Pobierz temat Poprzedni temat «» Następny temat
Podobne Tematy
[Wrocław] prof. dr hab. med. Marek Mędraś
[Wrocław] dr med. Andrzej Bieniek
[Wrocław] 13.06.22 grill nad Odrą i pomysł nowej grupy LGBT
[Wrocław] klinika Mediconcept, dr n.med. Marek Pochwałowski
[Warszawa] Krzysztof Maracewicz

Dodaj temat do ulubionych (widoczny w Twoim profilu , zakladka ulubione)     Temat: [Wrocław] prof. Zygmunt Zdrojewicz

Polecasz tego lekarza ?
TAK
66%
 66%  [ 4 ]
NIE
33%
 33%  [ 2 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   [Wrocław] prof. Zygmunt Zdrojewicz25 Maj 02, 13:35 [Cytuj]

Prof. dr hab. n. med. Zygmunt Zdrojewicz - seksuolog, endokrynolog

Miejsce pracy:
Katedra i Klinika Endokrynologii , Diabetologii i Leczenia Izotopami Akademii Medycznej we Wrocławiu
ul. Pasteura 4, 50-367 Wrocław
tel. (071) 355 26 43 (dom),
tel. (071) 784 25 54 ( praca ),
kom. 0 607 633 180

GABINETY PRYWATNE:
Diagnostyka i Leczenie Zaburzeń Hormonalnych i Seksuologicznych, koszt wizyty: 150 zł

Wrocław:
Przychodnia Ziemo-Vita
ul. Ziemowita 1/9 pok.209 II p.
Środa godz. 15.00 - 16.00
pokój 111
Tel.(0-71) 784-90-34 , (0-71) 355-26-43 dom.

Dzierżoniów:
Osiedle Różane,
ul. Sikorskiego 11
każdy czwartek godz. 13.00 - 15.0
tel.(0-74) 831-93-90

Świdnica:
Raj-Med. - ul. Westerplatte 53
każdy czwartek godz. 15.00 - 16.00
tel. (0-74) 853-74-60

Lubin:
Medicus
ul. Leśna 8
każdy pierwszy wtorek miesiąca godz. 13.00 - 16.00
tel.(0-76) 746-63-00

e-mail: zygmunt@zdrojewicz.wroc.pl
tel. kom: 607633180
http://www.zdrojewicz.wroc.pl/
Ostatnio zmieniony przez Kuba 8 Wrzesień 13, 22:26, w całości zmieniany 10 razy  
[Profil] [PM]

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   20 Grudzień 10, 11:07 [Cytuj]

Wyciągnięte z innego tematu:
Faery: Byłam raz u Zdrojewicza, leki mi wypisał, oczywiście takie jakie on chciał, a nie to co ja chciałam no i zero jakiegokolwiek zainteresowania - w końcu pacjenci czekają na zewnątrz i trzeba od *wszystkich* kaske wziąć nie?

Krisss88: Zdrojewicz nie przyjmuje na NFZ. Teraz przyjmuje w pok. 111. Spoko gościu, konkretny, nie każe robić stosu badań. Ale ja bym Zdrojewicza nie polecał, bo strasznie wszystko przedłuża. Od listopada mi przepisze hormony na co czekałem od maja. I tak sobie brałem na lewo xD Ale nie radzę brać z własnego doświadczenia, bo szybko się głos zmienia, mi już po 3 zastrzyku. I musiałem na chama podwyżać, by się zgred nie kapnął. Podobno trzeba być rok na hormonach by złożyć według niego pozew o zmianę papierów. Jedynke też zaleca rok po hormonach. Ale ja idę do Bieńka w styczniu. Ale jak już wybierać między Smolińskim, a Zdrojewiczem to lepiej Zdrojewicz. Mniej badań. Smoliński nie wiem jak z pozwem, ale podobno po badaniach pół roku przed hormonami przeprowadza bezsensowne rozmowy, by się upewnić czy napewno się podjąć leczenia pacjenta co mu nie wystarcza dogłębna opinia psychologa. Jest też bezpośredni na temat stosunku z partnerką i osiągania orgazmu xD Jesli masz słąbe nerwy lepiej tam nie idź.

