Pobierz temat Poprzedni temat «» Następny temat
Podobne Tematy
[Warszawa] dr n. med. A. Sankowski/dr n. med. L. Lembas
[Warszawa] dr n. med. Wiesław Czernikiewicz
[Warszawa] dr n med. Marek Uleniecki
[Warszawa] dr n med. Marek Uleniecki
[Katowice-Ligota] dr n. med. Marian Ciesielski

Dodaj temat do ulubionych (widoczny w Twoim profilu , zakladka ulubione)     Temat: [Wrocław] dr n. med. Ryszard Smoliński

Polecasz tego lekarza ?
TAK
0%
 0%  [ 0 ]
NIE
100%
 100%  [ 3 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
Freja
Doświadczony/a user(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   [Wrocław] dr n. med. Ryszard Smoliński25 Maj 02, 13:35 [Cytuj]

[t1]adres: Wrocław , ul. Zielińskiego 2/5 (gabinet prywatny
godziny przyjęć: wtorki i piątki od godziny 16:30 (bez konieczności uzgadniania wizyty)
oraz każdy inny dzień tygodnia po telefonicznym uzgodnieniu
[tel](48) 0-71-343-25-88[/tel]
[kom]601-744-691[/kom]
[ce]200 zł.[/ce]
[t2]
Gabinet - 10 min w lewo od Dworca Głownego PKP, w poblizu Teatru Polskiego i Filharmoni, vis-a-vis placu przy ulicy Zielińskiego)
Specjalizuje się raczej w K/M, ale M/K nie wyrzuca.Konkretny, uprzejmy, rzeczowy.Prowadzi leczenie i wydaje opinie sądowe. Przypadki M/K konsultuje jeszcze z dr Robachą z Łodzi. Na którejś z wizyt, będzie też chciał widzieć twoich rodziców i/lub partnerkę(a).
---
Przychodząc do gabinetu w godzinach oficjalnych przyjęć, nastaw się na siedzenie w kilkuosobowej poczekalni i najlepiej wpadnij trochę wcześniej - kolejka.
[/t2][/t1]
[t1]adres: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Kamieńskiego 73a,
[tel]0-71 327-02-71[/tel][/t1]
[t1]e-mail: rsmolinski@o2.pl
gabinet: http://www.seksuolog.org[/t1]
Ostatnio zmieniony przez Kuba 5 Maj 13, 16:28, w całości zmieniany 14 razy  
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]

Faery
Technical Admin
Schizofreniczka m/k

Wysłany:  Pobierz post   16 Kwiecień 08, 18:16 [Cytuj]

Smoliński da radę. Jak jestes facetem to powinno być wszystko ok, ale z leczeniem kobiet to tak średnio sobie radzi.
Ostatnio zmieniony przez Kuba 20 Grudzień 10, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

merkury
[Usunięty]

Wysłany:  Pobierz post   16 Kwiecień 08, 18:18 [Cytuj]

Smolinski? No cos Ty... Dzwonilem do niego i w trakcie rozmowy przez telefon ze mna rozmawial rownoczesnie z pacjentem. Poza tym slyszalem opinie, ze olewa pacjentow ponizej 22 roku zycia. To ze walnal sobie wielki szyld GINEKOLOG, SEXUOLOG w centrum miasta nie znaczy ze jest taki super. Przynajmniej mnie od razu zniechecil fakt, ze w czasie wizyty pacjenta gada ze mna przez telefon. Ja polecam Zdrojewicza.

Ja siedze u Zdrojewicza tyle ile mi pasuje, a jak przychodze do niego do kliniki to kasy nawet nie brał mimo że go pytałem czy coś płace. Nie wymagał też ode mnie 100 badań czego wymaga akurat Smoliński. Nie kazał mi iść np do ginekologa. Chciał tylko hormony, morfologie, kariotyp i badanie psychiatryczne.

Edit: połączenie dwóch postów /kuba
Ostatnio zmieniony przez Kuba 20 Grudzień 10, 10:49, w całości zmieniany 2 razy  

Faery
Technical Admin
Schizofreniczka m/k

Wysłany:  Pobierz post   16 Kwiecień 08, 18:58 [Cytuj]

To, że lekarz wymaga badania, nie świadczy na jego nie korzyść. Zresztą nie ma idealnego lekarza, każdy robi po swojemu. Najważniejsze, by:
- dał odpowiednie papiery do sądu
- przepisał leki
- nie spieprzył Ci organizmu
- zadbał o to by efekty leczenia były jaknajlepsze

A Smoliński z mojego doświadczenia 4 punktów wcale nie spełnia świetnie (1 ok, 2 tak sobie, 3 ok, 4 kiepskawo)
[Profil] [PM] [E-mail]

LUTHER
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   17 Kwiecień 08, 03:28 [Cytuj]

Merkury.Zdrojewicz wporzo !A smolinski pelna olewka! Rozmawia przez telefon. NIe wiem byc moze na prywatnych nie gada, ale co za roznica,olewa.No i nawiedzony jakis, strasznie dlugo ciagnal ta diagnoze. A wizyty nie - one sa po ok.1-5 minut,nawet jak gada przez telefon. nie polecam, jego, bo mnie wkurzyl, on lubi szmal
[Profil] [PM]

Wojtek
Doświadczony/a user(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   5 Październik 08, 18:18 [Cytuj]

Ja bardzo sobie chwalę Smolińskiego. Rozmowa z nim wygląda jak pogaduchy z kumplem. Facet jest luzakiem. Ja go polecam.

