Pobierz temat Poprzedni temat «» Następny temat
Podobne Tematy
[Warszawa] dr hab. n. med. Kazimierz Niemczyk
[Warszawa] dr n. med. A. Sankowski/dr n. med. L. Lembas
[Warszawa] dr n. med. Wiesław Czernikiewicz
[Warszawa] dr n. med. Wiesław Kurach
[Kraków] lek. med. Zbigniew Cholewa

Dodaj temat do ulubionych (widoczny w Twoim profilu , zakladka ulubione)     Temat: [Kraków, Warszawa] dr n. med. Zbigniew Liber

Polecasz tego lekarza ?
TAK
83%
 83%  [ 36 ]
NIE
16%
 16%  [ 7 ]
Głosowań: 43
Wszystkich Głosów: 43

Autor Wiadomość
Stefan
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   6 Sierpień 14, 19:10 [Cytuj]

Ja mam inne pytanie dotyczące Libera (bo się do niego wybieram, niestety, pół roku jeździłem do seksuolog w Rzeszowie na darmo...): w sumie skąd on wie, że powinien nam przepisywać hormony? Przecież nie mając badań, nie ma pewności, czy jesteśmy trans. Chwała mu za to, ale zaskoczyło mnie to, bo inni lekarze raczej tego nie robią.
[Profil] [PM] [E-mail]

(Admin)Benjamin
Moderator
nie TRÓ-ts ;)

Wysłany:  Pobierz post   6 Sierpień 14, 21:52 [Cytuj]

Bo wierzy w to co mówi pacjent? :)
Poza tym no w najgorszym razie skończą się hormony kiedy pacjent nie dostarczy opinii psychologicznej - może Liber wychodzi z założenia, że te parę miesięcy przyjmowania hormonów to nie taki problem.

Stefan napisał/a:
Przecież nie mając badań, nie ma pewności, czy jesteśmy trans.

Złe podejście - bo i tak nikt Ci nie powie czy jesteś trans, transseksualizm to diagnoza, którą sam sobie stawiasz - badania są tylko po to by wykluczyć inne przyczyny dezaprobaty płci itp. :)
4.Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
5.Moderator nie flooduje - moderator ekspresywnie wyraża swoje myśli
6.Moderator nie zakłada głupich tematów - moderator sprawdza czujność forumowiczów
7.Moderator choruje na banofilię - wybacz mu to - choroba zawodowa
8.Szanuj moda swego, bo możesz mieć gorszego
;D

"Ludzie nie dbają o to, co mówi się o mnie czy o tobie. Myślą o sobie, od śniadania do kolacji. Bardziej przejęliby się niewielkim bólem głowy niż wiadomością o mojej czy twojej śmierci."
Ostatnio zmieniony przez Benjamin 8 Sierpień 14, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]

Aviana
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   8 Sierpień 14, 19:34 [Cytuj]

Benjamin napisał/a:
Bo wierze w to co mówi pacjent? :)
Poza tym no w najgorszym razie skończą się hormony kiedy pacjent nie dostarczy opinii psychologicznej - może Liber wychodzi z założenia, że te parę miesięcy przyjmowania hormonów to nie taki problem.

Stefan napisał/a:
Przecież nie mając badań, nie ma pewności, czy jesteśmy trans.

Złe podejście - bo i tak nikt Ci nie powie czy jesteś trans, transseksualizm to diagnoza, którą sam sobie stawiasz - badania są tylko po to by wykluczyć inne przyczyny dezaprobaty płci itp. :)

Leczę się u Libera 2 lata, a opinii psychologicznej nie mam i niespecjalnie potrzebuję. Papierek za 300zł stwierdzający u mnie transseksualizm nie wniesie zbyt dużo do mojego życia, więc po co wyrzucać pieniądze?

Jeśli ktoś nie ma pewności to jak najbardziej powinien się zdiagnozować, ale nie powinno być to "wymogiem ustawowym" dla wszystkich.

Jeśli mam jakieś "ale" do Libera to to, że nieco zbyt olewczo traktuje wyniki badań, ale kiedy dzieje się coś gorszego to oczywiście reaguje.

Stradivarius
User(-ka) poziom expert
niepoprawny romantyk

Wysłany:  Pobierz post   8 Sierpień 14, 22:51 [Cytuj]

Cytat:
Papierek za 300zł stwierdzający u mnie transseksualizm nie wniesie zbyt dużo do mojego życia, więc po co wyrzucać pieniądze?

