Porady medyczne (przed i po operacji)
Strona: Nowsze   1   2


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

14 Luty 2008
- Od dłuższego czasu nie wolno Ci jeść aspiryny, polopiryny i pochodnych.
- Zakupy w aptece.
- Zrobić badanie morfologiczne krwi i badanie grupy krwi, a wyniki zabrać ze sobą na operację.
- Zebrać pieniądze i zapłacić za operację - uzgodnij z chirurgiem, czy masz wypisać czek, czy zapłacić przelewem - i dowiedz się o dokładne dane.
- Ostatni raz przed operacją wolno Ci jeść i pić ok. 21:00 poprzedniego dnia. I nie przejadaj się na 2 dni wcześniej, bo hmm oddawanie stolca, czyli napinanie mięśni wszelkich, będzie po operacji wiązało się z bólem.
- Rzeczy, których używasz w domu (ubrania, szklanki, talerze, kosmetyki, maszynka do golenia, ręcznik itp.) zdejmij z górnych półek i ustaw na wysokości rąk - na blatach, stołach, biurku, czyli ok. 80 cm. Nie będzie bolało, jak wrócisz po operacji i będziesz musiał po coś sięgnąć. Podnoszenie rąk do góry będzie do pewnej wysokości nawet możliwe, ale bolesne.
- Możesz kupić 20 metrów sznurka. Możliwe, że będzie ci potrzebny przy podnoszeniu się z łózka, jeśli masz naprawdę wielki towar i przewidziany jest ciężki zabieg. Warto zawiązać sznurek gdzieś przy łóżku i sprawdzić jak to działa.
- Wyjeżdżając z domu sprawdź, czy wyłączyłeś gaz i światło oraz czy zakręciłeś wodę i pozamykałeś okna. Napisz nawet dużą kartkę: GAZ i umieść w widocznym miejscu – żebyś pamiętał o zakręcaniu go, gdy będziesz szedł spać, jak wrócisz po operacji, a będziesz półprzytomny.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


14 Luty 2008
Przed wyjazdem wybierz się na zakupy do apteki.
Kup:
- dwa listki Rivanolu 0,1
- jedną paczkę Dermatolu subst 2 g
- pięć zwykłych bandaży, najszerszych (15 cm)
- dziesięć opakowań kompresów wyjałowionych (gazików)
- dwa bandaże elastyczne, najszersze (15 cm)

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


11 Luty 2008
Informacje od Macka:
Często wraz z braniem męskich hormonów płciowych pojawia się obrzęk łydek, dłoni, ramion... - zatrzymywanie wody w organizmie. Stajemy się silniejsi, odporniejsi na ból i zimno, ale zarazem kłopot zaczyna stanowić szybkie chodzenie - po prostu łydki nie wytrzymują, czujesz jakby miało ci je od środka rozerwać. Twarz i ręce puchną i bolą. Co gorsza, twój lekarz prowadzący, poproszony o jakiś lek, bagatelizuje sprawę, twierdzi, że problem nie istnieje, że przy takich małych dawkach to niemożliwe żebyś miał obrzęki. No - to trzeba sobie radzić bez lekarza. Można nieco zmniejszyć przyjmowaną dawkę testosteronu, ale wtedy i działanie androgenne będzie mniejsze.

- Urosept - tabletki moczopędne ziołowe. Kupuje się w aptece bez recepty. Na jednym blistrze (listku) jest 25-30 sztuk, komplet to dwa blistry. Cena to kilka złotych. Bierze się 2 tabletki po jedzeniu, 3-4 razy dziennie. Poprawa wydzielania moczu zaczyna być odczuwalna następnego dnia. Przyjmuje się te tabletki stale; są ziołowe, więc na nic nie szkodzą.

- Furosemid - wyłącznie na receptę. Bardzo silny środek moczopędny. Brać można najwyżej przez pół dnia, jak już obrzęk staje się naprawdę poważny. Wtedy w ciągu kilku godzin wysikamy kilka litrów wody. Uwaga: nie wolno przedłużać brania tego leku!!! Do niego należy dokupić wapń i sód (bez recepty), wapń może być np. w tabletkach musujących (pić 3 x dziennie).

Filip - uzupełnienie o lekach moczopędnych

Zaparzasz sobie 6 kubków rumianku (1,50 zł) i 6 kubków herbaty z kopru włoskiego (3 złote). Kupujesz je w aptece albo sklepie ziołowym. Zaparzasz oczywiście oddzielnie :) Pijesz na przemian po 1 szklance każdego naparu. Nie na siłę, tylko w ciągu dnia, jak Ci się zachce pić. Po trzeciej szklance już zaczynasz sikać.

UWAGA: poniższe uwagi nie były zweryfikowane przez lekarza - nie wiadomo, czy nie wpływają negatywnie na nasz organizm. Przed zastosowaniem zapytaj lekarza !!!

Wykonaj badanie: poziom białka (czyli albo samo badanie poziomu białka za 6 zł, albo przy okazji robienia morfologii, bo białko jest jednym z badanych tam składników). W bardzo wielu przypadkach jest tak, że jak jest mało białka, to wtedy zatrzymują się płyny w organizmie. Aby temu zapobiec, trzeba stosować dietę wysokobiałkową oraz mało pić (ok. 1 litra dziennie). Ja robię to tak: gotuję na twardo 10 jajek i zjadam tylko białka, żółtka wywalam do kosza, i tak codziennie. Jak się ma możliwość, to uzupełnić białko w postaci kroplówek na izbie przyjęć, jest jeszcze białko sojowe firmy Natura - kosztuje chyba 20 zł za chyba 500 sztuk.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group