Paula: Zdrojewicz - Konkretny, wymaga kilku badań przed rozpoczęciem terapii hormonalnej. Nie przedłuża leczenia, gdy zajdą już nieodwracalne zmiany wydaje opinię do sądu.
Dla sądu w Legnicy był chyba wystarczająco wiarygodny, bo wyrok dostałam na pierwszej rozprawie (bez dodatkowych biegłych).
Część osób uważa, że przepisuje zbyt małe dawki hormonów - jest przeciwny podawaniu blokerów TST. Mimo wszystko efekty leczenia są dobre, a leki nie wpływają na zdrowie i psychikę. Niestety, jeśli ktoś ma w sobie dużo testosteronu, efekty mogą być gorsze (z uwagi na brak blokerów)

Koala: Tak jak już ktoś wspominał, doktor nie przepisuje blokerów i dawki są małe moim zdaniem. Troszkę mnie martwi brak blokerów, ale mam nadzieje, ze hormony podziałają i będzie ok. Opinie do sądu doktor Zdrojewicz wystawia po roku od rozpoczęcia terapii hormonalnej.

Paula:
Mi wystawił po niespełna pół roku od rozpoczęcia... Nie wiem czy się z jakiegoś powodu pomylił, czy u mnie tak szybko zaszły zmiany, czy po prostu jestem taka charyzmatyczna :-D
Myślę, że on to dość indywidualnie ocenia, a nie z kalendarzem (że ma być rok i już!)

Koala: Mi powiedział, że opinie wystawi po minimum roku, ponieważ wtedy najlepiej zmiany są widoczne, gdy spytałam czy nie ma możliwości zrobić tego szybciej, powiedział, że nie...

Ona24;)
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   1 Październik 11, 17:29 [Cytuj]

Hej, ktoś jeszcze wie jak jest u Zdrojewicza? A jak to jest z nim z pacjentami przed 18-stką ??? ( może ktoś wie? )
[Profil] [PM] [E-mail]

Moniczka
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   18 Październik 11, 20:07 [Cytuj]

Był ktoś u niego? Jak wrażenia?

Jak leczy ts m/k? Dobry z niego fachowiec??

Dzięki pa
[Profil] [PM]

Ona24;)
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   1 Luty 12, 19:09 [Cytuj]

Hej, ponowię pytanie - czy ktoś u niego jeszcze był? Ktoś ma jakieś zdanie na temat leczenia dr Zdrojewicza ?
[Profil] [PM] [E-mail]

Mod_GK_Paula
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   4 Luty 12, 02:48 [Cytuj]

Ja byłam jakieś 2 lata temu. Czas się wybrać "do kontroli", odebrać druczek upoważniający lekarza pierwszego kontaktu do wysawienia recept na hormony (z tego co mi wiadomo od stycznia wymagana jest informacja od specjalisty - endykronologa o leczeniu przewlekłym ważna ileś tam czasu) więc jak masz jakieś pytania to pisz, a go zapytam.

Ogólnie:Konkretny, nie zdaje zbędnych pytań, wychodzi z założenia że temat jest już przerobiony przez psychologów, więc jeśli ma się diagnozę, to tylko krótko streszcza co i jak pytając, czy ma coś wyjaśnić, czy wszystko wiesz z innych źródeł (psycholog, forum itd).

Daje listę niezbędnych badań, jak dostanie komplet, to wypisuje receptę, zadaje kilka pytań typu "Jak samopoczucie?" i po 5 min kasuje... nie wiem ile teraz,wcześniaj coś około 100-130 pln.

Jest bieglym sądowym, seksuologiem i endykronologiem. Wystawia opinię do sądu potwierdzając nieodwracalne zmiany itd, która jest respektowana w większości sądów (w moim przypadku nie powoływali nawet biegłych i wyrok dostałam na 1 rozprawie).

Stara się leczyć bezpiecznie i nie zajechać wątroby. Bardzo niechętnie przepisuje blokery. Trochę dziwne podejście.

