Pobierz temat Poprzedni temat «» Następny temat
Podobne Tematy
[Szczecin] dr n.med. Walerian Jędrzejczak
dr n. med. Paulina Klonowska-Woźniak
[Szczecin] dr n. med. Andrzej Niedzielski
[Szczecin] dr Dmytrzak, dr Śliwiński, dr Piotrowiak
[Bytom] dr n. med. Janina Janicka-Grabowska

Dodaj temat do ulubionych (widoczny w Twoim profilu , zakladka ulubione)     Temat: [Szczecin] dr.med.Iwona Jankowska-Wojniak

Polceasz tego lekarza ?
TAK
33%
 33%  [ 1 ]
NIE
66%
 66%  [ 2 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   [Szczecin] dr.med.Iwona Jankowska-Wojniak25 Maj 02, 13:35 [Cytuj]

[t1][ce]120 zł[/ce]
[kom]0 501 494 202[/kom]
adres: Szczecin, ul. Narutowicza 14b/2
[t2]Kuba_:
Przyjmuje w poniedziałki i środy. Dzwonisz rano i jeszcze tego samego dnia masz wizytę, mi podała kilka godzin do wyboru i mogłem sobie spokojnie dopasować. Jest moim lekarzem prowadzącym.

Dojazd tramwajem:
Wsiadasz pod dworcem PKP w tramwaj nr 3. jedziesz kilka przystanków i wysiadasz na Placu Rodła (przy Radissonie i Gallaxy -duże centrum handlowe).
Zaraz obok masz przystanek z którego wsiadasz w tramwaj nr 12 lub nr 11 i jedziesz kolejne kilka przystanków. Wysiadasz na Narutowicza, przechodzisz na lewą stronę ulicy i skręcasz od razu w tą pierwszą ulicę. Idziesz około 3-4 minut prosto i już widzisz te fioletowe balkony.
Na rogu jest PKO, zaraz obok NETTO i fioletowa brama, podchodzisz do bramy, szukasz na domofonie napisu: GABINET. Wchodzisz po schodach i od razu po prawej masz wejście do gabinetu. Na dole jest też apteka więc od razu można zrealizować receptę na hormony.

Dojście pieszo:
Można też dojść pieszo, jest dużo bliżej niż tramwajami, bo tramwaje jadą na około. Z dworca idzie się około 15 minut. Prosto z peronu wchodzisz na schody i wychodzisz do miasta górą - najlepiej zapytaj kogoś w którą stronę wyjść z pkp aby trafić prosto do ulicy Potulickiej. Z Potulickiej masz od razu wejście w ulicę Narutowicza, potem już idziesz cały czas prosto aż dojdziesz do NETTO i już jesteś na miejscu (do netto trafisz od drugiej strony niż jakbyś przyjechał/a tramwajem). Najlepiej przed wyjazdem spójrz na mapkę: link [/t2][/t1]
[t2]Gabinet:
W poczekalni leci muzyka, więc nie musisz się obawiać że wszyscy usłyszą o czym rozmawiasz z lekarzem. To już spory plus. Pani doktor jest dość miłą i inteligentną kobietą, choć jak już ktoś napisał na forum - lubi rządzić. Dostałem skierowania na wszystkie badania już na pierwszej wizycie. Na każdym skierowaniu od razu napisała co gdzie mogę zrobić. Miałem przyjść na drugą wizytę dopiero z kompletem wyników i wtedy dostałem pierwszą receptę na hormony. Po dłuższym czasie mogę dodać tylko tyle, że nie zawsze podobały mi się wizyty i jej podejście, czasami bywała bardzo niemiła, lubi rządzić, za bardzo interesuje się życiem prywatnym i zawodowym pacjentów - wtrąca się i narzuca swoje zdanie.
Od 2009 roku nie jestem już jej pacjentem, po zmianie dokumentów i drugiej operacji hormony przepisuje mi endokrynolog i lekarz rodzinny.[/t2]
Ostatnio zmieniony przez Kuba 11 Maj 13, 16:27, w całości zmieniany 26 razy  
[Profil] [PM]

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   [Szczecin] dr.med.Iwona Jankowska-Wojniak20 Listopad 07, 14:13 [Cytuj]

Odnalazłem opinie innych ze starego forum:
Ktoś 1:
Już kiedyś o niej pisalem, wiec powtorze: ja ją odradzam. Bylem na jednej wizycie i mi sie nie podobalo: ma podejscie tyrana (byla bardzo przeciwna mojemu pomyslowi, zeby w nowej szkole od razu sie podac za chlopaka mimo braku dokumentow; nie miala racji- moj pomysl sie sprawdzil; ona mi zaproponowala utopie: zebym zmienil imie na neutralne, a jak jej powiedzialem ze przeciez nie ma takich polskich imion, zaproponowala zebym zmienil na zagraniczne- to wszystko na czas zanim bede mial nowe dane :roll: ). Do tego byla dosyc oschla i niezbyt sympatyczna, a ja uwazam ze czlowiek powinien sie dobrze czuc u lekarza. Nie szanuje czasu pacjenta: umawia sie rano na wizyte popoludniowa tego samego dnia (nie mozna sie umowic pare dni wczesniej). Ja mialem daleko, zadzwonilem z drogi bo mi kazala, zeby sie upewnic co do godziny, a ona mi powiedziala ze jednak w tym dniu nie moze, bo musi byc w sadzie (jakby przy poprzedniej rozmowie tego nie wiedziala). Moze dla Ciebie bedzie inna, ja ją bardzo zle wspominam.

