FILMOTEKA
Strona: Nowsze   1   2   3   4   5   6  7   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

13 Luty 2008
Produkcja: Francja, Belgia, Wielka Brytania
Gatunek: dramat, komedia
Rok: 1997
Reżyseria: Alain Berliner
Czas: 88 minut
Obsada: Michele Laroque, Jean-Philippe Ecoffey, Helene Vincent, Georges Du Fresne, Daniel Hanssens, Laurence Bibot, Jean-François Gallotte, Caroline Baeh

Film opowiada o młodym chłopaku w wieku szkoły podstawowej, jego transseksualizmie oraz o kłopotach jakie powoduje to w jego rodzinie i otoczeniu.
W domu Hanny i Jeana, rodziców czworga dzieci, odbywa się przyjęcie. Na imprezę przychodzą sąsiedzi i przyjaciele gospodarzy ze swoimi pociechami. Wszyscy są odświętnie, elegancko ubrani. Nawet 7-letni Ludovic, syn wydających przyjęcie, jest gustownie przebrany ... za dziewczynkę. Początkowo wszyscy uznają to za niegroźną psotę małego figlarza. Z czasem jednak sytuacja staje się dwuznaczna i krępująca, szczególnie, gdy Ludovic wprost deklaruje, że kiedy dorośnie chce być dziewczyną. Okazuje się, że uwielbia bawić się lalkami, i co najbardziej bulwersuje dorosłych, podoba mu się chłopiec, z którym siedzi w ławce. Bawi się z nim nawet w wesele, występując oczywiście w roli panny młodej.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki12 Luty 2008
Produkcja: Irlandia , Wielka Brytania
gatunek: Dramat, Komedia
Data premiery: 2005/2006
Reżyseria i scenariusz: Neil Jordan
zdjęcia Declan Quinn
Dozwolony od lat: 15
Czas trwania: 135

Osadzona w latach 70-tych historia Patricka Bradena - sympatycznego, zabawnego, młodego transwestyty / transseksualisty (różnie piszą w recenzjach). Porzucony przez matkę w małej irlandzkiej mieścinie, Patrick od bardzo wczesnego wieku zdawał sobie sprawę, że urodził się w niewłaściwym ciele. Codziennie musi znosić uwagi dość nieprzychylnego społeczeństwa, jednak Patrick, dzięki własnemu sprytowi i urokowi osobistemu potrafi sobie poradzić w tych niesprzyjających warunkach. Kierując się pragnieniem odnalezienia matki, Patrick przeprowadza się do Londynu. Na miejscu przeżywa wiele zabawnych i wzruszających przygód prowadzących go ku szczęściu i miłości, o której zawsze marzył.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki12 Luty 2008
produkcja: USA
gatunek: Dramat , Komedia
data premiery: 2003
dozwolony od lat: 12
czas trwania: 110
reżyseria: Jane Anderson
zdjęcia: Alar Kivilo
scenariusz: Jane Anderson
Obsada: Jessica Lange, Tom Wilkinson, Hayden Panettiere, Clancy Brown, Joseph Sikora, Randall Arney, Richard Bull

Irma (Jessica Lange) i Roy (Tom Wilkinson), są szczęśliwym małżeństwem, od dwudziestu pięciu lat mieszkającym w małym miasteczku. Jednak pewnego dnia Roy oświadcza, że nie czuje się dobrze w swoim ciele, i chce żyć jako kobieta. Rodzina przeżywa szok. Żona na siłe stara się odciągnąć Roy'a na tej decyzji, syn Wayne (Joseph Sikora) wpada w szał. Tylko ich trzynastoletnia córka Patty Ann (Hayden Panettiere) zdaje się rozumieć ojca. Wstrząsający dramat na podstawie sztuki Jane Anderson - Looking for Normal.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki  XXY
11 Luty 2008
Rok produkcji 2007
Argentyna/Francja/Hiszpania
Gatunek: Dramat
Czas trwania filmu: 86 min
Reżyseria: Lucía Puenzo
Obsada: Inés Efron, Ricardo Darín, Valeria Bertuccelli, Germán Palacios, Carolina Pelleritti

Film opowiada o hermafrodytyzmie. Bohaterem jest 15 letni Alex, który w wyniku anormalnego zespołu chromosomów jest zarówno chłopcem, jak i dziewczyną. Film opowiada o jej/jego pierwszych seksualnych doświadczeniach oraz problemach, z którymi musi się zmierzyć zarówno ona/on jak i jego rodzina.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki11 Luty 2008
Rok produkcji: 1992
Tytuł oryginalny: The Crying Game
Czas trwania filmu: 112 min.
Produkcja: Wielka Brytania
Gatunek: dramat
Reżyseria: Neil Jordan
Obsada: Stephen Rea, Jaye Davidson, Miranda Richardson, Forest Whitaker

Fergus, bojownik IRA, pilnuje Jody'ego - brytyjskiego żołnierza porwanego przez kolegów. W czasie ucieczki Jody wpada pod samochód. Fergus postanawia pojechać do Londynu i o śmierci żołnierza poinformować Dil jego tajemniczą kochankę.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki
www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group