II operacja (panhisterektomia)
Strona: Nowsze   1   2


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

16 Luty 2008
Centrum Medyczne „Esculap”
ul. Cieszyńska 472, 43-382 Bielsko-Biała
tel. (033) 818 46 85 (pani z rejestracji i tak przełączy do dra Witowskiego)
tel do dra Witowskiego (z nim się ustala termin) 609 058 688
tel. lekarza dyżurnego dostępny całą dobę: 609058688
strona: www.klinika-eskulap.pl

cena: II 4000 zł. (rok 2013)
otrzymaliśmy od kliniki nową cenę II: 3000 zł. (luty 2015) - w cenie operacji jest pobyt w szpitalu i badanie hp

klinika wykonuje też mastektomię w cenie 5500 zł. (luty 2015)


Ralf (IIop k/m):
Dostałem pokój dwuosobowy - moja mama była ze mną (50 zł za dobę bez wyżywienia, jak się powie wcześniej dr Witowskiemu, nie ma problemu i osoba towarzysząca może zostać). Jeszcze przed operacja przyszła pielęgniarka, zrobiła mi ekg, potem przyszła pani ginekolog, która mnie miała operować i zabrała mnie do gabinetu, nie robiła (ufff) badania ginekologicznego, tylko usg przez brzuch, zapytała o parę rzeczy (od kiedy biorę hormony, kiedy był ostatni okres itp). Ok. 12 przyszła po mnie pielęgniarka zaprowadziła na sale operacyjną, kazała zdjąć wszystko od pasa w dół i się położyć (bluzę od piżamy się zostawia, jak się położyłem od razu mnie przykryli, stół jest normalny, nie żaden ginekologiczny), przyszedł anestezjolog, kazał mi oddychać przez maskę (podobno to tlen, ale jakoś dziwnie śmierdział) i odjechałem.... Potem poczułem ból brzucha jak mnie przenosili na łóżko. Do środy rana był najgorszy czas bo bardzo bolało (też kręgosłup od leżenia), nawet morfina nie do końca pomaga. Rano pozwolili mi usiąść, dali herbatę Później przyszedł lekarz, obejrzał brzuch, powiedział że dreny zostają do czwartku (miałem dwa, z prawej strony i każdy z pudelkiem na krew). Za jakiś czas przyszła pielęgniarka i wyjęła cewnik - po wyjęciu cewnika trochę piecze cewka przy sikaniu, ale da się przeżyć :-)). Potem mi kazali wstać i trochę pochodzić (nie wolno założyć majtek ani spodni- na szczęście byłem uprzedzony i miałem dłuższą koszule, wiec mogłem chodzić :-))) Potem mi dali kroplówkę i do wieczora jakoś zeszło. Co jakiś czas przychodzili mierzyć ciśnienie i temperaturę dawać coś przeciwbólowego (przez cale życie mi tyle razy nie mierzyli temperatury i ciśnienia, co przez te parę dni :-)))). W czwartek dostałem wreszcie coś do jedzenia - wcześniej dawali mi tylko herbatę :-)) No i w czwartek wyjęli dreny- w końcu mogłem normalnie chodzić i nie ciągnęły się za mną te wampirze pudelka:-)) W piątek wyszedłem. Na początku nie mogłem dużo chodzić, bo mnie bolało, ale z czasem było coraz lepiej. Tydzień po wyjściu z kliniki poszedłem zdjąć szwy. Trzy tygodnie po operacji byłem już w stanie dogonić tramwaj (nie polecam tego- potem mnie znowu wszystko bardziej bolało).

