Pobierz temat Poprzedni temat «» Następny temat
Podobne Tematy
[Łódź] mgr Aleksandra Maschera
Aleksandra Zamojska jest mężczyzną
III w pigułce,porównanie metod operacji oraz ich rezultatów
Związek z transem, zdrady, rozstania, przyjaźnie itp.
Aseksualność po hormonach

Dodaj temat do ulubionych (widoczny w Twoim profilu , zakladka ulubione)     Temat: Aleksandra Robacha

Polecasz tego lekarza ?
TAK
77%
 77%  [ 27 ]
NIE
22%
 22%  [ 8 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
(Admin)svirusek
Moderator
Virus

Wysłany:  Pobierz post   24 Styczeń 16, 22:14 [Cytuj]

Test realnego życia jak najbardziej jest dlatego hormony dostaniesz po roku a nie od razu i dlatego papiery do sądu dostaniesz po ok kolejnym roku tak więc 2 lata od momentu pierwszej wizyty do momentu rozprawy zapewne miną. Taki test ma na celu przede wszystkim to czy w ciągu tych 2 lat nic Ci się nie odwidzi i czy leczenie poprawi Twoje samopoczucie czy popadniesz w jeszcze większy dołek, jak również czy będziesz potrafiła odnaleźć się próbując żyć w zgodzie z własnym ja, jeśli wszystko będzie pozytywne to dostaniesz papiery do sądu i będzie można iść dalej. Różnica między nią a Liberem jest taka, że on nie wykonuje najpierw szeregu badań by przepisać hormony i nie trzeba u niego tyle czekać na opinię do sądu co świadczy o tym że takiego testu jak Robacha nie stosuje.

Szymczak
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   20 Luty 16, 10:37 [Cytuj]

Witam.Postanowiłem się pochwalić,gdyż jestem po 1 wizycie u dr Robachy.Jeżeli mam zacząć od początku to cała wizyta przebiegła szybko, ponieważ miałem problemy z dojazdem i się spóźniłem.Na szczęście po zadzwonieniu i wyjaśnieniu problemów z podróżą dr mnie przyjęła.Kiedy już wszedłem do gabinetu i usiadłem zaczęła się rozmowa.Dr wypytała mnie o różne typowe sprawy,aż w końcu zapytała o imię.Po zapisaniu imienia na teczce zaczęła się do mnie zwracać na "Pan" i co lepsze w niektórych momentach nawet mówiła do mnie "Słońce" co mnie pozytywnie zaskoczyło :) Sama Pani doktor wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie.Sympatyczna,pomocna i z poczuciem humoru.Pod koniec wizyty wyjaśniała mi co i jak,że mam się zarejestrować oraz co mam jej przywieźć na następną wizytę.Z poradni wyszedłem szczęśliwy,że mogłem z nią porozmawiać i nawet trudna podróż nie zepsuła mi nastroju.
[Profil] [PM]

vulpes
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   31 Marzec 16, 23:10 [Cytuj]

Chciałbym się poradzić, jakoże rozważam rozmaite możliwości.

W tym roku idę do liceum, mam zamiar funkcjonować tam jako osoba płci męskiej (pogawędki z dyrekcją itd.) - prawdopodobnie otwarcie będę musiał powiedzieć, iż jestem trans, bo mój głos pozostawia sporo do życzenia, a w tym wieku chłopaki brzmią trochę inaczej, hm?
Tak czy siak, zastanawiałem się, czy np. za rok nie mógłbym udać się do pani doktor. Albo może wcześniej? Wiem, iż przed 18stką niechętnie cośkolwiek robi, lecz po cichu liczę, że może przekona ją fakt bycia społecznie out. Zresztą, i tak musi minąć dużo czasu do przepisania hormonów (na których bardzo mi zależy, aby były jak najszybciej, ale nie pójdę do co poniektórych lekarzy, co napiszę zaraz), a im wcześniej machnę wszystkie badania, tym lepiej. Dodam, że mam wsparcie rodziców.
Zastanawiałem się nad innymi lekarzami ze względu testosteronu właśnie, lecz Liber i Dulko odpadają (mam swoje powody), a z reszty są albo za daleko, albo za drogo, albo podejrzanie od razu wypisują hormony. Już wolę poczekać biorąc pod uwagę, iż chociażby w UK idąc na NHS też się czeka i ma się robione badania.
Ponadto mieszkam w Łodzi i do pani doktor mam dosłownie pół godzinki jazdy.

