Pobierz temat Poprzedni temat «» Następny temat
Podobne Tematy
[Łódź] mgr Aleksandra Maschera
Aleksandra Zamojska jest mężczyzną
III w pigułce,porównanie metod operacji oraz ich rezultatów
Związek z transem, zdrady, rozstania, przyjaźnie itp.
Aseksualność po hormonach

Dodaj temat do ulubionych (widoczny w Twoim profilu , zakladka ulubione)     Temat: Aleksandra Robacha

Polecasz tego lekarza ?
TAK
77%
 77%  [ 27 ]
NIE
22%
 22%  [ 8 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
drumbaster
[Usunięty]

Wysłany:  Pobierz post   Aleksandra Robacha25 Maj 02, 13:35 [Cytuj]

Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, lekarz seksuolog, psychiatra, kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego i Patologii Współżycia w Łodzi.

Przyjmuje:
UWAGA NOWY ADRES!!
Poradnia Zdrowia Psychicznego i Patologii Współżycia
ul Sieradzka 11
tel. 42-6824088
( przyjmują za free, ważna legitymacja ubezpieczeniowa / potwierdzenie ubezpieczenia z Urzędu Pracy ).

Dojazd:
Pacjent: Ja wysiadałem na stacji kolejowej Łódź Chojny, idzie się kawałeczek z dworca takim placem, potem trzeba skręcić w lewo na pętlę autobusów (widać ją od razu z placu więc nie ma problemu), trzeba ją przejść i już widać tramwaj. Dojazd tramwajami nr 5 i 6, trzeba wysiąść na przystanku Plac Niepodległości, to chyba 4 przystanek, jedzie się ok 8-10min. Wysiada się z tramwaju i ulica prostopadła do tej na której jesteśmy to już ulica Sieradzka. Na przeciwko poradni jest wielka hala targowa, która się ciągnie kawałek. Samo wejście do poradni nie znajduje się od frontu budynku, tylko trzeba wejść w bramę i od tyłu budynku są drzwi z plakietką "Oddział psychiatryczny" czy coś takiego :D Wchodzi się na pierwsze piętro, na ścianie jest napisane "Oddział psychologiczny dla dzieci i młodzieży", trzeba wejść w szklane drzwi i już jesteśmy w poradni.

OŚRODEK DIAGNOSTYCZNO-LECZNICZY Constans-Med.
dawniej -> Gabinet Urologiczny USG, ul. Narutowicza 12
Constans-Med
ul. Narutowicza 28
Tel: 042 630 33 53
(koszt wizyty 100zł - 2006r; jeśli chcesz prywatnie, to i tak odsyła do Poradni, bo jak twierdzi, " będzie się miało na co pieniążki wydawać ")

Opinia pacjenta:
Nie ważne czy jesteś k/m czy m/k, kobieta zna temat i pomaga jak tylko może. Prowadzi swojego pacjenta do końca. Sympatyczna, rzeczowa i miła.
W przychodni we współpracy z mgr. Jolanta Olszyca ( psycholog ), przeprowadza diagnozę.

Nadałem tytuł bo gdzieś zniknął /sVirusek
Ostatnio zmieniony przez svirusek 5 Luty 19, 17:37, w całości zmieniany 12 razy  

Lisa
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   [Łódź] dr Aleksandra Robacha24 Styczeń 09, 19:09 [Cytuj]

Ile trzba czekać na wizytę :?:

Hormony 200zł + Srs 45000 zł + FFS 59000 zł
Zazdrość w oczach Genderki, bezcenne :-)

http://lisa-myst.eblog.pl/
[Profil] [PM] [E-mail]

(ADM) Black-Orchid
Moderator
Blackwinged Guardian

Wysłany:  Pobierz post   24 Styczeń 09, 23:15 [Cytuj]

3 tygodnie max . moze na 1szą wizytę troche dłuzej .
[Profil] [PM]

dadas
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   25 Styczeń 09, 09:52 [Cytuj]

Lisa poczytaj posty Druma i innych pacjentów tam pisza opinie ..ja swoja dodam niebawem:) na pierwsza wizyte czekam 3i pół tygodnia.

