I operacja(Mastektomia)
Strona: Nowsze   1   2  3   4   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

1 Wrzesień 2008
ul. Jaczewskiego 2,
tel. 081 / 718 44 79,
kom. 0607 685 160

http://www.chirurgia.plastyczna.eu/
Dojazd autobusami linii 29 spod PKP i PKS.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załączniki


16 Luty 2008
dr n. med. Małgorzata Olszowska-Golec – specjalista chirurgii plastycznej
I operacja k/m (mastektomia)

Klinika Chirurgii Plastycznej
Rekonstrukcyjnej i Leczenia oparzeń CSK WAM
Warszawa
ul. Szaserów 128
(czyli szpital wojskowy na Szaserów)
tel. (0-22) 681-85-33 begin_of_the_skype_highlighting              (0-22) 681-85-33      end_of_the_skype_highlighting, 681-72-18

Prywatny Instytut Zdrowia i Urody
ul. Sobieskiego 18
02-957 Warszawa
tel. (0-22) 651-66-86, 651-66-87
e mail: recepcja_(at)_inst-zdrowia.vis.pl

Cena wizyty nieznana
I operacja (mastektomia) na przełomie 2004/2005 kosztowała 4300 zł
[w grudniu 2002 było to 4000 zł]
W cenę wliczone opatrunki, opieka, polecenie odpowiednich maści, wizyty po operacji

Informacja od pacjenta:
po I operacji brodawki nieco różnią się wielkością, poza tym bez bocznych cięć

Informacja od pacjenta (info z 2004/2005 r.):
Ja się jej dałem pokroić prawie 3 lata temu (czyli w 2002 roku). Zrobiła mi cięcia okołobrodawkowe bez cięć poprzecznych, więc nie wyglądam jak Frankenstein i bez większych obaw mogę łazić na plażę.

* Rozmiar wyjściowy: nie znam się ale chyba A, no mały w każdym razie :p
* Załączone zdjęcie wykonano: 2,5 roku po operacji
* Cena operacji wraz z nocką opatrunkami itp. obecnie wynosi: 4300 PLN
* Ocena pani chirurg, jej podejścia, opieki i wykonania: bardzo dobra
* Dodatkowy komentarz: Wynik operacji wyglądał znacznie lepiej w ciągu pierwszego miesiąca po. Niestety ja należę do tych 70% Polaków, którzy w ogóle lub prawie wcale nie stosują się do zaleceń lekarskich :p. Tak więc zaniedbałem sprawę i blizny się porozłaziły, że teraz mam pokrzywione brodawy i mam za swoje ;p

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załączniki16 Luty 2008
Centrum Medyczne „Esculap”
ul. Cieszyńska 472, 43-382 Bielsko-Biała
tel. (033) 818 46 85 (pani z rejestracji i tak przełączy do dra Witowskiego)
tel do dra Witowskiego (z nim się ustala termin) 609 058 688
tel. lekarza dyżurnego dostępny całą dobę: 609058688
strona: www.klinika-eskulap.pl

Cena za mastektomię - 6000 zł. (styczeń 2013)
Cena za mastektomię przesłana nam przez klinikę (luty 2015): 5500 zł. (operacja, pobyt w szpitalu i badanie hp)
klinika wykonuje też panhisterectomię w cenie 3000 zł.

Więcej zdjęć w albumach na forum.


savage:
Operował chirurg onkolog lek. med. Andrzej Solarz
W klinice byłem we wtorek ok. 7:15. Poczekałem moment na dr Witowskiego, chwile rozmawialiśmy i poszedłem na oddział. Dostałem „jedynkę” zaraz koło pokoju lekarzy. Miałem trochę czasu żeby się przebrać w piżamę i ogólnie „rozgościć”.
Po jakimś czasie przyszła pielęgniarka i zrobiła mi EKG. Później przyszedł chirurg, kazał mi zdjąć koszulkę i mówił jakie w ogóle są możliwe cięcia, wybrał dla mnie odpowiednią opcje. Potem zaczął rysować krechy i dokładnie wszystko mierzyć centymetrem. Miałem sporo skóry do wycięcia, ale chirurg wybrał metodę z mniejszymi cięciami. Przed godz. 10 przyszła po mnie pielęgniarka i poszliśmy na salę operacyjną. Znów zdjąłem koszulkę i położyłem się na stole operacyjnym. W jedną rękę pielęgniarka wbiła mi wenflon, a na drugą założyła rękaw do mierzenia ciśnienia. Ktoś założył mi maskę, dr Witowski zaczął wydawać dyspozycje, przy drugiej strzykawce odleciałem… Obudziłem się w trakcie przerzucania na łóżko. Wokół mnie było pełno ludzi. Ktoś krzyczał „budzimy się”, czy coś w tym stylu. Ja tylko w kółko pytałem czy już „po”, czy wszystko poszło dobrze, i mówiłem, że strasznie mi zimno. Wszyscy zniknęli, został chirurg, który mi w końcu odpowiedział, że poszło dobrze. Dalej było mi zimno, więc powiedział, że zaraz ktoś mi przyniesie koc. Później jeszcze kilka razy przychodził sprawdzać czy wszystko jest w porządku i czy mogę swobodnie ruszać rękami. Jakieś pół godziny po zabiegu dostałem coś przeciwbólowego i spałem może ze 2 godziny. Potem już nie mogłem tyle spać, widocznie nie jestem stworzony do leżenia ;) Pierwszą noc przetrwałem bez problemu, ale obudziłem się przed 5 rano. Przed szóstą przyszła pielęgniarka zmierzyć temperaturę, zaproponowała herbatę, później znów zasnąłem. Po 7 znów przyszedł chirurg.
Drugiego dnia wynudziłem się niemiłosiernie. Nic mnie nie bolało, więc nie dostawałem środków przeciwbólowych, więc nie spałem. Przeczytałem cały „Newsweek” i całą „Politykę” :) Pozwalali tylko na picie, ale Marta wymarudziła pozwolenie na jogurt ;) Wypisali mnie w czwartek rano. Przed wypisem chirurg wyjął mi dreny tak, że nic nie poczułem (miałem okazje pooglądać jak wyszło) i zmienił mi opatrunki. Jestem pełen podziwu dla cierpliwości i delikatnego podejścia lekarza.

