FILMOTEKA
Strona: Nowsze   1   2   3  4   5   6   7   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

27 Styczeń 2009
Rok produkcji 2005
Francja, Hiszpania
Gatunek: Komedia, Musical
reż. Ramón Salazar, czas trwania 112 minut

Transseksualista mieszkający w Madrycie ze swoim przyjacielem karłem zmuszony jest uprawiać prostytucję aby uzbierać pieniądze na operację zmiany płci. W musicalu tym wykorzystano znane piosenki przerobione na nowe inne wersje.

Główny bohater filmu jest transseksualistą MK, drugi z bohaterów jest gejem.

Marieta (Monica Cervera) chciałaby nie nazywać się Adolfo. Pragnie, aby imię odziedziczone po ojcu zniknęło z jej dowodu i życia. Chce nazywać się Marieta i być pełnoprawną kobietą. Cierpi na powodującą ataki snu narkolepsję, ale też przepięknie śpiewa (stąd w filmie wiele scen musicalowych). Kiedy Marieta robi zakupy na targu warzywnym na stoisku u sióstr Rebeka, poznaje przystojnego, świetnie zbudowanego pomocnika dokładającego towar na stoisku (Pablo Puyol). Wyobraża sobie życie z nim, jej piękną suknię ślubną, ich dom, podróż poslubną, ich pierwsze dziecko, jego pierwszą zdradę, kryzysy małżeńskie i pojedniania, i tak aż do starości...

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki30 Listopad 2008
Rok produkcji 2008
Polska
Gatunek: Dokument
reż. Julie Land , Justyna Struzik, czas trwania: 42 minuty

Pierwszy polski dokument poruszający tematykę transseksualności.

Nakręcony w Krakowie w 2007 i 2008 roku film opowiada historię transseksualnego mężczyzny, Kostka, z perspektywy jego zmagań z urzędami. Po zmianie płci Kostek musi kolejno: pójść do sądu, wyrobić nowy dowód osobisty, zmienić świadectwo dojrzałości, uaktualnić dane w przychodni lekarskiej. Podczas kolejnych miesięcy autorki filmu towarzyszą Kostkowi podczas uciążliwych zmagań z bezduszną urzędniczą machiną, gdzie jest traktowany tylko jako kolejny petent, bez wnikania w szczegóły trudnej i wyjątkowej sytuacji, w jakiej się znajduje.

Film można obejrzeć tutaj: http://vimeo.com/9628095

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki20 Październik 2008
Rok produkcji 2007
Kanada
Gatunek: Dokument/Autobiografia
Czas trwania filmu: 70 min
Reżyseria: Gwen Haworth
Obsada: Gwen Haworth, Malgosia Rawicz, Colleen Haworth, Kim Haworth, Nicole Haworth, Thomas Haworth, Roari Richardson

Autobiograficzny dokumentalny film nakręcony przy użyciu wywiadów, animacji, starych rodzinnych zdjęć i nagrań i poczty głosowej. Film dokumentuje stopniową przemianę z mężczyzny w kobietę. Ukazuje zmieniające się relacje z rodzicami, rodzeństwem, żoną i przyjaciółmi.

Trailer:
http://www.artflick.com/trailer.html

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki
7 Październik 2008
Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
Australia 1994
dramat, komedia, musical
Reżyseria: Stephan Elliott
Obsada: June Marie Bennett, John Casey, Murray Davies, Bill Hunter, Guy Pearce, Rebel Russell, Terence Stamp, Hugo Weaving

Dwóch transwestytów Mitzi, Felicia i jedna transseksualistka Bernadette zarabiających na życie występami wyrusza do niewielkiego miasteczka by dać tam show. Po drodze napotykają wiele trudności. W czasie trasy dowiadujemy się również o małżeństwie Mitzi i o tym, że ma syna. Felicja zostaje napadnięta przez bandę opryszków, a Bernadette być może znajduje swoją wielką miłość. Smutno-śmieszne doskonałe kino.

Film otrzymał w 1995 roku Oskara za kostiumy.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki7 Październik 2008
Wielka Brytania,Niemcy,USA, 2004
Dramat
czas 110 min.

Reżyseria: Richard Eyre
Scenariusz: Jeffrey Hatcher
Na podstawie sztuki "Compleat Female Stage Beauty": Jeffrey Hatcher
OBSADA:
Billy Crudup - Ned Kynaston
Claire Danes - Maria
Rupert Everett - Król Karol II
Tom Wilkinson - Betterton
Zoe Tapper - Nell Gwynn

Londyn, lata 60. XVII wieku. Ned Kynaston (Billy Crudup) jest najjaśniej błyszczącą gwiazdą scen teatralnych. Kobietom nie wolno występować na scenie, a Ned dzięki swej nieprzeciętnej urodzie i talentowi odnosi spektakularne sukcesy, odtwarzając właśnie role kobiece. Wszelką pomocą służy mu lojalna i pełna podziwu garderobiana Maria (Claire Danes). Ale nagle świat Neda zostaje wywrócony do góry nogami. Król Karol II (Rupert Everett) pod wpływem nowej pięknej kochanki zmienia prawo - zezwala kobietom na grę i zakazuje mężczyznom wcielania się w żeńskie role. Uwielbiany i oklaskiwany Ned z dnia na dzień staje się nikim.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki
www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group