Leczenie k/m
Strona: Nowsze   1   2


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

13 Luty 2008
Lekarz może być jednocześnie np. seksuologiem i ginekologiem (jak np. dr Wiesław Czernikiewicz w Warszawie - polecany wyłącznie inteligentnym osobom). Ale może też być endokrynologiem i znać się na wszystkich innych hormonach, a hormony płciowe traktować po macoszemu (np. dr Mucha w Katowicach – omijać z daleka!).

Idealna sytuacja byłaby wtedy, gdyby seksuolog, do którego pójdziesz, znał temat transseksualizmu i nie zadawał zbędnych pytań. Powinien ograniczyć się do wypytania o Twoje zdrowie ogólne (czy bierzesz jakieś leki, czy przechodziłeś operacje, jaki jest stan wątroby), sytuację rodzinną, czy pracujesz / studiujesz, czy masz partnerkę życiową.

Lekarz MUSI mieć pewność co do Twojego zdecydowania na zmianę płci. Chodzi o to, żebyś na pewno był zadowolony z efektu kuracji i po zmianie płci nie wracał do lekarza z reklamacją - że poprzednio jednak było lepiej. Dlatego lekarz wyśle Cię też do psychologa na testy, a być może także na rozmowę, o ile wyczuje choćby najmniejsze Twoje wahanie.

Twoje wahanie może dotyczyć rodziców czy rodziny: co oni na to powiedzą. Była podobno sytuacja, że matka jakiegoś transa zrobiła karczemną awanturę lekarzom pt. Odebraliście mi dziecko, grożąc podaniem ich do sądu. Nikt z lekarzy nie chce takiej reklamy. Dlatego sytuację z rodzicami MUSISZ załatwić. Musisz powiedzieć im, że zmieniasz płeć, i Twoja w tym głowa, żeby to zaakceptowali. Lekarz będzie się o to szczególnie dopytywał, i nie dziw mu się. Jeżeli sytuację między rodzicami a Tobą uważasz za swoją prywatną sprawę, to ok - ale lekarzowi musisz w takim razie powiedzieć, że np. rodzicom jest wszystko jedno, jakiej płci jest ich dziecko; że już od dawna zabroniłeś im mówić do Ciebie po imieniu (żeńskim) i się do tego stosują; że rozumieją że masz swoje problemy; że są wyrozumiali; że zostawiają Ci dużo swobody; że nie wtrącają się do Twojego życia... itp.
Coś w tym rodzaju musisz dać lekarzowi do zrozumienia, zaś sytuację z rodzicami załatwisz oczywiście po swojemu, jak i kiedy zechcesz. Najważniejsze w tym wszystkim jest, żeby lekarz zauważył, że TY SOBIE ZE WSZYSTKIM RADZISZ. Bowiem jeśli radzisz sobie ze ściemnianiem w gabinecie lekarza, to poradzisz sobie i ze ściemnianiem innym ludziom. Poradzisz sobie w życiu jako facet, bierzesz za swoje życie odpowiedzialność, bierzesz byka za rogi i nie zależysz od innych. Taki powinien być mężczyzna – i ten, kolejny, TEST przeszedłeś właśnie pozytywnie.

Możesz zostać poproszony o napisanie (na następną wizytę) życiorysu. Chodzi o sprawy typu - bawiłem się klockami i samochodami, w przedszkolu szczypałem koleżanki, pomagałem jak tata naprawiał samochód, zrobiłem kartę rowerową, potem prawo jazdy, interesuję się komputerami, mam dziewczynę, chcemy się pobrać i żyć normalnie, bla, bla bla. Jeśli nawet poza wymienionymi sprawami bawiłeś się również lalkami, pomagałeś mamie w gotowaniu i sprzątaniu, haftowałeś i robiłeś na szydełku, samochody określasz po kolorach, a nie po markach, komputer zaś potrafisz głównie zlokalizować na biurku i włączyć, a potem musi przyjść brat i odkręcić to, co zepsułeś... no i zakochałeś się właśnie w koledze – nie wychylaj się. Nie przyszedłeś do lekarza po to, by dostarczać mu ciekawego materiału do badań, tylko żeby załatwić swoją sprawę.

Możliwe, że lekarz w ogóle zapomni następnym razem o tym że chciał od Ciebie życiorys i wcale go nie będziesz musiał dawać.

