NEWS/APELE
Strona: Nowsze   1   2  3   4   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

5 Listopad 2012
Otrzymaliśmy następujące zaproszenie:
Szanowni Państwo,
w imieniu Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie chciałabym zainteresować Państwa spotkaniem pt. "Płeć a prawo", które odbędzie się w naszej Galerii 13.11.2012 (wtorek) o godz. 18.00. W spotkaniu wezmą udział Anna Grodzka i Lalka Podobińska, zaś tematem rozmowy będzie przybliżenie projektu ustawy o uzgodnieniu płci. Więcej informacji na temat spotkania znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: http://bunki(...)-a-prawo oraz na naszym stronie na facebooku: http://www.faceb(...)1303000/

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


5 Listopad 2012
Na Uniwersytecie Gdańskim o transseksualizmie po raz pierwszy, lecz nie ostatni.

„Prawne, medyczne i psychospołeczne aspekty transseksualizmu” to temat ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się 28 listopada 2012 roku na Wydziale Prawa i Administracji UG. Organizatorem tego unikatowego projektu poruszającego tematykę z pogranicza prawa, socjologii oraz medycyny jest Koło Naukowe Prawa Medycznego „Primum Non Nocere”.

Zróżnicowane panele tematyczne umożliwią uczestnikom konferencji przekrojowe spojrzenie na problematykę transseksualizmu biorąc pod uwagę różnorodne punkty widzenia, skupiając się również na tym, jak osoby transseksualne postrzegają swoją sytuację. Organizatorzy, mając świadomość ogromnej wagi zagadnień związanych z sytuacją prawną osób transseksualnych mają na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej oraz władz, zarówno na szczeblu lokalnym jak również ogólnopolskim poprzez bezpośrednią ocenę funkcjonowania regulacji prawnych w praktyce.

Partnerami wydarzenia są: Uniwersytet Gdański, Kancelaria Koenner, Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk, Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej oraz Fundacja Trans-Fuzja.
Więcej informacji na temat konferencji: www.konferencja-transseksualizm.pl
Udział w konferencji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.

Konferencja ma charakter otwarty, więc udział może w niej wziąć każdy. Warunkiem uczestnictwa jest jednak wypełnienie podanego w załączniku formularza. Formularz powinni wypełnić i odesłać wszyscy chętni, którzy chcieliby wziąć udział w konferencji. Jest to związane ze sprawami organizacyjnymi, takimi jak np. przygotowanie odpowiedniej ilości pakietów uczestnika czy zamówienia kateringu. Organizatorzy informują, iż osoby, które przyjdą "z ulicy" na konferencję również mogą zostać wpuszczone, ale należy liczyć się z tym, że ilość miejsc bez rezerwacji będzie mocno ograniczona.

Formularze zgłoszeniowe (dla pracowników naukowych, studentów i pozostałych osób) można pobrać na naszej stronie, albo na oficjalnej stronie konferencji: www.konferencja-transseksualizm.pl. Tam też dużo obszerniejsze info o projekcie.

Użytkownicy zalogowani na naszym forum mogą również pobrać prezentację konferencji w formacie PDF.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 2 | Autor: 

 

Załączniki13 Październik 2012

Cytat:
Zmarła dziennikarka radia TOK FM i redaktor naczelna "Furii" Anna Laszuk. Miała 43 lata. Była autorką "Małej książki o homofobii" i zbioru wywiadów "Dziewczyny, wyjdźcie z szafy".
Anna Laszuk walczyła o prawa kobiet, była też działaczką LGBT. Pracowała jako socjoterapeutka, nauczycielka gry na fortepianie i teorii muzyki, była instruktorką w pracowni form teatralnych.

W Radiu TOK FM prowadziła "Komentarze" od początku obecnej formuły radia, chociaż w samym radiu była już dużo wcześniej.

Napisała "Dziewczyny, wyjdźcie z szafy!" - dokumentalną książkę o polskich lesbijkach - oraz "Małą książkę o homofobii". Od 2009 roku jestem red. naczelną magazynu "Furia".