Kamila:
Wiesz...no nie wiem :-/ Wlasciwie to jest moja jedyna deska ratunku bo na wyjazdy do innych miast nie moge sobie pozwolic ze wzgledu na prace :-/ Postanowilam ze jaka by nie byla to zacisne zeby i przemilcze jakies sprawy ktore beda mnie gryzly. Jej zasranym obowiazkiem jest udzielic mi pomocy,za to w koncu jej place. Mysle ze nie bedzie wielkich problemow. Przed wizyta robie sobie morfologie,hormony i,rtg i wszystkie badania u okulisty.Chce zeby te wyniki dostala juz do reki.Sama wiem co mam robic,jej pomoc ma dotyczyc jedynie skierowan do psychologa,diagnozy i przepisania hormonow.Nie dam sobie nic wcisnac.Zobaczymy w poniedzialek....oczywiscie wrazenia i pierwsza opinie zamieszcze na forum:-) Aha...Pytales sie jej ile moze trwac diagnoza??Po jakim czasie dostaje sie hormony??

Ktoś 2:
Z tego co mowila nie odczulem, zeby byla przeciwna transom, po prostu ma nieprzyjemny styl bycia i wyraznie lubi o wszystkim decydowac. Taki typ tyrana. Ja u niej bylem miesiac przed rozpoczeciem studiow, powiedziala, ze na pewno je skoncze jako chlopak (czyli po trzech latach) i ze wszystko zajmie minimum rok, ale raczej dwa lata (tzn do dokumentow i pierwszej operacji, bo dalej to juz nie od niej zalezy). dla porownania: dr Robacha na pierwszej wizycie powiedziala ze okolo 6 miesiecy potrzeba i rzeczywiscie tyle wyszlo. Jedna strona pozytywna u dr Wojniak to to, ze zalatwia w szpitalu terminy badan (ale chyba platnie, a to niekorzystne przy niektorych rzeczach). Jezeli nie masz innej mozliwosci, to po prostu zacisnij zeby i sprobuj. Powodzenia.

Ktoś 3:
Jedyne co wiem o tej pani to to, że niezbyt przyjemnie potraktowała mojego kolegę. Stwierdziła, że nie może być TS skoro w tej chwili nie chce operacji. Tak stwierdziła przez telefon... Ja się z ta panią nie kontaktowałam więc na jej temat nie chcę za wiele mówić. na pewno Kamila będzie miała do powiedzenia znacznie więcej i oby jak najlepszych treści. Pozdrawiam Devi A ona jest chyba kumpelka doktor Robachy... bo coś mi wspominała Pani R. ;-)

Kamila:
Drogie grono lekarskie czytajace nasze skromne forum...chcialabym przeprosic wszystkich ktorzy zostali urazeni tamta wypowiedzia.Bylo to dobitne okreslenie tego iz zadaniem kazdego lekarza jest pomaganie swoim podopiecznym:)Nie mialam tu na celu urazenia kogokolwiek i jeszcze raz bardzo przepraszam:) Ralf dziekuje Ci bardzo za cenne informacje ktore jak najbardziej mnie satysfakcjonuja:) Jesli Pani Wojniak jest taka to moze i dobrze.To znaczy ze ma twardy charakter i potrafi skutecznie dzialac.Czas terapii tez mnie odpowiada,tego sie spodziewalam i tak chcialam aby byl rozlozony(za rok moge zlikwidowac swoja polise:-)).Z tego co piszecie pani Dr. ma bardzo podobny charakter do mnie :-P hihihihihihi Ostatnio nawet moj kierownik mi powiedzial ze mam sklonnosci dyktatorskie hehehehe (oczywiscie opierdzielalam go wczesniej ze robi syf a ja nie znosze syfu i jak mam pracowac razem na zmianie to musi zwracac na to uwage bo ja po nim sprztac nie bede:P)Ok.Jeszcze odnosnie Dr.Wojniak...przekonam sie sama w Poniedzialek:-)