Dr Stanisław Dulko lubi też oglądać zdjęcia transów z dzieciństwa. Czasem prosi o kilkanaście zdjęć, czasem wystarcza jedno. Jeśli miałeś niefart i troskliwa pozerska rodzinka do fotografowania ubierała Cię na siłę w sukieneczki, to gwizdnij jakieś zdjęcia bratu albo kumplowi ;) Oczywiście zdjęcia kumpla przejdą do wieku jakichś 3 lat, potem już powinieneś zacząć być na zdjęciach coraz bardziej podobny do obecnego siebie. Lekarze nie znający tematu transseksualizmu korzystają często z okazji, że przyszło takie dziwo (trans) i wypytują o sprawy intymne, chcąc zaspokoić swoją ciekawość; często chcą też dokładnie zbadać np. długość łechtaczki. Nie jest to do niczego potrzebne, absolutnie się na to nie zgadzaj.

UWAGA: u porządnego lekarza możesz dostać skierowanie do ginekologa na badanie ginekologiczne :(( Ale można się upierać przy USG przez powłoki brzuszne i się upieraj. Takie badanie na ogół też wykonuje ginekolog, lecz zawsze to lepsze niż tradycyjne. Badanie jest KONIECZNE! A to dlatego żeby wykluczyć hermafrodytyzm lub nieprawidłową budowę narządów rodnych, która może być przyczyną Twojego zaburzenia identyfikacji płciowej.
Jeśli lekarz prowadzący nie da się przekonać do USG to zrób tak: zrób badanie USG, wynik zanieś jakiemuś ginekologowi, i na tej podstawie on może dać Ci zaświadczenie, że wszystko OK (o ile wynik będzie OK).
Badanie USG jest bardziej wiarygodne niż badanie ręczne w wykrywaniu hermafrodytyzmu (obojnactwa) - a właśnie o jego wyeliminowanie chodzi w tym badaniu, które zleca lekarz.

Są też lekarze, którzy uznają transseksualizm za zboczenie, i robią wszystko, żeby się pacjenta jak najszybciej pozbyć, więc chcą mu uprzykrzyć życie, żeby sobie sam poszedł, a nie musieli go wprost wyrzucać. Tacy są na naszej stronie oznaczeni kolorem czarnym. W każdym razie przy pierwszych oznakach nieznajomości tematu lepiej dać sobie spokój z takim lekarzem, i wybrać się do innego lekarza lub do Warszawy. Taki nieznający się lekarz, nawet jeśli w końcu przekona się co do słuszności podejmowania terapii, i tak nie będzie wiedział JAK się jej podjąć. Nie będzie mógł być biegłym w sądzie, bo po prostu nie będzie dla sądu wiarygodnym specjalistą. Stracisz tylko czas, nerwy (i być może pieniądze) na wychowywanie sobie lekarza. Możesz mu za to zostawić adres tej strony, niech się doucza we własnym zakresie :)

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Luty 2008
Na pierwszej wizycie u seksuologa możesz dostać pierwsze skierowania na badania. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie poniższe badania prędzej czy później będziesz musiał zrobić (choć nie u każdego lekarza, wykonuję się wszystkie te badania - może być jedno - dwa mniej ;-) )

Lekarz musi mieć pewność, czy podanie Ci hormonów jest bezpieczne i czy nie musisz brać dodatkowo jakichś innych leków. Najczęstszym przypadkiem są kłopoty z wątrobą (oczywiście nie od razu), a testosteron metabolizuje się właśnie w niej - wtedy musisz razem z nim przyjmować Hepatil. Jako zabezpieczenie dla wątroby można brać białe tabletki Sylimarolu (ziołowy, bez recepty) 3 x dziennie po 1 tabletce. Kłopoty z wątrobą biorą się oczywiście od picia alkoholu :) więc nie wolno go nadużywać, bo po prostu alkohol + testosteron = marskość wątroby, i to 2 x szybciej niż normalnie.
Poza tym badania te ( psycholog, psychiatra, seksuolog ), mają na celu, wyeliminowanie wszelkich zaburzeń psychicznych ( np. osobowości / tożsamości płciowej).