[ Dodano: 9 February 09, 15:53 ]
własnie wróciłem z wizyty u Pani Doktor Robachy. I jak obiecałem podziele sie opinią. A wiec Pani Doktor to prezmiła osoba..jest konkreta ,pyta i słucha..poprostu rozmawia. Przedstawila mi jak przebiega caly proces zmiany.. co nastapi po pierwszej wizycie. Po paru minutach rozmowy mowiła do mnie per Pan.. co zupełni pozwoliło mi sie zrelaksowac i poczuc soba. Z czystym serduchem.. popierajac opinie kolego (pacjentów Pani Doktor) polecam...jeśli ktos ma jakies pytania konkretne pisac napewno jeśli bede potrafił odpowiem.
[Profil] [PM]

wojna
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 01:11 [Cytuj]

Moja wizyta u pani doktor Robachy wyglądała "nieco" inaczej niż pisaliście.
Przede wszystkim pani naskoczyła na mnie ze stosem pytań typu "jak często się masturbujesz?" albo "opisz swoje sny erotyczne". Poczułam się strasznie, jak jakiś...
Nie rozumiem dlaczego tak się stało, nie rozumiem dlaczego wszystko ma się ograniczać do seksu. Nie wiem po co mam mówić o polucjach nocnych zupełnie obcej osobie, którą poznałam 2 sekundy temu. Przecież tu chodzi o moją psychikę a nie dojrzewanie fizyczne!
Cała wizyta przebiegła w stresie i nie dała mi właściwie nic z wyjątkiem utwierdzenia mnie w fakcie, że cały świat jest przeciwko mnie. Pani doktor podeszła do mnie nie jak do człowieka ale jak do jakiegoś wybryku natury, z którym próbowała ustalić czy może podniecają go faceci czy może kobiety. Co do tego czy pani jest miła czy niemiła- nie wiem ale miło to na pewno nie było. Wszystko wyobrażałam sobie zupełnie inaczej. Przez cały czas miałam wrażenie jakbym się z kimś kłóciła i musiała mu udowodnić swoje racje.Pani doktor wysuęła jeden ogólny wniosek, z którym w ogóle się nie zgadzam. Jest mi po prostu przykro, że tak się stało.

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 01:25 [Cytuj]

No to nie jesteś pierwszą osobą którą inaczej potraktowała i to w całkiem krótkim czasie... może ona po prostu nie lubi m/k?

tutaj możesz poczytać o tym, od tego postu i kilka postów dalej:
http://www.transseksualiz...p?p=25734#25734
[Profil] [PM]

bezsenna
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 03:14 [Cytuj]

To nie za dobrze o niej swiadczy ,az odstraszajaco ~~ ,az sie zastanawiam czy oplaca sie do niej jechac..
Kuba napisał/a:
może ona po prostu nie lubi m/k?

Moze masz racje ,chyba ze jest tutaj M/K i da pozytywna i aktualna opinie o Pani doktor.
[Profil] [PM] [E-mail]

AniaGda
Forumowa Wiedźma

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 07:17 [Cytuj]

A moze to standardowa zabawa w "dobry glina zly glina"? Z tego co widze, slysze, co sama doswiadczylam osoby w ktorych wyczuje niezdecydowanie, niewiedze co im jest wlasnie w ten sposob traktuje.
[Profil] [PM]

(ADM) Black-Orchid
Moderator
Blackwinged Guardian

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 07:40 [Cytuj]

Albo tez kwestia wieku . Wojna jest mloda , może to też inaczej. Trudno mi powiedzieć .
[Profil] [PM]

drumbaster
[Usunięty]