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


15 Luty 2008
Szpital Swissmed
ul. Wileńska 44
Gdańsk
przychodnia NFZ (+48 58) 524 15 00; Prywatne Gabinety Specjalistyczne rejestracja:
(+48 58) 524 15 31
@ dariusz.wojcik_(at)_swissmed.com.pl www.swissmed.com.pl
- wycięcie macicy całkowite z przydatkami od 3.820 PLN

Paweł:
Miałem operacje w Swissmedzie, konkretnie dwójkę. Jestem bardzo zadowolony. Prowadził mnie Wójcik. Pierwsza wizyta koszt 100 złotych plus usg 60 i cytologia, dokładnie nie pamiętam kolo dwudziestu paru złotych. Już na pierwszym spotkaniu ustaliliśmy termin gdzieś kolo 2-3 tygodni po wizycie czyli dosyć szybko. Kazał już do szpitala przywieźć badania krwi morfologie układ krzepnięcia elektrolity, rtg klatki piersiowej, ekg. Sam koszt zabiegu ustaliliśmy na 3,5 tysiąca i tyle zapłaciłem. Sale miałem jednoosobową z telewizorem i łazienką. Ogólnie warunki po prostu super. Nowy szpital, można wejść na stronkę i zobaczyć jak wygląda, wszystko piękne i opieka też bez zarzutu. Pielęgniarki bardzo miłe, a żarcie pierwszorzędne, lepsze jak w domu;). Operację miałem w czwartek a wypisali mnie w poniedziałek. Ja miałem później lekkie komplikacje z krwią, ale to zupełnie nie dotyczyło operacji także wróciłem tam na drugi dzień z gorączką i spędziłem jeszcze tydzień i nic za to nie musiałem dopłacać!!!! Poza tym lekarze to w pełni profesjonaliści i byłem pod fachowa opieką. Chętnie odpowiem na jakiekolwiek pytania bo teraz tylko to mi się nasuwa. Polecam z czystym sumieniem, wiem ze kwota nie jest najniższa ale lepiej w trójmieście na pewno nie ma.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


11 Luty 2008
Prywatna Poliklinika Lekarska Vita-Glob
05-070 Sulejówek koło Warszawy, ul. Kruczkowskiego 60.
Tel. (022) 783-10-71, fax. (022) 783-26-27,
e-mail: info_(at)_chirurgiaplastyczna.waw.pl, info_(at)_vita-glob.com.pl

informacje ze stycznia 2005 roku:

W Sulejówku jest możliwość zrobienia operacji na kredyt, tzn. jeśli pacjent pracuje, ma udokumentowane przychody, jest możliwość wykonania operacji, a później można ją spłacać. Koszt operacji mieści się w przedziale 4000-4500 zł. Dolicza się znieczulenie – 500 zł oraz 2-3 doby pobytu w Ośrodku (500 zł – 1 doba). Umożliwiamy rozłożenie płatności za leczenie na raty – współpracujemy z dwoma bankami.

informacje z ok. 2000 roku:

3 dni się leży. Dobrzy lekarze, dobre podejście do pacjentów. Przyjechać wcześniej, pogadać. Miłe panie, starsze, jedna ze Słowenii: Rzeczka Novak – przychodzi na każde skinienie. Można opłacić pielęgniarki na noc. Badanie ginekologiczne można przez odbyt! Zakładają cewnik – można poprosić o założenie pod narkozą. Jeśli cewka piecze, to okład z Rivanolu – to łagodzi. Fajny anestezjolog: starszy, siwy, korpulentny Bartek

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


11 Luty 2008
Lekarz wykonuje mastektomię i panhisterektomię, wycięcie pochwy z częściowym "zamknięciem".
Jest ze Środy Śląskiej, ale operuje też w prywatnym szpitalu we Wrocławiu.
Ośrodek chirurgii małoinwazyjnej i endoskopowej, ul. Jugosławiańska 83A, Wrocław
tel: (0-71) 372 75 95,  (0-71) 372 75 95
oddziały szpitalne też na Rajskiej 73 tel: (0-71) 349 58 68

Doktor przyjmuje też w przychodni M-Med, ul. Ulanowskiego 18/20, 53-144 Wrocław
Jest tam codziennie rano i popołudniami w wybrane dni. Ale po zmianie danych na męskie w poradni was nie zarejestrują, trzeba dzwonić bezpośrednio do doktora.