Jestem po pierwszej wizycie. Opisze wszystko dokladnie...Zadzwonilam do pani Dr.Wojniak zaraz po 10 rano (umawiasz sie na wizyte w tym samym dniu) i kazala mi przyjsc o 18.Wszystko mi powiedziala,jak tam trafic itd...Oczywiscie nie mialam pojecia co to za ulica hehehe bo mam zero orientacji w miescie:)Poprosilam ojca zeby mnie podrzucil,sciemnilam ze umowilam sie z kumpela.Mialam takiego stresa ze szok!!Jeszcze chyba nigdy sie tak nie denerwowalam.Mialam wrazenie ze pani Wojniak mnie wysmieje i w ogole,koszmar.Oczywiscie nie moglam trafic do gabinetu,wejscie do niego jest prawie niewidoczne,gabinet znajduje sie na prywatnym,bardzo ladnym osiedlu.Ok...teraz konkretniej...Pani Wojniak jest poprostu super!!Jest bardzo rzeczowa,stawia na dobra diagnoze i dzialanie bez pospiechu.Bylam tak zestresowana ze jak poprosila mnie o pesel to prawie wszystie rzeczy mi wypadly.Troche pozartowala,kazala mi sie nie denerwowac.Skwitowala mnie ze jestem skorpionem i napewno dopne swego:-) Nie jest prawda ze ma nieprzyjemny styl byc,nic a nic.Niestety Szczecin to wielka wiocha i nie ma tutaj zadnego psychologa ktory zajmuje sie ts i pani Wojniak wysyla mnie na 3 dni do Łodzi do dr.Robachy (tak,to prawda ze sa przyjaciolkami)i jej zalogi,maja zrobic mi tam wszystkie rzeczy zwiazane z psychologia i psychiatria.Mam tez napisac zyciorys emocjonalny i zalaczyc kilka fotek.Jestem bardzo zadowolona z wizyty i ciesze sie ze trafilam wlasnie na Dr.Wojniak, bylam bardzo spieta i mysle ze nastepnym razem bedzie juz ok.Nie taki diabel straszny:-) Chcialam uzywac zenskich koncowek...ale...tak sie wstydzilam:-) Pani Wojniak powiedziala ze jeszcze zdaze sie przyzwyczaic do niej:-) Wizyta byla dosyc krotka,pytala sie mnie czy sie ucze czy pracuje itd.Wlasciwie jak sie mnie o to zapytala to dodalam tez mase innych rzeczy odnosnie rodziny,pracy,leczenia tak zeby nie musial juz zadawac wszystkich oklepanych pytan dla ts:-)
Ostatnio zmieniony przez Kuba 13 Lipiec 10, 17:34, w całości zmieniany 7 razy  
[Profil] [PM]

szczeciniak
[Usunięty]

Wysłany:  Pobierz post   13 Sierpień 08, 16:08 [Cytuj]

Cytat:
ma podejscie tyrana

To prawda. W ogóle dziwna z niej kobieta, nie polecam.

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   19 Sierpień 08, 22:06 [Cytuj]

Pisałem już o tym w innym temacie ( http://www.transseksualizm.pl/viewtopic.php?t=543 ) ale skopiowałem i dopisałem jeszcze troszkę tutaj żeby było w opinii o lekarzu i każdy kto się wybiera do pani doktor wiedział czego może się spodziewać, choć niekoniecznie, może po prostu tylko mnie nie lubi? :-P Była dla mnie miła tylko na pierwszej i drugiej wizycie, potem niestety było już coraz gorzej...

Za każdą wizytę oczywiście płacę 100 zł a wizyta wygląda tak że najpierw na mnie pokrzyczy że nie pracuję, jestem w domu takim pasożytem itd. a potem daje mi receptę i dowidzenia.
Nigdy nie zapytała jak się czuję po hormonach, nawet teraz po operacji czy wszystko jest w porządku. Nie interesuje jej moje leczenie tylko to czy pracuję, uwzięła się na tą pracę... a ja chcę pracować dopiero po zmianie dokumentów i jej o tym powiedziałem. Uznała więc że nie mam testu realnego życia i jak nie będę pracował to dostanę od niej opinię dopiero za 2-3 lata.

Nie chciała mi dać nawet zaświadczenia że jestem w trakcie leczenia żebym nie miał żadnych problemów w urzędach czy w razie kontroli przez policję -bo jednak trochę jeżdże samochodem, a nie zawsze trafi się na kumatych policjantów :-P

Nie chciała mi też dać skierowania na operację, twierdząc że i tak nigdzie jej nie zrobię przed zmianą dokumentów, bo takie jest prawo w Polsce, kłociłem się z nią wtedy, bo wiedziałem że można..... Udowodniłem że da się zrobić mastektomię bez wyroku a wtedy wściekła się na mnie że zrobiłem operację bez jej zgody.

No i zastanowiło mnie jeszcze jedno... kiedy zapytała "co ci to dało? co ci dał ten zabieg?" czy lekarz prowadzący transseksualistów nie wie ile dla nas znaczy ta operacja, że zadaje takie pytania?

