Pobierz temat Poprzedni temat «» Następny temat
Podobne Tematy
[Warszawa] dr hab. n. med. Kazimierz Niemczyk
[Warszawa] dr n. med. A. Sankowski/dr n. med. L. Lembas
[Warszawa] dr n. med. Wiesław Czernikiewicz
[Warszawa] dr n. med. Wiesław Kurach
[Kraków] lek. med. Zbigniew Cholewa

Dodaj temat do ulubionych (widoczny w Twoim profilu , zakladka ulubione)     Temat: [Kraków, Warszawa] dr n. med. Zbigniew Liber

Polecasz tego lekarza ?
TAK
83%
 83%  [ 36 ]
NIE
16%
 16%  [ 7 ]
Głosowań: 43
Wszystkich Głosów: 43

Autor Wiadomość
ka.jul7
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   20 Kwiecień 15, 13:55 [Cytuj]

Cytat:
Przepraszam, że się wtrące w dyskusję, nie jestem i nie byłem (i raczej nie będę) pacjentem Dr Libera, ale po przejrzeniu wątku gdzie mnóstwo jest komentarzy na temat grubiaństwa doktora i olewania pacjentów itp itd naszła mnie jedna refleksja, to po co się u niego leczycie ?

Już się nie leczę. Przeginać zaczął dopiero niedawno.
Cytat:

Poza tym, ja jako student odbywający praktyki znam też relację lekarz-pacjent od tej drugiej strony i naprawdę niektórzy pacjenci potrafią być tak upierdliwi albo pretensjonalni że co to im się nie należy że szlag może człowieka trafić, wczujcie się też czasem w tego lekarza który po 12h zapierdzielania na dyżurze jedzie zmęczony przyjmować jeszcze kilka godzin w gabinecie a tu przychodzi Kowalski i żąda tabletek na żołądek bo przeczytał w necie że Malinowska z warzywniaka brała i jej pomogły, a jak mu lekarz nie zapisze (bo Kowalskiemu co innego dolega naprawdę) to wyjdzie z gabinetu i powie że cham i konował.

Słuchaj, jeżeli twoi mzdaniem praca lekarza polega na tym, że pacjent przychodzi z tym, jakich leków i dawk oczekuje, a ty mu dajesz to co chce i zgarniasz 150 zł, a na prośbe, żeby chociaż ci powiedział, co ma się znajdować w liście intencyjnym na SRS (bo nie to, żeby co ci napisał) mówi 'poszukaj sobie w Internecie' i za podpis pod tym też chce zgadnąć 150 zł, to moim zdaniem coś ci się pomyliło.

Wczujcie się w sytuację lekarza, mówisz? Sorry ale ja też pracuję i to pracuję umysłowo, i mi płacą za pracę, a nie za złożenie podpisu. dr Liber nie jest panem przed kŧórym powjnnam się płaszczyć i kogo może mieszać z błotem jam u się nie podoba to przychodzi do niego transik który potrzebuje leków.

A jeżeli ty w swojej praktyce obrażasz i wyżywasz się psychicznie na pacjentach to przestań ich leczyć. Bo to widocznie praca nie dla ciebie.

Przepraszam, że niegramatycznie napisałam, ale to sformułowanie, że pacjent wyobraża sobie nie wiadomo co naprawdę mnie wkurzyło. W karcie praw pacjenta znajduje się coś takiego:
Cytat:
4.Prawo do intymności i poszanowania godności osobistej w czasie udzielania świadczeńz drowotnych (art. 19 ust. 1 pkt 4 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej; art. 36 ust. 1 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty).

Cytat:
6. Prawo (pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego) do uzyskania przystępnej informacji od lekarza o: swoim stanie zdrowia, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych, leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania, wynikach leczenia, rokowaniu. Lekarz może być zwolniony z tego obowiązku wyłącznie na żądanie pacjenta. Lekarz może udzielać powyższych informacji, innym osobom tylko za zgodą pacjenta (art. 31 ust. 1 - 3 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty; art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej).

Cytat:
21 Prawo do zachowania w tajemnicy informacji związanych z pacjentem uzyskanych przezpersonel medyczny w związku z wykonywaniem zawodu z uwzględnieniem wyjątkówp rzewidzianych w przepisach prawa (art. 40 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty; art. 21 ustawy
o zawodach pielęgniarki i położnej; art. 29 ustawy o diagnostyce laboratoryjnej).