Bo bez tego nie dostaniesz wyroku? Z resztą nie musisz od razu płacić 300zł. Niektórzy przyjmują na NFZ. A Stefan, odpowiedź na Twoje pytanie ciągnie się nie wprost przez poprzednie 10 stron tego tematu :D

feniks
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   11 Sierpień 14, 11:09 [Cytuj]

tak się zastanawiam, gdybym zaczął się u Libera leczyć i załóżmy, że postawił diagnozę, zrobił badania itd. a potem np. bym się przenióśł do innego seksuologa to czy wszystko by zaczęło się od nowa? w sensie badania itd.? Z tego co czytam u Libera szybko się otrzymuje hormony i diagnozę, i czy myślicie że to miałoby wpływ na ponowną diagnozę u innego seksuologa. Był ktoś w takiej sytuacji może?
[Profil] [PM]

(Admin)svirusek
Moderator
Virus

Wysłany:  Pobierz post   11 Sierpień 14, 16:35 [Cytuj]

Diagnozę byś pewnie dostał ale mógłbyś mieć problemy z dokumentacją medyczną bo tą z kolei lekarze nie chętnie chcą dawać. Sama diagnoza może przyszłemu lekarzowi nie wystarczyć, może potrzebować tej dokumentacji by znać szczegóły leczenia, jak to wyglądało u Ciebie na początku, jak się rozwijało itp. itd. Dr. Robacha np. taką dokumentację daje jako diagnozę ale z tego co czytałem to Liber daje inną. Czytałem też że niechętnie reaguje na przeniesienie do innego lekarza więc jakbyś chciał się przenieść i prosić o taką dokumentację mógłby robić Ci problemy. Wszystko by więc pewnie zależało od tego czy lekarz by oczekiwał takiej dokumentacji i jeśli tak to czy Liber by Ci ją dał.

Fare.
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   12 Sierpień 14, 12:54 [Cytuj]

Hej. c: Przybywam po długiej przerwie i mam pytanie, o ile ktoś w ogóle orientuje się w tej kwestii -- czy szesnastolatek ma czego szukać u dr Libera? Tj. czegoś więcej niż pocieszającej rozmowy raz w tygodniu, której celem jest dociągnięcie mnie jakoś do 18-stki...
Dam może kilka szczegółów: mam wspierającą mamusię pod pachą (najchętniej zabrałbym ją na ewentualną wizytę, żeby nie było wątpliwości, że kwestia rodziców nie jest problemem, ale czy w razie czego ona wystarczy, czy mojego ojca też musiałbym zgarnąć?), całe gimnazjum występowałem w roli męskiej i czułem się świetnie (mam na myśli dołączanie do chłopaków przy podziale na grupy, np. noszenie z nimi ławek, kiedy dziewczyny robiły coś innego, a poza tym także przebierałem się w męskiej szatni), teraz udaję się do liceum, w którym również zamierzam używać mojego normalnego imienia (nie wyobrażam sobie już zresztą, jak miałoby być inaczej) i byłoby świetnie, gdybym mógł zacząć już terapię hormonalną.
Wiem, że przy wspierających rodzicach rozpoczęcie jej nie jest problemem u 17-latka, a co z 16-latkiem? Ponawiam pytanie z początku -- mam czego u dr Libera szukać? c: Jakiś inny młodociany trans zechciałby się podzielić doświadczeniami? Albo nawet niemłodociany? :D Generalnie, ktokolwiek?

Z góry dziękuję serdecznie! :D
[Profil] [PM]

Szymon2502
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   12 Sierpień 14, 23:06 [Cytuj]

Wydaje mi się, że to czy masz 16 lat czy rok więcej nie zmieni dużo. Wszystko zależy od Libera i jego podejścia do załatwiania takich spraw przed pełnoletnością. Plusem jest to, że masz wsparcie rodziców ale nie wiem czy to go przekonuje. Kiedyś rozmawiałem z kimś od Libera i z tego co słyszałem to jest on raczej sceptycznie nastawiony do takich przypadków i woli czekać do 18 ale nie dam głowy że robi tak zawsze.
[Profil] [PM] [E-mail]

Lunch`
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   13 Sierpień 14, 23:36 [Cytuj]

Fare. napisał/a:
Hej. c: Przybywam po długiej przerwie i mam pytanie, o ile ktoś w ogóle orientuje się w tej kwestii -- czy szesnastolatek ma czego szukać u dr Libera? Tj. czegoś więcej niż pocieszającej rozmowy raz w tygodniu, której celem jest dociągnięcie mnie jakoś do 18-stki...