Możesz też mieć np. niedobór magnezu, wtedy przyjmując testosteron będziesz odczuwał skurcze mięśni. Magnezin 3 x dziennie po tabletce rozwiązuje ten problem (też bez recepty). Na niektórych wynikach badań, zwłaszcza komputerowych, są wyszczególnione normy dla wszystkich badanych substancji, oraz, czy masz ich za dużo, czy za mało - nie tylko sam wynik. Przyjrzyj się im, ale o zestaw tabletek dla wyrównania niedoborów zapytaj lekarza. Może być tak, że działanie którychś specyfików, które sam byś sobie zaaplikował, się nawzajem znosi, więc nic nie poskutkuje. Witaminy typu Centrum też nie muszą rozwiązać sprawy, jeśli brakować Ci będzie jednego składnika, a innych np. będziesz miał za dużo. Niech lekarz zaleci Ci indywidualną kurację.

Część badań powinieneś móc zrobić za darmo, jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli wizyty odbywasz prywatnie, najprawdopodobniej będziesz musiał płacić za wszystkie badania ( bez względu czy jesteś ubezpieczony czy nie).

Badania:
- morfologia
- prześwietlenie siodełka tureckiego (RTG głowy)
- hormony (testosteron, PRL, LH, FSH, T3, T4, estrogen)
- badanie okulistyczne wzroku (ostrość, pole widzenia i dno oka)
- EEG (badanie fal mózgowych)
- badanie ginekologiczne ( jeśli twój prowadzący się zgodzi, może być przez powłoki brzuszne (USG) - czasami również cytologię :/
- cholesterol, glukoza, próby wątrobowe, krzepnięcie krwi
- kariotyp lub ciałka barra (badania genetyczne)
- badanie psychiatryczne (ocena stanu psychicznego, lub opinia)
- badania psychologiczne (testy, rozmowy itp.)
- seksuolog

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Luty 2008
Proces leczenia / diagnostyki prowadzi seksuolog. Może to być jak w Krakowie czy Warszawie seksuolog - ginekolog; może to być jak w Łodzi seksuolog - psychiatra (zależy gdzie się wybierzesz).

Poza tym będziesz musiał odbyć wizyty u psychologa (tutaj porozwiązujesz trochu testów).

W późniejszym etapie leczenia ( gdy już będziesz po drugim zabiegu - usunięcie jajników / macicy), twoje dalsze leczenie może przejąć endokrynolog / androlog.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Luty 2008
W naszą stronę - k/m, nie ma on większego znaczenia (poza wymaganą pełnoletnością [za zgodą rodziców można do terapii podejść nie mając jeszcze 18 lat]). Zastąpienie hormonów żeńskich męskimi jest możliwe w niemal każdym wieku. Męskie hormony są silniejsze od żeńskich. Ale tylko do wieku ok. 40 lat. Potem lekarz nie chce brać odpowiedzialności za leczenie starszej osoby.

Drugim wyznacznikiem najlepszego wieku na zmianę płci może być pytanie, czy masz rodzinne skłonności do tycia. Konkretnie: jeśli Twoja mama ma szerokie biodra, to Tobie grozi z wiekiem to samo - wtedy lepiej zmienić płeć wcześniej, niż doczekać się 120 cm w biodrach.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Luty 2008
Po ok. trzech do pięciu miesiącach terapii hormonalnej (przyjmowanie testosteronu w zastrzykach - nie boli, nie bój się) nieznajomi ludzie na ulicy będą zwracać się do Ciebie w ponad 75% przypadków na PAN.

Pierwszą operacją będzie - mastektomia (usunięcia piersi) koryguje sylwetkę w górnej części, następną będzie operacyjne usunięcie macicy i jajników. Natomiast podczas trzeciej operacji wytwarza się członka jedną z metod, które opisujemy poniżej. Możliwe jest także zamknięcie pochwy i wytworzenie protezy jąder.

Nie mamy szans na płodzenie dzieci, możliwe jest za to współżycie z partnerką (stosunek dopochwowy).

Zmiana dokumentów na męskie następuję po pełnej diagnozie: składasz pozew do sądu wraz z dokumentacją medyczną. Pozew na ogół składa się po 2 do 4 miesięcy od pierwszego zastrzyku (zależne od lekarza). Możesz, ale nie musisz być po operacji - mastektomii (tylko tą możesz wykonać bez zmiany dokumentów).

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group