Moje pytanie brzmi zatem, w jakim wieku / na jakim etapie zostanę tam normalnie potraktowany bez odsyłania, ażeby czekać do 18stki? I czy przed 18stką jest możliwość przepisania hormonów (nawet lekko przed)?

Robacha jest jedną z wielu możliwości, które rozważam, więc byłbym wdzięczny za odpowiedzi.
[Profil] [PM]

tomas
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   22 Kwiecień 16, 00:44 [Cytuj]

Miałem dziś pierwszą wizytę u dr Robachy (na NFZ w poradni na Sieradzkiej w Łodzi). Bez wdawania się w szczegóły, przebiegła podobnie jak to opisał Szymczak. Jestem bardzo zadowolony - przez cały czas czułem, że jestem we właściwym miejscu i robię to, co należy i co jest dla mnie najlepsze (czyli oficjalnie rozpoczynam leczenie). Być może to efekt profesjonalnego podejścia dr, może też faktu, że już od dłuższego czasu przygotowywałem się do podjęcia tego kroku, a najprawdopodobniej jednego i drugiego.
Sądząc po poprzednich postach na forum kwestie proceduralne się nie zmieniły i dokumenty do sądu można otrzymać dopiero po 2 latach terapii. Same hormony po potwierdzeniu diagnozy przez psychologa (tak to zrozumiałem). Polecam wszystkim, którym się specjalnie nie spieszy :)
[Profil] [PM] [E-mail]

emilman
OBSERWATOR

Wysłany:  Pobierz post   19 Styczeń 17, 12:40 [Cytuj]

pardon napisał/a:
(...) Aha, i pani dr powiedziała, żeby się lepiej spieszyć, bo nie wiadomo czy w przyszłym roku poradnia genetyczna będzie robić kariotyp na NFZ.(...)

Hmm..Cytuję posta z 2014 roku, mamy 2017 a ja zapisując się na kariotyp w 2016 usłyszałem to samo...
[Profil] [PM]

tomas
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   20 Marzec 17, 23:35 [Cytuj]

Zakończyłem właśnie etap diagnostyki u dr Robachy i rozpocząłem terapię hormonalną :) Dojście do tego momentu zajęło mi prawie rok, przy czym równocześnie przez kilka miesięcy miałem spotkania z psychologiem (mgr Maschera).
Potwierdzam pozytywne opinie osób, które już się wypowiedziały w tym temacie - pani dr jest bardzo dobrze zorientowana w temacie (jej kompetencji nie trzeba chyba reklamowac), przyjazna i budząca zaufanie. Dla mnie proces diagnostyki był przez to bardzo spokojny i nieskomplikowany.
Oprócz recepty dostałem także zaświadczenie o leczeniu hormonalnym i wynikającej z niego niezgodności wyglądu z danymi osobowymi (do tego to jeszcze trochę, ale liczę każdy dzień, pewnie jak większość z nas). To zaświadczenie wydano mi na moją prośbę - będę wyjeżdżał służbowo za granicę i nie chciałem ryzykować problemów na lotniskach.
Przy okazji chciałbym wspomnieć o paniach z recepcji na Sieradzkiej - są bardzo miłe i przez cały czas zwracały się do mnie właściwymi formami, zarówno bezpośrednio, jak i telefonicznie. Jeśli przypadkiem to czytają, to serdecznie pozdrawiam :)
[Profil] [PM] [E-mail]

Nat
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   26 Grudzień 17, 02:15 [Cytuj]

Czy jest szansa lecząc się już u innego lekarza przyjść do doktor Robachy tylko po kariotyp żeby zaoszczędzić na kasie? Czy raczej nie ma takiej możliwości?
[Profil] [PM] [E-mail]

Kelia
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   26 Grudzień 17, 10:01 [Cytuj]

Nat, po kariotyp nie musisz iść do Robachy, zresztą, poczekasz około pół roku na wizytę u niej. Idź do lekarza pierwszego kontaktu, poproś o skierowanie do poradni genetycznej. Zapisz się do genetyka, poczekasz na wizytę, na wizycie poproś o skierowanie na kariotyp. W ten sposób można to zrobić na NFZ. Pewnie już tutaj było to opisywane nie raz w innych wątkach.

mysecondlife
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   22 Maj 18, 23:10 [Cytuj]

Czy ktoś posiada aktualny numer do pani doktor? Niestety na żaden z dwóch, które są podane, od dłuższego czasu nie można się dodzwonić :-(

sgnxt
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   23 Maj 18, 14:58 [Cytuj]