Ogólnie Liber przyjął mnie, kiedy miałem dokładnie 16 lat i 7 miesięcy i dostałem receptę na pierwszej wizycie. Sądzę, że gdybym wcześniej nie próbował gdzie indziej i nie zmarnował pół roku, to też by mnie przyjął. Bądź tylko świadom, że to nie jest lekarz dla osób niezdecydowanych, więc na ''rozmowy do 18'' i tak nie miałbyś co liczyć, on jest od formalności, a nie pogadanek. Skoro mama Cię wspiera i wyraża zgodę na ewentualne leczenie, to w sumie sprawa załatwiona. Starczy, że będzie tylko ona, chociaż możesz oczywiście zabrać także ojca.

Fare.
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   14 Sierpień 14, 13:41 [Cytuj]

Szymon2502, wysłałem Ci PW, ale jeszcze raz -- dzięki za odpowiedź.

Lunch`, dzięki za odpowiedź. c: Szczerze mówiąc rzeczonych rozmów chciałbym uniknąć, bo jak pierwszy raz poszedłem do seksuologa ze swoim ts, w szóstej klasie podstawówki, to na tym właśnie cała "terapie" polegała. :D A szkoda, bo wiem, że zagranicą się młodsze przypadki leczy, no ale cóż, my jesteśmy w Polszy, także nie ma co cudów oczekiwać... ;) Zresztą jestem na 100% pewny, że jakbym u tamtego lekarza został, to by mi kazał ciągnąć do 18-stki. Taki typ. :p Nie wymieniam z nazwiska.
Pozwól, że Cię pytnę trochę. cc; Robiłeś wcześniej jakieś badania? Jeśli tak, to przyszedłeś do niego od razu z wynikami, czy dał Ci receptę na zaufanie? I ile kazał sobie zapłacić? :D
Z góry wielkie dzięki. c:

Pozdrawiam.
[Profil] [PM]

Lunch`
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   14 Sierpień 14, 19:49 [Cytuj]

Fare., nie dziwię się, ja także chciałem ich uniknąć.
Badań przed wizytą nie robiłem żadnych, zresztą nie wiedziałem nawet, jakich konkretnie będzie wymagał (poza kilkoma pojedynczymi, ale mama stwierdziła, że jak da listę, to wtedy się tym zajmiemy). Możesz przynieść pojemniczek z moczem, bo to Cię nie ominie i całkiem możliwe, że gdybyś go jednak mu nie dał, to kazałby Ci jeszcze przed wyjściem to załatwić, a po co sobie komplikować sprawę?
Receptę mi wypisał bez żadnych większych problemów, musiał sobie tylko trochę pogadać na temat mojego wyglądu, ponieważ nie mógł przełknąć glanów i kolczyków, ''bo faceci tak nie wyglądają''. Nie pamiętam na 100%, ile zapłaciłem, ale było to chyba 300 złotych za pierwszą wizytę, później 150.

(Admin)Benjamin
Moderator
nie TRÓ-ts ;)

Wysłany:  Pobierz post   14 Sierpień 14, 22:55 [Cytuj]

Fare. napisał/a:
Pozwól, że Cię pytnę trochę. cc; Robiłeś wcześniej jakieś badania? Jeśli tak, to przyszedłeś do niego od razu z wynikami, czy dał Ci receptę na zaufanie? I ile kazał sobie zapłacić? :D

Jeżeli chcesz pytać kogoś konkretnego, rób to na PW. Rzeczy o które pytasz były już z resztą omawiane w tym temacie parę razy... wiem że temat ma 12 stron, ale no... ;) jakbyś chociaż kilka ostatnich przeczytał, to dowiedziałbyś się ceny itp., a tak to się po prostu tematy nam dalej rozmywają...
4.Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
5.Moderator nie flooduje - moderator ekspresywnie wyraża swoje myśli
6.Moderator nie zakłada głupich tematów - moderator sprawdza czujność forumowiczów
7.Moderator choruje na banofilię - wybacz mu to - choroba zawodowa
8.Szanuj moda swego, bo możesz mieć gorszego
;D

