LITERATURA
Strona: Nowsze   1   2  3   4   5   6   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

1 Grudzień 2010
„Niewidzialne Potwory”
Autor: Chuck Palahniuk
Str. 240, wyd. 2010r

Z okładki:
Narracja powieści przypomina stylem dziwaczny magazyn mody z chaotycznymi przeskokami myślowymi, sensacyjnymi wypadkami utrwalonymi w obiektywach paparazzich, opisami pokręconych sesji mody i kontrowersyjnych zabiegów chirurgii plastycznej, z luksusowymi wnętrzami i przepychem tkanin. Wszystko to pogrążone w obłędzie i zalane krwią. Jak zawsze u Palahniuka perwersyjnie, śmiesznie i strasznie.

Modelka traci część twarzy, po czasie okazuje się, że sama sobie ją odstrzeliła, aby doświadczyć brzydoty, która miałaby pozwolić zdobyć nowe doświadczenia życiowe, może na nowo wykreować siebie (nową twarz) dzięki operacjom plastycznym. W szpitalu poznaje transseksualistkę Brandy Aleksander, która bezproblemowo ją akceptuje i namawia do wysiłku by dalej iść przez życie. W towarzystwie znajomego, wyruszają w podróż przez USA, aby w bogatych domach wystawianych na sprzedaż, zdobywać leki i narkotyki, które mają niejako uśmierzać „ból istnienia”. Międzyczasie dochodzi do odkrywania historii bohaterek i bohaterów. Wszystko się ze sobą łączy. Przyjaciółka modelki Evie, okazuje się po czasie byłym mężczyzną. A Brendy Aleksandra zaginionym bratem, który postanowił zmienić płeć, bo wydawało mu się, że nie ma lepszego pomysłu na życie, które od dawna mu się nie podobało po określonych doświadczeniach życiowych. Przed Brendy Aleksandrą tylko jedna operacja – wytworzenie pochwy… Ale na koniec jeszcze walka o życie po próbie postrzelenia, i przejęcie dotychczasowej tożsamości modelki-siostry jako forma zadośćuczynienia...

Cytaty:
– Brandy – mówi logopeda – możesz podwyższyć tonację głosu, jeżeli podniesiesz chrząstkę krtaniową. To jest ten guzek w gardle, który przesuwa się w górę, kiedy śpiewasz gamę wznoszącą. Jeżeli potrafisz utrzymać krtań wysoko, twój głos powinien się zmienić między G a środkowym C. To około 100 herców (…).

– Oto jak Brandy chciała wyglądać, jak jej wredna siostra – mówi. – To było dwa lata temu, zanim przeszła operację laserowego pocienienia strun głosowych i wygładzenia tchawicy. Naciągnięto jej o trzy centymetry skórę na czaszce, żeby uzyskać odpowiednią linię włosów. Zapłaciłyśmy za zestruganie wałów nadoczodołowych, które miała ta Panna Chłop. Zapłaciłyśmy za poprawę zarysu szczęki i feminizację czoła (…).

Kolorowe zdjęcia pokazują właściwie to samo ujęcie wagin różnej jakości. Kamera celuje prosto w ciemny otwór pochwy. Palce z polakierowanymi na czerwono paznokciami przytrzymują oba uda, żeby rozłożyć wargi sromowe. Okolice cewki moczowej miękkie i różowe. Na niektórych zaczynają odrastać włosy łonowe. Głębokość pochwy podana jako sześć cali, osiem cali, dwa cale. Na niektórych są widoczne pozostałości ciała jamistego wokół otworu cewki moczowej. Łechtaczka otoczona fałdem skórnym, od którego rozchodzą się frenula [wędzidełko], mniejsze fałdki, łączące łechtaczkę z wargami.
Są kiepskie, tanie waginy, wykorzystujące w środku skórę moszny z włosami, które zarastają otwór.
Są też idealne, najnowocześniejsze waginy, zrobione z wycinków okrężnicy, samo oczyszczające się i nawilżane własnym śluzem. Wrażliwe łechtaczki sporządzone z przeszczepionych fragmentów żołędzia penisa. Cadillaki waginoplastyki. Niektóre z tych cadillaków są tak udane, że wydzielina śluzu okrężnicy zmusza do noszenia podpasek na co dzień.
Są waginy starego typu, które codziennie trzeba rozciągać plastykowym prawidłem. Wszystkie te broszury są pamiątkami z bliskiej przyszłości Brendy (…).