Prawdopodobnie w listopadzie pójdę do niej po raz ostatni, po całą dokumentację mojego leczenia, a później do Dulki lub Robachy :-) Szkoda, bo fajnie było że miałem tak blisko, ale niepotrzebnie z tym zwlekałem, bo wizyty już dawno przestały mi odpowiadać, chyba tylko to mnie trzymało że jest jedynym lekarzem w tej okolicy, ale trudno, ja mogę jeździć i na drugi koniec Polski.
Ostatnio zmieniony przez Kuba 19 Sierpień 08, 22:10, w całości zmieniany 2 razy  
[Profil] [PM]

(Admin)Henry_Winter
Admin na emeryturze
Piękny Inaczej

Wysłany:  Pobierz post   1 Wrzesień 08, 17:59 [Cytuj]

Kuba_ napisał/a:
No i zastanowiło mnie jeszcze jedno... kiedy zapytała "co ci to dało? co ci dał ten zabieg?" czy lekarz prowadzący transseksualistów nie wie ile dla nas znaczy ta operacja, że zadaje takie pytania?

Kubuś luzik ;-) to akurat jest najnormalniejsze pytanie, żeby ustalić jak się czujesz po zabiegu. Lekarz może wiedzieć ile operacja dla ciebie znaczyła, ale chce też to od ciebie usłyszeć - norma.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

Reeps
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   3 Wrzesień 08, 20:54 [Cytuj]

Byłem jak na razie tylko raz u dr Wojniak i nie mam za dużo do powiedzenia, ale pierwsze wrażenie nie zachęciło mnie specjalnie do dalszych kontaktów. Wszedłem tam z nadzieją, że coś ciekawego usłyszę, że dowiem się, co mam zrobić. Oczywiście wiem, że do 18stki mogę sobie najwyżej pogwizdać, ale nie spodziewałem się, że zostanę tak jawnie olany. Pani doktor zadawała mi pytania, na które nie miałem czasu nawet do końca odpowiedzieć, przekręcała moje słowa, żeby wyciągnąć ode mnie więcej, a na koniec stwierdziła, że być może nie jestem ts, bo nie potrafię jasno i precyzyjnie określić (najlepiej jednym zdaniem i 72 znakami), dlaczego tak uważam. Ogólnie wyszedłem ze zmiętoszonym ego. Być może przesadzam, bo byłem mocno zestresowany sytuacją.

elske
[Usunięty]

Wysłany:  Pobierz post   3 Wrzesień 08, 21:03 [Cytuj]

No to wspolczuje. Troche inne podejscie niz Pani z Łodzi, ktora mnie osobiscie tak ciagnela za jezyk ze niemal sama mi podpowiadala co mam powiedziec :-)

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   3 Wrzesień 08, 21:50 [Cytuj]

ehh, ja wychodziłem od niej zdołowany po tym wszystkim czego się tam musiałem nasłuchać...

W każdym razie ja jej już nikomu nie polecam....

EDIT:
kurde, byłem dzisiaj u niej, nastawiony bardzo bojowo, ale spokojny... no i co? i muszę ją pochwalić... aż sam nie wierzę, że to piszę, ale właśnie tak...
wyszedłem od niej zadowolony, była bardzo miła, obiecała mi opinię do sądu, a ja nawet jej nic nie powiedziałem że przyszedłem zabrać wszystko i że chcę zmienić lekarza, nie wiem więc skąd taka zmiana w niej.
zobaczymy co będzie dalej, obiecała więc papierów nie zabrałem, poczekam na tą opinię. jeśli faktycznie ją dostanę, to nie będę już zmieniać lekarza.
trochę sobie porozmawialiśmy, zadziwiła mnie dzisiaj, nie wspomniała nawet słowem o tym że nie pracuję, zainteresowała się moim leczeniem - jak sie czuję, jak biorę hormony, dała mi też skierowanie na kilka badań (głównie wątroba) żeby sprawdzić jak hormonki na mnie wpływają. hmm... nie mam pojęcia skąd taka zmiana... (może czyta nasze forum? :-)) w każdym razie szok.... ale pożyjemy zobaczymy ;-)
Ostatnio zmieniony przez Kuba 29 Wrzesień 08, 22:43, w całości zmieniany 5 razy  
[Profil] [PM]

Reeps
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   13 Październik 08, 20:25 [Cytuj]

Popieram Kubę. Druga wizyta w niczym nie przypominała pierwszej. Pani doktor uśmiechnięta, bez złośliwych komentarzy... Przeczytała życiorys, dała mi skierowania i kazała przyjść z ojcem. Powiedziała, że prawdopodobnie studia zacznę jako facet.

Wyszedłem z bananem na twarzy, wyluzowany. Zdziwiło mnie to... Trzecia wizyta może pomoże wyliczyć średnią. ;-)

Thom
Mega zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   4 Styczeń 09, 18:02 [Cytuj]

Dr. Iwona Jankowska-Wojniak - opinie: http://www.znanylekarz.pl...wy-szczecin.php
[Profil] [PM]

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   20 Kwiecień 09, 21:49 [Cytuj]

Jakiś czas temu zmienił się koszt wizyty u dr Jankowskiej-Wojniak i teraz jest to 120zł.