Czy oczekiwanie posznowania tych praw do nie wiadomo co? Na ostatniej wizycie poczułam, że jest z tym pewien problem.
Ostatnio zmieniony przez Kuba 22 Kwiecień 15, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

Danny:)
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   21 Kwiecień 15, 03:32 [Cytuj]

widzę że nierozumiałaś, mówiąc że pacjent wyobraża sobie niewiadomo co nie miałem na myśli Ciebie i Twojego listu SRS tylko ogólnie niektórych pacjentów z którymi ma się do czynienia i jeden taki przykład podałem w poprzedniej wypowiedzi. Nie, ja nie obrażam i nie wyżywam się na pacjentach, napisałem zresztą że nie pochwalam takiego zachowania u lekarzy. Natomiast jeśli myślisz że praca lekarza polega tylko na podpisaniu się na recepcie to widocznie znasz ten zawód tylko z seriali na TVN. Może i Dr Liber jest chamski i niekompetetny, nie oceniam bo nie znam osobiście, ale chodziło mi ogólnie o to że niektórzy pacjenci też potrafią się dać we znaki, jakbyś poprzyjmowała choć jeden dzień pacjentów w szpitalu to inaczej byś to postrzegała.

oczywiście że masz prawo oczekiwać poszanowania tych praw, i to nie jest niewiadomo co, ale nie do tego się moje zdanie odnosiło przecież, widzę że odebrałaś mój post zbyt personalnie.
A co do płacenia za podpis, fakt, Dr Liber przegina skoro każe przynosić gotowce i za przystawienie pieczątki kasuje 150 zł, ale normalnemu lekarzowi pracującemu w szpitalu czy przychodni też płacą za pracę, myślisz że lekarz na dyżurze to śpi w kanciapie ?
Podkreślam jeszcze raz - mówiłem bardzo ogólnie, a nie konkretnie o Twoim przypadku
Ostatnio zmieniony przez Kuba 22 Kwiecień 15, 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]

feniks
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   14 Kwiecień 16, 15:07 [Cytuj]

Aktualizacja:
Dr Liber był lekarzem mojego 1 wyboru. Na 1 wizycie badanie gin., cytologia i mocz. Do tego zlecenie na badania krwi. Nie dostałem recepty na 1 wizycie, ale też nie sygnalizowałem, że chce. Badania polecam zrobić, jeśli w Warszawie, w "Lecznica dla Ciebie". Na następnej wizycie dostałem hormony. W międzyczasie zrobiłem opinię psychologa itd. Brałem także od niego skierowanie na 1. operację, które było zwykłą receptą o.O. Na ostatnim spotkaniu dałem ksero papierków i dostałem opinię do sądu. Do tego recepty na hormony są tak zrobione, żeby można było dostać 4 opakowania Omnadrenu 250 jednorazowo.

W SO w Łomży nie było problemu z jego opinią.

Koszty: 350 zł 1. spotkanie, 100 zł każde następne np. recepta, 150 zł wystawienie opinii do sądu, badania krwi 650 zł

Polecam jak ktoś chce zapłacić i mieć.
[Profil] [PM]

Nat
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   12 Styczeń 17, 19:42 [Cytuj]

W jakie dni/godziny przyjmuje w Warszawie? Umawiać sie nadal nie trzeba?
Info o kosztach z pierwszego posta (mtf) aktualne?
[Profil] [PM] [E-mail]

aero
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   15 Styczeń 17, 09:26 [Cytuj]

Witam, czy ma ktoś aktualny numer komórki do dr Libera ? Będę wdzięczny. Pozdrawiam

(Admin)Henry_Winter
Admin na emeryturze
Piękny Inaczej

Wysłany:  Pobierz post   25 Styczeń 17, 17:53 [Cytuj]

info od pacjenta:
aktualny numer do Libera 501333872 taki jak miał
przyjmuje w pon od 14 do 19 i nie trzeba się umawiać
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

Miki2089
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   11 Luty 17, 20:30 [Cytuj]

Dodatkowa informacja. Jesli ktos chce udac się na wizyte do Libera w Warszawie to musi do niego z wyprzedzeniem dwoch tyg zadzwonic, z powodu takiego ze jak sam stwierdzil dla jednego pacjenta nie oplaca mu się jechac z Krk . :)
[Profil] [PM]

Nat
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   Re: [Kraków, Warszawa] dr n. med. Zbigniew Liber7 Maj 17, 15:01 [Cytuj]

spider napisał/a:
można przynieść ze sobą pojemniczek z moczem] żeby później nie latać i nie robić na biegu, a jest to w cenie tej pierwszej wizyty

Ale właściwie to co jest? Kogo to dotyczy i jakiego badania?
I chyba tylko Krk, a nie Warszawy gdzie w zasadzie przyjeżdża tylko na moment?
Miki2089 napisał/a:
Jesli ktos chce udac się na wizyte do Libera w Warszawie to musi do niego z wyprzedzeniem dwoch tyg zadzwonic

Ale kiedy w sumie najlepiej? Bo w pt o 15:00 zdarzyło mi się dostać opiernicz o której do niego dzwonię :F
Odfuknął tylko że będzie w poniedziałek i się rozłączył, nawet nie wiem w jakich godzinach. OMG jak ja nie cierpię współpracować z tak nerwowymi ludźmi, sam się powinien leczyć...
[Profil] [PM] [E-mail]

(Admin)Benjamin
Moderator
nie TRÓ-ts ;)

Wysłany:  Pobierz post   Re: [Kraków, Warszawa] dr n. med. Zbigniew Liber7 Maj 17, 19:35 [Cytuj]

Nat napisał/a:
spider napisał/a:
można przynieść ze sobą pojemniczek z moczem] żeby później nie latać i nie robić na biegu, a jest to w cenie tej pierwszej wizyty

Ale właściwie to co jest? Kogo to dotyczy i jakiego badania?