"Ludzie nie dbają o to, co mówi się o mnie czy o tobie. Myślą o sobie, od śniadania do kolacji. Bardziej przejęliby się niewielkim bólem głowy niż wiadomością o mojej czy twojej śmierci."
[Profil] [PM]

feniks
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   30 Sierpień 14, 12:10 [Cytuj]

czy dr Liber wymaga zrobienia 1 operacji przed złożeniem pozwu, bo wolałbym spróbować na NFZ a w ostateczności płacić?
[Profil] [PM]

(Admin)svirusek
Moderator
Virus

Wysłany:  Pobierz post   30 Sierpień 14, 16:07 [Cytuj]

To chyba nie lekarz wymaga od nas operacji. To my decydujemy kiedy się jej podejmiemy. Kiedyś też myślałem, że to lekarz prowadzący zleca albo sąd wymaga by być już po I-ce ale to nie tak. To my o tym decydujemy bo i my za to płacimy kasę i różnie to u różnych osób bywa, jedni mają ją inni zbierają dopiero.

kotkolwiek
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   3 Wrzesień 14, 20:09 [Cytuj]

Powracam po wizycie u Libera, no tu już mogę coś napisać. Dojazd do Wawy koszmarny, bo miałem od siebie pociąg o 4 rano + przesiadka w Poznaniu, zlądowaliśmy na centralnym. Na pierwszej stronie tematu jest, że trzeba wysiąść na przystanku Aspekt. Słabo, bo od Aspektu na Kwitnącą to jeszcze spora droga. Najlepiej wysiąść z 2/3 przystanki po Aspekcie. Krążyłem z matką po całej Chomiczówce w poszukiwaniu jego nieszczęsnego bloku nr 7 ponad godzinę, wszystkie bloki są bardzo podobne, wszędzie ogrodzenia, cud jak się ktoś nie zgubi. Ta Kwitnąca to strasznie długa jest i krzyżuje się z Conrada i Brązowniczą, trudno nie wejść gdzieś w bok, mieszkańcy też wam za dużo nie pomogą, bo pytaliśmy i słabo. Jak dotarliśmy to i tak nam zostało ponad 3 godziny do wizyty. Na szczęście przyjął nas godzinę wcześniej, bo byśmy zamarzli ;).

Wpuścił nas - rozmowa. Pytania standard - od kiedy mam symptomy TS, ogólne pytania zdrowotne, wywiad co do chorób w rodzinie (rak, żylaki kończyn dolnych, choroby psychiczne itd.) Pytania poniżej pasa przy matce to o masturbację, jak często, sposób i pytanie o doświadczenia seksualne - czy masz i homo czy hetero. Potem wyprosił moją matkę i zrobił mi badanie ginekologiczne (niefajnie bardzo, ale starał się rozśmieszać, nieźle mu wychodziło, chociaż czasem przekracza granice ;)). Przy okazji znalazł mi nadżerkę na szyjce macicy, to dobrze, bo nieleczone może się w raka zmienić. Potem foty. Krocze, fota przodem i tyłem. Sprawdził też węzły chłonne, klatę, czy nie mam płaskostopia itp. (no od góry do dołu).

Dostałem receptę na Danazol, Omkę i Prolo (do wyboru, bo doszły go słuchy o ostatnich brakach omki w aptekach), coś na trądzik i Orgametril (na wywołanie okresu, bo od prawie 3 miesięcy nie miałem). Orgametril mogę sobie jednak odpuścić, bo jakimś cudem dzień po wizycie dostałem.

Dawki oczywiście liberowo-końskie, czyli 1 amp. omki/10 dni lub 2 amp. prolo/10 dni. Nie zaprzątam sobie tym głowy szczególnie, bo i tak będę brał rzadziej i bez danazolu. Zależało mi na samej recepcie ;).

Na samej wizycie wysłał mnie jeszcze do toalety, bo chciał próbkę moczu. Dostałem też 2 kartki z badaniami, które mam zrobić. Hormonalne i ogólne, które miałem, do powtórzenia wg niego.

To z dziwnym poczuciem humoru, co pisaliście, to wszystko prawda. Bardzo bezpośredni jest, ale raczej na + dla mnie. Koszt wizyty 350 zł.

