Hormony/Zastrzyki
Strona: Nowsze   1   2


Dodaj nową pozycję     Pokaż tylko tematy    

13 Luty 2008
- W wyniku brania hormonów zatrzymuje się okres (od razu po pierwszym zastrzyku; stopniowo; lub nawet drastycznie, z bólami). Jeśli weźmiesz pierwszy zastrzyk zaraz po miesiączce, możesz już więcej nie mieć okresu. Jeśli weźmiesz tuż przed, to się go jednak spodziewaj.

- Rośnie łechtaczka (3-7 cm). Potem zaczyna reagować tak jak penis, tzn. po orgazmie się kurczy, potem znów jest większa. [To nie jest ściema - zobaczysz]

- Przemieszcza się tkanka tłuszczowa z miejsc kobiecych (uda, pośladki) w męskie (ramiona).

- Zmieniają się rysy twarzy. Całkowita zmiana zachodzi w ciągu ok. 3-6 miesięcy. (Czas 6 miesięcy dopisuję w tym miejscu dla lekarzy, którzy nie wierzą, że w ciągu 3 miesięcy może się zmienić wygląd na przeciwną płeć. Otóż bardzo często PRZED rozpoczęciem przyjmowania hormonów wyglądamy już jak młodzi chłopcy, czasem z lekkim meszkiem zamiast zarostu; wówczas hormony niewiele mają do roboty ;) i szybciej przebiega zmiana wyglądu na męski.)

- Mięśnie rosną, będziesz coraz silniejszy. Jeśli będziesz ćwiczył, urosną większe, tak jak u faceta, kiedy ćwiczy (a kiedy przestaniesz, wrócą do przeciętnej objętości, ale już tej właściwej facetowi. Po operacji musisz przestać ćwiczyć na trochę, dopóki się wszystko nie zagoi.). Przybierzesz na wadze. Waż się co ok. miesiąc, dla porównania, zresztą lekarz może pytać Cię o wagę. Może trochę Ci się pogrubi szyja – ważne przy kupnie koszul... chociaż o numer, to już coś.

- Zmniejszają się trochę piersi (tzn. np. z 2-ki do 1,5). Jeśli masz minimalne piersi, że ledwie coś odstaje, mogą Ci się zmniejszyć do zera. Dokładnie: kurczy się i zapada skóra i tkanka nad brodawką. Jeśli miałeś obwisłe piersi, będą teraz sterczeć brodawkami do przodu. Niejedna dziewczyna by Ci tego mogła pozazdrościć ;P (W czasie operacji jest usuwana tkanka, która jest pod brodawką - to nad nią zostaje.)

- Możesz odczuwać mniejsze lub większe swędzenie skóry. Możesz także czuć kurczenie się piersi i przyrost mięśni - jeśli odpowiednio uważnie będziesz obserwował reakcje zachodzące w organizmie. To może się odbywać skokami (i wtedy nie sposób tego nie czuć; takie drgawki) lub stopniowo (i właściwie niczego nie będziesz zauważał). Uczucie raczej przyjemne.

- Po jakichś dwóch miesiącach powinna zacząć się mutacja głosu: jeśli masz bardzo piskliwy, będziesz mieć smolisty bas; taki średni – niewiele Ci się obniży.

- Pojawia się zarost na twarzy i owłosienie w miejscach, gdzie facet ma włosy: obficiej na rękach i nogach, potem na klatce piersiowej i brzuchu. Zależy ile masz włosów teraz. Jeśli mało - będziesz mniej owłosiony; sporo - bardziej. W razie zbyt skąpego zarostu: zamawia się (trzeba przyjść z receptą) w Aptece Szwajcarskiej w Warszawie (adres: Aleje Ujazdowskie) żel Andractim, cena 55 zł (2000 r.), ok. 3 tyg. czekania. Smarowanie policzków testosteronem z ampułki NIC NIE DAJE !!! Jeśli będziesz się golił, urośnie więcej. Zanim zdecydujesz się na zamawianie Andractimu, poczekaj około roku od rozpoczęcia brania hormonów, ponieważ zmiany w organizmie będą następować stopniowo, i zarost też będzie z czasem coraz obfitszy.

- Zmieni Ci się też sposób myślenia: będziesz konkretniejszy, na pewne sprawy przestaniesz zwracać uwagę. Nie obraź się, ale przed rozpoczęciem brania hormonów myślisz i postrzegasz świat na sposób kobiecy. To się zmieni w wyniku przyjmowania męskich hormonów. Teraz możesz czuć się urażony, ale potem, z perspektywy, sam zauważysz różnicę. Będziesz mniej uczuciowy, bardziej niezależny, pewny siebie.