Numer do poradni na Sieradzkiej to 42 682 40 88
Może dzwonisz w złych godzinach; na stronie jest napisane, że pracują od 7:30 do 19, czy jakoś tak, w praktyce do 14. Tyle, że dzwoniąc o 14 też już możesz się nie dodzwonić.
Najlepiej telefonować przed południem.
[Profil] [PM] [E-mail]

Fahej
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   30 Czerwiec 18, 00:26 [Cytuj]

Hej, czy ktoś mógłby podać mi ile aktualnie trzeba zapłacić za wizyty u tej Pani? W końcu skończyłam technikum i zdecydowałam, że chcę się leczyć, ale nie wiem do jakiego lekarza się udać. Widzę że Pani Robacha jest bardzo polecana, a do Łodzi mam tylko trochę dalej niż do Warszawy. Dlatego mam pytanie - czy lepiej (i taniej) jest przechodzić terapię u dr Robachy czy dr Dulko z Wawy?
[Profil] [PM]

(Admin)svirusek
Moderator
Virus

Wysłany:  Pobierz post   30 Czerwiec 18, 17:25 [Cytuj]

Wszystko zależy od tego jak szybko chcesz przejść tranzycję. Robacha prowadzi pacjentów ts na NFZ, jeśli jesteś ubezpieczona ale leczenie u niej trwa dość długo. Ostrożnie przepisuje leki, preferuje "test realnego życia" czyli ok 2 lat życia jako płeć odczuwalna przed zmianą dokumentów. Być może dla m/k szybciej wypisuje recepty, zdania m/k co do tratowania są podzielone. Dulko szybciej wypisuje recepty ale i ładnie się u niego za to płaci. Do operacji poleca lekarzy z którymi ma jakieś tam powiązania i umowy. Jeśli do Robachy pójdziesz prywatnie to i tak będzie namawiała byś leczyła się na NFZ bo szkoda kasy. Jeśli nie masz ubezpieczenia to nie wiem ile prywatnie będzie chciała. Poczytaj cały temat o niej i cały o Dulko bo skoro pytasz to chyba czytałaś "po łebkach". Po zapoznaniu się z tym będziesz mogła podjąć decyzję.

Lee Kyung-eun
User(-ka)

Wysłany:  Pobierz post   1 Lipiec 18, 23:51 [Cytuj]

Mi osobiście zależy na jak najszybszej zmianie, bo straciłam niepotrzebnie wiele lat. Zamierzam ponownie skorzystać z usług Dulki. Jeżeli ma się pieniądze, to chyba on jest najlepszym wyborem.

Mk 11, 23
1 Kor 13, 8
[Profil] [PM]

Sinah
Niedzielny kierowca

Wysłany:  Pobierz post   2 Sierpień 18, 19:04 [Cytuj]

Po dłuższym namyśle zdecydowałem się jednak zapisać do Dr Robachy. Czas oczekiwania na pierwszą wizytę to w chwili obecnej równo pół roku :)
Skoro czekałem tyle lat, to pół roku mnie nie zbawi.
Pani w rejestracji przychodni na Sieradzkiej była bardzo miła i pomocna.
W sumie dobrze, że tyle czasu muszę odczekać, zrobię sobie po drodze badania, które mi się nie zmienią z dnia na dzień, jak kariotyp :P
[Profil] [PM]

(Admin)svirusek
Moderator
Virus

Wysłany:  Pobierz post   3 Sierpień 18, 16:47 [Cytuj]

Tyle, że kariotyp u Robachy masz na NFZ, jak zrobisz sam to zabulisz a to jedno z droższych badań. No chyba, że dostaniesz od rodzinnego skierowanie do poradni genetycznej i tam stwierdzą, że takie badanie jest konieczne to jak sami zlecą to też będzie na NFZ jeśli jesteś oczywiście ubezpieczony.
Lepiej zrobić sobie pole widzenia, dno oka, RTG siodełka tureckiego i jeszcze jedno badanie nie pamiętam jak się nazywało :/ W każdym razie te badania nawet ze skierowaniem od Robachy nie będą na NFZ, chyba że rodzinny skieruje Cię do okulisty w przypadku badania dna oka i pola widzenia a na RTG siodełka to nie wiem jaki lekarz kieruje by było na NFZ.
Ostatnio zmieniony przez svirusek 3 Sierpień 18, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]

Pobierz temat
[ ODPOWIEDZ ]