Wszystkich dotyczy i badania moczu, jeśli decydujesz się robić to badanie u niego. Faktycznie chyba tylko Krakowa się to tyczy (i nie sądzę aby było w cenie wizyty... ale może się mylę?)

Nat napisał/a:
Ale kiedy w sumie najlepiej? Bo w pt o 15:00 zdarzyło mi się dostać opiernicz o której do niego dzwonię :F

Może miał akurat nerwowy dzień ;) bo z tego co wiem, to raczej nie reaguje tak przez telefon...
Ja to nie wiem, ale chybabym nie dzwonił nigdzie w piątek, a raczej nie do lekarza przyjmującego prywatnie (wychodząc z założenia, że taki to weekend może mieć nawet od piątkowego południa, albo nawet od czwartku ;) ). W tygodniu jeśli już gdzieś coś, to też raczej tylko do 17:00 dzwonię (i od 10:00), chyba że wiem na pewno że jakaś instytucja pracuje... Ale to tylko moje takie wyczucie.
4.Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
5.Moderator nie flooduje - moderator ekspresywnie wyraża swoje myśli
6.Moderator nie zakłada głupich tematów - moderator sprawdza czujność forumowiczów
7.Moderator choruje na banofilię - wybacz mu to - choroba zawodowa
8.Szanuj moda swego, bo możesz mieć gorszego
;D

"Ludzie nie dbają o to, co mówi się o mnie czy o tobie. Myślą o sobie, od śniadania do kolacji. Bardziej przejęliby się niewielkim bólem głowy niż wiadomością o mojej czy twojej śmierci."
Ostatnio zmieniony przez Benjamin 7 Maj 17, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]

Eva13
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   20 Maj 17, 22:35 [Cytuj]

Hej, dowiadywał się ktoś, czy w ten poniedziałek dr Liber będzie w Warszawie. Jak nie, to zadzwonię w poniedziałek, ale może akurat ktoś się też wybiera i już wie :)
[Profil] [PM] [E-mail]

dommi
[Usunięty]

Wysłany:  Pobierz post   28 Maj 17, 15:53 [Cytuj]

Za 2 tygodnie jadę do dr. Libera na drugą wizytę. Póki co nie mam jeszcze opinii od Psychologa. Najprędzej uwinę się z nią na kolejną. Chciałam się dowiedzieć czy nie będzie robił problemów z tego powodu(nie da recepty)? Ponieważ już mi wspominał aby nawiązać kontakt z Psychologiem, więc nawiązałam ale jeszcze opinii nie mam.

Jak było w Waszym przypadku? Czytam, że niektórzy nie dostarczają opinii latami i jakoś się u Niego leczą , gdzie indziej znowu ktoś pisze, że maks. pół roku i bye bye.

Mogłabym uzyskać odpowiedź jak to w końcu jest, ponieważ ta kwestia nie daje mi spokoju. Załóżmy, że jakiś Psycholog nie da mi pozytywnej opinii (różnie może być) więc wszystko przeciągnie się w czasie u kolejnego.

(Admin)Benjamin
Moderator
nie TRÓ-ts ;)

Wysłany:  Pobierz post   28 Maj 17, 20:36 [Cytuj]

dommi napisał/a:
Za 2 tygodnie jadę do dr. Libera na drugą wizytę. Póki co nie mam jeszcze opinii od Psychologa. Najprędzej uwinę się z nią na kolejną. Chciałam się dowiedzieć czy nie będzie robił problemów z tego powodu(nie da recepty)?

Nie będzie. Do Libera zwykle chodzi się na samym początku, więc jeszcze przed jakimikolwiek wizytami u kogokolwiek innego. Ja sam zacząłem psychologa dopiero później.
Co do tego ile poczeka na opinię, to nie wiem, może wypowie się ktoś inny ale przypuszczam że poczeka ile będzie trzeba.
4.Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
5.Moderator nie flooduje - moderator ekspresywnie wyraża swoje myśli
6.Moderator nie zakłada głupich tematów - moderator sprawdza czujność forumowiczów
7.Moderator choruje na banofilię - wybacz mu to - choroba zawodowa
8.Szanuj moda swego, bo możesz mieć gorszego
;D

"Ludzie nie dbają o to, co mówi się o mnie czy o tobie. Myślą o sobie, od śniadania do kolacji. Bardziej przejęliby się niewielkim bólem głowy niż wiadomością o mojej czy twojej śmierci."
[Profil] [PM]

Stefan
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   23 Kwiecień 19, 15:31 [Cytuj]

Nie było mnie u Libera parę lat, ale teraz wyszło na to, że muszę go odwiedzić, stąd moje 2 pytania:
1. Ile teraz sobie życzy za wizytę?
2. Czy dalej przepisuje hormonów wór, który to zapas starcza na rok?
[Profil] [PM] [E-mail]

Michau
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   5 Sierpień 19, 12:27 [Cytuj]

jeśli wystawia recepty to 200zł za wizyte
[Profil] [PM]

Michau
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   21 Wrzesień 19, 03:10 [Cytuj]

Za opinie też 200 ;)
[Profil] [PM]

Pobierz temat