– To był dla nas wielki wstrząs, kiedy Evan przyszedł z tym do nas. Ma szesnaście lat i mówi: „Mamusiu, tatusiu, chcę być dziewczyną” (…)
– Ale zafundowaliśmy mu to – mówi (…). Evan powiedział nam, że chce być światowej sławy modelką. Zaczął nazywać siebie Evie, a ja następnego dnia wymówiłam prenumeratę „Vogue”. Uznałam, że narobiło już dość szkody w mojej rodzinie (…).
„Nazywasz się Shane McFarland (…). Zaraziłeś się rzeżączką od specjalnego agenta policji obyczajowej i rodzina wyrzuciła cię z domu. Poznałeś trzy cioty, które dały ci pieniądze na rozpoczęcie zmiany płci, bo nie przyszło ci do głowy nic, na czym by ci mniej zależało (…). Spotkałeś mnie. Jestem twoją siostrą Shannon McFarland…

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki25 Lipiec 2010
Nowa książka:
"Prawa osób transseksualnych. Rozwiązania modelowe, a sytuacja w Polsce"
Pod redakcją Anny Śledzińskiej-Simon (oprawa twarda, format A5, str. 288). Więcej informacji na stronie wydawnictwa Oficyna Wolters Kluwer Polska. W zapowiedziach, cena może sięgnąć nawet 100zł i ukazać się na dniach.

Opracowanie było częściowo prezentowane w poprzednim roku na seminarium (maj) organizowanym pod patronatem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Transfuzji.
O zawartości będzie można podyskutować wtedy, gdy ktoś dotrze do książki – czy coś wniesie nowego, bo sam fakt, że się takie opracowanie ukazało na rynku, jest ważne.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 4 | Autor: 

 

Załączniki14 Czerwiec 2010
„Kiedy kobieta kocha kobietę… – Album relacji”. Alicja Długołęcka, Agata Engel-Bernatowicz. Rok wydania 2008. (format 20,5x21cm 408 str.)

Książka ukazała się właściwie niedawno, ale widzę, że nikt tutaj nie odnosi się do niej. Nie chodzi o sam komentarz treści, ale stwierdzenie faktu – że jest na rynku.

A co w niej jest? Pozycja odnosi się do lesbijek, co jednak istotne, także do tych, które „wywodzą” się z takich osób jak my, chodzi o TS.
Str. (297-322 to TV, i trochę jakby CD), ale już 322-344 to transseksualizm. Pod koniec, słowniczek terminów i bibliografia, trochę rzeczy odnosi się do nas.

Na rynku polskim jest bardzo mało opracowań, szczególnie książkowych, odnoszących się do TS, dlatego niezależnie, że książka tylko w pewnym zakresie zajmuje się tym, co nas dotyczy, godna jest odnotowania. Tym bardziej, że mamy tu dość poprawne odczytanie transseksualizmu. Które każda osoba przyswoi bez problemu, gdyż nie ma tam odniesień do skomplikowanych treści związanych ze stroną medyczną i prawną. Dla osoby początkującej – przydatne, bo oswaja z TS, nie demonizuje. Pozwala w miarę właściwie odnieść się do naszego problemu. Wykazuje, (kwestia uznania poprawności), jak powinno się nas odbierać.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


12 Listopad 2009
Seksualne cienie - André Tesarski
Wydawca: My Book
Format, stron: A5 (148 x 210 mm), 177 str.
Data wydania: wrzesień 2009
Kategoria: powieść
ISBN:
978-83-7564-213-1
978-83-7564-224-7

Opis książki:
Na czacie w pokoju zwanym Studnią Przemilczanych Pragnień spotyka się kilka osób. Łączy ich jedno: nie są w stanie przezywać miłości fizycznej w taki sposób, jak większość ludzi. Mimo że nie robią nikomu krzywdy, nie mają złudzeń: ujawnienie prawdy będzie skutkowało wyalienowaniem z otoczenia jako "nienormalnych". Tylko w Sieci mogą być sobą.
Jednak najbardziej skryta, Poczwarka, założycielka Studni, nawet na anonimowym czacie nie zdradza, gdzie leży istota jej problemu. Do czasu, gdy spotyka Alchemika, jedynego człowieka, przed którym gotowa jest się otworzyć. Decyduje się na coś, co za zaskakuje ją samą: spotkanie w "realu". Zdziwienie Alchemika jest spore, bo Poczwarka okazuje się...