A! Jeśli jest tu ktoś kto 1 września tak koło wpół do czwartej wchodził do gabinetu to niech wie, że jest bardzo ładny i miał fajny ekran exploited XD (nie mogłem się powstrzymać :)). Chyba tyle chciałem napisać, może coś mi się potem przypomni jeszcze ;).
[Profil] [PM]

Szpileczka
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   6 Wrzesień 14, 21:11 [Cytuj]

Tak na przyszłość. Najszybszy dojazd w Warszawie. Metrem na Metro Młociny, a następnie 203 na przystanek "Głowackiego". Z przystanku już rzut beretem :-)
[Profil] [PM] [WWW]

feniks
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   22 Wrzesień 14, 18:42 [Cytuj]

Dziś byłem na 1. wizycie u Libera. Skorzystałem ze wskazówek koleżanki wyżej i ma rację, to jest najszybszy dojazd. W poczekalni była 1 osoba, 2.w środku ale szybko poszło. Od razu per pan, i nawet dr spytał czy to moja 2 wizyta albo czy u niego byłem. Tylko raz się pomylił co do końcówek, więc w porządku.
Ogólnie miły, odpowiada na pytania, badanie gin. i fotki były, ale cóż. 350zł zainksował, recepty nie proponował. Pewnie dlatego że sam powiedziałem wcześniej, że chcę zacząć hormony od marca najprędzej. Dostałem te badania jak wszyscy z wyjątkiem HIVu, bo z tego co czytałem nie każdy ma, ale to może dlatego że nie wiedziałam czy byłem szczepiony na WZW czy coś.
W skrócie polecam.
[Profil] [PM]

pancakes998
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   12 Październik 14, 12:33 [Cytuj]

Byłem u niego przedwczoraj i uczucia mam mieszane. Mam nadzieję że to nikomu nie zawadzi, ale bardzo, bardzo dokładny opis całej wizyty jest tutaj: http://autystycznekoty.blogspot.com/
W skrócie zapłaciłem 350zł, trochę mnie poobrażał, dostałem receptę.
Usunąłem jeden post z uwagi na identyczną treść (zdublowany) /sVirusek
Ostatnio zmieniony przez svirusek 12 Październik 14, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [WWW]

anonim
Ban

Wysłany:  Pobierz post   Liber i "zamknięta strona"5 Styczeń 15, 20:16 [Cytuj]

Czy ktoś z Was ma informację co się dzieje z kliniką Zbigniewa Libera w Warszawie? Dziś powinien przyjmować w godzinach popołudniowych i go nie było. Strona "life.com.pl" zawiera od niecałych 2 tygodni treść: "Strona została zamknięta". Na wayback machine zmiana treści nastąpiła po 18 grudnia 2014.

Czy wie ktoś czy on nadal przyjmuje, gdzie, a jeżeli nie, to kto ma podobne poglądy co do przepisywania leków co on?
[Profil] [PM]

Kyoto
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   5 Styczeń 15, 21:27 [Cytuj]

Ostatnio jak przyjmował to był chory chyba bo miał silną chrypke. Może wziął chorobowe ?
Aczkolwiek to info mnie zamurowało O_O
Czekam na info

W sumie chorobowe by się zgadzało bo akurat byłam u niego równe 2 tygodnie temu przed świętami właśnie.
Ostatnio zmieniony przez Kyoto 5 Styczeń 15, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

Shamisen
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   12 Styczeń 15, 19:53 [Cytuj]

Byłam dziś po raz pierwszy u Libra. Jest taki, jaki mówią - trochę ekscetryczny, ale w gruncie rzeczy miły, sympatyczny i przede wszystkim konkretny. Robił mi dużo badań ogólnych, pytał też o historię chorób w rodzinie. Przez ten czas używał męskich końcówek w stosunku do mnie, ale pozatym traktował jak najbardziej z szacunkiem. Ostatecznie dał mi skierowanie na badania endokrynologiczne, wypisał receptę i zainkasował 250 zł. Generalnie wrażenia mam jak najbardziej pozytywne :).
[Profil] [PM]

SirNobody
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   2 Luty 15, 10:26 [Cytuj]

Ja ze swojej strony radzę u Libera uważać na dawki.

Miałem przepisany teść 1 amp. Omnadrenu 250 co 10 dni, brałem i tak co 14.

