Pobierz temat Poprzedni temat «» Następny temat
Podobne Tematy
Co leczenie zmieniło w naszym życiu
Zaświadczenie na studia + zwolnienie lekarskie z w-fu
Leczenie za granicą a polskie obywatelstwo.
Leczenie TS a odpowiedzialność karna (zgoda na leczenie)
Poszukiwane informacje nt. biegłego z zakresu seksuologii

Przesunięty przez: Henry_Winter
12 Lipiec 15, 18:33
Dodaj temat do ulubionych (widoczny w Twoim profilu , zakladka ulubione)     Temat: Leczenie w Gdańsku
Autor Wiadomość
19franc
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   Leczenie w Gdańsku9 Wrzesień 14, 11:53 [Cytuj]

Czy ktoś leczy się w Gdańsku i może polecić jakiegoś lekarza, który przepisuje hormony? Biorę Omkę od półtora roku, leczyłem sie w Olsztynie. Teraz na studia przeprowadzam się do Gd i myślę o zmianie lekarza na "bliższego", ale na forum żadnych informacji nie mogę znaleźć odnośnie tej okolicy.
[Profil] [PM]

(Admin)svirusek
Moderator
Virus

Wysłany:  Pobierz post   9 Wrzesień 14, 13:51 [Cytuj]

Ta doktor nie prowadzi co prawda już ts ale może hormony mogłaby przepisywać na podstawie opinii Twojego prowadzącego http://www.transseksualizm.pl/viewtopic.php?t=1328 możesz też wybrać się do endokrynologa http://www.transseksualizm.pl/viewtopic.php?t=4225 jest ich kilku http://www.transseksualizm.pl/viewtopic.php?t=1330 To nie prawda, że na żadnym forum nie ma informacji trzeba tylko umieć szukać. Tu masz cały dział lekarzy wchodzisz w wybrany temat i szukasz lekarza z Twojego regionu http://www.transseksualizm.pl/f?c=14

charlie95
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   Seksuolog w Gdańsku7 Czerwiec 15, 23:09 [Cytuj]

Witam, poszukuję seksuologa w Gdańsku, który mógłby zostać lekarzem prowadzącym w trakcie terapii km (zależy mi żeby znał temat i należał raczej do tych 'polecanych') Szukałem na stronie i poza nią, ale nie znalazłem żadnego, który podjąłby się terapii (dr Chojnowska nie prowadzi). Czy ktoś może polecić jakiegoś seksuologa? Zależy mi na Gdańsku, bo w tym roku najprawdopodobniej rozpocznę tam studia ;)

Dzięki za każdą pomoc! Pozdrawiam :)
[Profil] [PM] [E-mail]

Akai
Zaawansowany/a User(-ka)
Zwiastun Apokalipsy

Wysłany:  Pobierz post   8 Czerwiec 15, 13:07 [Cytuj]

W Gdańsku lekarza-seksuologa nie ma. Jedynie jest poradnia Bez Tabu, gdzie przyjmują psycholodzy-seksuolodzy, opinię wystawią, ale nie mogą dać recepty. Najbliższy lekarz jest w Słupsku - dr Dorosz.

I tak sobie myślę... że już zrozumiałem...
[Profil] [PM] [E-mail]

Danny:)
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   8 Czerwiec 15, 22:02 [Cytuj]

ostatnio mój znajomy dostał info od Pani psycholog Bojarskiej z "Bez Tabu" że w Gdyni przyjmuje ginekolog-seksuolog który mógłby prowadzić nasze leczenie, nazywa się Dr Grzegorz Janczewski. Niestety nie mam info czy ktoś u niego był i jakie ten doktor ma doświadczenie itp, ale myślę że warto spróbować skoro w BezTabu go polecają.
[Profil] [PM]

Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   8 Czerwiec 15, 22:04 [Cytuj]

No i jest jeszcze Dr Czernikiewicz w Gdyni w klinice "Intimed" jakby ktoś chciał
[Profil] [PM]

(Admin)svirusek
Moderator
Virus

Wysłany:  Pobierz post   8 Czerwiec 15, 22:10 [Cytuj]

http://www.transseksualiz...ewicz&start=180 ten Czernikiewicz?

Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   10 Czerwiec 15, 14:01 [Cytuj]

Svirusek dokładnie, ten sam Czernikiewicz. Wiem że wyniósł się z Warszawy i od jakiegoś czasu przyjmuje w prywatnej klinice w Gdyni. Słyszałem że jego przenosiny mają ponoć jakiś związek z tymi sprawami o które miał oskarżenia, ale nie chcę tu siać plotek. W każdym razie wizyta w Gdyni kosztuje 150 zł, na ich stronie www.intimed.pl jest wymienione leczenie transseksualizmu.
Dr Czernikiewicz jest również obecnie biegłym seksuologiem (jedynym) dla SO w Gdańsku (info potwierdzone przez sam sąd bo dzwoniłem pytać + kolega miał u niego wizytę jako u biegłego w zeszłym miesiącu)
[Profil] [PM]

blue
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   25 Listopad 15, 20:36 [Cytuj]

Hej, czy ktoś może był w Poradnia Zdrowia Psychoseksualnego Post Scriptum w Gdańsku? Przyjmują tam dwie lekarki: Anna Pułjan-Laudańska i Agnieszka Wielochowska, czy coś może o nich wiecie? Chciałem się też zapytać o doktora Grzegorza Skoczkowskiego z Gdyni, widziałem, że jest na czarnej liście, ale może jest jakaś szansa na dogadanie się z nim, czy ktoś ma pozytywną opinię o nim?
Pozdrawiam
[Profil] [PM]

Akai
Zaawansowany/a User(-ka)
Zwiastun Apokalipsy

Wysłany:  Pobierz post   25 Listopad 15, 23:42 [Cytuj]

Nie znam tej poradni, ale strona internetowa podpowiada, że przyjmują tam panie psycholog a nie lekarki. To różnica.

[Profil] [PM] [E-mail]

blue
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   26 Listopad 15, 23:49 [Cytuj]

Wielkie dzięki za odpowiedź i za wyszczególnienie, że psycholog specjalizujący się w seksuologii to nie lekarz, jestem w tym wszystkim nowy i nieobeznany. Jakie są tego konsekwencje, że nie są lekarkami, czy oznacza to np, że nie mogą przepisywać hormonów, albo skierować na badania konieczne przed rozpoczęciem terapii hormonalnej?
[Profil] [PM]

Akai
Zaawansowany/a User(-ka)
Zwiastun Apokalipsy

Wysłany:  Pobierz post   27 Listopad 15, 12:12 [Cytuj]

Dokładnie tak. Jak na razie tylko lekarz może wypisywać recepty i "oficjalne" skierowania na badania. Nie zanosi się na to żeby psychologowie dostali takie kompetencje w najbliższej przyszłości, absolutnie nie mają wystarczającej wiedzy po samych tylko studiach psychologicznych i seksuologicznych. Jeśli chodzi o badania to prywatnie możesz wykonać większość badań potrzebnych do diagnozy, jedynie rtg (chyba?) wymaga oficjalnego papierka, bo nie jest obojętne dla organizmu. Nie polecam jednak robienia badań bez polecenia lekarza prowadzącego, bo może chcieć je powtarzać jeśli byłyby robione długo przed wizytą u niego.

Jeśli chodzi o samą seksuologię - studia podyplomowe technicznie może skończyć każdy magister z tego co się orientowałem, ale praktykować jako seksuolodzy mogą lekarze i psycholodzy. Lekarz w dziedzinie związanej z aspektem medycznym, psycholog - z aspektem psychologicznym. Może wykonać diagnozę seksuologiczno-psychologiczną, może z Tobą omówić wszelkie problemy i wątpliwości, może podpowiedzieć gdzie się skierować dalej jeśli wie (psychiatra, endokrynolog, kto tam byłby potrzebny). Jeśli idziesz do psychologa-seksuologa po opinię, masz praktycznie pewność, że się zna na transpłciowości, bo to jedna z rzeczy, na jakich znać się musi. Jak to wygląda z "prowadzeniem" Cię przez proces korekty przez psychologa-seksuologa - nie wiem. Na pewno byłby potrzebny endokrynolog do przepisywania hormonów.

[Profil] [PM] [E-mail]

Pobierz temat
[ ODPOWIEDZ ]