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki22 Kwiecień 2009
Freja:
Kopia spisu z web.archiwe.org

Stanisław Dulko
Dr n. med. Specjalista seksuolog, Sekretarz Naukowy Polskiej Akademii Wiedzy Seksuologicznej, autor i współautor ponad 100 publikacji naukowych i podręczników seksuologicznych.

Publikacje:
I Rozprawa doktorska pt.:"Aktywność seksualna i temperament u transseksualistów"(1983).
II Prace opublikowane w recenzowanych czasopismach naukowych.

A Oryginalne prace twórcze:
1982
1 1.1 Dulko, S. Stwierdzenie zmiany płci w drodze sądowej. Nowe Prawo, 9-10: 71-75
1983
2 1.2 Dulko, S., Imieliński, K., Czernikiewicz, W. Prawne aspekty małżeństwa transseksualistów. Analiza niezwykłego przypadku. Nowe Prawo, 6: 69-71, (S. Dulko: intencja tematyczna opracowania)
3 2.3 Dulko, S., Imieliński, K., Czernikiewicz, W. Prawni problemi pri transseksualnite cemeistwa. MNZ - Medicinska Akademija Nauczen Instytut po Newrałogija,Psichiatrija i Newrochirurgija. 3: 92. Biuletyn, Bułgaria. (S. Dulko: intencja tematyczna opracowania)
4 3.4 Czernikiewicz W., Imieliński K., Dulko, S. Menarche i koitarche pri transseksualni żeni. . MNZ - Medicinska Akademija Nauczen Instytut po Newrałogija,Psichiatrija i Newrochirurgija. 3: 59. Biuletyn, Bułgaria. (S. Dulko: opracowanie piśmiennictwa)
5 4.5 Imieliński K., Czernikiewicz W., Dulko S. Fantazji cwrzani s pol wija partnior . MNZ - Medicinska Akademija Nauczen Instytut po Newrałogija,Psichiatrija i Newrochirurgija. 3: 57. Biuletyn, Bułgaria. (S. Dulko: przygotowanie tekstu do druku)
1986
6 1.6 Kula K., Dulko S.,Pawlikowski M., Imieliński K., Slowikowska I., A nonspeciffic disturbance of the godnadostat in women with transsexualism and isolated hypergonadotropism in the male - to - female disturbance of gender identity.Exp.Clin.Endocrinol., 1: 8-14. (S .Dulko: opracowanie dyskusji do druku)
1988
7 1.7 Dulko, S. Sexual activity and temperament in polish transsexuals. Arch. Sex. Beh. 2: 163-171.
8 2.8 Lewandowska H., Dulko S. Identyfikacja i rola płciowa dzieci jakających się. Zagad. Wychowaw. a Zdr. Psychicz. 4: 69-73. ( S. Dulko: opracowanie tekstu do druku)
1989
9 1.9 Lewandowska H., Dulko S. Dynamika rozwoju identyfikacji i roli płciowej 4,5 - 6 - letnich dzieci. Zagad. Wychowaw. a Zdr. Psychicz. 1 - 2: 56-59.( S. Dulko: opracowanie tekstu do druku i opracowanie piśmiennictwa)
1993
10 1.10 Dulko S., Imieliński K., Kula K. aktywność seksualna transseksualistów typu kobieta - mężczyzna K/M Post. Psychiat. i Neurol. 2: 245-253. (S. Dulko: intencja tematyczna)
11 2.11 Kuczyńska A., Dulko S. Inwentarz do oceny płci psychologicznej (IPP) w diagnozie i terapii osób transseksualnych. Probl. Rodziny, 1: 46-49. (S. Dulko: opracowanie tekstu do druku)
12 3.12 Herman A., Grabowska A., Dulko S. Transsexualizm and sex -related differences in hemispheric asymmetry. Acta Neurobiol Exp.53: 269-274. (S. Dulko: opracowanie piśmiennictwa)
13 4.13 Szelenberger W., Imieliński K., Dulko S., Skubis K., Skalski M. Słuchowe potencjały wywołane z pnia mózgu w zespole dezaprobaty Płci. Post. Psychiat. i Neurol. 2: 225-258. (S. Dulko: współudział w intencji tematycznej)