Ostatnio robiłem kontrolne badania. Wyniki testosteronu? 3255,21 ng/ml (norma męska to 241-827 ng/ml
(z trzema innymi panami mógłbym się podzielić, i nadal mielibyśmy teścia w "wysokiej normie", po ~813)

Także z dystansem proszę podchodzić do jego dawkowania, no i oczywiście robić jak najczęściej kontrolne badania. Pomyśleć, że się dziwiłem dlaczego nagle zacząłem w takim tempie łysieć.
"
- Tadeusz Borowski

14.03.13 - I wizyta; 3.04.13 - TST; 27.01.15 - I rozprawa; 21.12.15 - wyrok
Ostatnio zmieniony przez Benjamin 2 Luty 15, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

Ania78
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   2 Luty 15, 11:38 [Cytuj]

Shamisen napisał/a:
Przez ten czas używał męskich końcówek w stosunku do mnie, ale pozatym traktował jak najbardziej z szacunkiem..

Gdyby traktował ludzi z szacunkiem, to zwracałby się zgodnie z płcią, a nie wbrew. Gdyby szanował, nie robiłby też nagim pacjętkom zdjęć. Tyle w temacie poszanowania. Kiedyś rozważałam u niego leczenie jednak z uwagi, że robi te fotki wolałam załatwić sobie w inny sposób leki i wybrałam innego lekarza prowadzącego.

Drażni mnie gdy ktoś pisze kolejny raz o szacunku w stosunku do kogoś kto ponirza transseksualistki. Nie pomyśleliście, że on może Was nie szanować, mieć niezły ubaw z Waszej desperacji -idziecie bo wiecie, że dostaniecie leki a on potem ma niezła zabawę z tego i do tego zarobek? Ciekawe co później robi z tymi zdjęciami. Znajoma, która u niego się leczyła nie dostała tego zdjęcia w odpisie dokumentacji medycznej, tak więc NA PEWNO TE ZDJĘCIA NIE STANOWIA DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ!

Rozumiem, że ważne jest, że jest taki lekarz, który skróci hormonami część cierpienia na pierwszej wizycie (szczególnie jeżeli zaczynacie młodo) ALE ... nazwijmy rzeczy po imieniu.
[Profil] [PM] [E-mail]

karolina27sl
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   18 Marzec 15, 23:47 [Cytuj]

Chciałam iść do tego lekarza ale po opinii przeczytanej na jego temat raczej rezygnuję. Te zdjęcia i drogie wizyty mnie trochę przerażają...
[Profil] [PM]

sub-zero
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   8 Kwiecień 15, 10:17 [Cytuj]

odradzam Libera. gdybym mógł się cofnąć w czasie nigdy w życiu nie wybrałbym się do niego ponownie. cóż opierałem swoją decyzję na opinii znajomego który był (wtedy jeszcze) zadowolony. pierwsza wizyta w 2012 roku. badanie moczu, cytologia, wypisał od razu receptę na 4 opakowania omnadrenu, dał karteczkę z badaniami które muszę zrobić, wziął 350zł i dał paragonik. nie miałem pojęcia że jest aż tak niekompetentnym lekarzem. dość zboczone poczucie humoru, nadal robił fotki, trochę postraszył że widzi coś niepokojącego. powiedział kiedy mam przyjąć omnadren i wysłał do domu. bez żadnych specjalistycznych badań czy aby nic mi nie zaszkodzi, czy mogę wgl przyjmować testosteron. kiedy przyjechałem z wynikami popatrzył na nie, wypisał recepte, wziął 100zł i powiedział że w sumie recepte może mi wypisywać lekarz rodzinny. na następną wizytę kiedy przyjechałem by spytać i inne badania spytał tylko czy mam już kariotyp i opinię psychiatry i psychologa. kiedy powiedziałem że jeszcze nie zaśmiał się więc na tym skończyła się nasza przygoda. czekam tylko na opinię od niego i mam nadzieję że będę mógł o nim zapomnieć. robi problemy przy rozprawach na których się nie pojawia pomimo wezwania z sądu
[Profil] [PM] [E-mail]

ka.jul7
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   16 Kwiecień 15, 18:08 [Cytuj]

ostatnio nic się u niego nie da załatwić, nie chce dać listu kierującego na SRS twierdząc, że sama go powinnam napisać i przynieść mu do podpisu, na pytanie co tam powinno się znajdować odpowiada żebym sobie znalazła w Internecie

grubiański, agresywny, ostatnio coraz gorzej traktuje pacjentów
[Profil] [PM] [E-mail]

lenkag
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   16 Kwiecień 15, 18:13 [Cytuj]

