FILMOTEKA
Strona: Nowsze   1   2  3   4   5   6   7   Starsze


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

28 Grudzień 2012
gatunek: Dramat
produkcja: Francja
premiera: 11 lutego 2011 (świat)
reżyseria: Céline Sciamma
scenariusz: Céline Sciamma


10-letnia Laura wygląda i zachowuje się jak chłopak. W wakacje przeprowadza się do nowego mieszkania i poznaje tamtejsze dzieci, otrzymuje wyjątkową okazję, aby ukryć swoją płeć. Przedstawia się jako Michael i grupa akceptuje nowego znajomego jako chłopaka. Wspólnie z grupą bawi się i wygłupia. W niedługim czasie zakochuje się ze wzajemnością w dziewczynie o imienia Lisa, która uważa że Michael jest inny od reszty bandy i dlatego taki wyjątkowy. Michael coraz dalej brnie w swoje kłamstwo, czując się szczęśliwy z roli jaką gra. Całkiem zapomina, że wakacje wkrótce się kończą. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy okazuje się, że Lisa jest w tej samej klasie co on. Jednak prawdziwe problemy pojawiają się, gdy staje w obronie młodszej siostry wdaje się w bójkę z kolegą, a jego mama przychodzi na skargę do rodziców Michaela...


Możecie obejrzeć go na tej stronie [link do filmu]

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 18 | Autor: 

 

Załączniki21 Listopad 2012
gatunek: Melodramat
produkcja: Francja, Kanada
premiera: 9 listopada 2012 (Polska) 18 maja 2012 (świat)
reżyseria: Xavier Dolan
scenariusz: Xavier Dolan
czas trwania: 2 godz. 39 min.

W latach 90, w trzydzieste urodziny Laurence powiedział swojej dziewczynie Fred, że chciałby stać się kobietą. Pomimo przeciwieństw stawiają razem czoła uprzedzeniom przyjaciół, radom rodzin i fobiom społeczeństwa, którego zasad nie cenią. Wyruszają w dziesięcioletnią podróż, w czasie której mogą stracić nie tylko siebie nawzajem, ale również własną, wewnętrzną tożsamość. Przejście na drugą stronę nawet dla nich jest wielką tajemnicą.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 2 | Autor: 

 

Załączniki20 Październik 2012
gatunek: Dramat
produkcja: Norwegia
premiera: 1 października 2010 (świat)
reżyseria: Petter Næss
scenariusz: Lars Saabye Christensen

Lillian i Amund są rodzicami Adrian. Ich dziecko okazuje się być hermafrodytą, jednak rodzice nie zgadzają się na operację i pozwalają dziecku dorastać, jako osobie o nieokreślonej płci. Adrian wychowuje się w atmosferze kłamstw, niedopowiedzeń i pretensjonalności. Jedyną ucieczką od otaczającego świata, jest dla niego szkolna sztuka, w której gra Edypa. Adrian czuje, że został urodzony do tej roli. W końcu decyduje się wypowiedzieć rodzicom wojnę.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki3 Lipiec 2012
Film dokumentalny, 40 min,
reżyseria: Magda Mosiewicz,
współpraca: Anka Grupińska,
montaż: Aleksandra Panisko,
Follow Me Film Production 2011,
kontakt: mosiewicz.magda_(at)_gmail.com

Ewa Hołuszko była w PRL-u znaczącą działaczką „Solidarności”. Była znana, szanowana, posiadała znaczącą zasłużoną pozycję społeczną. Kiedy w wolnej Polsce postanowiła zawalczyć o siebie i skorygować płeć okazało się, iż tę drogę musi przejść w samotności.

Szerzej o filmie i źródło zdjęcia: http://ciaglewierze.blogspot.com/

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 2 | Autor: 

 

Załączniki8 Czerwiec 2012
Rok produkcji 2011, Niemcy
Gatunek: obyczajowy/dramat
reżyseria i scenariusz: Sabine Bernardi
w rolach głównych: Rick Okon, Maximilian Befort, Liv Lisa Fries

Lukas właśnie skończył dwadzieścia lat i jest w trakcie hormonalnej terapii zastępczej (TS k/m) Próbuje rozpocząć nowe życie w dużym mieście, niestety nie wszystko układa się po jego myśli. Choć wygląda jednoznacznie jak mężczyzna, nie przeszedł jeszcze jednak żadnej operacji. Nie udaje mu się otrzymać miejsca w męskim akademiku. Mieszka zatem w żeńskim (oficjalnie pod pretekstem braku miejsc w męskim) gdzie nikt, poza jego dawną przyjaciółką nie wie, że jest transseksualny. Żyje w ciągłym strachu, że zostanie zdemaskowany. Na jednej z nocnych imprez poznaje atrakcyjnego chłopaka i jego życie staje się jeszcze trudniejsze.

Odważne sceny pokazujące ciało Lukasa przed operacją mogą być niezbyt przyjemne dla transseksualnego widza. Tak samo jak reakcje otoczenia na jego przypadłość. Ale polecam. Moim zdaniem dobry film. Wiarygodnie pokazuje problemy młodego transseksualisty. Taki życiowy bez udziwnień i nadmiernego dramatyzmu, a równocześnie poruszający. Rzekłbym, dramat codziennego życia transseksualisty.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 1 | Autor: 

 

Załączniki
www.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group