B Prace poglądowe:
1981
14 1.1 Dulko S. Seksualność i temperament kobiety w ciąży. Ginekologia Polska, 52, 9, 845 - 849.
1982
15 1.2 Dulko S. Kontrowersje wokół "żeńskiego" Raportu pani Hite. Problemy rodziny, 4: 44-47.
1983
16 1.3 Dulko S., Czernikiewicz W., Imieliński K. Orgazm kobiety w świetle badań empiryczno - eksperymentalnych. Wprowadzenie do modeli orgazmu. Gin. Pol. 3: 161 - 165. (S. Dulko: intencja tematyczna)
17 2.4 Dulko S. Pojęcie normy w seksuologii. Pielęgniarka i Położna, 4: 5-7,1984
18 1.5 Dulko S.: Pierwsze doświadczenia seksualne. Pielęgniarka i Położna , 3: 6-7.
19 2.6 Dulko S.: Determinanty seksualności człowieka. Pielęgniarka i Położna, 9: 6-8.
1986
20 1.7 Dulko S., Jasiński M.: Dylematy dla socjologów, trudności partnerstwa w aspekcie socjo - biologicznym. Problemy Rodziny, 1: 19-23.(S. Dulko: intencja tematyczna).
21 2.8 Dulko S., Jasiński M.: Bariery partnerstwa w małżeństwie. Pielęgniarka i Położna, 9: 3-4./Artykuł ten znalazł się na liście Hitów 30-lecia, Pielęgniarki i Położnej/.(S. Dulko: intencja tematyczna).
22 3.9 Dulko S., Jasiński M.: Partnerstwo w małżeństwie. Pielęgniarka i Położna, 10: 3-4.(S. Dulko: intencja tematyczna).
23 4.10 Dulko S.: Wychowanie seksualne. Pielęgniarka i Położna, 11: 1-2.
24 5.11 Dulko S.: Wychowanie seksualne w okresie dojrzewania. Pielęgniarka i Położna, 12: 6-8.
1987
25 1.12 Dulko S., Lewandowska H.: Identyfikacja i rola płciowa a zachowania językowe. Zagad. Wychowaw. A Zdr. Psychicz. 5-6: 85-97.(S. Dulko: intencja tematyczna).
26 2.13 Dulko S.: Płeć. Kobieta i mężczyzna. Pielęgniarka i Położna, 1; 1-2.
27 3.14 Dulko S.: Płeć. Mity i wierzenia. Pielęgniarka i Położna, 2: 4-5
28 4.15 Dulko S.: Płeć. Od mitu do nauki. Pielęgniarka i Położna, 3: 4.
1988
29 1.16 Dulko S.: Moja przygoda z Pielęgniarka i Położną. 11 : 11. Artykuł został napisany z okazji 30-lecia Pisma.
1990
30 1.17 Dulko S.: Transseksualiści w społeczeństwie. Problemy Rodziny, 3: 38-41 W: Zagadnienia Edukacji Seksuologicznej i Profilaktyki HIV/AIDS pod red. J. Rzepki: 421-426. Stud. Wyd."Agat", Katowice, 1998r.
1992
31 1.18 Dulko S.: Płeć, płciowość, identyfikacja i rola płciowa, transpozycje płci: biseksualizm, homoseksualizm, transwestytyzm, transgenderyzm, transseksualizm. W: Nowa Encyklopedia Powszechna ( t. I: 124, 475; t. II: 69, 798; t. III: 712; t. IV: 115, 815 ,921,922; t. V: 689, 691; t. VI: 439, 443,444)
1993
32 1.19 Dulko S.: Fenomen transseksualizmu. Problemy terminologiczne. Post. Psychiat. i Neurol., 2: 235-243.
33 2.20 Jakima S., Dulko S.: Impotencja erekcyjna. Biul. Wojsk. Izby Lek. "Skalpel", 4; 49 - 54. (S. Dulko: przygotowanie tekstu do druku)

C Prace kazuistyczne:
1975
34 1.1 Falicki Z., Dulko S., Dymkowski W., Tołwiński T., Transseksualizm żeński w diagnostyce psychiatrycznej. Psychiatria Polska, 6: 647-651. ( S. Dulko; przygotowanie tekstu do druku, i opracowanie piśmiennictwa).