To takie info dla osób które chciałyby się tam wybrać, żeby im nie zabrakło 20 zł w portfelu :-)
[Profil] [PM]

Dawidd
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   20 Kwiecień 09, 22:04 [Cytuj]

no swietnie a ja mialem zamiar sie wybrac do niej niedlugo ;/

(ADM) Black-Orchid
Moderator
Blackwinged Guardian

Wysłany:  Pobierz post   5 Czerwiec 09, 22:44 [Cytuj]

Cytat:
Bartek napisał:
Wcześniej byłem u Jankowskiej i nie polecam, zraziła mnie do siebie już na pierwszej wizycie, a do tego naopowiadała jakiś niestworzonych głupot mojej mamie ;/ i chyba nie musze mówić że miałem przez to troche nieprzyjemności ze strony rodziców... bo uwierzyli tej idiotce która to może z jedną książke o tej tematyce przeczytała i usłyszała co nie co od Robachy... Być może teraz jest troche bardziej kompetentna, byłem u niek ok 4 lata temu. Kazała też zrobić jakieś zupełnie do niczego nie potrzebne badania.To jest moja opinia, każdy i tak sobie wybiera lekarza według swojego uznania ;)

A mogę zapytać z ciekawości jakie badania uwazałes za niepotrzebne ? :)

e: przeniosłem z tematu o Liberze /kuba
Ostatnio zmieniony przez Kuba 6 Czerwiec 09, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]

Bartek
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   6 Czerwiec 09, 17:51 [Cytuj]

Chociazby kolejne EEG (miałem 3 wyniki EEG wcześniejsze, ale zdaniem Jankowskiej musiałem zrobic kolejne...niby po co? Skoro tamte były w normie. Co niby miało się zmienić przez rok? i kilka wcześniejszych? Nie mówiąc o tym, że do sądu nie było to zupełnie potrzebne ani nikomu innemu do szczęścia ;) A jak spytałem poźniej Libera to ją wysmiał, powiedział, że jak najbardziej poprzednie EEG są aktualne i dobre.
Albo miałem badanie z wynikiem chromosomów (XX) tyle że jakieś stare, z dzieciństwa, ale co niby się miało w tek kwesti zmienić :) ? A ona też coś stękała, że trzeba będzie powtórzyć bo to jest niewiarygodne :D lol
Poza tym jeszcze jakies badania zleciła, ale w tej chwili nie potrafie Ci powiedzieć, bo nie pamiętam (było to ok 4 lata temu, a badania były raczej nietypowe jak na TS). Chyba chciała zrobić jak najwięcej badań się da (nawet tych zbędnych) i odwlekała bardzo, zleciła mi 2 badania i kolejna wizyte wyznaczyła za niewcześniej niż 2 miesiące (bo stwierdziła, że wcześniej i tak tego nie zrobie...). Już nawet pomijając badania (bo różni lekarze wymagają róznych badań), to zraziła mnie do siebie swoją niekompetencją ;/ i głupimi textami (nawet mojej mamie nawkręcała jakiś głupot). Wtedy bazowałą głównie na jednek książce któa przeczytała i co nieco od dr Robachy usłyszała na temat TS. (szkoda tylko, że książka jest dość wiekowa ;) i niektóre metody się przez ten czas troche zmieniły ;)
No ale jak pisałem, jest to moja opinia i ja osobiście dr Jankowskiej nie polecam (chociaż możliwe że teraz bardziej zna się na rzeczy, w co wątpie bo ostatnio słyzałem, że kazała komuś zażywac omkę 1 ampułke na 3 tygodnie...). Chociaż są osoby które się u jankowskiej leczyły i są zadowolone.

Poza tym tak najeżdzacie na Libera...A Jankowska wcale nie jest lepsza, ile to sie głupich pytań nasłuchałem na pierwszej wizycie zanim przeszła do rzeczy (chociaż doskonale wiedziała w jakiej sprawie przychodze...).
Ostatnio zmieniony przez Kuba 6 Czerwiec 09, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   24 Czerwiec 09, 22:32 [Cytuj]

A mi się wydaje, że ona się ostatnio zmieniła, na lepsze :-) Byłem u niej dzisiaj. Nie wiem, może akurat trafiam na te dobre dni ;-) Dała mi nawet receptę na dwa opakowania omki, a wcześniej zawsze dostawałem po jednym, tak więc będę mógł trochę rzadziej tam chodzić. Poza tym jakaś taka dużo milsza jest.

Ekspresowo napisała opinię dla sądu - bo sąd mi ją wyznaczył jako drugą biegłą. Chyba bardziej się zaczęła interesować, w ogóle to zaskakuje mnie czasami bardzo. Zadzwoniłem do niej by ją poinformować o wszystkim tuż po rozprawie, a ona już wszystko wiedziała.