Po roku od pierwszej wizyty u niego byłam po rozprawie i SRS (w wieku 19 lat).

gabriel
Doświadczony/a user(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   27 Marzec 12, 22:02 [Cytuj]

Podobno do Zdrojewicza nie można się zapisać na konkretną godzinę, bo przyjmuje prywatnie. Ktoś się orientuje, jak to u niego jest? Kolejki, czekanie.. można się dostać bez problemu?
[Profil] [PM]

open
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   8 Wrzesień 13, 09:18 [Cytuj]

UWAGA.
zmieniły się godziny przyjmowania we Wrocławiu, informacja uzyskana po mail'owaniu z Prof. Zdrojewiczem.

w każdą środę od 15-16 ste ( p. 104 ul. Ziemowita 1/9 rzychodnia )

a koszt wizyty prywatnie wynosi nie 100zł, lecz już 150zł.
[Profil] [PM] [E-mail]

open
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   8 Wrzesień 13, 09:38 [Cytuj]

Ona24;) napisał/a:
Hej, ponowię pytanie - czy ktoś u niego jeszcze był? Ktoś ma jakieś zdanie na temat leczenia dr Zdrojewicza ?

ja wybieram się do niego w tą środę. Jak z leczeniem przed 18? Gdy pisaliśmy drogą mailową Prof. Zdrojewicz napisał mi, że przed 18 potrzebna jest zgoda prawnych opiekunów, jeśli wyrażą zgodę, to potrzebne badania i opinia seksuologa i wtedy można zacząć leczenie. Ale zobaczymy jak będzie, bo ja jestem przed 18, więc zobaczymy czy będzie tak jak pan doktor pisał.
[Profil] [PM] [E-mail]

mad/m
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   9 Wrzesień 13, 23:46 [Cytuj]

Nie wypowiadałem się na jego temat, to w sumie dorzucę i swą opinię:)

Jako, że poprzedni lekarz już na pierwszej wizycie mnie do siebie zraził, postanowiłem spróbować u Zdrojewicza. I nie żałuję.
Pierwsza wizyta w maju i od razu dostałem receptę. Musiałem mieć ze sobą kariotyp, próby wątrobowe, poziom estrogenu i testosteronu i opinię psycho. Tyle.
Gość jest konkretny i rzeczowy, ale jak masz pytanie, możesz je śmiało zadać. Wizyta jak już ktoś tu napisał kosztuje te 150zł, ale osobiście jestem z niego zadowolony.

(Ostatnio właśnie szedłem na kontrolę i kolejne recepty- powiedział, że wyniki mam super i nie zmniejszy mi dawki, co bardzo mnie ucieszyło :D). Nic mi nie mówił, że trzeba czekać rok czy coś- jasne, że można, ale na ostatniej wizycie się mnie pytał, gdzie będę robić jedynkę, mówił też o Tajlandii i te sprawy.
Jeśli chodzi o opinię, mam wydrukować tu z forum i on mi ją podbije bez problemu. (jak trzeba będzie coś dodać, to przed drukiem mogę sobie dopisać, on przeczyta i jeśli nie będzie tam wianków na kiju, podbije)

Polecam ;)
[Profil] [PM]

jatadosh
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   31 Sierpień 14, 17:59 [Cytuj]

Lekarz konkretny, nie przedłuża niepotrzebnie, ale jak się ma pytanie można śmiało zadać. Wytłumaczy tak, żeby każdy na pewno zrozumiał, najważniejsze rzeczy powtarzając po parę razy.
Na pierwszej wizycie trochę postraszył reakcjami otoczenia, że może być niemiło i że hormony to nie cukierki. Może to też dlatego, że wyglądałem na dość przestraszonego. Kazał przynieść opinię psychologa, psychiatry, kariotyp i poziom hormonów. Dał hormony, kiedy tylko dostał wyniki wszystkich badań. Na kolejnych wizytach już nie straszy, a pyta o samopoczucie, sprawdza, czy badania krwi ładnie wyglądają i odpowiada na pytania.
[Profil] [PM] [E-mail]

gabriel
Doświadczony/a user(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   3 Wrzesień 14, 21:28 [Cytuj]