III Pełnotekstowe referaty opublikowane w suplementach czasopism recenzowanych.
1997
35 1.1 Herman - Jeglińska A., Dulko S., Grabowska A. Masculinity, femininity and transsexuality. Acta Neurobiol. Suppl. Exper. 57: 5. ( S. Dulko: współudział w intencji tematycznej i opracowanie tekstu).

IV Pełnotekstowe referaty opublikowane w materiałach zjazdowych.
1977
36 1.1 Dulko S.: Problemy seksualne zgłaszane przez Pacjentów Poradni Warszawskiej. Poradnictwo Przedmałżeńskie i Rodzinne, 14: 19-29.
1982
37 1.2 Dulko S.: Sądowe sprostowanie aktu urodzenia u transseksualistów w świetle badań katamnestycznych. SBORNIK PRACÍ prednesených na vedecko - pracovní schuzi Česke sexuologicke společnosti s mezińarodní účasti.:160-173, Opava.

38 2.3 Pruś M., Dulko S.: Zastosowanie Testu Potrzeb i Dążeń Steina i Chojnowskiego w diagnostyce transseksualizmu. SBORNIK PRACÍ prednesených na vedecko - pracovní schuzi Česke sexuologicke
společnosti s mezińarodní účasti: 151-159,Opava. (S. Dulko; opracowanie wniosków z badań).
39 3.4 Czernikiewicz W., Dulko S.: Pochwica w małżeństwie. SBORNIK PRACÍ prednesených na vedecko - pracovní schuzi Česke sexuologicke společnosti s mezińarodní účasti: 182-196, Opava (S. Dulko; opracowanie tekstu do druku).
40 4.5 Imieliński K., Czernikiewicz W., Dulko S.: Fantazyjny Partner. SBORNIK PRACÍ prednesených na vedecko - pracovní schuzi Česke sexuologicke společnosti s mezińarodní účasti. : 1-18: 4 , Opava (S. Dulko: opracowanie tekstu do druku).
41 5.6 Czernikiewicz W., Dulko S.: Prenatalne determinanty seksualności człowieka. W: Pamiętniki I Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.:29-35, ZSiPW, Warszawa (S. Dulko: opracowanie tekstu do druku).
42 6.7 Dulko S., Imieliński K.: Niektóre aspekty partnerstwa w transseksualizmie. W: Pamiętniki I Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 93-99, ZSiPWM, Warszawa, (S. Dulko: opracowanie tekstu do druku).
1983
43 1.8 Dulko S.: Poziom lęku jako względnie stałej cechy osobowości u transseksualistów W: Pamiętniki II Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 29-33 ZSiPWM, Warszawa.
44 2.9 Imieliński K., Czernikiewicz W., Dulko S.: Dynamika fantazji erotycznych w czasie masturbacji u mężczyzn z dysfunkcjami seksualnymi. 147-150 ZSiPWM, Warszawa.( S. Dulko: opracowanie tekstu do druku).
45 3.10 Kula K., Dulko S.,Pawlikowski M., Imieliński K.: Badania hormonalne u osób z transseksualizmem. W: Pamiętniki II Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 123-131, Warszawa.( S. Dulko: intencja tematyczna).
46 4.11 Dulko S., Imieliński K.: Przypadek zespołu lękowo - obsesyjnego objawiającego się nadpobudliwością seksualną u osobnika z osobowością masochistyczną. W: Pamiętniki II Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 151-156, ZSiPWM, Warszawa.( S. Dulko: intencja tematyczna).
47 5.12 Dulko S.: identyfikacja z płcią. W: Pamiętniki II Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.:157 - 170, ZSiPWM, Warszawa.
1984