[ Dodano: 2 Listopad 09, 11:40 ]
Na jednej z wizyt zapytałem czy potrzebny jest nowy dowód do 2 operacji, że chciałbym ją zrobić jak najszybciej, a ona od razu sięgnęła po telefon, wszystkiego się dowiedziała, napisała skierowania do szpitala i na badania, wszystko mi załatwiła w ciągu paru minut, tym jednym telefonem do dr Niedzielskiego i dwa dni później miałem się stawić w szpitalu na operację :-D

[ Dodano: 30 Grudzień 09, 23:57 ]
Chyba jednak sie nie zmieniła na lepsze. Nie będę już dokładnie opisywał ostatniej mojej wizyty u niej bo nie chcę się znów niepotrzebnie denerwować... ale nikt mi nie będzie mówił co mam robić i jak żyć, bo ja wiem co chcę, mam plany i będę się ich trzymał. Zdenerwowała mnie jak nigdy wcześniej, Chudini może potwierdzić jaki zły od niej wyszedłem bo był ze mną :-D

Byłem u niej ostatni raz. Teraz po recepty do rodzinnego mam zamiar chodzić.

Ps. ode mnie jeszcze na ostatniej wizycie wzięła 120 zł, ale podobno od innych bierze już 160 zł :-/
Ostatnio zmieniony przez Kuba 31 Grudzień 09, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]

m.86
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   11 Luty 11, 18:49 [Cytuj]

Jedno pytanie. Czy, jeśli bym miał się do tej pani zgłosić, to warto wcześniej przejść diagnostykę u psychologa?

I drugie pytanie... Po jakim, mniej więcej, czasie od pierwszej wizyty jest szansa na hormony?
Ostatnio zmieniony przez Kuba 27 Marzec 11, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   27 Marzec 11, 08:23 [Cytuj]

Nie wiem czy warto wcześniej iść do psychologa, ona wysyła do Łodzi do Olszycy. Ja robiłem u Olszycy prywatnie, więc szybko poszło (jedna sześciogodzinna wizyta i miałem opinię).

Co do drugiego pytania... ja dostałem hormony na drugiej wizycie (3 miesiące po pierwszej wizycie), ale musiałem jej przynieść komplet wyników badań na które mnie wcześniej skierowała, opinię od psychologa i zaświadczenie od psychiatry.

ibrahim_akkaev
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   25 Lipiec 11, 22:33 [Cytuj]

Dziś byłem u niej pierwszy raz i faktycznie jest dość dziwna. Byłem mega zestresowany i miałem przez to problemy z konkretnym wyrażaniem myśli, w skutek czego bardzo mało jej tak naprawdę przekazałem.
Ale ogólnie sytuacja mnie trochę zdziwiła, bo doktor ma pacjenta co 15 minut - przyjęła mnie ze sporym opóźnieniem,a jak się okazało, 15 minut po mnie była już następna osoba, więc skróciła rozmowę do zadania paru pytań i zlecenia napisania życiorysu (jeśli to normalne, to mnie poprawcie).
Jej pytania też nie były zbyt konkretne. Dotyczyły bardzo ogólnych zagadnień dotyczących mojego postrzegania siebie, swojej seksualności itp., a ja nie lubię niekonkretnych pytań: mów wszystko co wiesz na ten temat i tak naprawdę nic nie powiesz. I przez to mało ze mnie wyciągnęła, mam nadzieję, że życiorys da jej te informacje, które potrzebuje i wtedy będzie jakiś punkt wyjścia do rozmowy.
Z pozytywów - fajnie, że od razu pozwala poczuć się komfortowo, bo mówi we właściwej formie od pierwszego zdania i miałem świadomość, że rozmawia ze mną jak z chłopakiem, czego mi bardzo brakuje na co dzień, więc fajne uczucie.
Rzeczywiście wygląda na taką, co lubi wszystko po swojemu załatwiać.

Z informacji dodatkowych: powiedziała mi, że podobno od września ma być w Szczecinie psycholog i nie będzie trzeba jeździć do Łodzi. Jak pójdę za m-c to mi pewnie powie więcej. A za wizytę wzięła 120 zł.

m.86
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   26 Lipiec 11, 12:39 [Cytuj]

Cytat:
skróciła rozmowę do zadania paru pytań i zlecenia napisania życiorysu (jeśli to normalne, to mnie poprawcie).

U mnie ta sama sytuacja, więc to chyba jakaś norma.

Cytat:
Jej pytania też nie były zbyt konkretne.

Potwierdzam. Niekonkretne do bólu. Bardzo trudno się w ten sposób rozmawia.

Cytat:
Rzeczywiście wygląda na taką, co lubi wszystko po swojemu załatwiać.

Łagodnie żeś to ujął. Pani Doktor zdecydowanie za bardzo lubi rządzić, na czym jej autorytet, przynajmniej z mojego punktu widzenia, DUŻO traci. Swoją drogą, jasno o tym powiedziałem podczas wizyty.

Z pozytywów: Mówiła cały czas we właściwej formie i właściwym imieniem. (Ja to mam na co dzień, więc większego wrażenia na mnie nie zrobiło, ale i tak, choćby za to, szacunek.) Nie kwestionowała w żaden sposób słuszności mojej decyzji o podjęciu leczenia. Raczej dziwiła się, że dopiero w takim wieku. Zaskoczyła mnie informacją, że być może mógłbym składać pozew do sądu już po roku.