[ Dodano: 13 October 08, 18:03 ]
Smoliński ostatnio podniósł stawki:
wizyta-150zł
opinia-500zł.

wiktor34
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   4 Listopad 08, 14:06 [Cytuj]

Ja tez chwale sobie Smolińskiego,konkretny i z jajem gościu, a to że zleca mase badań to tylko po to aby odpowiednią dawke leku podać! dba o zdrowie pacjenta! Polecam na NFZ przyjmuje na Podwalu
[Profil] [PM] [E-mail]

Unknown
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   17 Październik 10, 23:56 [Cytuj]

Koszt wizyty u dr uległa zmianie: 150 zł
[Profil] [PM]

fenrir
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   22 Wrzesień 11, 13:48 [Cytuj]

Zapomniałem zaktualizować(może ktoś połączyć posty czy coś).
Byłem i nie zauważam żadnych problemów. Jedyne co mnie zdenerwowało to fakt, że w trakcie rozmowy dr usilnie próbował odebrać telefon, ale coś źle naciskał bo miał nowy aparat i go rozłączało...
Rozmawia się z nim całkiem normalnie. Po pytaniu "a czy ten facet ma jakieś imię?" zwracał się do mnie właśnie tak, jakbym sobie tego życzył. Od razu mówię, że troszke mu się spieszy, więc trzeba stale stawiać dr'a pod gradobiciem pytań i najlepiej wcześniej sobie jakieś przygotować. Wtedy sami kontrolujecie czas wizyty... Z ręki wypisuje potrzebne skierowania, dodatkowo na któreś spotkanie trzeba przyjść z kimś bliskim. W zasadzie tyle.
Aha, ważna rzecz. Dla M/K nie ma sensu tam iść, bo dr sam przyznaje, że "ciężko mu się pracuje w tę stronę". Lepiej poszukać kogoś innego.

Moniczka
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   17 Październik 11, 23:12 [Cytuj]

Hejka.

Chcę zacząć leczenie u Smolińskiego, bo w sumie nie mam wyboru, jestem z Wrocławia. Jestem m/k.
Jak mu napisałam mejla, czy leczy m/k to w sumie nic nie odpisal a jedynie :
Witam, Zajmuję się transpozycją płci. Koszt wizyty to 150 zł. Pozdrawiam i zapraszam. Ryszard Smoliński www.seksuolog.org

Czytam tu, że on bardziej od k/m. A na dodatek olewa małolatów a ja mam 18 lat. To jak w końcu jest? Darować sobie go i lecieć do Zdrojewicza? W sumie psycholożka poleciła mi tego seksuologa, czyli Smolinskiego.
Ja jestem zdecydowana wiem czego chce. Chce isc do lekarza jako kobieta. Sama nie wiem którego wybrać. Nie chce marnować 150 zł tylko na to, zeby zobaczyc ze ktos mnie olewa.

POMOZCIE!
[Profil] [PM]

(Admin)Magda
Technical Admin

Wysłany:  Pobierz post   18 Październik 11, 10:10 [Cytuj]

Jeśli masz zacząc u Smolińskiego to od razu jedź do Robachy - on i tak po 4 wizycie wszystkich tam odsyła. Możesz też wziać 1-2 wizyty u Niego, zrobić te najprostsze badania (na pewno da Ci skierowania) na miejscu we Wrocławiu. a Potem do Robachy.

narajan
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   25 Styczeń 12, 14:18 [Cytuj]

Sama nie wiem którego wybrać. Nie chce marnować 150 zł tylko na to, zeby zobaczyc ze ktos mnie olewa.

no właśnie,Ja to widze za każdym razem,po wizycie u Robachy chyba się wystraszył,ze ta dała mi doskonałą opinie i w ogóle była mnie pewna w 100%,że jestem Ts.Mam wrażenie jakby mu sie nie chciało zajmować TS.To był mój stracony czas u niego,a z jego strony rzadnego zaangażowanie,Takie mam zdanie,ale każdy moze mieć inne.
[Profil] [PM]