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 11:20 [Cytuj]

już się w temacie kiedyś tam wypowiadałem, że lekarz nie ma być cacy i głaskać po głowie...
osobiście się nie dziwię, bo jeśli wojna masz faktycznie 16 lat, to jak dla mnie, pytania pani dr o życie seksualne i takie tam były całkowicie na miejscu - to twój okres dojrzewania, najgorszy wiek nastki, w którym takowa osoba wiele chce zmieniać/decydować o przyszłości, a w rezultacie za kilka lat może się okazać, że podjęta decyzja była błędem...
oczywiście nie nagabuje, że Ty teraz chcesz tak, potem możesz zmienić zdanie...
lekarz nie może pochopnie rozpocząć terapię, zdiagnozować, bo jeśli coś by wyszło w przyszłości nie tak, on ponosi całkowitą odpowiedzialność za leczonego pacjenta.

oczywiście masz ogólne prawo do bycia niezadowoloną z wizyty, w końcu u najlepszych lekarzy/specjalistów, znajdzie się jakiś procent tych na NIE.

powodzenia

wojna
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 11:39 [Cytuj]

ja nie twierdzę, że pani doktor jest złym lekarzem i z mojego postu tego nie wyczytacie. Opisałam jak przebiegała wizyta i jak pani doktor się zachowywała, a także własne odczucia. Nie zgadzam się z Tobą drumbaster, uważam, że lekarz powinien podejść do pacjenta zupełnie inaczej a takie pytania zostawić na później. Myślę, choć mogę być w błędzie, że fakt iż nie chciałam odpowiadać na te pytania wywołał u pani doktor niechęć do mnie i tak to się skończyło.

drumbaster
[Usunięty]

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 11:46 [Cytuj]

wojna napisał/a:
lekarz powinien podejść do pacjenta zupełnie inaczej a takie pytania zostawić na później

dodam od siebie, że takie pytania są na pierwszej wizycie - ja tak miałem i wielu moich znajomych również.
a z tych pytań, dr może już wiele wywnioskować o danej osobie.
to że nie chciałaś odpowiadać - rozumiem że są to intymne sfery i dość wstydliwe sprawy, ale trzeba się otworzyć, bo ciągłe zamknięcie siebie, za betonowym murem, dobrze nie rokuje w dalszym postępowaniu diagnostycznym...
Ostatnio zmieniony przez drumbaster 25 Luty 09, 11:47, w całości zmieniany 1 raz  

AniaGda
Forumowa Wiedźma

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 11:50 [Cytuj]

Mysle ze sprawa wyglada tak:
Doktor jest zapracowana, ma wielu pacjetow i zeby wszystko szlo sprawnie i bez problemu liczy na to ze pacjet po pierwsze wie czego chce od niej po drugie liczy na 100% wspolprace. Jezeli tak nie jest ma prawo sie denerwowac i wtedy mozna odniesc wrazenie ze doktor zbywa pacjeta czy wrecz wygania z gabinetu.
Jezeli jednak doktor wyczuje ze wiesz co chcesz i wiesz co robisz to nie bedzie robila problemow i zeczywiscie jest tak ze "super lekarz, polecam kazdemu".
Zaznaczam ze jest to tylko moja prywatna opinia na podstawie wlasnych doswiadczen i opowiadan znajomych ktorzy sie u dr R. lecza.
[Profil] [PM]

martas
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 14:08 [Cytuj]

Moim zdaniem, niezaleznie od tego czy pacjent jest zdecydowany na 500%, czy na tylko 200% czy 25% - lekaRZ ma być LEKARZEM. A nie lekaSZem. jak chce sobei napadać na apcjenta i zadawać OSTRE pytania - proszę bardzo, niech się zatrudni jako detektyw w dziale morderstw w LAPD albo idzie do kina naoglądać filmów gdzie dobry glina pastwi się nad złym przestępca.
Ale pacjent NIE JEST przestępcą i nie jest jego winą, że czuje to co czuje, że ma taką chorobę. On w 99% chyba sobie raczej nie wymyśla powodów przyjścia do lekarza, za którą to wizytę bez/pośrednio płaci. (niezaleznie czy on, czy jego rodzic).
LekaRZ jesli chce cokolwiek osiągnąć - MUSI zdobyć ZAUFANIE pacjenta. I dopiero kiedy to zaufanie zdobędzie - może sobie pozwolić na "niegrzeczne" pytania. Jeśli zaatakuje zanim uzyska zaufanie - jedyne co otrzyma to NEGACJĘ wszelkich złych zachowań - niezgodnych z tzw "normami".