Za parę dni mam drugą wizytę, to będę może wiedzieć coś więcej. Na razie nadal jestem nastawiony podejrzliwie.
[Profil] [PM] [E-mail]

ibrahim_akkaev
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   26 Lipiec 11, 22:25 [Cytuj]

[quote="m.86"][quote] Nie kwestionowała w żaden sposób słuszności mojej decyzji o podjęciu leczenia. Raczej dziwiła się, że dopiero w takim wieku.[/qoute]

A to dobre - ja mam 19 lat, a ona do mnie: "Co cię powstrzymywało, że wcześniej nie przyszedłeś?". Nie przekonuje jej argument, że:
- nie miałem kasy, a ona tanio się nie ceni (120 zł w pół godzinki....)
- skończyłem dopiero liceum, więc mam większą swobodę działania

Cytat:
Za parę dni mam drugą wizytę, to będę może wiedzieć coś więcej. Na razie nadal jestem nastawiony podejrzliwie.

A jak długo czekałeś na następną wizytę? Też Ci kazała dopiero po miesiącu przyjść?

Jeszcze co mnie totalnie zmieszało - ingeruje w jakieś moje typowo osobiste decyzje, typu: jakie chcę sobie wybrać imię. Cieszę się, że w trosce o mnie radzi mi, żeby było podobne do mojego starego imienia, żeby inni mogli z mniejszym szokiem mnie przyjąć po zmianie, ale to już lekka przesada... Ja właśnie wolałbym się odciąć od tego, co było. Takie jest moje skromne zdanie.
[Profil] [PM] [E-mail]

m.86
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   26 Lipiec 11, 22:54 [Cytuj]

Niecały miesiąc. (3 tygodnie, to minimum.)
Mi się akurat w kwestię imienia nie wtrącała, bo mam własne od dawna. O co innego mam z nią konflikt i to do tego stopnia, że jeszcze nie przestałem rozważać szukania pomocy gdzie indziej. Ja tam ugodowy człowiek jestem, ale wszystko ma swoje granice. Nie można dawać sobie wejść na głowę, zwłaszcza w sprawach, które są dla nas ważne.
[Profil] [PM] [E-mail]

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   27 Lipiec 11, 07:55 [Cytuj]

Dlatego ja z niej zrezygnowałem, ciągle się wtrącała w moje prywatne sprawy - praca, nauka, rodzina.
Na ostatniej wizycie (dawno to było, daaawno) pokłóciłem się z nią, bo chciała za mnie wybierać moją przyszłość, a ja dobrze wiedziałem gdzie chcę iść się dalej uczyć i co chcę robić.

Nie dajcie sobie wmówić że nie ma możliwości zrobić mastektomii przed zmianą dokumentów, a na falloplastykę chciałaby wszystkich wysyłać do Czech haha

Nie wierzcie w jej obietnicę, bo ona dużo obiecuje a później nie pamięta lub po prostu zmienia zdanie. Fakt, że dała mi opinię do sądu po roku, ale ile ja się o to musiałem prosić... wymusiłem to chyba na niej, bo na każdej wizycie o tym mówiłem i podkładałem jej opinię do podpisania (tą z portalu wydrukowaną). Później napisała mi inną, bo tamta była niewystarczająca.

Z minusów to było tyle, plus o wszystko co pisałem w poprzednich postach.

Nie mogę jednak powiedzieć że są same minusy, bo było kilka plusów wizyt u niej, podsumowując między innymi:
- koszt wizyty (jednak 120 zł to i tak nie dużo w porównaniu z niektórymi innymi lekarzami)
- szybkie terminy wizyt (np. dzwonisz rano i tego samego dnia masz wizytę)
- po rozprawie została wyznaczona na moją biegłą i tu akurat bardzo mnie zaskoczyła bo ekspresowo napisała kolejną opinię i wysłała do sądu
- jako biegła wystawiła rachunek o połowę niższy niż normalnie ze względu na to że byłem jej pacjentem
- szybko dała hormony (na drugiej wizycie)
- brak 2 letniego testu realnego życia
- nie miałem jeszcze nowego dowodu, tylko wspomniałem o drugiej operacji a ona od razu chwyciła telefon i załatwiła mi to tak, że dwa dni później byłem już w szpitalu
Ostatnio zmieniony przez Kuba 27 Lipiec 11, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]

m.86
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   2 Sierpień 11, 23:11 [Cytuj]

Melduję po drugiej wizycie. (Jak sobie Pan Ibrahim na pw życzył.)
Mam skierowania do psychologa i do psychiatry. (W swoim mieście, za co jestem Pani Doktor wdzięczny.) Do tego skierowanie na USG ginekologiczne przezbrzuszne. (Mógłbym zrobić w Szczecinie u lekarza, co się zna na TS.)
Pomału zaczynam nabierać jakiegoś minimalnego zaufania. (Czytaj: przekonania, że nie trafiłem na kogoś, kto chciałby mnie na kobietę przerobić.)
Myślę, że, co do konkretów, Pani Dr jest w porządku. (Posty Pana Kuby też na to wskazują.)
Sposobu traktowania pacjenta mógłbym się czepiać.
Ile razy można tłumaczyć, że fakt, że się nie z czymś nie zgadzam, NIE znaczy, że "okazuję lekceważenie"? Jak się nie zgadzam i dyskutuję, to znaczy, że SZANUJĘ ROZMÓWCĘ. Jakbym Panią Dr uznał za głupią (jak twierdzi), to bym zwiał po pierwszej wizycie, bo się boję głupich ludzi.