A to ciekawe, bo mnie głównie pyta :D I to o takie sprawy, o jakie to ja raczej powinienem pytać, w stylu: "Czy w mieście X jest jakiś specjalista od tego?", "Czy można zrobić mastektomię przed zmianą danych?", "Słyszałem o operacjach w Belgradzie, niech mi pan o tym opowie" :P Ale dobrze, niech się człowiek na starość edukuje... tylko szkoda, że ja za to płacę :P Plus jest taki, że faktycznie nie przedłuża i nie wymaga zbyt wielu badań, ale gdybym miał problem ze zdobywaniem informacji z innych źródeł, to bym się na niego nie zdecydował. Zresztą i tak skłaniam się ku zmianie prowadzącego, jednak 150zł plus koszty dojazdu za 5-minutową wizytę raz na 3 miesiące, w ciągu której on mi zakreśli jeden wynik morfologii i stwierdzi, że jest w normie (jakbym sam nie mógł tego odczytać...), to dla mnie przesada. Zwłaszcza, że większość lekarzy wypisuje recepty na dłużej, żeby nie naciągać na tak częste wizyty.
[Profil] [PM]

faggit
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   16 Wrzesień 14, 12:01 [Cytuj]

Ktokolwiek tutaj miał problem z dodzwonieniem się? Żaden z jego numerów mi nie działa, czy trzeba się umawiać kiedy przyjmuje?
[Profil] [PM]

jatadosh
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   17 Wrzesień 14, 17:26 [Cytuj]

Zwykle jak dzwoniłem to nie odbierał i oddzwaniał tego samego dnia wieczorem, chociaż raz się zdarzyło się, że oddzwonił dopiero po dwóch dniach.
[Profil] [PM] [E-mail]

L.
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   27 Wrzesień 14, 10:07 [Cytuj]

Cześć,

potrzebuję pogadać z osobą, która leczy się u dra Zdrojewicza, żeby zadać kilka konkretnych pytań. Będę wdzięczny za odezwanie się na gg 11709880, ale tak ogólniej, bo może więcej osób tutaj zajrzy - przede wszystkim zależy mi, żeby dowiedzieć się, jakiego kariotypu wymaga doktor (pełnego czy niepełnego) i jaki ma stosunek do homoseksualistów.

Z góry dzięki za odzew, zastanawiam się poważnie nad wyborem tego prowadzącego i po prostu muszę to wiedzieć.
[Profil] [PM] [E-mail]

Klaudia86
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   19 Październik 14, 15:14 [Cytuj]

Cześć wszystkim,

byłam ostatnio pierwszy raz u dra Zdrojewicza. Wizyta trwała może z 5 minut. Dr powiedział krótko, czym jest transseksualizm, wysłał na badania i skasował 150 zł.

I tu mam pytanie. Doktor zlecił mi dwa badania - poziom hormonów oraz badanie genetyczne (kariotyp?). Hormony zrobiłam na Pasteura, a odnośnie drugiego, to właśnie nie do końca zrozumiałam, o jakie konkretnie chodzi a nie mogę rozczytać ze skierowania. Te badania są zlecane pewnie standardowo wszystkim, więc wole najpierw zapytać tutaj. To ma być robione gdzieś na Borowskiej.

Cze może mi ktoś podpowiedzieć, gdzie dokładnie dzwonić i na co się rejestrować?

Pozdrawiam,
KK

*edit/ winter (odpowiedzi na ten post znajdują się w dziale KARIOTYP)
Ostatnio zmieniony przez Henry_Winter 15 Listopad 14, 18:24, w całości zmieniany 2 razy  
[Profil] [PM]

jatadosh
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   22 Październik 14, 18:25 [Cytuj]

Jeśli chcesz, żeby Zdrojewicz powiedział więcej, przygotuj sobie listę pytań przed wejściem do gabinetu. Dopóki pytasz, odpowiada cierpliwie, ale czasu do wymyślenia pytań dużo nie daje. Najlepiej sobie zapisz, żeby o niczym nie zapomnieć.
[Profil] [PM] [E-mail]

KasiaW
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 15, 20:15 [Cytuj]