Unknown
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   3 Maj 13, 14:05 [Cytuj]

wiktor34 napisał/a:
Ja tez chwale sobie Smolińskiego,konkretny i z jajem gościu, a to że zleca mase badań to tylko po to aby odpowiednią dawke leku podać! dba o zdrowie pacjenta! Polecam na NFZ przyjmuje na Podwalu

Już nie przyjmuje na NFZ. Poza tym od dłuższego czasu koszt wizyty wynosi 200 zł.
[Profil] [PM]

KasiaW
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   12 Luty 15, 13:09 [Cytuj]

Wkrótce będę miała okazję dodać tu nowa opinię na temat dr Smolińskiego, bo się do niego wybieram. Muszę przyznać, ze kilka waszych opinii trochę mnie zaniepokoiło. W każdym razie mam nie najlepsze wrażenia po dwóch wizytach o prof. Zdrojewicza, więc zobaczymy jak poradzi sobie dr Smoliński. Jest tylko jeden sposób, żeby się przekonać :-)
[Profil] [PM] [E-mail]

Lexel
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   3 Kwiecień 16, 22:48 [Cytuj]

Myślę że już mogę się konkretniej o nim wypowiedzieć. Chodzę prywatnie od zeszłego roku, w sumie były to trzy wizyty i na trzeciej dostałem to, na czym mi najbardziej zależało. Odbierając telefon podczas mojej wizyty tylko rzucał szybkim tekstem "nie mogę rozmawiać mam pacjenta" i się rozłączał- więc ja na to nie narzekam. Szkoda mi tylko że nie sprecyzował konkretnie co Pani Robacha ma mi wpisać i nie do końca konkretnie myślał kiedy mam do niej jechać przez co nie wiem czy nie będzie mnie czekała kolejna podróż do Łodzi... Dobrze się z nim dogadywałem, szkoda że tak drogo, a wizyty raczej nie trwały (nie potrzebowałem żeby trwały) długo.
[Profil] [PM]

enigman
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   4 Kwiecień 16, 21:24 [Cytuj]

KasiaW napisał/a:
Wkrótce będę miała okazję dodać tu nowa opinię na temat dr Smolińskiego, bo się do niego wybieram. Muszę przyznać, ze kilka waszych opinii trochę mnie zaniepokoiło. W każdym razie mam nie najlepsze wrażenia po dwóch wizytach o prof. Zdrojewicza, więc zobaczymy jak poradzi sobie dr Smoliński. Jest tylko jeden sposób, żeby się przekonać :-)

A dlaczego nie masz najlepszego wrażenie po wizytach u Prof. Zdjojewicza? Mogłabyś troszkę rozwinąć temat?

Edit: Byle nie w tym temacie, bo to będzie offtop. /Benjamin
Ostatnio zmieniony przez Benjamin 5 Kwiecień 16, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]

Dorota Lan
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   30 Listopad 16, 17:17 [Cytuj]

Hej odpisuje w sprawie wizyty u Smolińskiego i mam wielką prośbę aby Admin usunął cały mój niepotrzebny oftop. Jest on zbędny, nic nie wnosi do tematu, no i znalazł się tutaj przez pomyłkę – po za tym trąci mocnym emo.

Ogólnie Smoliński jest ok.
Zostawił na mnie złe wrażenie po pierwszej wizycie, ochrzanił mnie na drugiej za zebranie badań bez jego wiedzy (zabrakło mi 3 badań) ale na trzeciej wizycie przepisał mi bloker i nie robi problemów aby to endokrynolog zajmował się mną w przypadku hormonów. Jak sam stwierdził jest trudny, nie przepisuje od razu hormonów i prowadzi pacjentów przez 2 lata. Przy czym ponieważ jestem jego pacjentką od poprzedniego grudnia (przez rok zebrałam wszystkie inne badania, opinie itd.) to teoretycznie mam już jeden rok za sobą i po roku powinnam mieć możliwość zmiany danych. Tak w teorii, a jak stwierdził dr. Smoliński to zależy. Więc to zobaczę jak wszystko będzie wyglądać

Nie wiem czy to komuś pomorzę ale na pierwszej wizycie poprosił mnie
— opinie psychiatry — można szybko uzyskać na NFZ od Sławomira Salachny, przyjmuje na Celtyckiej na Kozanowie. Praktycznie nie ma kolejki. Na TS nie zna się mocno ale jest przyjazny, można wszystko wyjaśnić, orientuje czym jest TS.
— kariotyp — robiłam w INVICTA (nie umiałam znaleść na NFZ ale jeśli da się to niech ktoś mnie skoryguje)
— próby wątrobowe, glukoza, poziom hormonów — robiłam na początku na NFZ ale ostatecznie zrezygnowałam i wykonuje wszystkie badania w Dolmedzie, robią to najtaniej i najszybciej (jeśli da się taniej to proszę o korektę)
[Profil] [PM]