48 1.13 Dulko S., Imieliński K.: Wstępna ocena zastosowania testu wizualnego w diagnozie preferencji erotycznych i identyfikacji płciowej transseksualistów. W: Pamiętniki III Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 36-43. ZSiPWM, Warszawa.( S. Dulko: intencja tematyczna).
49 2.14 Dulko S.: Klinika transseksualizmu. . W: Pamiętniki III Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego
i wsp.: 168-173, ZSiPWM, Warszawa.
50 3.15 Dulko S.: Wprowadzenie do tabu seksualnego. W: Pamiętniki III Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 160-167. ZSiPWM, Warszawa.
51 4.16 Imieliński K., Kula K., Dulko S., Borkowska - Małkiewicz i Jasiński M.: Przypadek "granicznego" zaburzenia identyfikacji z płcią. W: Pamiętniki III Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 177-182. ZSiPWM, Warszawa. (S. Dulko: opracowanie tekstu do druku).
1985
52 1.17 Dulko S., Jasiński M.: Rola obserwacji w diagnozie transseksualizmu. W: Pamiętniki IV Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 169-173. ZSiPWM, Warszawa. ( S. Dulko: intencja tematyczna).
53 2.18 Imieliński K., Dulko S.: Współczesne trendy w postępowaniu diagnostycznym w przypadkach transseksualizmu. W: Pamiętniki IV Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 123-130. ZSiPWM, Warszawa.(S. Dulko: opracowanie tekstu i piśmiennictwa do druku).
54 3.19 Dulko S.: Aktywność seksualna i temperament u transseksualistów. W: Pamiętniki IV Konferencji Seksuologów, pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 144-163. ZSiPWM, Warszawa.
1986
55 1.20 Dulko S., Jasiński M.: Nektere aspekty osobnosti partnerek transseksualu typu żena - muż. SBORNIK PRACÍ prednesených na vedecko - pracovní schuzi Česke sexuologicke společnosti s mezińarodní účasti : 27- 32, Opava. ( S. Dulko: intencja tematyczna).
56 2.21 Dulko S. Imieliński K., Kula K.; Seksualni aktivita transsexualu typu: żena - muż. SBORNIK PRACÍ prednesených na vedecko - pracovní schuzi Česke sexuologicke společnosti s mezińarodní účasti: 5-9, Opava. ( S. Dulko: intencja tematyczna).
57 3.22 Imieliński K., Neuman J. Lisewska I., Dulko S.: Stanoveni prolaktinu, testosteronu a jeho metabolituu transsexualu typu: żena - muż. SBORNIK PRACÍ prednesených na vedecko - pracovní schuzi Česke sexuologicke společnosti s mezińarodní účasti .: 39-40, Opava. ( S. Dulko: opracowanie piśmiennictwa).
1987
58 1.23 Imieliński K., Dulko S.: Transseksualizm a rodzina. Analiza 200 przypadków. W: Prawo a Medycyna u progu XXI wieku, pod red. M. Filara: 103-106.TTN. Toruń. (S. Dulko: opracowanie tekstu do druku).
1993
59 1.24 Dulko S.: Transseksualizm. W: Telefon Zaufania w profilaktyce patologii społecznej, pod red. I. Kaflika, Materiały II Ogólnopolskiego Sympozjum z udziałem zagranicznych placówek pomocy telefonicznej: 89-93. Częstochowa.
60 2.25 Dulko S.: Problemy seksualne zgłaszane przez pacjentów Zakładu Seksuologii i Patologii Więzi Międzyludzkich CMKP w Warszawie. W: Telefon Zaufania w profilaktyce patologii społecznej, pod red. I. Kaflika, Materiały II Ogólnopolskiego Sympozjum z udziałem zagranicznych placówek pomocy telefonicznej: 93-94. Częstochowa.