*na granicy offtopu: ON*
Jak się kto wybiera w ciągu najbliższych dni / tygodni, to uwaga na opóźnione pociągi na trasie Poznań - Szczecin. Coś się wykoleiło koło Wronek i tory częściowo w rozsypce.
*na granicy offtopu: OFF*
[Profil] [PM] [E-mail]

ibrahim_akkaev
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   8 Sierpień 11, 03:11 [Cytuj]

K woli ścisłości - ile czasu Ci dała na dopełnienie tych badań?:) Kiedy następna wizyta?

m.86
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   10 Sierpień 11, 18:30 [Cytuj]

Czau nie określiła, bo sama dokładnie nie wie ile to zajmie. Mam się zgłosić, kiedy będę miał opinię od psychologa i psychiatry.

(Dodam, że o lekarzach, na których namiary mi podała, nie ma nic na forum i mało informacji w Internecie, generalnie. )
[Profil] [PM] [E-mail]

chudini
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   11 Sierpień 11, 16:55 [Cytuj]

A mógłbyś napisać jakich Ci podała o ile możesz. Pytam z czystej ciekawości bo być może kogoś znam, przewinąłem się przez sporą grupę psychiatrów i psychologów. Jak nie chcesz na forum możesz na PW.
[Profil] [PM] [E-mail]

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   11 Sierpień 11, 17:02 [Cytuj]

Cytat:
Dodam, że o lekarzach, na których namiary mi podała, nie ma nic na forum i mało informacji w Internecie, generalnie.

To, że Ci podała czy nawet wypisała skierowanie do jakiegos psychologa czy psychiatry to nie znaczy, że musisz do nich iść. Sam wybierasz do kogo się udasz :)

ibrahim_akkaev
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   14 Październik 11, 17:41 [Cytuj]

Mam pytanie: czy ta lekarz zleciła komukolwiek z was tomografię?

Wiem, że się robi prześwietlenie siodełka tureckiego, ale coś mi tu nie pasi z tą tomografią. Co prawda nie dostałem jeszcze takiego polecenia (rozłożyła mi badania na dwie tury), ale powiedziała, że oprócz EEG mam mieć jeszcze tomografię. Czy to możliwe, że coś jej się po prostu z innym badaniem pomyliło, czy wam też zaleciła?

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   14 Październik 11, 21:08 [Cytuj]

Mnie skierowała na:
- prześwietlenie siodełka tureckiego
- kariotyp, ciałka barra
- hormony (testosteron, PRL, LH, FSH, T3, T4, estradiol)
- ostrość i dno oka
- EEG
- badanie ginekologiczne przezbrzuszne (USG)
- cholesterol, glukoza, próby wątrobowe, krzepnięcie
- badania psychologiczne (wiadomo testy)
- badanie psychiatryczne (tylko ocena stanu psychicznego)

Więcej chyba już nic nie było. O tomografii nigdy nic nawet nie wspominała, ale ja u niej zaczynałem w 2007 roku, więc może coś się u niej pozmieniało.

m.86
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   26 Listopad 11, 16:22 [Cytuj]

Cytat:
Mam pytanie: czy ta lekarz zleciła komukolwiek z was tomografię?

Mi zleciła rezonans magnetyczny
Reszta tak samo, jak u Pana Kuby, tylko że:
sam kariotyp (o ciałkach Barra / chromatynie) na skierowaniu nic nie ma,
u okulisty jeszcze badanie pola widzenia
Cytat:
To, że Ci podała czy nawet wypisała skierowanie do jakiegos psychologa czy psychiatry to nie znaczy, że musisz do nich iść. Sam wybierasz do kogo się udasz

Wiadoma sprawa, ale jednak udałem się do zasugerowanych przez nią lekarzy i ten wybór okazał się, w miarę, trafny.
Cytat:
A mógłbyś napisać jakich Ci podała o ile możesz.

Dr J. Więznowski -psychiatra, jak sam mówi, nie zajmuje się TS, ale opinię wystawił pozytywną, po zapoznaniu się z opinią psychologa
Dr K. Waszyńska -psycholog opinia pozytywna po 3 wizytach i odesłaniu mnie gdzie indziej na test IQ
[Profil] [PM] [E-mail]

Pobierz temat
[ ODPOWIEDZ ]