Czy o to powinno chodzić lekaRZowi? Czy po to przychodzi pacjent do lekaRZa?

\RZ/SZ jest celowe. Są różni lekarze i są w =śród nich i lekaSZe\

KocicA
[Usunięty]

Wysłany:  Pobierz post   25 Luty 09, 15:13 [Cytuj]

Ja też uważam że mimo że nasza "choroba" dotyczy płci, to jednak zadawanie pytań dotyczących seksu, sfer intymnych wydaje się trochę przesadzone, ja przy tych pytaniach czułam się jak zboczeniec, czy przestępca seksualny. Jasne jest że te sfery są inne u kobiet i u mężczyzn ale co dodaje do diagnozy to ile razy się masturbujemy czy coś? To zależy od popędu a on od hormonów, które przecież i tak nam się zmienią przy leczeniu...

dadas
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 09, 07:54 [Cytuj]

Mnie Pani Doktor równiez o to pytała.. nie wiem ale ja nie czułem sie jakoś niezrecznie.. odpowiedziałem.. i po problemie,chodziło miedzy innimi o to czy podczas masturbacji jakie mam wtedy wyobrazenia erotyczne jak to przezywam czy jak k czy jak m. no i odpowiedziałem zgodnie z tym co przezywam Pani Doktor to skrupulatnie zapislala i tyle.. raczej bardziej pytała o dziecinstwo, wiek dojrzewania itd erotyczne to byly tylko dwa pytania
1 O masturbacje
2 czy mam partnerke i z nia wspołżyje
[Profil] [PM]

Liam
EMERYT
Stetryczały Polonista

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 09, 11:48 [Cytuj]

No cóż skoro decydujemy się na taki krok to i tak gdzieś tam zawsze robimy za okazy zoologiczne, nie? Wszystko w sumie jeszcze przede mną, ale tak sobie myślę, że tego nie da się za bardzo pod kocem utrzymać, prawda?

Choćby w trakcie terapii hormonalnej. Z tego co wiem to to jednak trochę trwa zanim człowiek nabierze ludzkiego wyglądu - wszystko jedno w którą stronę. To co, rok czy półtora z domu nie wychodzić? No ja akurat mógłbym bo pracuję w chałupie, ale nie każdy ma tyle szczęścia. Lepiej chyba wyhodować sobie słoniową skórę od razu... Także na intymne pytania.

Mam tylko nadzieję, że jak przyjdzie moja kolej to ktoś mi pokibicuje. 8-)
[Profil] [PM] [WWW]

(ADM) Kuba
Naczelny Moderator

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 09, 12:39 [Cytuj]

Co do tych intymnych pytań które Robacha zadawała, to wcale nie uważam że nie powinna tego robić. Dlaczego nie? W końcu jest seksuologiem i trzeba rozmawiać z lekarzem prowadzącym o wszystkim, nie można się zamykać. Większość lekarzy o to pyta, niektórzy na pierwszej wizycie a inni później. Mnie też od razu przemaglowali :-P

To samo miałem u psychologa (Olszyca) też mi takie pytania zadawała i to niemal na samym początku rozmowy.