Miała jedno motto: "Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne dziewczynki idą dokąd chcą!".http://www.tokfm(...)rem.html

"Sięgała po wszystko" - Annę Laszuk wspomina przyjaciółka
http://www.tokfm(...)lka.html

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


22 Maj 2012

Cytat:
Szanowni Państwo,

w czerwcu po raz jedenasty ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości – coroczna manifestacja środowisk LGBT oraz osób sprzeciwiających się homofobii i dyskryminacji. Z tej okazji kanał filmowy Sundance Channel zaprasza widzów na "Week of Pride”, w ramach którego zostaną pokazane filmy fabularne i dokumentalne oraz seriale, którymi stacja złoży hołd ruchowi LGBT. Cykl rozpocznie się 25 czerwca, a jego największą atrakcją będzie telewizyjna premiera filmu „Weekend” („Zupełnie inny weekend”) w piątek 29 czerwca o 21:00.

Wśród innych produkcji pokazywanych w ramach "Week of Pride" znalazły się m.in. filmy Chris & Don: A Love Story. Lianna, Florent: Queen of the Meat Market, Mississippi Queen, Wild Tigers I Have Known oraz dwa seriali: Girls Who Like Boys Who Like Boys i The Fabulous Beekman Boy.


http://notes(...)kend.rar (Zdjęcia do filmu "Zupełnie inny weekend")

Biuro prasowe
Sundance Channel    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


5 Kwiecień 2012
Uwaga, ruszyło już wielkie europejskie badanie LGBT, oto link do ankiety:

http://lgbtsurvey.eu
(po prawej trzeba wybrać język polski)


EUROPEJSKIE BADANIE LGBT ZAINICJOWANE PRZEZ FRA:

Poza sporadycznymi doniesieniami prasowymi na temat dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans (LGBT), istnieje bardzo mało porównywalnych danych zebranych w całej UE o codziennych doświadczeniach osób LGBT w kwestii dyskryminacji. W odpowiedzi na tę sytuację, Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) uruchomiła pierwsze w historii ogólnoeuropejskie badanie online w celu ustalenia dokładnego obrazu życia lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans (w wieku lat 18 i więcej), które będzie starało się uchwycić ich doświadczenia. Badanie obejmuje 27 państw członkowskich UE (w tym [COUNRTY]) oraz Chorwację.
Jako pierwsze ogólnoeuropejskie badanie tego rodzaju, wyniki będą wspierać rozwój polityk równego traktowania osób LGBT w Unii Europejskiej i powinny ustawić program na nadchodzące lat. Na podstawie wyników badań, krajowych i europejskich decydenci polityczni, a także organizacje pozarządowe, będą mogły lepiej kierować swoje strategie poparcia oraz działania w celu wspierania społeczności LGBT, aby żyły i swobodnie wyrażały siebie w środowisku pozbawionym dyskryminacji.
Ankieta jest całkowicie anonimowa (żadne dane na temat uczestników i ich sesji nie są w żaden sposób zapisywane). Ankieta jest obsługiwana przez Gallup, profesjonalną firmę badawczą i konsultingową.
W celu nadania wagi wynikom, europejskie badanie LGBT liczy na uczestnictwo dużej i zróżnicowanej grupy lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans z każdego kraju. Z tego powodu niezwykle ważne dla powodzenia badania jest to, żeby trafiło do szerokiej grupy docelowej poprzez wysyłanie e-mailowo badania przez uczestników, dzieląc się nim w mediach społecznościowych lub po prostu zapraszając przyjaciół i znajomych LGBT do udziału.


Informacja od Wiktora Dynarskiego:
Witam serdecznie,
wraz z Gregorym Czarneckim z Kampanii Przeciw Homofobii przygotowujemy właśnie "medialne podwaliny" pod najnowsze badanie LGBT, które będzie przeprowadzać Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej.
Badanie skupić ma się przede wszystkim wokół kwestii dyskryminacji oraz wiktymizacji ze względu na orientację seksualną oraz tożsamość płciową.
Więcej informacji znajduje się na stronie http://fra.e(...)s_en.htm

A tu jeszcze link do dotychczasowych działań Agencji:
http://fra.e(...)s_en.htm

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załączniki

www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group