V Monografie, podręczniki, skrypty.
1981
61 1.1 Imieliński K., Dulko S.: Wychowanie seksualne. W: Zdrowie kobiety, pod red. Roszkowskiego I., 1981, 38-72, PZWL. II wyd.1984, III wyd. 1989, IV wyd. 1991. (S. Dulko: opracowanie tekstu do druku).
1984
62 1.2 Dulko S.: Pojęcie i determinanty aktywności seksualnej. W: Biul. Por. Przed. i Rodz. Pod red. K. Imielińskiego i wsp.: 15-25. ZG TRR, Warszawa.
1988
63 1.3 Imieliński K., Dulko S.: Przekleństwo Androgyne. Transseksualizm, mity i rzeczywistość. PWN, Warszawa. (S. Dulko: przygotowanie rękopisu i opracowanie piśmiennictwa).
1989
64 1.4 Imieliński K., Dulko S.: Apokalipsa płci. "Glob", Szczecin. (S. Dulko: intencja tematyczna, przygotowanie rękopisu).
65 2.5 Dulko S.: Mniejszości seksualne: transseksualiści i inni. W: Eros i wspólnicy, pod red. A. Haegenbartha.: 118-125. K.A.W. Poznań. W: Wielka miłość i dewiacje, pod red. A. Haegenbartha.: 63-75. Ławica, Poznań 1990r.
1991
66 1.6 Dulko S. : Determinanty rozwoju identyfikacji i roli płciowej -I/R-P w świetle badań empiryczno - eksperymentalnych. W: Postępy farmakologii klinicznej ciąży i chorób wieku rozwojowego, pod red. T. Chruściela.: 186-211.CMKP. Warszawa. W: Zagadnienia prorodzinnej edukacji seksuologicznej i profilaktyki HIV/AIDS pod red. J. Rzepki: 155-158. Stud. Wyd."Agat", Katowice,1996r.
67 2.7 Imieliński K., Dulko S.: Galernicy seksu. Almapress, Warszawa. (S. Dulko: przygotowanie rękopisu do druku).
68 3.8 Imieliński K., Dulko S.: Zbłąkana płeć. Almapress, Warszawa. (S. Dulko: przygotowanie rękopisu do druku).
1993
69 1.9 Imieliński K., Dulko S.: Czynnościowe zaburzenia seksualne u mężczyzn. W: Urologia kliniczna, pod red. J. Zielińskiego i J. Lenki, t.II: 629-638. PZWL, Warszawa. ( S. Dulko: przygotowanie rękopisu i opracowanie piśmiennictwa do druku).
1994
70 1.10 Dulko S.: Mniejszości seksualne: transseksualiści i inni.Pornografia. W: Eros i znawcy, pod red. A. Haegenbartha: 194-210. DW "Rebis" Poznań,1994 r.
1996
71 1.11 Herman Jeglińska A., Dulko S., Grabowska A.: Transsexuality and Adextrality: Do They Share Common Orgin? W: Sexual Orientation. Toward Biological Understanding, pod red. L. Ellis i L. Ebertz.: 163-180. Westpoint. Praeger London. ( S. Dulko: współudział w intencji tematycznej i opracowanie tekstu).
1997
72 1.12 Imieliński K., Dulko S., Filar M.: Transpozycje płci. Transseksualizm i inne zaburzenia identyfikacji płciowej.: 3-125, PAWS, Warszawa. (S. Dulko: przygotowanie rękopisu 125 str. i opracowanie piśmiennictwa)
1998
73 1.13 Dulko S.: Wychowanie seksualne - wstęp. W: Wiedza o życiu seksualnym człowieka, pod red. K. Sieji. Wyd. Uczel. BWSH, Koszalin.