Jak się bierzecie za leczenie to powinniście być na tego typu pytania przygotowani.
[Profil] [PM]

(ADM) Black-Orchid
Moderator
Blackwinged Guardian

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 09, 18:46 [Cytuj]

Bardzo czesto TS maja wstręt do własnych genitaliów . To wazna informacja dla lekarza . Poza tym pytania o tyo z kim i czy sypialiśmy ukazują też troche jaka ta osoba jest , jakie ma podejscie do sfer seksu i ogólnie do spraw intymnych. Również czy rozwijamy się prawidłowo ( np. u k/m pytanie o pierwszy okres i odczucia z tym związane) , i np. jakie mamy podejscie do masturbacji ( czy uwazamy to za normalną sprawę , czy za brudną i wstydliwą )
Rozumiem , ze dla młodej osoby takie pytania mogą być krępujące , dla lekarza to normalne pytania . Jak je usłyszycie (jako pacjenci) po raz n-ty tez staną sie normalne.

Mnie np. dr Czernikiewicz na badaniu ,jako biegły , zapytał czy w trakcie okresu dojrzewania miałem kontakt seksualny z osobą młodsza , dzieckiem lub osobą dorosłą .
W pierwszej chwili mi wpadło do głowy , że nie jestem zboczeńcem , ani pedofilem i że po co takie pytania ! Zaraz potem sobie uzmysłowiłem , ze to bardzo ważne pytanie . Nie tyczące bezposrednio TS , ale w pewien sposób wykluczające to że jestem pedofilem .

Wojna , jesteś młodą osobą i zapewne nieraz lekarz zapyta Cię o takie rzeczy. Jeśli nie chcesz nastepnej wizyty u dr Robachy , po prostu wybierz innego lekarza i odwagi ! :) Zmiana lekarza to normalna sprawa , masz do tego prawo i nie musisz sie nikomu tłumaczyć . Czasem tak jest , że lekarz jest super dla 10 osób , a 11stej akurat nie podpasuje .
Może za jakiś czas będziesz sie śmiać z intymnych pytań i że "znowu o to pytają ". Odwagi i do przodu :) Nie daj sie .
Ostatnio zmieniony przez Black-Orchid 26 Luty 09, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]

dadas
Zaawansowany/a User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 09, 19:25 [Cytuj]

no własnie dobrze kolega napisał takie pytania to norma... mnie akurat nie zszkowały ale wiadomo faceci sa mniej wrazliwi na te sprawy ;) a powaznie to tak jest pytania sa zawsze po cos nikt ich nie zadaje ot tak...np ja miałem czy z moja partnerka sypiam nago..odrazu zaprzeczyłem bo ja nie znosze swojego ciała i zawsze spie w bieliżnie.b to tez napewno bylo nie bez przyczyny zadane.. najwazniejsze odpowiadaj to co myslisz nie sciemniaj ze nie wiesz bo wiesz tylko wstyd Cie hamuje.. ja tez sie dołaczam do tego przodu powodzonka..jakb y cos to chetnie opowim w szczególach jak bylo na mojej wizycie, gdyby komus to mialo pomoc.
[Profil] [PM]

Lisa
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 09, 20:01 [Cytuj]

wojna mam do ciebie pytanie, pani przyjeła cię bez pełnoletności i ile zapłaciłaś za wizyte ?

Hormony 200zł + Srs 45000 zł + FFS 59000 zł
Zazdrość w oczach Genderki, bezcenne :-)

http://lisa-myst.eblog.pl/
[Profil] [PM] [E-mail]

wojna
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 09, 21:47 [Cytuj]

rozumiem, ze te pytania są zadawane w jakimś celu ( no dobra nie rozumiem ale okay)
ale po co zadawać je na pierwszej wizycie jak są ważniejsze sprawy?

Lisa, za wizytę nic nie zapłaciłam

drumbaster
[Usunięty]

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 09, 22:11 [Cytuj]

wojna napisał/a:
ale po co zadawać je na pierwszej wizycie jak są ważniejsze sprawy?

to są właśnie ważne sprawy, które w dużej mierze, mogą zadecydować o dalszym postępowaniu w leczeniu / diagnozie :-)

p.s. Jeśli się jedzie do dr Robachy do poradni, ma się ubezpieczenie, to wizyty są za FREE.