- Seks: przed braniem hormonów byłeś uzależniony od miesiączki. Kobieta jest najbardziej dostępna seksualnie przed i po menstruacji (czyli najbardziej się chce ;) Gdy zaczniesz przyjmować hormony, potrzeby seksualne uplasują się na jakimś stałym poziomie. Można powiedzieć, że będziesz panem swojego seksu, bo będziesz po prostu znał swoje stałe zapotrzebowanie – to, jak często chcesz. Zmieniają się też potrzeby pieszczot poszczególnych obszarów ciała.

- Mówi się, że testosteron to hormon agresji. Możesz po nim być pobudzony, trzaskać drzwiami i robić awantury, ale możesz też być ospały, znudzony, rozleniwiony. Natomiast ten jeden jedyny raz przyznam rację drowi Dulko ;) że testosteron to hormon inteligencji. Przekonasz się... to będzie jak otrząśnięcie się ze złego snu. O niektórych sprawach powiesz sobie ze zgrozą: Boże, jak ja mogłem w ten sposób myśleć...

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Luty 2008
Z receptą idziesz do apteki, gdzie recepta zamienia się w Tajemnicze Pomarańczowe Pudełko z 5 ampułkami po 1 ml. Zastrzyki z Testosteronu prolongatum robi się co tydzień co starcza na 5 tygodni, lub różowe pudełko z 5 ampułkami Omnadrenu 250 - omnadren starcza na dłużej, ponieważ ma większe dawki testosteronu i zastrzyki robi się co 2 lub 3 tygodnie.

Ampułki wraz ze skierowaniem niesiesz do państwowego gabinetu zabiegowego i pielęgniarka robi Ci zastrzyk za darmo (jeśli masz ubezpieczenie). Jeśli nie masz ubezpieczenia, dzwonisz po przychodniach prywatnych i pytasz:
- ile kosztuje zastrzyk domięśniowy
- czy trzeba mieć skierowanie.
Bez ubezpieczenia zapłacisz od 5 do 20 zł za zastrzyk.

Skierowania być może nie będzie trzeba, stąd nie będą wiedzieli, czy jesteś kobietą czy mężczyzną ;P O ile nie masz ogromnego biustu, to w momencie rozpoczęcia kuracji wyglądasz prawdopodobnie bardziej jak chłopak – a to z powodu Twojego silnego przekonania, że nim jesteś. Przekonanie natomiast wpływa na zmiany fizyczne.

Testosteron ulega zmetabolizowaniu w wątrobie, 20% jest wydalane z moczem, najłatwiej wchłania się z tkanki mięśniowej, gorzej z przewodu pokarmowego i błony śluzowej. Jest kilka preparatów z testosteronem: Testosteron prolongatum oraz Omnadren 250 służą wyłącznie do wstrzykiwania, nie zaleca się picia ich. Doustnie można przyjmować Undestor (tabletki). Dwa ostatnie preparaty są słabsze, będą działały dopiero po II operacji (usunięciu macicy i jajników).

Można brać 1 ampułkę Testosteronu prolongatum co tydzień, a kiedy już zmiany się utrwalą, 1 ampułkę na 2 tygodnie - lub od początku 2 ampułki co 10 dni. Zależy od tego, ile Ci lekarz przepisze. Inna opinia głosi, że najlepiej brać 1 ampułkę co tydzień, wtedy poziom hormonów w organizmie jest najbardziej równomierny.
Co ok. 3 miesiące można robić sobie kontrolne badania poziomu hormonów (pobranie krwi) i na ich podstawie precyzyjniej ustalać dawki.
Zastrzyki lepiej bierz REGULARNIE. Na początku możesz mieć max 1-2 dni opóźnienia, i nie za każdym razem! Bo hormony nie będą działać, i wróci Ci dawny wygląd. Po jakimś roku brania hormonów możesz sobie bezkarnie pozwolić na większe opóźnienia (np. 5 tygodni), ale raczej niech to nie będzie regułą. Takie opóźnienie zemści się po ok. 2 tygodniach zaokrągleniem się twarzy itp. Na ulicy mogą znów zacząć mówić do Ciebie PROSZĘ PANI. Możesz też mieć objawy takie, jak przed miesiączką, do której jednak długo nie powinno dojść - to zależy od organizmu, i nikt nie przewidzi, jak to będzie akurat u Ciebie.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załączniki


13 Luty 2008
Po pozytywnym przejściu wszystkich testów i badaniach możesz rozpoczynać leczenie hormonalne pod kierunkiem androloga, endokrynologa, lub (częściej) tego samego lekarza seksuologa. Dostaniesz receptę na testosteron prolongatum lub omnadren 250 oraz skierowanie na zastrzyki do gabinetu zabiegowego na pięć kolejnych zastrzyków (bo tyle jest ampułek testosteronu w pudełku).