Rada dla potomnych – jeśli chcesz, żeby ktoś mógł być przy tobie cały czas, to trzeba wykupić tej osobie nocleg, wtedy nie ma problemu. W przeciwnym wypadku można przychodzić tylko w godzinach odwiedzin.

FTM:
Moje zdjęcia po operacji w bielsku i poprawka 5 maja, jest wykonywana w ramach zapłaty za operacje nie należy nic dodatkowo płacić. Zdjęcie tydzień po poprawce i 8 miesięcy po operacji.

opinia pacjenta 2007:
Operował mnie chirurg Andrzej Solarz w Bielsku-Białej, w 2007 roku. Zdjęcie wykonano w 2011. Efekt tak jak widać [to jest to zdjęcie z morzem w tle]. Rozmiar biustu: bardzo mały, stąd zastosowana technika marszczenia skóry wokół otoczki brodawki, jak to fachowo opisał sam chirurg (mówi się na to cięcia okołobrodawkowe, ale cięcia istotnie są wokół otoczki brodawki).

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki

14 Luty 2008
Szpital Kliniczny AM nr 1, ul. Kopcińskiego 22, 90-153 Łódź
Instytut Chirurgii, Klinika Chirurgii Plastycznej.
tel: (0-42) 678-66-62 (do kliniki), 678-22-07 (chirurgia)
dojazd: tramwaj 12 spod Dworca, do Łodzi Kaliskiej

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


11 Luty 2008
SPZOZ, Szpital Kliniczny nr 1 w Zabrzu

Akademickie Centrum Chirurgii Małoinwazyjnej dla Dorosłych i Dzieci

Mastektomia za 3500 zł – kwiecień 2003 r.
Raczej niechętnie rozmawiają z transami, choć operację robią bardzo dobrze.
Opinia pacjenta (nie-transa) poniżej. On miał operację za darmo.

41-800 Zabrze
ul. 3 Maja 13-15
Tel. (0-32) 271-12-61 do 69

[fragment opisu ze strony szpitala:]
Chirurgia małoinwazyjna jest chirurgią klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa oraz miednicy małej, przeprowadzana za pomocą układu układu optycznego i szeregu specjalistycznych instrumentów. Optyka pozwala operatorowi wykonywać duże operacje przez kilka malutkich cięć.

Opinia pacjenta nie-transa:
Wszystko wygląda idealnie. Operacja trwała nie pamiętam ile :) bo obudziłem się chyba pod wieczór a zabieg był gdzieś o 11 rano :) ale z tego co wiem to wszystko trwało nie więcej niż 30 minut. Co do metody operacji to wszystko zostało wykonane metodą małoinwazyjną czyli kilka malutkich cięć zamiast jednego większego. Zabieg miałem tydzień temu więc na razie nie mogę więcej powiedzieć gdyż dalej noszę opatrunek. Gdzieś za miesiąc powinienem już mieć wszystko za sobą czyli rana powinna być zagojona i w ogóle będę mógł normalnie funkcjonować to znaczy wykonywać wszelkie ruchy no i spać na brzuchu :) wreszcie :). Doktor mi mówił że po roku czasu blizn nawet nie będzie widać więc jeszcze bardziej się cieszę. Co do jedzenia to takie sobie opieka jest super i wszystko za friko bo kasa chorych to pokrywa a więc jest super teraz kasy chorych nie ma więc nie wiem jak sytuacja wygląda ale ogólnie mi się podobało. Najgorszy był pierwszy dzień po operacji wszystko bolało i w ogóle źle się czułem na szczęście dawali dużo zastrzyków przeciwbólowych i dlatego jakoś wytrzymałem. Dwa dni po operacji wypisałem się z kliniki a dzisiaj byłem nawet z koleżanką na spacerze więc jest super mam nadzieję że za miesiąc będę mógł normalnie chodzić na siłownię i na treningi.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group