AniaGda
Forumowa Wiedźma

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 09, 22:20 [Cytuj]

wojna napisał/a:
są ważniejsze sprawy

Jezeli to nie tajemnica to jakie sprawy?
Moze tu jest pies pogrzebany, w twoich oczekiwaniach co do wizyty.
[Profil] [PM]

(ADM) Black-Orchid
Moderator
Blackwinged Guardian

Wysłany:  Pobierz post   26 Luty 09, 23:05 [Cytuj]

Wojna , własnie powyzej Ci napisałem , jaki jest cel tych pytań :)
Takie i rózne inne pytania mają dać opis Ciebie , Twojego poglądu na świat , a przede wszystkim wykluczyć choroby psychiczne czy jakieś psychozy(o ile to nei to samo, ale chyba nie ) .
To tzw. wywiad z pacjentem.
Np. jak idziesz do kosmetyczki, i ona sie Ciebie pyta "czy jest pani uczulona na taki i taki krem ?"
Lekarz musi mieć jakies pojęcie o Tobie , o Twoim życiu (również seksualnym) .
Nie siedzi w Twojej głowie :) To , ze Ty wiesz kim jesteś , jak sie czujesz , to jest jedna sprawa . Nam się czesto własnie wydaje , ze dla wszystkich naokoło to jest proste . I dziwimy sie jak nei rozumieją :)
Ale dla lekarza Ty (jak i kazdy pacjent) jesteś białą kartką . Taką jak w Twojej Karcie Choroby .
Lekarz ma "zestaw pytań" , które musi zadać , mniej lub bardziej kompromitujących . I na tej podstawie zaczyna zapisywać tę Kartę , i powoli zaczyna się wyłaniać z tego puzzla obraz Ciebie.
Ty dodajesz wiecej informacji od siebie - lekarz wie wiecej i jest w stanie postawić diagnozę szybciej i pewniej.

Jeśli uwazasz , ze sa jakieś wazniejsze sprawy , powtórzę za Anią - napisz , jeśli mozesz . Spróbujemy jakoś Ci pomóc , odpowiedzieć na pytania , jeśli nie ten lekarz to inny :)
Ostatnio zmieniony przez Black-Orchid 26 Luty 09, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]

wojna
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   27 Luty 09, 00:53 [Cytuj]

Jak już wcześniej napisałam- nie rozumiem dlaczego wszystko ma się ograniczać do seksu. Jeżeli doktor chce poznać mój światopogląd to dlaczego zaczyna od pytań "co sobie myślisz gdy się masturbujesz?". Czy nie ważniejsza jest sprawa rodziny, szkoły, przyjaciół, zainteresowań, problemów z rówieśnikami i czy pani doktor nie powinna się na tym skupić?
Nie jest ważniejsze to, że nie wiem jak mam żyć? Czy naprawdę ważne jest to jakie są moje sny erotyczne? A jeżeli tak to czy pani doktor musi wiedzieć to od razu żeby mieć pojęcie o moim światopoglądzie? Przecież ludzie mają różne orientacje seksualne i nie muszą się z tego spowiadać. Moim zdaniem o wiele ważniejsze jest sprawdzenie czy mam problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie niż to ile mam polucji nocnych i czy masturbuje się raz na miesiąc czy raz na tydzień! To tak samo pani doktor może się spytać jak często się myję bo może mam zaburzenia związane z higieną. Moim zdaniem jest to totalnie niedorzeczne.
Ostatnio zmieniony przez wojna 27 Luty 09, 00:55, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

AniaGda
Forumowa Wiedźma

Wysłany:  Pobierz post   27 Luty 09, 01:25 [Cytuj]

Do przewidzenia...
W swoim czasie mialam ten sam problem - myslalam ze doktor pomoze mi pozalatwiac wlasnie takie sprawy a nie pomogla - bo tak naprawde nie jest od tego tylko od tego zeby cie zdiagnozowac czy jestes TS czy nie i jak jestes to poprowadzic leczenie.

