Pobierz temat Poprzedni temat «» Następny temat
Podobne Tematy
[Warszawa] dr hab. n. med. Kazimierz Niemczyk
[Warszawa] dr n. med. Wiesław Czernikiewicz
[Warszawa] dr Sławomir Jakima i dr Agnieszka Kwiatkowska
[Warszawa] dr n. med. Małgorzata Olszowska-Golec
[Warszawa]prof. dr hab. n. med. Bogusława Baranowska

Dodaj temat do ulubionych (widoczny w Twoim profilu , zakladka ulubione)     Temat: [Warszawa] dr Michał Lew-Starowicz
Autor Wiadomość
Eva13
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   [Warszawa] dr Michał Lew-Starowicz14 Styczeń 18, 15:07 [Cytuj]

Doktor przyjmuje w Centrum Terapii Lew-Starowicz w centrum Warszawy. Od Złotych Tarasów idzie się jakieś 5 minut, co jest wygodne dla osób spoza miasta. Najlepiej umówić się telefonicznie na konkretną datę i godzinę. Ja czekałam na wizytę ~1,5 miesiąca.

Najpierw krótka historia o tym, jak trafiłam do pana doktora. O samej wizycie akapit niżej. Dr Lew-Starowicz nie jest moim pierwszym lekarzem prowadzącym. Zaczęłam leczenie w 2011, w wieku 18 lat u dr Libera, ale na pierwszym roku studiów przerwałam ze strachu przed reakcją znajomych z roku. Stwierdziłam, że lepiej nienawidzić siebie niż żeby wszyscy dookoła mnie odrzucili i znienawidzili. Byłam wtedy na lekach około 1,5 roku. Nie muszę chyba mówić, że decyzja ta była błędna i niewielu rzeczy żałuję bardziej niż przerwania leczenia na 5 długich lat. Pod koniec szóstego roku, tj. w czerwcu ubiegłego roku wróciłam do dr Libera i rozpoczęłam ponownie terapię hormonalną. Dostałam oczywiście standardowe dawki i standardowe badania. Dzięki wiedzy zdobytej na studiach trochę krytyczniej oceniałam podejście dr Libera, ale liczyło się dla mnie szybkie otrzymanie leków, gdyż zwyczajnie nie chciałam już zwlekać. Jakiś czas po rozpoczęciu HRT zaczęłam diagnostykę psychologiczną u mgr Wethacza w Centrum Terapii Lew-Starowicz, a jakiś czas później leczenie depresji u dr Michalak, która również tam pracuje. Podejście tych specjalistów było tak profesjonalne i po każdej wizycie czułam się na tyle lepiej, że pomyślałam o zmianie lekarza. Dr Michalak zasugerowała dr Michała Lew-Starowicza.

O wizycie u doktora Lew- Starowicza mogę wypowiedzieć się jedynie pozytywnie. Mam porównanie jedynie do dra Libera, który jakkolwiek bardzo sympatycznie usposobiony, wydaje się być mało dokładny i bardzo liberalny przy rozpoczęciu leczenia. Michał Lew-Starowicz z początku wydawał mi się być dość zdystansowany, ale była to tak naprawdę rzeczowość, kierowana chęcią przeprowadzenia jak najdokładniejszego wywiadu. Pytał nie tylko o to, jak widzę swoją transpłciowość i to jak sobie ją uświadomiłam, ale także o plany na przyszłość związane z leczeniem i życiem po nim, moje oczekiwania wobec niego i procesu korekty płci. Wykazuje się dużym zrozumieniem zagadnienia. Widać tu nowoczesność podejścia. Dr Lew-Starowicz dobrze wie, że orientacja seksualna jest niezależna od płciowości, a także że operacja korekty genitaliów nie jest nieodłączną częścią procesu. Powiedział mi wyraźnie, że nie ma niczego złego jeżeli ktoś nie chce poddawać się SRS. Wszystko to mówił z ogromnym wyczuciem i w przyjaznej atmosferze. Poznałam wielu lekarzy w moim życiu i dr Lew-Starowicz stanowi przykład właściwego podejścia w trakcje badania podmiotowego.

Poza tym było też oczywiście badanie przedmiotowe: osłuchiwanie, oglądanie narządów rozrodczych, badanie piersi.

Doktor stwierdził, że skoro już poddaję się terapii hormonalnej, nie powinnam jej przerywać w celu dalszej diagnostyki. Skierował mnie do doktor Kępczyńskiej, endokrynolog, która również przyjmuje w Centrum Terapii, i oczywiście zlecił wpierw odpowiednie badania. Wizytę mam w ten czwartek, tj. 18. stycznia. Poza tym doktor Lew-Starowicz przejął także moje leczenie depresji od dr Michalak, dzięki czemu oszczędzę trochę na wizytach do pani doktor.

Koszt pierwszej wizyty może trochę przerażać - 260 złotych. Jednak kolejne wizyty kosztować będą już tylko 130 złotych, a i odchodzi mi koszt psychiatry. Myślę, że warto zapłacić tyle za pełen profesjonalizm i kompleksowe, indywidualne podejście.

Samo Centrum Terapii Lew-Starowicz jest bardzo dobrze zorganizowane i przyjaźnie urządzone. Panie sekretarki zawsze dzwonią kilka dni przed wizytą by ją potwierdzić, a dzień przed wizytą jest wysyłany SMS z przypomnieniem i informacją o możliwości telefonicznego odwołania wizyty.

Wiem, że wygląda to jak reklama Centrum Terapii, ale naprawdę standard jest tam niezwykle wysoki. Pełen profesjonalizm, zrozumienie i wyczucie. Jak dotąd byłam tam u trzech specjalistów - u mgra Wethacza, u dr Michalak i dra Lew-Starowicza - i za każdym razem wychodziłam w lepszym humorze.
[Profil] [PM] [E-mail]

Sinah
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   17 Lipiec 18, 19:09 [Cytuj]

Czy ktoś oprócz Evy korzystał z usług tego zespołu lekarzy?
[Profil] [PM]

Pobierz temat
[ ODPOWIEDZ ]