VI Komunikaty zjazdowe.
1983
74 1.1 Kula K., Dulko S., Pawlikowski M., Imiwliński K.:Rezerwa wydzielnicza luteotropiny i folikulostymuliny u osób z transseksualizmem. Abstrakt.: 15 Konf. Pol. Tow. Endokrynol. Szklarska Poręba, 9-11.09.(S. Dulko: intencja tematyczna)
75 2.2 Imieliński K., Dulko S.: Temperament in transsexuals. Abstracts: 31 International Academy of Sex Research. Ninth Annual Meeting. New York. (S. Dulko: opracowanie tekstu do druku).
1987
76 1.3 Imieliński K., Dulko S.: Polish Model of Help for Transsexuals Research Results on 200 Patients. Abstract.: 117. 8 World - Congress for sexology. Heidelberg/FRG 1987, June 14-20. (S. Dulko: opracowanie tekstu do druku).
1991
77 1.4 Kula K., Słowikowska - Hilczer J., Dulko S., Sałata I., Imieliński K.: Zaburzenia Integracji układu przysadka - gonada u mężczyzn Z transseksualizmem. W: Congress of the polish society of plastic and reconstructive sugery. Program and abstracts.: 38.Łódˇ, 27.09.-28.09. ( S. Dulko: opracowanie tekstu).
78 2.5 Dulko S. Jasiński M.: Raport ze wstępnych badań w zakresie oceny efektu terapii chirurgicznej transseksualistów typu kobieta - mężczyzna. W: Congress of the polish society of plastic and reconstructive sugery. Program and abstracts.: 37.Łódˇ, 27.09.-28.09. (S. Dulko: intencja tematyczna).
1993
79 1.6 Herman A., Grabowska A., Dulko S.: Hemispheric asymmetry in transsexuals. Abstract book of posters presented at the first meeting of a European network of professionals on transsexualism: "psychomedical aspects of gender problems": 23. Amsterdam, April 18-20. ( S. Dulko: opracowanie tekstu).
1996
80 1.7 Herman - Jeglińska A., Grabowska A., Dulko S.: Hand preference and transsexualizm are interrelated. Abstract book :138. The 2nd meeting of European neuroscience. Strasbourg, 24-28 September. ( S. Dulko: opracowanie tekstu).

VII Komentarze naukowe.
1983
81 1.1 Dulko S., Imieliński K: Glosa II do uchwały Sądu Najwyższego Izba Cywilna z dnia 25 lutego, 1978 r. III CZP 100/77, "Orzecznictwo Sądów Polskich i Komisji Arbitrażowych, 10.: 516-518, PWN, Warszawa. (S. Dulko: intencja tematyczna).
1988
82 1.2 Dulko S.: Uranizm i Safizm. W: Nowe Książki, 11: 1-4 - komentarz do książki K. Boczkowskiego: pt. Homoseksualizm, PZWL, Warszawa, 1988.
83 2.3 Dulko S.:Młodzież a seks. W: Nowe książki, 7 : 34-35 - komentarz do książki: K. Czekaja, pt.: Młodzież studencka i robotnicza a modele życia seksualnego (Uwarunkowania społeczno - kulturowe). UŚl. PNUŚl. Katowice 1988.
1992
84 1.4 Dulko S.: Wprowadzenie w problematykę transseksualizmu. W: Byłam mężczyzną, pod red. A. Strzelec.:193-198 DW Szczepan Szymański, Warszawa.
1993
85 1.5 Dulko S.: Przypadki na seksuologicznej ścieżce badań nad identyfikacją płciową i zmianą płci. Seksuologia, 1: 24-32. Tłumacz. i opatrzenie wstępem artykułu J. Money'a pt.: Serendipities on the Sexolocal Pathway to Research in Gender Identity and sex Reassignment. W: J. Psychol. Human. Sex.4.
1995
86 1.6 Dulko S.: Leki a seks. Gazeta Farmaceutyczna, 4:17-18.

VIII Niepublikowane opracowania /filmy pomoce dydaktyczne/.
1987
87 1.1 Dulko S.: Jakie życie taka płeć...Płeć przeklęta. Słuchowisko radiowe (nie publikowane)
1988
88 1.2 Dulko S.: Transseks ( reż. A.M. Drążewski WFD Warszawa). Film. Konsultacja naukowa. Współpraca przy opracowaniu scenariusza oraz realizacji filmu.

IX Prace oczekujące na publikacje.
2000
89 1.1 Grabowska A., Herman-Jeglińska A., Dulko S.: Masculinity, Feminity and Transseksualism. The New England Journal of Medicine. (S. Dulko: opracowanie tekstu i piśmiennictwa)
90 2.2 Dulko S.: Płeć, identyfikacje i rola płciowa, orientacja płciowa, transpozycje płci: biseksualizm, homoseksualizm, transwestytyzm, transgenderyzm, transseksualizm. W: Wielka Encyklopedia Powszechna (30 tomów).: PWN, Warszawa.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group