FILMOTEKA
Strona: Nowsze   1   2   3   4  5   6   7   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

3 Maj 2008
Produkcja: USA
Gatunek: komedia / dramat
Rok: 2006
Reżyseria: Laurent Bocahut, Philip Brooks
Czas: Serial
Język filmu: angielski
Obsada: America Ferrera, Eric Mabius, Tony Plana, Ana Ortiz, Ashley Jensen, Becki Newton, Mark Indelicato, Michael Urie, Vanessa Williams, Alan Dale, Christopher Gorham, Rebecca Romijn, Judith Light, Kevin Sussman

Betty Suarez nie grzeszy urodą i właśnie dlatego dostaje pracę w prestiżowym magazynie Moda. Brzydula została zatrudniona tylko dlatego, aby powstrzymać Daniela, playboy'a, przed podrywaniem pracownic Mody.

Od 14 odcinka na scenie pojawia się Alexis Meade, transseksualistka.
Alexis jest nie tylko piękna i inteligentna, ale również posiada wpływ i władzę nad Modą.
Dzięki tej postaci serial pokazuje problemy osób transseksualnych, takie jak odosobnienie i zmaganie się z uprzedzaniami. Daje także wgląd w skomplikowaną sferę miłosną oraz w emocje związane z przemianą.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki
15 Luty 2008
produkcja: USA 2001
gatunek: Dokumentalny
reżyseria: Kate Davis
zdjęcia: Kate Davis
czas trwania: 90
Obsada: Robert Eads, Lola Cola, Maxwell Scott Anderson, Cas Piotrowski, Corissa Anderson, Stephanie Piotrowski

Film otrzymał w 2001 roku nagrodę Grand Jury Prize na Festiwalu Filmowym w Sundance.

Robert Eads, błyskotliwy i towarzyski 52-latek, urodził się jako kobieta, a Lola była mężczyzną. Film jest zapisem historii ich miłości, którą odnaleźli po zmianie płci. Robert przed operacją, na którą zdecydował się w wieku 35 lat, miał męża i dwóch synów. Po kilku latach wykryto u niego nowotwór jajników. Okazało się, że zabija go ostatnia kobieca cześć jego ciała. Dwudziestu lekarzy odmówiło mu pomocy medycznej. Gdy oczekiwał najgorszego, poznał Lolę i zakochał się. Reżyserka, Kate Davis, spotkała Eadsa w 1998 roku na zjeździe w Maryland i towarzyszyła mu z kamerą przez cały ostatni rok jego życia. W efekcie powstał intymny portret dwójki bohaterów - Roberta i Loli. Film przedstawia także matkę i ojca Eadsa, którzy jechali 10 godzin, by odwiedzić swą zaginioną córkę. Wiedzieli, że to może być ich ostatnie spotkanie. Największym marzeniem Roberta przed śmiercią było zorganizowanie ogólnonarodowej konferencji transseksualistów w Atlancie. Transseksualistów śmiech i łzy to pierwszy dokument wnikliwie przedstawiający miłość między osobami, które dokonały zmiany płci. Jest także głosem przeciwko uprzedzeniom społeczeństwa w stosunku do transseksualistów.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki14 Luty 2008
Produkcja: Francja, Wybrzeże Kości Słoniowej
Gatunek: dokument
Rok: 1998
Reżyseria: Laurent Bocahut, Philip Brooks
Czas: 62 minut
Język filmu: francuski
Obsada: Avelido, Barbara, Bibiche, Jean-Jacques, Laurent

Film ukazuje życie gejów, transseksualistów i transwestytów w Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

Dokument o gejach, transwestytach i transseksualistach w Afryce.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki14 Luty 2008
Produkcja: Francja, Belgia, Wielka Brytania
Gatunek: dramat
Rok: 2004
Reżyseria: Sebastien Lifshitz
Czas: 93 minut
Obsada: Stephanie Michelini, Yasmine Belmadi, Edouard Nikitine, Josiane Stoleru, Aurelie Guichard, Antony Hegarty, Liliane Nataf, Christophe Sermet

Trójka przyjaciół - dwóch gejów (Rosjanin i Arab) i transseksualista - mieszkają razem i tworzą wspólny związek. Każdy z nich na swój sposób przeżywa swoje rozstanie z rodziną.

Główni bohaterowie filmu to dwóch gejów i transseksualista.

Stephanie, transseksualna prostytutka żyje w Paryżu z dwoma kochankami - Michaiłem, byłym rosyjskim żołnierzem i Jamelem, młodym Arabem, który, tak jak i ona, czasem zarabia na życie własnym ciałem. Po 15 latach spędzonych w Paryżu Stephanie powraca do rodzinnej wsi, by zająć się umierającą matką. Wiejski krajobraz wywołuje w niej lawinę emocji i bolesnych wspomnień - w retrospekcjach widzimy obrazy idyllicznej zabawy, ciszę przyrody, rodzinną tragedię i pierwsze symptomy konfliktu tożsamości płciowej.

Reżyser na krótko zatrzymuje się na danej scenie, wspomnieniu chwili, po czym rusza dalej, wybierając kolejny moment. Konfrontuje materię (zawsze mroczną, pustą, obskurną) z przeżyciami, które można jednie odczuć. Z tych pojedynczych sekwencji wyłania się obraz trójki outsiderów, ludzi zagubionych, szukających własnej tożsamości, tęskniący za korzeniami, rodziną, stabilnością. Te zagubione, wrażliwe dusze odnajdują w sobie nawzajem wytchnienie od szarej codzienności.

Wild Side zdobył nagrodę jury w kategorii fabularny film pełnometrażowy oraz nagrodę publiczności podczas 2. edycji Festiwalu Filmowego PRYZMAT w 2007 r.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki14 Luty 2008
Produkcja: Włochy
Gatunek: dokument
Rok: 2005
Reżyseria: Alberto Vendemmiati
Czas: 85 minut
Język filmu: włoski

Dokumentalny film o transseksualiście i jego drodze do zmiany płci. Film ukazuje typowe problemy ludzi transseksualnych oraz relacje z rodziną.

Główny bohater dokumentu jest transseksualistą.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group