FILMOTEKA
Strona: Nowsze   1   2   3   4   5   6   7


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

11 Luty 2008
(Hiszpania, 1999)
Dramat
czas 101 min.
Reżyseria: Pedro Almodóvar
Obsada: Cecilia Roth, Penélope Cruz, Candela Peńa, Antonia San Juan, Marisa Pardes

Manuela mieszka sama wraz z dorastającym synem Estebanem. W dniu jego urodzin postanawia spełnić życzenie syna i wyjawić mu, kim był jego ojciec. Jednak w ten dzień dochodzi do tragicznego wypadku, w którym ginie Esteban. Manuela wyrusza więc do Barcelony, by odszukać jego ojca. Nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza, że nie nazywa się już Esteban, lecz... Lola.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki  Historia Gwen Araujo - A Girl Like Me: The Gwen Araujo Story
11 Luty 2008
Rok produkcji: 2006
Tytuł oryginalny: A Girl Like Me: The Gwen Araujo Story
Czas trwania filmu: 85 min.
Produkcja: USA
Gatunek: dramat
Reżyseria: Agnieszka Holland
Obsada: J.D. Pardo, Mercedes Ruehl, Leela Savasta, Michael Dillman, Avan Jogia, Greyston Holt, Nolan Funk

Oparta na faktach historia, kobiety samotnie wychowującej syna. Nastoletni Eddie decyduję że nie chce być chłopcem, zapuszcza włosy, zmienia imię na Gwen na cześć swojej ulubionej piosenkarki (Gwen Stefani). Decyzja Eddiego doprowadza do trudności i konfliktów w latynoskiej rodzinie, z czasem jednak wszyscy uczą się akceptować jej wybór. Niestety podczas miejscowej imprezy pewien chłopak odkrywa prawdę o Gwen i brutalnie ją morduje. Śmierć Gwen wstrząsa całą społecznością, a cała sprawa odbija się głębokim echem w całym kraju. Celem matki Gwen staje się wymierzenie sprawiedliwości zabójcy córki i walka o prawa dla transseksualistów.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki11 Luty 2008
produkcja: USA 1999
gatunek: Dramat
reżyseria Kimberly Peirce
obsada: Hilary Swank, Chloe Sevigny, Peter Sarsgaard, Brendan Sexton, Alison Folland
czas trwania: 118 minut

Film dozwolony od 18 lat.

Autentyczna historia,która wstrząsnęla całą Ameryką.1993 rok. Teena Brandon,cierpiąca na kryzys identyfikacji płci, wraz z grupką nowo poznanych przyjaciół przybywa do Fals City w stanie Nebraska.Przebrana za chłopaka o imieniu Brandon,wraz z przyjaciółmi spędzają czas na piciu alkoholu,gdyż jest to jedyna możliwość,by śnić o lepszym życiu.Większość z nich jest bez pracy,mieszka w ruderach i ma problemy z prawem.Wśród nich Brandon odnajduje Lane,u której zyskuje sympatię,namawiając ją do spelnienia swoich marzeń,opuszczenia wraz z nim Fals City i zrobienia kariery w showbiznesie.Wkrótce tajemnica Brandona zostaje odkryta a sytuacja staje się coraz bardziej tragiczna..

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 7 | Autor: 

 

Załączniki11 Luty 2008
Rok: 2005
Gatunek: Komedia/Dramat
Czas trwania: 103 min
Produkcja: USA
Reżyseria: Duncan Tucker
Obsada: Felicity Huffman, Kevin Zegers, Fionnula Flanagan, Elizabeth Pena

Amerykanin Bree (Felicity Huffman) od lat robi wszystko, by zrealizować swoje marzenie - stać się kobietą. Na tydzień przed końcową operacją odbiera niezwykły telefon. Dzwoni Toby (Kevin Zegers), nastolatek, który podaje się za jego syna i prosi o wyciągniecie go z więzienia na drugim końcu kraju. Bree po wielu wahaniach postanawia pomóc chłopcu. Rozpoczyna się komedia pomyłek.
Toby nie podejrzewa, że kobieta, która się po niego zgłosiła, to jego ojciec. Bree nie wyprowadza go z błędu, odkrywa jednak, że chłopak chce uciec kuratorowi i szukać prawdziwego ojca.We dwóch wyruszają w pełną przygód podróż po Ameryce.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki11 Luty 2008
Piękny bokser
(Beautiful Boxer)
(Tajlandia, 2003 rok)
Reżyseria: Ekachai Uekrongtham
Obsada: Asanee Suwan, Sorapong Chatree, Orn-Anong Panyawong, Nukkid Boonthong
dramat biograficzny

Film przedstawia historię Parinaya Charoemphola (Asanee Suwan), zwanego Nong Toomem, mistrza tajskiego boksu i transseksualisty, który od najmłodszych lat zmagał się ze swoją odmiennością. Paradoksalnie w walkach posługiwał się techniką uważaną za typowo męską i wyjątkowo brutalną. Zmagał się z przeciwnikami na ringu, ale cały czas toczył też wewnętrzną walkę z samym sobą. W końcu, po wielu latach, zdecydował się zmienić płeć i nigdy tego nie żałował. Obecnie pracuje jako aktorka i modelka, mieszka w Bangkoku.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki
www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group