom, jednak trudno nam zgodzić się z hasłami, jakobyśmy to my "żądali" czegokolwiek. Niski poziom wiedzy na nasz temat w społeczeństwie sprawia, iż nader często pojęcia transwestycyzmu i transseksualizmu są mylone i najczęściej to my lądujemy na sztandarach.

Fundacja na swojej stronie internetowej zamieszcza sprostowanie: Oświadczenia i komentarze Niestety, komunikat medialny żyje już własnym życiem.

Użytkownicy tego portalu nie są zgodni w ocenie zarówno działań fundacji, jak i przydatności tego typu rozwiązań. Poniżej można przeczytać kilka przykładowych wypowiedzi (proszę pamiętać o tym, że zostały wyrwane z kontekstu), pozostałe są dostępne na forum.

Kara
Jeśli TS jest w trakcie leczenia i ma problem z udowodnieniem swojej tożsamości ze względu na różnicę w wyglądzie obecnym oraz tym na zdjęciu w dowodzie, to sprawa jest bardzo prosta - idzie sie do Urzędu Miasta i aktualizuje zdjęcie. Jestem m/k, mam w dowodzie Jan Kowalski i zdjęcie brodatego faceta, a teraz wyglądam jak Doda, wiec idę do fotografa, robię zdjęcie i wypełniam wniosek o wydanie nowego dowodu. Dostaję dowód z imieniem Jan Kowalski i fotka kobiety przypominającej Dodę. Dowodu tego używam do czasu otrzymania wyroku sądu, kiedy to mogę zmienić sobie dane osobowe i otrzymać nowy dowód wystawiony na nowe dane. Nikt nie może go zakwestionować, bo zdjęcie sie zgadza z moim aktualnym wyglądem. A jeśli ktoś spróbuje zakwestionować, mam prawo wezwać policję. Przećwiczylam to w praktyce i nie miałam absolutnie żadnych problemow (...).
Pomysł Trans-Fuzji uważam nie tylko za nietrafiony, ale wręcz za szkodliwy. Denerwuje mnie niepotrzebny zamęt medialny i "uświadamianie" społeczeństwa. Już wiele razy było to tutaj przerabiane. Społeczeństwo nie da sie uświadomić i żadna ciotka Gienia nie zrozumie różnicy miedzy GG, GM, TS, TV i TG. Nie rozumieją tego nawet w Tajlandii, wiec dlaczego mieliby zrozumieć w Polsce? Moim zdaniem uświadamianie i pojawiające się ciągle artykuły i programy w telewizji mogą nam tylko zaszkodzić (…).
AniaGda:
A po co mi tymczasowy dowód z 2 zdjęciami jak mogę iść do UM, zgłosić zniszczenie dowodu starego, z męskim zdjęciem i zrobić nowy z aktualnym. Do tego wystarczy zaświadczenie od lekarza o niezgodności wyglądu z danymi osobowymi. I tyle.
ninel11111:
Pomysł bezsensowny (przynajmniej dla TS, odnośnie TV się nie wypowiadam). Jakby była konieczność się wylegitymować i ktoś by nie uwierzył w to, co w dowodzie (mi się nie zdarzyło), to mu pokażę papier od lekarza. A jakby i z tego nic nie zrozumiał, to co ma zrozumieć z legitki, w której będzie napisane praktycznie to samo? Nie mówiąc o tym, że taki szary urzędniczyna, któremu słowo "transseksualizm" na papierku od lekarza nic nie mówi pewnie nie będzie wiedział, że istnieją takie legitki.
Benjamin:
Tobie nie jest do szczęścia potrzebne. Mnie także nie, ale w przeciwieństwie do niektórych potrafię myśleć nie tylko o własnym szczęściu. Jeśli więc taka legitymacja miałaby poprawić życie komukolwiek, to znaczy, że warto. A są głosy osób i to nie tylko tv i tg, którzy mówią, że by się przydała.
Liam:
Raz jeszcze z tego co zrozumiałem - takie legitymacje mają być DOBROWOLNE. Z polskiego na nasze to znaczy że możesz, ale nie musisz takowej wyrabiać. Jeśli nie chcesz, nie wyrabiaj i pokój z Tobą. Ja też nie wyrobię (…). Jednym słowem - mnie taki papier nie powinien być potrzebny, ale prawo absolutne przyznaję tym, którzy widzą wielki problem w przedstawianiu się na starych papierach (cały czas mówię wyłącznie o ts w okresie przejściowym - pozostali mają zupełnie inne powody i tych nie poruszam).
Tak czy siak - mnie to niepotrzebne, ale ktoś inny mógłby z tego skorzystać. Jeśli mnie się do tego nie zmusza przy okazji, to jestem za (…).
svirusek:
Uważam podobnie, nie wiem czemu burza sie co niektórzy. Najbardziej dziwi mnie to ze burza sie ci, którzy mają już dowody i taka legitka juz sie im w życiu rzeczywiście nie przyda. Uważam, że jeśli choć jednej osobie to pomoże to warto, ja mogę nie chcieć, chyba nikt nas nie zmusi do ich używania, a nawet jeśli, to nigdzie nie jest powiedziane ze taka legitka gdziekolwiek, kiedykolwiek będzie musiała być wykorzystana. Jeśli ktoś chce, proszę bardzo jestem za, mi nie przeszkadza to w ogóle.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 5 | Autor: 

 

Załączniki


19 Marzec 2007
Witam
Zainteresowanym, a przede wszystkim Paniom, polecam link do anglojęzycznej strony : "Second Type Woman - Articles and Information for Transsexual Woman "
http://www.secondtype.com/
traktującej o :
"Transsexual articles, hormones SRS, GRS, AIS, sex-change, breast augmentation"
Przyjemnej lektury. Pozdrawiam :-)

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 9 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group