tel kom doktora: 601 858 944
na konsultacje trzeba się umawiać telefonicznie, są bezpłatne

cena panhisterektomii: 4500 zł


Opinia pacjenta 2016:

Byłem operowany we Wrocławiu, warunki szpitalne bardzo dobre. Pokój dwójka, własna łazienka i TV. Pielęgniarki i panie salowe są bardzo miłe i dyskretne.
Do szpitala się zgłosiłem na 2 h przed umówioną godziną zabiegu, i w rejestracji wypełniłem kartę z rożnymi pytaniami. Potem przyszła pani pielęgniarka i zabrała mnie do pokoju. Tu mogłem wziąć prysznic, dostałem tez przydziałową koszulkę z dużym dekoltem z przodu. Można było mieć skarpetki ( również na czas operacji), ale majtki trzeba już zdjąć wcześniej. Dostałem kroplówkę i potem przyszedł dr Sworeń z drugim chirurgiem ( chyba ordynator) i mogłem porozmawiać. Obaj doktorzy bardzo w porządku, konkretni i rzeczowi. Zapłaciłem za zabieg i czekałem dalej.

Potem przyszła pani anestezjolog. Zdecydowała o znieczulenie podpajęczynówkowym. Tym bardziej, że powiedziałem, ze kilka godzin wcześniej piłem sok. Należy być 6-8 h na czczo i nie pić, ale jeśli coś jedliśmy lub piliśmy mówimy o tym anestezjologowi ! Lekarz zdecyduje wtedy o rodzaju znieczulenia, przesunie operację o kilka godzin i ogólnie będzie wiedział co się dzieje. Równie ważne jest podanie prawidłowej wagi ciała.

Poczekałem jeszcze trochę z kroplówką i potem już poszedłem na salę w towarzystwie pani pielęgniarki, kroplówki i kołderki na łóżku.
Nie pytano mnie o to czy się ogoliłem, ale byłem ogolony na podbrzuszu i między nogami tak gdzieś na 2 mm. Warto się też tam mocno przystrzyc, ze względu na to, że dłuższe włoski to siedlisko bakterii, a po zabiegu będziemy mieli cewnik, i mix krwi, potu , jodyny na skórze i innych takich.

Już na sali zabiegowej kazali mi usiąść na łóżku i podłączyli do rożnych sprzętów ( EKG i ciśnienie).
Samo znieczulenie podpajęczynówkowe wygląda tak:
trzeba usiąść na łóżku i pochylić się do przodu, a lekarz namaca odpowiednie miejsce do wkłucia.
Potem mówi, co robi ( że np. będzie przemywać i że będzie zimne) i potem są dwa zastrzyki dość nieprzyjemne i rozpierające. Takie jak przy znieczuleniu zęba. A potem jest 3ci zastrzyk, już w zasadzie niebolesny, ale w żadnym razie już się nie wolno ruszać !

Następnie pomagają ułożyć się na wznak na łóżku, a pod tyłek podkładają tackę (nie wiem co to :D - elektroda do tego żeby można było zgrzewać naczynia - HW;)) Znieczulenie już działa, więc nawet tyłek do góry ciężko było unieść.

Dostajemy coś na sen, ale nie powiem, żeby to jakoś działało super, bo w trakcie byłem dość świadomy (może stres?) i dopytywałem się o więcej tego środka na sen, ale więcej już nie dostałem :(
Czy boli ? Nie. Ale jest odczucie szarpania i ciągnięcia, i to jest tak nieprzyjemne, że samo to jest bolesne. Następne co pamiętam, to to, ze przestało mnie szarpać i czułem przenoszenie z łózka na drugie łózko, na którym mnie zawieźli z powrotem do pokoju.

Wysłałem jeszcze smsa do domu, że "już po, i idę spać". Zabieg mógł trwać jakąś godzinę.