Z tym listem, to zawsze tak było :) Musi być w języku angielskim, nie wymagaj od niego, żeby takie listy sam pisał. Do nie prawie zawsze z gotowcami się idzie czy to do sądu czy skierowanie na SRS. Nic nowego, serio.
[Profil] [PM]

ka.jul7
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   17 Kwiecień 15, 23:05 [Cytuj]

od tego jest lekarzem żeby pisać takie rzeczy, ja nie jestem więc skąd mam wiedzieć co mam w nim napisać? sama się leczę?

mógłby mi napisać po polsku, przetłumaczyłabym na angielski

ale wolał odesłać do google i kilka razy mnie obrazić po tym jak czekałam u niego 2,5 h w kolejce

w dodatku, w stosunku do cis pacjentów tak się nie zachowuje, tylko do ts, bo ma świadomość, że wszyscy się u niego leczą i że ich byt zależy od jego decyzji - władza nad ludźmi mu odwaliła

bardzo wyraźnie to widać że traktuje nas jak podludzi, ciekawe jakby jakaś ciska do niego przyszła z problemem i powiedział jej, że on nie ma czasu, niech sama mu przyjdzie z rozwiązaniem, a on napisze receptę i skasuje 150 zł, a jak nie wie co zrobić to niech sprawdzi sobie w google

etyka zawodowa tego lekarza wychodzi na jaw gdy chce się konkretów a nie wypisania recepty na leki i do widzenia

ciekawe swoją drogą po co mu ta cała kartoteka którą gromadzi na temat swoich pacjentów, z danymi, które w ogóle do celów medycznych nie są potrzebne?
Ostatnio zmieniony przez Kuba 22 Kwiecień 15, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

Danny:)
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   19 Kwiecień 15, 04:13 [Cytuj]

Przepraszam, że się wtrące w dyskusję, nie jestem i nie byłem (i raczej nie będę) pacjentem Dr Libera, ale po przejrzeniu wątku gdzie mnóstwo jest komentarzy na temat grubiaństwa doktora i olewania pacjentów itp itd naszła mnie jedna refleksja, to po co się u niego leczycie ? skoro taki zły i wogóle i tylko większość narzeka. Przecież Dr Liber nie jest jedynym lekarzem w Polsce zajmującym się Ts, jest co najmniej kilku innych, z tego co pisze tutaj na forum to nawet w samej Warszawie są inni więc chyba nie ma problemu żeby zmienić lekarza. Obracam się w środowisku lekarskim (rodzina lekarzy + studiuję medycynę) i wierzcie, że nie jeden Dr Liber ma takie podejście do pacjenta, wielu innych też, czego oczywiście nie pochwalam, ale jak mi lekarz nie pasuje to idę do innego. Poza tym, ja jako student odbywający praktyki znam też relację lekarz-pacjent od tej drugiej strony i naprawdę niektórzy pacjenci potrafią być tak upierdliwi albo pretensjonalni że co to im się nie należy że szlag może człowieka trafić, wczujcie się też czasem w tego lekarza który po 12h zapierdzielania na dyżurze jedzie zmęczony przyjmować jeszcze kilka godzin w gabinecie a tu przychodzi Kowalski i żąda tabletek na żołądek bo przeczytał w necie że Malinowska z warzywniaka brała i jej pomogły, a jak mu lekarz nie zapisze (bo Kowalskiemu co innego dolega naprawdę) to wyjdzie z gabinetu i powie że cham i konował.
[Profil] [PM]

lenkag
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   19 Kwiecień 15, 08:10 [Cytuj]

Danny wszystkie do niego poszłyśmy, bo kombinował i przysługiwała Nam dzięki niemu refundacja na bardzo drogie leki. Teraz już tego nie robi, bo siedzą mu na ogonie z nfz i ja już też nie widzę żadnych sensownych argumentów, żeby taki kawał drogi jechać skoro to samo dostanę tutaj na miejscu...
[Profil] [PM]

Pobierz temat
[ ODPOWIEDZ ]