Kiedyś pan prof. Zdrojewicz trochę zraził mnie do siebie, gdy potrzebowałam zwykłej porady endokrynologicznej. Odniosłam wrażenie, że wizyty były za krótkie ( 3-5 min) i zostałam zlekceważona jako pacjentka. Dlatego też długo wahałam się przy wyborze swojego lekarza prowadzącego, zanim zdecydowałam się na ponowna wizytę u prof. Zdrojewicza. Tym razem, jeśli chodzi o tematykę TS m/k i całą moją przyszłą terapię, wszystko było w porządku. Wszystko zostało mi dokładnie wytłumaczone, nie było zastrzeżeń do mojego wieku, czego się bardzo obawiałam. Nie było również pytań z kosmosu :-) a ilość badań i ilość wizyt jakie będę musiała odbyć nie przeraża. Jedynym minusem było to, że cała naszą rozmowę słychać było przez drzwi . Gabinet w którym byłam nie dawał poczucia intymności. A i ludzi w poczekalni niemało :-).
To właściwie był jedyny minus. Poza tym wszystko było super. Polecam pana profesora.
[Profil] [PM] [E-mail]

karolina27sl
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   3 Marzec 16, 11:51 [Cytuj]

KasiaW a gdzie byłaś w Wrocławiu? Że było słychać całą rozmowę przez drzwi? Bardzo proszę o opinie na temat doktora..Szukam takiego który nie będzie tracił czasu będzie mało badań wizyt, i hormony dość szybko. Liber odpada!
[Profil] [PM]

jet-pilot
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   26 Kwiecień 17, 13:21 [Cytuj]

Witam. Potrzebuję więcej informacji na temat dr Zdrojewicza.
Moja sytuacja wygląda tak: mam rocznikowo i już skończone 17 lat, jestem jeszcze przed diagnozą. Chciałem zapytać, jak u was wyglądał proces diagnozy i jak jest u niego z osobami niepełnoletnimi w takim wieku jak ja? Czy mógłbym już liczyć na terapię hormonalną? Czy gdybym na pierwszą wizytę przyniósł mu EEG, RTG siodełka tureckiego, badanie dna oka, badanie krwi i kariotyp to takie badania by mu wystarczyły?
[Profil] [PM]

jatadosh
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   26 Kwiecień 17, 19:06 [Cytuj]

Co do wymagania pełnoletniości przez Zdrojewicza to nie wiem, ale poza wymienionymi przez Ciebie badaniami ode mnie chciał jeszcze opinię psychologa zanim wypisał receptę. W sprawie wieku najlepiej do niego zadzwoń i zapytaj, on nie gryzie ;)
[Profil] [PM] [E-mail]

jet-pilot
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   27 Kwiecień 17, 07:13 [Cytuj]

Wielkie dzięki za informacje i szybką odpowiedź :) Czy można zatem wiedzieć jak długo trzeba byłoby czekać na taką opinię od psychologa?
[Profil] [PM]

(Admin)Benjamin
Moderator
nie TRÓ-ts ;)

Wysłany:  Pobierz post   28 Kwiecień 17, 00:05 [Cytuj]

jet-pilot napisał/a:
Wielkie dzięki za informacje i szybką odpowiedź :) Czy można zatem wiedzieć jak długo trzeba byłoby czekać na taką opinię od psychologa?

To zależy od psychologa, możesz popatrzeć po innych tematach o psychologach i poczytać co ludzie pisali od kogo kiedy dostali opinie. Bo to jest temat o Zdrojewiczu i nie róbmy tu offtopu.
4.Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
5.Moderator nie flooduje - moderator ekspresywnie wyraża swoje myśli
6.Moderator nie zakłada głupich tematów - moderator sprawdza czujność forumowiczów
7.Moderator choruje na banofilię - wybacz mu to - choroba zawodowa
8.Szanuj moda swego, bo możesz mieć gorszego
;D

"Ludzie nie dbają o to, co mówi się o mnie czy o tobie. Myślą o sobie, od śniadania do kolacji. Bardziej przejęliby się niewielkim bólem głowy niż wiadomością o mojej czy twojej śmierci."
[Profil] [PM]

Pobierz temat
[ ODPOWIEDZ ]