Kelia
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   14 Grudzień 16, 10:59 [Cytuj]

Dr Ryszard Smoliński był "ekspertem" w radiu. Wg mnie ma trochę przedpotopową wiedzę, choć obszerną.
Nie rozumie jak można mieć dzieci, żonę, a dopiero potem zdecydować się na tranzycję... W drugiej audycji przyznaje, że homoseksualizm wśród TS jest czymś normalnych, choć to wyjątek. Szkoda, że niewspomina o odrębności tożsamości płciowej i orientacji seksualnej. Może w gabinecie, bezpośrednio do pacjenta odnosi się inaczej, ale ta audycja mnie do niego zraziła...

http://www.radiowroclaw.p...I-W-INNYM-CIELE
http://www.radiowroclaw.p.../TRANSWESTYTYZM

Całość znalazłam na FB: https://www.facebook.com/...48877062019008/

Dorota Lan napisał/a:
— kariotyp — robiłam w INVICTA (nie umiałam znaleść na NFZ ale jeśli da się to niech ktoś mnie skoryguje)
Ja znam taką metodę: idziesz do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do poradni genetycznej, szukasz gdzie jest w okolicy i zapisujesz się. Czekasz w kolejce, u genetyka prosisz o skierowanie na kariotyp. Z tym skierowaniem za darmo pobierają krew do badania i po miesiącu dostaje się wyniki.
A sama też zrobiłam w Invicta, ale z innego miasta jestem.

Dorota Lan
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   14 Grudzień 16, 23:55 [Cytuj]

Pełna zgoda Kelia

Nie chciałam go hejtować bo ostatecznie dostałam to na czym mi zależało ale zgadzam się z twoją opinią. Zrobiłam tutaj wcześniej niepotrzebny hejtofftop i mogłabym długo jeszcze pisać ale wydało mi się to takie niedojrzałe, że poprosiłam admina aby to wywalił.

Zapomniałam też umieścić w poprzednim poście, że osoby m/k nie mają czego u niego szukać. Racjonalnie na chłodno jest dla mnie teraz ok, ale z innej strony to nikt nie wyprowadził mnie z równowagi tak szybko jak on. Gdyby nie zainwestowany czas szłabym do Zdrojewicza.

Ogólnie pierwsza wizyta była taka, że byłam wkurzona cały dzień. Smoliński ma bardzo stereotypowe widzenie m/k a ja nie spełniam tych kryteriów. Dlatego u psychologa a pózniej u Robachy za każdym razem było to przez mnie tłumaczone — kompletnie niepotrzebnie. Na ostatniej wizycie zdziwiło go, że będę mrozić nasienie bo mogę chcieć dzieci — zakładam ostrożnie, że jestem bi (nie umiem definitywnie określić jakie osoby mnie bardziej pociągają).

Po tej pierwszej wizycie chciałam z niego zrezygnować ale ostatecznie jestem jego pacjentką bo mimo, że mijający rok pozwolił mi się odbić finansowo to mam okropnie niestabilną pracę i płace, nie wiem w jakim mieście lub kraju będę pracować i jak długo a możliwe, że lada moment wyjadę na upragniony staż do pracy, którą uwielbiam — tylko on mi się kalkulował w takiej sytuacji. Jestem niestety cholernym prekariatem z ambicjami zawodowymi. Na szczęście wszystkie osoby z którymi pracuje lub pracowałam nie maja problemu z tym, że jestem ts.

Jeśli się okaże, że po roku będę mieć problemy z opinią do sądu to dam sobie spokój i poszukam kogoś innego.
[Profil] [PM]

niko_g
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   23 Marzec 17, 00:12 [Cytuj]

Jestem po pierwszej wizycie u Smoła i póki co, jak dla mnie jest w porządku.
Facet jest dość konkretny i rzeczowy, wszystko przedstawia dość klarownie.
No ale zobaczymy co dalej P:
[Profil] [PM] [E-mail]

Dorota Lan
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   15 Luty 18, 22:00 [Cytuj]

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy Smoliński będzie mi robił problemy z opinią do sądu?

— Nie byłam u Smolińskiego z rok. Gdy w końcu się do niego wybiorę będzie pewnie z 1,5 roku i tyle samo będę na HRT.
— Jestem jego pacjentką od grudnia 2015, czyli ponad 2 lata.
— Mam potwierdzenie Robachy że mam F64.0 i jestem m/k
— Mam opinie psychiatryczną z listopada 2016
— Mam opinie psychologiczną A. Strzeleckiej z czerwca 2016 i dodatkowo przetłumaczę opinię psycholog z Niemiec
— mam jeszcze opinię neurologa i resztę badań

Czy to wystarczy aby Smoliński nie robił mi problemów z wydaniem opinii?
[Profil] [PM]

Pobierz temat
[ ODPOWIEDZ ]