Kiedy się obudziłem nadal czułem szarpanie w brzuchu i to było bardzo nieprzyjemne. Dostałem przeciwbólowe, ale i tak nie pomagały na tyle na ile można by się spodziewać. Miałem tez już założony cewnik.
Jak znieczulenie zeszło i mogłem spokojnie ruszać stopami, to wolno było pić wodę małymi łykami. Wcześniej nie, mimo że pić się bardzo chciało.
Poprosiłem wcześniej o lek na sen, ale nie bardzo się dało spać. Pozycje do spania dzielą się na " nie da się wytrzymać" i na "da się wytrzymać 10 sekund". Dłużej nie dało się wytrzymać w jednej pozycji więc eksperymentowałem jak się dało. Łózko miało ruchome oparcie na pilota i w zasadzie można było kombinować jak się dało, żeby tylko trochę pospać.

W nocy podczas tego wiercenia wypiął mi się cewnik, więc pani pielęgniarka wyjęła mi go wcześniej (zamiast następnego dnia). Cewnika nie wolno wyciągać samemu ! Na końcu cewnika jest balonik, który mamy w pęcherzu moczowym.
Dałem radę sam iść do łazienki i od rana kazano mi już chodzić co jakiś czas. Chodzenie pomagało na ból i wzdęcie mimo, ze pierwsze kroki było bardzo ciężko zrobić.
Więc następna noc to było : godzina snu (więcej sie nie dało) , trochę wody (trzeba dużo pić) , siku (pełen pęcherz powoduje ból) , 100 kroków wokół pokoju .

I to w zasadzie tyle :) Następnego dnia po operacji zapytano mnie rano podczas obchodu czy chcę już wychodzić, czy zostać do jutra. Wybrałem zostanie do jutra ze względu na długa podroż.
Przyszła pani salowa, zmieniła całą pościel i mogłem założyć piżamę, ale wybrałem koszulkę (dużo wygodniej) . I cały dzień spędziłem na spaniu, dreptaniu, piciu gorzkiej herbaty i czytaniu od czasu do czasu.

Ogólnie wszystkim bardzo polecam Wrocław i dr Sworenia. Ranka jest krótka i bardzo nisko (szerokość dłoni od pępka) i zszyta bardzo ładnym szwem śródskórnym.

Opinia pacjenta 2010:

Operację tę można wykonać też w samej Środzie Śląskiej, ale niewiele taniej a szpital jest taki se. We Wrocławiu obsługa i szpital doskonałe. Pokój dwuosobowy (chwilę leżałem z facetem z przepukliną), telewizor i własna łazienka. Pielęgniarki bardzo miłe, lekarze również. Pełna dyskrecja i zrozumienie. Doktor Sworeń współpracuje ściśle z doktorem Bieleckim i to Bielecki mi go polecił. Jest chirurgiem-ginekologiem. Bardzo rzeczowy i konkretny. Wie o czym mówi i już sporo robił takich zabiegów. Udziela wyczerpujących odpowiedzi na każde pytanie. Za konsultacje nie płaciłem. Do szpitala przyjęli mnie w dzień zabiegu od razu poszedłem na stół. Żadnych problemów i komplikacji. Przez całą noc miałem podłączony cewnik i to było dość nieprzyjemne. W dzień już ostrożnie chodziłem, a następnego czułem się już tak dobrze, że wypisali mnie do domu (o 3 dni wcześniej) mimo tego, że musiałem wracać kilka godzin samochodem. Tego samego dnia wszedłem sam na szóste piętro a po dwóch następnych już zupełnie normalnie chodziłem. Lekkie jakieś tam bóle jeszcze się pojawiały od czasu do czasu ale sprawność odzyskałem naprawdę szybko. Blizna po zabiegu ma około 7cm, ale jest cieniutka i prawie niewidoczna. W dodatku chowa się pod majtkami, myślę, że z czasem zniknie zupełnie bez żadnej mojej ingerencji.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group