Chcesz pomocy w stylu "jak sobie poradzic w zyciu" poszukaj dobrego psychologa ogolnego w twojej miejscowosci albo popros pania doktor zeby ci taka osobe wskazala [bo to moze zrobic i prawdopodobnie zrobi], ewentualnie pisz na forum. Dr Robacha owszem mogla by pomoc i w takich sprawach ale z tego co wiem po prostu nie ma na to czasu i skupia sie na tym do czego jest niezbedna a wiec na diagnostyce i leczeniu TS.
[Profil] [PM]

Akai
Zaawansowany/a User(-ka)
Zwiastun Apokalipsy

Wysłany:  Pobierz post   27 Luty 09, 07:03 [Cytuj]

Wojna, nie wzięłaś chyba pod uwagę, że dr Robacha jest seksuologiem. A pytania w stylu "jak sobie poradzić w życiu" to kompetencje psychologa. On pomaga na nie odpowiedzieć (pomaga, nie odpowiada). Byłem u kilku osób, w tym seksuologa w trakcie nauki, którzy nie odprawili mnie z kwitkiem tylko starali się pomóc to Ci mówię - takie pytania będą zawsze. Tyle, że ja byłem na nie przygotowany poniekąd, bo po prostu się domyśliłem, zawsze to to mniejszy szok.

I tak sobie myślę... że już zrozumiałem...
[Profil] [PM] [E-mail]

(ADM) Black-Orchid
Moderator
Blackwinged Guardian

Wysłany:  Pobierz post   27 Luty 09, 07:34 [Cytuj]

Wojna , to co opisałaś , to , jak juz napisał Akai - problem dla psychologa. W trakcie leczenia TS będziesz na co najmniej jednej wizycie u psychologa lub psychiatry . Ale on też nie odpowie Ci na pytania związane z problemem z rówieśnikami . Oczywiście , możesz zapytać "Co ja mam zrobić , gdy np. chlopacy się ze mnie śmieją , że mam długie włosy i widzieli mnei w mini ?" , ale to będa jakby pytania poboczne .

Lekarz prowadzący niestety większość rzeczy sprowadzi do seksu , mniej lub bardziej . Pytania o higienię również mogą paść . Jak również to , czy zamierzasz coś sobie jeszcze zoperować np. uszy czy nos ( to pytania dla k/m zapewne sprawdzające czy dana osoba np. nie jest uzalezniona od operacji - takie schorzenie również istnieje).

Jesli czujesz , że na razie Twoim probleme są rówieśnicy - polecam Ci pójśc do psychologa . Poszukaj na stronie czy jest jakiś w Twojej okolicy.
Podejrzewam , ze zanim zabierzesz sie za leczenie TS , naprawdę warto zająć sie Twoim umysłem.

I nie chodzi mi o wybicie Ci z głowy TS . Ale nawet po kilku (lub czasem tylko jednej) wizycie u psychologa , który wie o Twoim problemie z nieakceptowaniem płci ( a musi o tym wiedzieć , żeby prawidłowo poprowadzic rozmowę) , Twój nastrój i spojrzenie na świat zdecydowanie sie poprawi. Poczujesz sie silniejsza , będziesz mogła skupić się na leczeniu , a nie na tym co np. myślą sobie inni.

U dr Robachy jest mgr Olszyca. Jeśli blisko Ci do łodzi, zapisz sie na NFZ do pani Olszycy. I u niej bedziesz mogła pogadać własnie o problemach z rówiesnikami , rodziną , spraw tyczących TS pośrednio lub bezposrednio. Pózniej już kazdemu lekarzowi prowadzącemu , niewazne kogo wybierzesz , będzie łatwiej z Tobą pracować i leczyć TS .
[Profil] [PM]

KocicA
[Usunięty]

Wysłany:  Pobierz post   27 Luty 09, 16:33 [Cytuj]

Wiecie co może i macie racje, ale Wojna miała naprawdę mocne te pytania :P
Mnie pytały studenciny dwa razy tylko o masturbacje... I naprawdę nie drążyli tego tematu, ani żadnego innego.

Pobierz temat
[ ODPOWIEDZ ]