Jeśli dojeżdżasz do lekarza z innego miasta, wygodniej byłoby Ci, gdyby następne recepty wypisywał Ci Twój lekarz rodzinny albo jakiś znajomy lekarz ze szpitala. W tym celu musisz być wiarygodny: prosisz prowadzącego Cię seksuologa o zaświadczenie, że: jesteś pacjentem Poradni od (nazwa miesiąca i rok, kiedy przyszedłeś pierwszy raz) z rozpoznaniem Transseksualizm typu k/m. Pacjentka jest w trakcie zmiany płci na męską. NIE mówisz seksuologowi, że chodzi Ci o wypisywanie recept przez kogoś innego. Powiedz, że potrzebne Ci do różnych sytuacji, np. kontroli biletów (jeśli masz ulgowy, to kanary proszą Cię o legitymację, i nie będą wierzyć że to Ty). Takiego zaświadczenia możesz nie dostać zaraz na wizycie, na której dostaniesz pierwszą receptę, tylko na drugiej lub trzeciej. Ale nóż widelec się uda od razu ;)

Kserujesz każdą receptę przed jej zrealizowaniem. Potem to ksero przyda się przy przekonywaniu lekarza rodzinnego, żeby wypisywał Ci recepty na testosteron, ponieważ lekarz z Warszawy Ci go zapisał, a nie masz tyle kasy, żeby do niego co miesiąc jeździć. Kiedy lekarz rodzinny już Ci wypisze receptę, dopiero wtedy powiesz o tym seksuologowi. Musisz mu wtedy powiedzieć, że będziesz przyjeżdżał rzadziej, bo Cię nie stać na jeżdżenie, ale recepty dostajesz i kontynuujesz leczenie. Tu z kolei możesz kserować recepty od lekarza rodzinnego - na dowód Twojej prawdomówności.

Mimo to musisz w ogóle pokazywać się seksuologowi, bo on poza wypisywaniem Ci recept musi jeszcze sprawdzać, jak testosteron na Ciebie działa. Czy nie dzieje się nic złego, czy miesiączka się zatrzymała, i czy jesteś zadowolony z terapii. Będzie Cię pytał, jak tam Twój nastrój.

Na początku brania testosteronu nastaw się na przynajmniej kilka comiesięcznych wizyt u seksuologa, potem zaś możesz spróbować przyjeżdżać rzadziej, czyli np. co 2 miesiące. Nie licz na wielkie oszczędności i na odwiedziny seksuologa np. co pół roku - bo w końcu to od jego obserwacji Twojego zaangażowania zależy, jak szybko dostaniesz skierowanie na operację usunięcia piersi (mastektomia), i co za tym idzie, jak szybko będziesz mógł złożyć w sądzie pozew o ustalenie, że jesteś płci męskiej. Dopiero po zmianie dokumentów przestaniesz tak drastycznie zależeć od lekarza, i wtedy faktycznie możesz zacząć pojawiać się rzadziej.

    Wyswietl więcej | Przejdź do tego tematu na forum | Komentarze 0 | Autor: 

 

Załącznikiwww.transseksualizm.pl 2016 (C)
Informacje zamieszczone na tej stronie zbierane były przez wiele lat od osób transseksualnych. Prawa autorskie do zdjęć opatrzonych logo strony i do WSZYSTKICH tekstów posiadają administratorzy portalu. Administracja (właściciele) zgadza się na wykorzystanie tych informacji tylko w pracach i artykułach naukowych i tylko na zasadach cytatu (niewielkie fragmenty z podaniem źródła). Nie wyrażamy zgody na jakiekolwiek kopiowanie i publikowanie zawartych na portalu zdjęć. W momencie zamieszczania naszej strony w Internecie (17 kwietnia 2001r) nie istniał żaden portal, który zawierałby podobne informacje. Kopiowanie naszych danych lub sposobu ich opracowania bez pisemnej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech (Art. 115 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group